I NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Uitgevers: Gebroedors Muré. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. Onschuldig Veroordeeld. VM SB i 1; 3 f)ey,e Courant verschijnt dadelijks* behalve op Kon- en Feestdagen. ABONNEMENT: Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden I.«O. i'rijs per winner 10 Cent. Dinsdag 12 Juni 1888, - N#. 137. 202° Jnnrgnnit. ADVERTEBTIF.il: Van 10 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, a contant, zonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Scheepmakers-stee? b. Stads - Iter icli te n Kostolouzc Inenting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vsn LEIDEN brengen ter algeineene kennis d»t op Dinsdag 5 Juni e. k. cn de volgende Dinsdagen in de maand Juni, tusschen twee en drie uren des namiddags, zitting zal worden gehouden in het Elisabethshof aan de Oude Vest, tot het verrichten van kostelooze inen ting. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Lzidïn, 2 Juni 1888. LKIBKti, II Juni. Door den burgemeester alhier is tot inspecteur van politie benoemd de heer J. Rotnanesko, thans in diezelfde functie te Guuda. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken van 9 Juni is be paald, dat de comuiissiën, die worden belast met het afnemen van examens in de vreemde talen, waarvan de programma's bij kou. besluit van 14 October 1884 ziju vastge steld, voor het jaar 1888 zitting zullen houden voor de Fransche en Engelsche talen te Utrecht en voor de Hoogduilsclic taal te 's-Gravenhage, en is o. a. benoemd: lot lid van de commissie voor de Fransche taal de heer P. Werkman alhier. Een persoon, die te 's Gravenhage tich uitgaf als baron Van II. te Leiden en op die wijze zich crediet wist te verschaf fen, is door de politie alhier opgespoord, saarbij bleek, dat bij werkelijk genaamd is zekere R.in dienst bij het koloniaal werf- depót, bij welk corps bij eenige dagen van verlof was achtergebleven. Bedoelde R. was tevens met een militair uit 's 11 age in aan raking gekomen, dien bij te diueeren had gevraagd, doch die, in de provoost ge raakt, aan ziju vriend v. H. schreef, dat bij verhinderd was, welk schrijven in han den kwam van den hier ter stede wonenden baron Van 11. Proces verbaal is tegen den schuldige opgemaakt. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes bij partijen van 100, 50, 10 en 5 beet. waren de hoogste prijzen f 35.f 18.50, f3.70 en f 1.85, laagste prijzen f35.f 18.l 3.70 eu fl.85. I)e onderofficieren vereeniging „Door Vriendschap Vereeuigd'' alhier, hield Zater- avond j. 1. eene buitengewone vergadering in het Cafd Zomerlust op den Stationsweg alhier. Reeds lang had liet bestuur het plan met zich omgedragen een buitenfeest te organiseeren. Men had 't in Juni ge steld omdat toch in die maand voor der gelijke feesten gunstig weêr redelijkerwijze mag worden verwacht. Doch in Holland vergist men zich daarin nog al eens, en zoo was 't ook nu 't geval. Men had reeds den gelieelen dag naar alle mogelijke windaanwijzeude draaiinstrumenten opgezien, ze wilden den geweusebten hoek maar niet inwijzen. Wat zou men noen; alles was er voor gereed gemaakt, in den tuin waren de noodige sterren voor de verlichting tot achteraan aangebracht, eene flinke muziektent uas er te vinden. Men huopte op beter weêr, lot 't laatst toe; dat liet zich evenwel wachten. Het was 8 uur geworJen de leden van de kleiuc kapel van liet vierde hadden in de tent reeds plaats genomen en weldra was een begin gemaakt met de uitvoering van een uitgelezen programma, Strauss, Lecocg, Miilöcker, Scharwenka, nat wil men meer. Hel programma werd uitmuntend uiige voerdniets, zelfs geen verdwaalde regen droppel verraderlijk op den neus van een der artisten nederdalende, kon den ernst en de toewijding doen verminderen, waaronê ieder nummer werd ouderhatiden genomen. Tegen den oostenwind iu klonken de tonen van Rosen aus den Siiden," en duidelijk zag men bij de ouverture: «Les diamants de la couronne" de als diamanten schitte rende regendroppels bengelen aan liet niet voldoende beschuttende looverdak. Zoo goed en zoo kwaad als 't kon