I MKUWS- IN ADVERT NTIERLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Dinsdag 10 April 1888. 85. Uitgevers: Gebroeders Muré. Het Geheim van het Oude Kasteel. f f P m i 1 f)c/,e Courant verschijnt dadelijks* behalve ni» Z,on- en Feestdagen. A B 0 K f<3 E r« E FJ T Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door liet geheele rijk, per 3 maanden l.fiO. Prijs per Hummer 10 nt. ^■5^it 2 >2» Jnnrgi ng. ADVERTESTIF. r« Van ti regels0.90. Kike regel meer0.15. liroole loiters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, a contant, zonder rabat, per regel 0.10. ISurecI: SclieepHiakersstcojf 6 Stails-Herichten BURGEMEESTER en WETHOUDERS vsn LEIDEN bre gen ter kennis van be langhebbenden, ter voldoening aan art. 228, 2' alinea, der wet van 2b Juni 1851 (Staat»- blad n°. 85), dal allo pretensiën over het jaar 1887, ten laste der gemeente, vóór of op den laatsten Juni dezes jaars moeten worden ingeleverd en dat de vorderingen, welke niet binnen den genoemden tijd zijn ingediendvoor verjaard en vernietigd zullen worden gehouden. En wordt deze door plaatsing in de L'.id- tehe Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd; DE KANTER, Burgemeester. E KIST, Secretaris. Leiden, den 24 Maart 18S8. Kustrloozc Inenting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algeineene kennis dat op Dinsdag 10 April e. li. en de volgende Dinsdagen in de maand April, tusschen twee en drie uren des nniniddags, wederom zitting zal worden gehouden iu het Elisabethshof aan den Oude Vest, tot het verrichten van koste- looze inenting. Burgemeester en Wethouders voornoemd; DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 8 April 1888. LE1UEN', April. De Leidtche gymnastiek- en scherm- vereeniging „Hercules" gaf Zaterdagavond in de StadsGehoorzaal alhier hare tweede uitvoering opgeluisterd door een flink bezet orkest samengesteld uit leden van het muziek korps van het 4e regiment onder leiding van den heer Joh. Oostelaar. De president der vcreeniging, de heer J. J. Van den Berg heette bij den aanvang van de uitvoering de talrijk aanwezigen hartelijk welkom, terwijl de heer B. Ansiugli, als voor zitter van degymnastiekvereniging Minerva" een Binken krans aan Hercules' vaandel hechtte. Uit Leiden waren de zuslerverer gingen Sparta", „Minerva" en „I Itor", Den Haag Sparta", „Hellas"', „Olympi „Lu bacil" en „Voorwaarts" vertegenwoor igd. Aan deze uitvoering nam, behalve de lioofd- afdeeliug, ook deel de adspirautenafii eling, en we kunnen niet nalaten er op te wijzen, hoe afgaande op wat we van deze afdee ling Zaterdagavond zagen de verwachting alleszins gegrond mag worden genoemd dat eene z66 degelijk bezette adspirantenafdeeling aan de vereemging Hercules eene schoone toekomst zal bezorgen. De vrije oefeningen in de eerste afdceling en de oefeningen aan rek, ringen en brug in de tweede, toonden ons met hoeveel zorg door den instructeur, den beer Ph. De Vries, iedere beweging aan de adspiranteu wordt onderwezen. Wat de wapenoefeningen betreft, deze gaan in den laatsten tijd eene richting uit die ons niet bevallen kan. Langzamerhand schijnt alle sierlijkheid daarbij te moeten ver huizen naar de phautaisiebc.egiugen en wordt meer en meer bij het trekken eene school gevolgd, die men hier de Pranscho pleegt te noemen. Hel kan er evenwel bij die Fransche school Spaansch toe gaan. We zagen eergister avond een trekken-sabel, dat ons lang niet bevallen kon. Zeer goed gevarieerd en bizonder vast ge studeerd waren vooral de vrije oefeningen door de hoofdafdeeling. Het reklijuspringen viel bizonder in den smaak; velen loonden dan ook het er bizonder ver in gebracht te hebben. Van de oefeningen aan rek, ringen en brug, bevielen ons 't meest die aan de ringen. Over het geheel moet van deze vereeniging gezegd wordeu dat aan eene aangelegenheid, waarop liet bij gymnastiek naar onze meening vooral aankomt, bizonder veel zorg wordt be steed, we bedoelen het zeer moeilijke langzaam en geleidelijk werken wat