ZOMERZORG. llanHOBik'-Coiicert, Harvey's Royal Midgets, DE KLEINE KAPITALIST ADVERTENTIE N. I de hervatting der werkzaamheden dooi de Volksvertegenwoordiging aanwezig te zijn. EERSTE BUITENGEWOON Ilolloway's Pillen. Stads-Gehoorzaal te Leiden. Leidsche Spaarbank. GEBOUW tot \ut van 't Algemeen te LEIDEN. Openbare Verkooping van Cokes Het Restaiitenhoek MC - ffl® a Z, M. de koniug heefl gisteren niet deelgenomen aan het galadiner ter eere van jet Puitsch gezantschap op het Loo gege- f(D H. M. de koningin was aan tafel. Het Centrum schrijft: Wij romeinen dat de tweede kamer tegen )0 Juli a. s. zal worden bijeengeroepen, gei roornemen zou bestaan om in de eerste (jigeu van Juli, waarschijnlijk den 6en de memorie van antwoord betreffende de bank- iet in te dienen en die wet dan te behan delen. Het reglement van crde komt wellicht eerst in September. Volgens berichten uit Indië zal de beer Cremer in September van zijne Indi sche reis in Nederland terugkeeren, om bij Te Arnhem werd, nadat kort te voren eeoe onweersbui was losgebarsten geheel onverwachts een allerhevigste knal gehoord rooals men zich aldaar zelden herinnert te hebben waargenomen. Weldra bleek, dat in het op een balf uur van daar gelegen dorp Elden de bliksem in drie nabij elkaar gelegen woningen was ingeslagen, die alle I verbrand zijn. Met de kersenpluk te Geldermalsen is men voor den Engelschtnan begonnen. Men besteedde 14 cent per half kilogram. I In de volgende week zal men daar wel rolop in ile kersen zitten, daar ze in de laatste dagen goed aanrijpen. Te VVageuingen werden Dinsdag de eerste Oeldersche meikersen verhandeld tegen f 0.20 per half KG. Binnen enkele dagen kan aldaar I do verzending in vollen gang zijn. lit de mineraalwaterfabriek van den j heer S. te Deventer had Dinsdag jl. door I het springen van den cylinder, dienende tot ontwikkeling van koolzuur en waarop eene drukking van 10 atmosfeeren was, een ontploffing plaats. De cyliuder werd met kracht uit de stelling gedreven en sloeg een gat in den muur, waarvan hij ongeveer 2' meter verwijderd was. Volgens de Mepp. Ct. is het geheele huisgezin van den heer W. Smit te Meppel, as het gebruik van de zoogenaamde knollen, welke in een geëmailleerde metalen pan waren toebereid, ongesteld geworden, zoodat ge- I neeskuDilige hulp moest worden ingeroepen. Het is gebleken, dat van de pan het glazuur I hul losgelaten en hierdoor, na het gebruik der groenteu, braking en diarrhee is ontslaan Het bericht betreffende het besluit der f verveners te Heerenvecn, om Domela Nieu- teahuis' bekend voorstel aan te nemen, dient in zooverre gewijzigd tejwordeu, dat drie der onderteekenaars van de aan den heer Domela Nieuwenhuis gerichte uitnoodiging zich hebben bereid verklaard hun boeken ter beschikking te stellen van de te benoemen commissie. Gisteren had de slager P. L.van Roiendaal, die met paard en rijtuig voor zaken uit was, het ongeluk dat onder de gemeente Prinsland zijn paard schrikte en op hol sloeg. Hij sprong uit het rijtuigen wilde het paard grijpen, doch struikelde, en kwam onder het woeste dier terecht. Vreeselijk verwond werd hij opgenomen. Ziju toestand is hopeloos. GEMENGDE HERIC11TEN- Eenige minuten na 11 uren, op het oogenblik dat in de rue de