zocht zich ieder onder veranda of ander meer portatief regenscherm een plaatsje, en tot 't einde toe werd het programma met zeer veel aandacht geuoten. Aan 't slot werd, verlicht door bengaalscli vuur, het gezel- schapsvaanJel achter in den tuin vertoond en begroet door het volkslied uit kelen en koper. Spoedig daarop begaf ieder zich naar de zaal waar de dansmuziek weidra tot de po lonaise noodigde. De danslnst was groot, zdd groot dat het noodig was het gezel schap iu twee groepen W verdeelen, die beurtelings toekijkeu eu rondzwieren konden. Zoo bleef men na een toegejuichte speech van deu voorzitter, den heer Hakken berg, nog lang en gezellig bijeen en waren de vochtige indrukken van het buitenfeest spoedig door betere van deu gezelligen dans verdrongen. De heer Willem Van Iperen zal op den laatstrn dag dezer maand, op Zaterdag den 30en Juni, iu de zaal van Zomerzorg eene openbare les geven voor de leerlingen van zijne muziekschool. Een veertigtal on geveer vau de bestgevorderden zullen daar gelegenheid hebben te doen hooren wat ze van de lessen van den directeur hebben ge- noteu. Het programma ziet er uitmuntend uit en de uitgebreidheid er van maakt een aanvangen reeds te 6 uur noodig. Ook de zangklasse tal zich doen hooren en ten slotte ook de eerst onlangs opgerichte orkestklasse. De belangstelling in de vorderingen der leerlingen van deze jeugdige muziekschool zal zeker wel gespannen ziju. In de Reinonstrautsche kerk te 's Gra venhage trad gistervoormiddag op prof. Jr. 11. Ooit, alhier. Te Rijswijk trad op prof. J. Ott'erliaus, alhier. Toen de Katwijksclie stoomtram gister- middag te 1.55 alhier was aangekomen, maakte waarschijnlijk door een xieiu en plotseling ontstaan defect de machine een ougewoon misbaar. De machiutst wilde terstond onderzoeken wat er de oorzaak van was, bij welk onderzoek de man deerlijk zijue handen brandde. De 'neer C, een man tan 't vak, getuige van een en ander klom terstond daarop op de locomotief en slaagde er iu liet vuur met water eu zaud te blussclicn en den machiuist te verbinden. Door het moedig optreden van den heer C. zijn wellicht verdere onge vallen voorkomeu. niZIKk. I.I.TTKKKY K\ Kl \»T. Sterfdag (1853) van J. C. De Jonge. De directeur van de Variétés te Psrijs heeft zich den eigendom verschaft van rene operette in twee bedrijven van de heeren Nuitter en Tréfeu, muziek van Otfenbach, welke hij tijdens de tentoonstelling zal op voeren. Deze operette is getiteldCorricolo. Behrens heeft zijn gastvoorstellingen te Stockholm besloten met «Martha". De Stockholmsche bladen zijn vol waardeering. omCIKKLK IIKKICHTKY'. Door Z. M. is mr. H. A. Sassen, te 'a llertogenbosch, met ingang van 1 Juli 1888, opnieuw benoemd tol schoolopziener in het arrond. Boxmeer. De lnit. ter zee le kl. 1. C. Rovers wordt met den 16en dezer gedetacheerd in de maritieme directie te Willemsoord. De minister van oorlog zal op 14 dezer geen audiëntie verleenen. Blijkens bij het departement van marine ontvangen telegram heeft Zr. Ms. schroef- stoomschip Sommelsdijk, ouder bevel van den kapt.-luit. ter zee J. F. M. Lange, den 9en dezer Zantibar weder verlaten Ier voortzetting van zijn tocht. Aan boord was alles wel. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot nut van 't Algemeen heeft eene circulaire verzonden, waarin het meldt, dat tot leden daarvan zijn gekozen, door 206 departemen ten, uitbrengende 679 stemmen: de lieeren mr. W. II. K. Mouthaan, te Amsterdam, met 676 stemmen, dr. W. Plejte met 642, en dr. J. Zeeman met 670 stemmen. Ge noemde heeren hebben de benoeming aange nomen. Na een door den heer A. N. Koopman gehouden vergelijkend examen, door het kerk bestuur bijgewoond, is van de sollicitanten naar de vacante betrekking van organist aau het nieuwe orgel te Katwijk a/d. Rijn benoemd de heer A. Van den Eijkel aldaar. Onder vele blijken van belangstelling vierde de heer T. Van Leeuwen te Noord- wijkerhoul Vrijdag het feest van zijn 80-jarig watermolenaarschap van den Hoogeveeuscben polder. FEUILLETON. VRIJ VERTAALD UIT HET ENGKLSCH, AN w. w. s. U). Zij droeg de onvermijdelijke bruidskrans '•a mirten, waartusschen edelgesteenten fonkeldendie zij insgelijks aan de mild heid van den kolonel had te danken. De e b'uine oogen schenen kalm als «tijd en geen vluchtig rood zelfs tintte het "hewit barer wangen. Miss North bezat zoo mogelijk, nog meer zelf behcersching d» gewoonlijk. Vin |je vier bruidsjutfers was Ellen 'erreweg de schoonste. Het rose- «ehje, waarover zij met zulk een kinder- 'Jke opgewondenheid tot Robert Leith had *e»prokenstond haar verrukkelijk: om "elgevormdeu hals blonken de insgelijks prokene paarlen, terwijl de blankheid 'heerlijk gevulde armen nog verhoogd *"d door de eveneens met paarlen bezette "■tanden. Hare mollige wangen kleurde een nog hooger blos dan gewoonlijk en haar schitterende oogen hadden nog meer glans, al werden zij ook door de lange fluweel achtige wimpers ten deele gedekt. Als men de schoonheid van de bruid kon ver gelijken met een dier onberispelijke schoone beelden uit de klassieke oudheid, die van Ellen Dufart deed daarentegen denken aan een prachtige bloem nit de zonnige gewesten. Aan Ellen's deur werd geklopt en de kamenier ijlde derwaarts om te vragen wat men verlangde. De kolonel verlaugde even in de kamer der braid toegelaten te worden. Voor dat Constance zich naar de receptie kamer bad begeven werd zij door de komst van haar voogd verrast. Toen hij de schoone bruid genoegzaam had bewonderd en zelfs nog een enkel ernstig woord met haar gewisseld had, trad Ellen in al haren glans het vertrek binneu. Met welgevallen rustten des kolonels oogen op zijn bekoor lijke nicht, en een geruststelling was het zeker voor hem, dat hij de overtuiging kon hebbendat Ellen zelfs niet meer aan het bezoek van Martin dacht, zoo er nog iets onderzoekende in zijn blik had gelegen, nu was er alleen vreugde en tevredenheid in te lezen. Merkbaar verlicht fluisterde hij haar in het oor: «Kind, je ziet er uit om te stelen! Ben je ook gelukkig?" «O ja, oompje-liefI" «Er is immers heusch niets dat je vreugde verstoort of vermin dert?" «O, niets, ja toch, ik vind dat mijn kleed toch wel een beetje te eng zit op de taille." Constance wendde zich nu bedaard tot haar voogd met de vraag: of bet rijtuig reeds naar het statiou was gezonden om den heer Moultrie af te halen. «O ja, al een uur geleden," antwoordde de kolonel. De laatst aangekomene was de ambtenaar uit Blackhaven. De tijd verstreek al meer en meer. Aan al de vensters, die op het park uitzagenstonden de gaste.t te zien of het rijtuig van den bruidegom nog niet aankwam. De gesprekkeu tn de verschil lende groepen begonnen van lieverlede te verminderen en allen werden gedrukt door dat onaangename gevoel, dat meestal met het wachten gepaard gaat. Ook de bruids- jutTers werden ongeduldig, maai hel geduld van de bruid zelve scheen onuitputtelijk. Hoogstwaarschijnlijk komt de trein weder te laat le Blackhaven en van daar is het nog vier volle uren naar hier. Weder was een geruimen tijd voorhij gegaan. De verschillende klokken sloegen negen slagen. Met bekommerd gelaat be gonnen de gasten elkander aan te zien. Waar bleef dan toch wel de bruidegom? Den vorigen dag had een telegram zijn aau- komst le New-York vermeldhij moest dus van daar vertragiug in zijn reisplan hebben ondervonden. De ambtenaar zag elk oogenblik op zijn horloge, nog dienzelfden avond moest hij een ander bruidspaar inschrijven. Blikken en bewegingeu werden meer en meer on rustig eu gejaagd en het gesprek der gasten, dat fatsoenshalve nog eenigszius slepend was gebleven, stierf ten laatste geheel uit. Alleen boorde men in alle richtingen: «Waarom komt hij niet?" Alleen miss North scheen niet in de algemeenc gejaagd heid te deelen. Ellen Dufart des le meer, en misschien wel wat al te onvoorzichtig riep zij uit: «O Constance, Conslance, ik ben zeker, dat hem iets verschrikkelijks is overkomen «Ben je niet wijs, kind?" luidde het scherpe wederaoord der bruid. «Vermoe delijk heeft hij den juisten trein gemist eu is uiet den volgenden vertrokken. Dat gebenrt immers wel meer zonder dat dit een noemeuswaardige stoornis geeft. {Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1