veel oefening kost en wellicht dfidrora bij zeer vele vereen igingen wordt verwaarloosd om er werken met schok ken en rukken voor in de plaats te stellen. Hoeveel daardoor eene uitvoering wint kun nen de bezoekers van Zaterdagavond het best getuigen. Men giete zelfs de forsclie mannen kracht in den bevalligen vorm en de gym nastiek zal er ongetwijfeld aan sierlijkheid niet alleen, maar aan nuttige uitkomsten tevens bij winnen. FEUILLETON. FAMILIE-R OMAN. 42). Dasruit leidde zij af, dat de beide man nen dien nacht in de kapel geweest waren en dat Perkins dus de man moest wezen 'hen aij in de sacristie had ontmoet en tevens, dat beiden wisten, of althans ver moedden, dat zij de geheimzinnige be- •piedster was geweest. Zij ontroerde hevig en wellicht zou het haar niet gelukt zijn h»«r ontroering te bedwingen, ware liet niet dat een onschuldig toeval de aandacht van de twee mannen van haar had af geleid. Op het schellen van lady Jersey was namelijk een bediende komen toeloopen, he even na Gisela de* kamer binnenlrad. Wat beveelt mylord!" Boe eenvoudig deze vraag ook ware, de "mganins schrille ntem van den man *aarop onder gewone omstandigheden nie ■and zon hebben acht geslagen, deed Arthur nu verbaasd opspringen. IIij zag den bediende met een woedenden blik aan en sprak heftig \Vat ik beveel, vlegel, ik ki -el dat als je voortaan hier binnen komt, je een weinig passender toon aanslaat, zoo je ten minste niet wilt, dat ik je onmiddellijk van het kasteel laat jagen, ga!" Verschrikt en verward maakte de be diende dat hij weg kwam en hij was blij toen hij de deur achter zich had dicht getrokken. Lady Jersey had niets van de ont steltenis, die het verschijnen barer dochter had teweeggebrachtontdekt. Op vroolijken toon riep zij Perkins toe: „Welnu, tnr. Perkins, ziet ge nu wel dat ge u vergist hebt," en tegen Gisela ging zij voort, „verbeeld je, mijn kind, dat mr. Perkins meende, dat ge na, bij dit gure weder reeds een wandeling in den tuin hebt gedaan." Glimlachend antwoordde Gisela: „Wel neen, mama, ik kom zcoeven van mijn kamer en ben eerst sedert een half uur op." „Heb ik het je niet gezegd, William," riep nu Arthur, die zijn gewone kalmte had herwonnen. Hercnles is op den goeden weg; ze toont degelijk te willen, onder degelijke leiding. Bij de op lieden gehouden openbare verkooping van cokes bij partijen van 100, 50, 10 en 5 heet. waren de hoogste prijzen f42.21.f 4.00 en f 2.05, laagste prijzen f41.f20.50, f4.en f2. tll ïlKÜ, LUTTKItatti KA KI'AST. Geboortedag (1583) van Hugo De Groot. Marie Heilbron liet ruim twee millioen frs. na. Hoewel het reeds twee jaren geleden is dat zij stierf, hebben de erfgenamen nog niets gekregen. Men spreekt van een proces, waartoe de vorderingen van den echtgenoot der zangeres, De la Penouse, en eenige schuldeiscliers aanleiding zouden geven. OKEICIKKI.K UKKICHTKV Door Z. M. zijn benoemd tot burgemees ter: van Ilillegom, M. W. De Kat; van Harderwijk, mr. D. Vail Meurs; van West- maas eu MijnsheerenlandM. A. Visser; van NicuwleusenJ. Bosch Bruist, secreta ris dier gemeente; van Sleeuwijkerwold, A. F. Stroink, secretaris dier gemeente. Door Z. M. is, met ingang van 1 Mei 1888, aan den 1ste luit. D. E. Van Tu- bergen, van het 1ste reg. vesting-art., op zijn verzoekeeu eervol ontslag verleend uit deu militairen dienst. De lieer W. Bornemannbij kon. besluit van 18 Dec. 1887 n°. 25 benoemd tot consul le Charlestonis in die hoedanig heid door de regeering der Vereenigde Staten van Amerika erkend. Het ressort van het consulaat ornvat de Staten van Noord- en Zuid Carolina. De minister van ootlog zal op 12 April geen audiëntie verleenen. BIHNKNLANÜSCUE BERICHTEN Z. M. de koning groothertog heeft den schilder Louis Apol beuoemd lot ridder der orde van de Eikenkroon. Dr. II. Verbeek, mijningenieur in Indië, is begiftigd met liet ridderkruis van het legioen van eer. Blijkens een bij het dep. van marine ontvangen telegram is Zr. Ms schroefsloom- schip 4de