Clignancourt, rue Rochechouart en boulevard Barbës te Parijs het verkeer het drukst is, daar de werklieden op dat uur gaan ontbijten weer klonk een enkele vreeselijke donderslag boven Montmartre. Sedert eenige oogenblikken »ss de lucht betrokken; maar het had niet gedoüderd. De onverwachte slag wekte dan ook groole outroering. Een omnibus van de lijn Montmarte-Saint Martin, die op eens stil gehuuden had werd door allen, die er in zaten, in een oogwenk verlaten. Vele personen gingen op den loop en verscheidene dames waren onpasselijk '>u den schrik. Be bliksem sloeg in de kerk van het H. Hart op de butte Montmartre. Gelukkig hadden er geen ongevallen plaats. De omatreken van Parijs hebben veel door het onweder van Zondag geleden en vooral de heuvels langs de Seine, waar het met geweld afstroomeude regenwater veel grond verloren deed gaan. Elders was het niet heter gesteld. Boven Calais woedde Maandag ®eu waterhoos, waardoor de stralen in ri- 'teren herschapen werden en alle keldert 'ol liepen. Het dorp Hervelioghel, op 16 kilometers •blanda van Calaia gelegen, werd vreeselijk geteisterd. Dit dorp van 60 huizen ia twee kilometers van de zee, in een soort van tollen weg gelegen. Mureu werden ornge- •orpeu en 100 meters weggespoeld, kiene kudde van 200 schapen, aan den mairo 'oebeliooreüde, is geheel vernield. Een bakker, die hij een zjtter kalanten brood bracht, zag zijn paard met den wagen water door het weggespoeld. Een huis stortte in De inwoners moesten zich zwemmende redden. In de meeste omliggende gemeenten leed de oogst door dan hagelslag; in enkele werd de ougst ge heel vernield. In de Vogeezen is de oogst overal ver loren; het water boorde diepe kuilen in hel bouwland. Groote hoornen eu rotsblokkeu werden meegesleurd. De wijnbergen in Lotharen hebben veel geleden. In het departement Meurthe et Moselle werden de heuvels door hagelsleenen zoo groot hazelnooten als verwoest Een telegrafist aan een der stations van Lyon, die bij het onweder van Zou lag ver geten had, volgens het reglement, de tele graafdraden met de aarde in cunlact tc brengen, werd toen hij den hefboom han teerde, tegen den grond geslagen. Naar hel ziekenhuis gebracht kwam bij weer tot be zinning; doch een gedeelte van ziju lichaam was verlamd. Toch geloofd uieu niet aan een noodlot! igen afloop. Afgaande op een gerucht, heeft de politie te Havre een onderzoek in een ar beiderswoning ingesteld, waarbij zij een 16-jarig meisje onder de dakpannen vond, dat met eenige lompen bedekt, door middel van een ketting aan een halsband aan den muur was vastgeklonken. Het arme kind bevond zich sedert einde Mei in vreeselijken toestand. De ontaarde vader bad haar om een weinig beteekenend vergrijp aldus gestraft, na haar eerst met een stok geslagen te hebben. Eeu stuk brood en een glas water was alles wat haar dagelijks werd voorgezet. De vader is in hechtenis genomen en het meisje dat ernstig ziek is, naar het zieken huis ovegerbracht. Volgens een telegrafisch bericht van gisteren uit Stockholm aan de Köln Zeitung is nu in Zweden, na de stad Sundswall, ook de stad Umea door eeu grooten brand ge teisterd. Er zijn uit Suudswall ongeveer 1200 metischeu onder dak gebracht. De schade aldaar wordt begroot op 25 30 millioen kronen. Door het omslaan van eene boot te New-York verdronken 6 persenen. De handelswijk van Holbrook (Ari zona) is door braod vernield. De stad Sundswall in Zweden is bijna geheel door brand vernield. Koniug Oscar vertrok met eeu extra trein daarheen. «CIIOOI.