kl. Sommelsdijk, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee J. F. M. Lange, den 6den dezer weder van Siinonstad vertrokken, ter voortzetting van de reis naar de Oost kust van Afrika. Aan boord was alles wel. Aan het verslag, uitgebracht in de jaarlijksclie algemeene vergadering van de Rijnlandsche stoomtramwegmaatschappij om trent de uitkomsten in 1887 verkregen, is het volgende ontleend De resultaten der exploitatie waren even bevredigend als het jaar te voren. In 1887 werden vervoerd 310,682 rei zigers met eene opbrengst van f 49,867 tegen f 02,138 reizigers met eene opbrengst van 848,240 iu 1886. In 1887 steeg het goederenvervoer tot f 4774, bedragende dit in 1886 f4210. De zuivere winst der exploitatie bedroeg in 1887 f 17,988, waarvan het aandeel der maatschappij bedroeg f 10,253, en in 1886 f 17,972 waarvan het aandeel bedroeg f 10,390.40. Het bedrag van het vernieuwingsfonds was op uit0. Dec. 1887 f 13,322.555. De balans bepaalt het saldo te vcrdeelen winst op f10,554, waarvan volgens art. 2la statuten te verdeelen 5 pCt. aan de aandeel houders of f 9000, terwijl de nog overblij vende f 1554 overeenkomstig de voorgeschre ven wijze worden verdeeld. Balans en winst- en verliesrekening werden onveranderd goedgekeurd. Den agenten van de Nederl. Ameri- kaansche stoombootmaatschappij is aange schreven, dat er gedurende April geen plaatsen voor 3e klasse reizigers op de booten der maatschappij meer beschik baar zijn. De verjaardag van H. K. H. de groothertogin van Saksen-Weimar, zuster des konings werd gisteren in de residentie op de gebruikelijke wyze herdacht door het uitsteken der vlaggen van de openbare en vele particuliere gebouwen, en liet houden eener groole parade, onder commando van jhr an Pestel, commandant van het 2e regi ment veld-artillerie, in de Maliebaan. Eene groote menigte was daarbij tegenwoordig. Generaal Klerck inspecteerde de troepen. „Dan moet ik mij vergist hebben, ik meende u reels in den tuin gezien te heb ben," verontschuldigde Perkins zich. „Kom, Lal ons aan tafel gaan, het is hoog tijd dat wij ontbijten," sprak lady Jersey. Lord Arthur was Gisela genaderd, en eer zij bet kon verhinderen, bad hij haar hand gegrepen en in zijn arm gelegd, om haar naar de ontbijttafel te geleidendie in de aangrenzende kamer was aangericht. Toen zij evenwel voelde, dat hij haar aan raakte, was het haar alsof een electrische stroom door haar leden voer. Niet de man met zijn kalme, bleeke gelaat, waarin een eigenaardige schoonheid niet te miskennen viel, stond voor haar, voor haar geestesoog doemde dat van woede verwrongen gelaat n et die vurige oogen, dat zij in den graf kelder had aanschouwd, weder op, en inet een heftig grbaar trok zij haar hand terug en stootte hem van zich. „Terug, rt.ak mij niet aan," beet zij hem toe en haar oogen zagen hem met ver pletterende verachting aan. Inderdaad week Arthur terug, bij ver bleekte en was niet iu slaat een woord te spreken. Lady Jersey had niets van dit tooneeltje bemerkt; zij was in de aangrenzende kamer gegaan, om te zien of de ontbijttafel geheel in orde was thans trad zij weer binnen. „Het ontbijt wacht ons," sprak zij, en illiam Perkins, die Gisela geen seconde uit het oog verloren had, beijverde zich om lady Jersey's aandacht van haar dochter en Arthur af te leiden. Aan de ontbijttafel voerde hij eeu levendig gesprek met haar, en daaraan was bet le danken, dat zij er niet op lette, dat Arthur noch Gisela een woord spraken. Toen het gezelschap van de ontbijttafel opstoud, verzocht Arthur lady Jersey om ten onderhoud, waartoe beide de kamer verlieten en naar de bibliotheek gingen. Perkins had zich reeds verwijderd en Gisela bleef alleen over. Teen het geluid van de voetstappen van Arthur en haar moeder was weggestorven, sprong zij op en volgde hen van verre. Bij de bibliotheek gekomen bleef zij slaan. Zij zag juist van verre lord Arthur met haar moeder daar bin nen gaan. (Wordt vortotgd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1