- K\ lil llkVII l VV Beroepen bij de Ned. llerv. gem. Is's Gra venhage ds. C. B. Oorlhuys te Katwijk aan Zee. HANDELS- EN flNANClËELE BERICHTEN. TKl! MA it KT TE LEIDEN AANGEVOERD. prezen. 29 .Juni. hoeveel heid. 1.ungate Hoogste 6tuks Ossen Stieren 58 41.— 160.- Melkkoeien 44 r 95.— 220. - Kalfkoeien 6 1 16 230. Varekoeien 40 86.— 194.— Vettckoeien 9(3 1 15— 228.— Kalveren (YOttc) 116 21 70.— (magere) 37 4. 1 2.50 (gra*) Schapen (magere) - 4 28 10. - 22.— (vette) 310 15.— 29.— Lammeren 4 10 ■3.50 15.— Varkens (magere) 32 13 2 (biggen) 17 9.50 Ter umrkt aangeoracht 206 runderen, 153 kal veren, 818 schapen en 4to Lammeren. Ter wekeiyksche kaasmarkt aangevoerd 33 par tijen kaas. Ilesteed werd voor (Joudsche kaasvan 20.-— tot 28 50 Derby Leidsche 150 KG. 42. Edammer 2e qual. f f Gouda, 28 Juni. Kaas-aanvoer 82 part. prijs le qual. ƒ25 A 28.2e qual. /22 A 24. Zwaardere ƒ29 A/30. Noordhollahd- sche 20.A 26.Handel vlug. Boter. Goeboter 1.30 A 1.40, per kg., wei- boter ƒ0.90 A 1.10 per kg. Delft, 28 Juui. Prijzen der boter ƒ42 ƒ52 60, pet 40 kilo, 1155/8 en 80/16 vn. Boter, te zamen wegende 23900 kilogram. De binneulandsche staatsfondsen ble ven heden onveranderd. De buitenlamlsche markt wasgoed geani meerd, vooral voor Russische fondsen. Naar Oostenrijk was eenige meerdere vraag. Op de Russische spoorwegoiarkt, die goed prijshoudend was, was veel vraag naar oude Russen. De Amerikaansche mirkt was vooral voor aand. Missouri Kansas Texa-, heter geani meerd. Aand. Zweedsch Noorw. sp. waren gun stiger gestemd. K K C I. .1 Vi K M. De eeuwigdurende eiehelgnng der natuur, die van geen stilstand weet en waaraan de rnensch, evenzeer als alles wat leeft, oudeiwurpcu is, toont zich in het voorjaar op hijzonder opvallende wijze in het mtiisckclijk lichaam. Wie is er, die niet zelve ondervonden heeft, dat hij ver moeidheid iu de leden, lusteloosheid, aan drang <an Moed naar hoofd en borst, dui zeligheid, hartklopping, hoofdpijn enz. ge voelt? In dt-rgelijke gevallen kan men niets beters dia», dan de natuur te hulp komen door ruic zuivering van het lichaam te weeg te brengen door middel van de Zwit- sersche Pillen tan deo Apotheker RICH. BRANDT. Men voorkomt daardoor ergere kwalen. Men vindt de Zwitsersche Pillen van den Apotheker Rich. Brandt steeds in de Apotheken voorhanden A 70 Cents de doos. Verkrijgbaar te Leiden bij N. K. SWE- Ml.ltMare, 70 Cts de doos. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte onzer Dochter ontvangen, beluigen wij onzen hartelijken dank. G. 11 M. IJSSEL8TEYN. B. E. C. IJSSELSTEYN, EINCKK. Arnhlm, 28 Juui 1888. DINSDAG Juli I8S8, 7 ure, TE GEVEN DOOK HET Stafuiuziekcorps van het 4Je Keg. Inf. ENTRÉE: voor een lieer ƒ0.4». voor eene Dauie ƒ0.25. HH. Leden der Zoiiier-Coiicerten be talen op vertoon vav hun Diploma voor zich persoonlijk ƒ0.25. Bron van sterkte. Geene diepe wijsheid is er uoodig om te bewijzen, dat gezondheid en kracht afhangen van de zui verheid van het bloeden toch hoe weini gen handelen overeenkomstig deze waarheid, in vergelijking met de velen, die zichzelven veronlachlzamcu en daardoor den grond leggen tot de verschrikkelijkste kwalen, ter wijl eenige doses dezer zuiverende Pillen hou dadelijk verligtiug en in de toekomst gezondheid zouden geven. Ilolloway's be handeling is geene schijn-genezing, maar het doordringdste middel tot herstelling van alle wanorde der maag, lever en uieren en door den gai.schen bloedsomloop en het zenuwgestel. Holloway's Pillen zijn uitmun tend geschikt als een huismiddel, daar de jeugdigsten zwakstrn en vatbaarsten dezelve zonder vrees kunnen innemen, wanneer ge weldiger maatregelen hoogst gevaarlijk zou den zijn. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen al» volgt: Dooejea Pillen, Potjes Zalf ƒ0,80, /1,85, ƒ8, ƒ6.74, ƒ18.60 20.50 zijn op ramco aan vraag a contant te bekomen bij alle Apotheken in lloUand, alsmede in üollowaj's Etablissement te Lcmden, 53, Oxford» Lr eet. Slechts eenige dagen. Zaterdag en volgende dagen: VOORSTELLINGEN te 3 uren, voornamelijk voor Dames en Kinderen, en des avonds te 8 urende wereldberoemde de kleinste menschen der Wereld. Zeven Lilliputter»*. Eerste Rang ƒ0.49. Kinderen ƒ0 25. Tweede Rang ƒ0.25. Kinderen ƒ0.15. Voor de ontvangst van de Rente der Hypotheken en het vertoonen der Kwitanties van Assurantiebijdrage, zal worden zitting gehoudenten Kantore der Spaarbauk Ouden Rijn 56 Zaterdag 30 Juni van half tien tot half twaalf. De Commissaris-Penningmeester, G. P. ALSCHE. Aan de Aandeelhouders in de beide Geldleeningen ten laste van bovengenoemd Gebouw wordt bekend gemaakt, dat de met I Juli vervallen CoupoiiH kunnen wor den verzilverd aan het Kantoor der LEIDSCHE BANKVEREKNIGING, Ra penburg 35. De Penningmeester, J. H. VAN DER BURG. op het Raadhuis te Leiden, op Maandag 2 Juli 1888, des voormiddags te tien uren preciesvan eene hoeveelheid van 1000 hectoliters COKES, verdeeld in par tijen van 5, 10, 50 en 100 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes cts per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskcrkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. NEGENDE JAARGANG 1888. verschijnt eiken UiiiKdag-, Donderdag en Zaterdag-namiddag is het goedkoopste en meest gelezen finan- ciëele blad van Nederlanden de volledigste gids voor houders van uitlootbare fondsen daar, behalve alle uitlotingen, de uitgelote en nog niet ter betaling aangeboden num mers in eene Wekelijkeeke Reelantenlijet vermeld worden. Abonnementsprijs (met inbegrip der W e- kelijksche Restantenlijst 8.per jaar, franco per post. Als Gnttis-I'remie ontvangt elk abonnent een exeinpl. van het RESTANTEN BOEK. Proefnummer', en Prospectussen gratis. (VIERDE JAARGANG 1888), bevat de tot 31 December 1887 uitgelote tcrien van 50 l'remielf eningende Koen- lijet met berekening der werkelijke rente van alle ter beurze van Amsterdam verhan deld wordende fondsenbeuevens eene in 12 maanden verdeelde l itlotlngs kalender voor 1688 van alle bettaande premieleeningen. Alom verkrijgbaar in den Boekhandel voor den prijs van ƒ1.50 ingen. en 2ge bonden ia linnen êtempelband met vergul den titel. Uitgaven van BAK A C0., Gedempte Voorburgwal 101, Ameterdam.

Leydse Courant | 1888 | | pagina 3