I Valentine Balter Pacha, die, te Tel el Kebir overleden is, werd in 1825 geboren. H ij was de zoon van den heer Samuel Baker en de broeder van sir Samuel Baker, die zich eenen naam gemaakt heeft als onder zoekingsreiziger en schrijver. Valentine trad in 1848 in het Engelsche leger, en maakte in 1852-53 den Kaffer-oorlog en in 1855 den Krim-oorlog mede. Na in 1860 belast te lijn geworden met het bevel over het 18e regiment huzaren, trad bij in 1873 uit den dienst, om eene reis te maken door Perzië en langs de grens van Afghanistan, ten einde inlichtingen in te winnen aangaande de geographische gesteldheid van de land streek tosschen het Russische gebied en de Britsche grenzen. De uitkomsten van dit onderzoek heeft hij openbaar gemaakt onder den titel: .Clouds in the East." In 1874 werd hij aangesteld als adsistent-kwartier- meester-generaal te Aldershot. Spoedig daarna werd hij, wegens in eeneu trein gepleegde onbehoorlijke handelingen, vervolgd en tot gevangenisstraf veroordeeld. Na dientenge volge uit het Engelsche leger te zijn ont slagen, trad hij in 1877 in dienst van den Suitan van Turkije. In den rang van generaal- majoor bracht hij eene reorganisatie van de Turksche gendarmerie tot stand. Tijdens den oorlog in Bulgarije behoorde hij tot den staf van den Tnrkschen bevelhebber. Later is hij belast met de organisatie van het politie-wezen in Egypte. In 1884, na de nederlaag van Hicks Pacha, deed generaal Baker, toen algemeen bekend als Baker Pacha, eene poging om het garnizoen van Tokar te bevrijden. Ondanks herhaalde pogingen, van zijnentwege in het werk gesteld, kon hij er niet in slagen, weder in het Engelsche leger te worden opgenomen. AMERIKA. De bekende anarchist Most is te New- Tork gevangen genomen, beschuldigd van een opruiende redevoering gehouden te hebben, welke gericht was tegen allen, die medegewerkt hadden aan het vonnis aan de anarchisten te Chicago voltrokken. Hij dacht, dat hij, door Duitsch te spreken, veilig zou zijn, maar een Duitsche politieagent steno- grapheerde zijn rede. K m a» rta mrs wva De regeering van Chili heeft besloten de 100,000 doll, te betalen, die de Britsche onderdanen eischten als schadeloosstelling voor de verliezen bij den jongsten oorlog geleden. PER TELEGRAAF. BERLIJN, 19 Nov. Gisterenavond ont ving de Russische gezant, graaf Schuwaloff van den keizer de ridderorde van den Zwarten Adelaar. Bij het diner stelde czaar Alexander in bijzonder hartelijke bewoordingen een dronk in op prins Von Bismarck. Hedenmiddag bracht prins Wilhelm prins Von Bismarck een bezoek. BERLIJN, 19 Nov. [Part. tel. H.) Het bezoekdat czaar Alexander hier gisteren bracht, maakt in diplomatieke kringen een goeden indruk, want de politieke beterkenis daarvan kan niet ontkend worden, vooral omdat prins Von Bismarck zich een geheel uur met den Czaar onderhield. Van Ruslauds toetreding tot het drie voudig verbond kan natuurlijk geen sprake zijn, maar toch verwacht men van het be zoek gewichtige gevolgen, zoowel op zuiver politiek terrein, als wat handel en nijverheid betreft. Professor Virchow onderzocht het oedeem, dat dezer dagen uit de keel van den kroon prins is verwijderd. Het is gebleken dat dit oedeem een kankerachtige uitwas is. Dit wordt als een ongunstig verschijnsel be schouwd maar geeft overigens geen reden tot nieuwe ongerustheid. PARIJS, 19 Nov. Daar de kamer ver wierp het voorstel om de interpellatie van Clemenceau uit te stellenheeft bet ministerie zijn ontslag genomen. LAATSTE BERICHTEN. In den afgeloopen nacht om 2J uur is te 's Gravenhage overleden O. baron Van Wassenaer van Catwyck, sedert 1866 lid der tweede kamer voor Leiden, vroeger opper- ceremoniemeester, en laatstelijk opperstal meester van Z. M. den koning. mrz o mi jm. iw De heer Van Wassenaer was opgeleid voor het leger en is eenige jaren officier bij de genie geweest. In de tweede kamer trad hij dikwijls op als woordvoerder der anti revolutionaire partij. Menig nuttig en vader- landsch werk werd door hem gesteundzoo is hij lid geweest van het Barentscomité en heeft hij steeds geijverd voor betere huis vesting van het leger. De begrafenis van den heer Van Wasse naer zal plaats hebben aanstaanden Woens dag. Waarschijnlijk wordt het lijk overge bracht naar Katwijk. Het propaedeutisch-examen geneeskunde werd aan de universiteit alhier afgelegd door den heer C. W. Vinkhuyzen. Het Haagsche gerechtshof behandelde heden in hooger beroep, het vonnis der rechtbankwaarbij een Leidsch koopman wegens diefstal van een geit van de markt alhier tot eeu jaar werd veroordeeld. De adv. gen. mr. Bijleveld eischte de handha ving van het vonnis. Uitspraak 1 Dec. a. s. De heer A. F. Smulders, eigenaar van de bekende ijzergieterij te Utrecht, is bij openbare veiling in het O. Z. Heerenloge ment, voor een som van f 150,082.85 eige naar geworden van de bekende fabriek De Atlas te Amsterdam met inbegrip der ma- chineriën. Den lln jl. werd bij den heer A. G. op den Dubbeldamschen weg te Dordrecht een pakje door de deur naar binnen gewor pen dat bij opening des heereu G's effecten, testament en andere papieren bleek te bevat ten. Bij onderzoek kwam men tot de ont dekking dat een trommeltje was gestolen waarin, behalve de genoemde papieren nog ruim f 900 aan bankpapier en specie was ge weest zoodat het trommeltje met den overigen inhoud was verdwenen. SCHOOL- EN KERKNIEUWS. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Oude- en Nieuwe Wetering de heer J. Willebrands, cand. te Leiden. Het nieuwe gebouw van den Protes tantenbond te Haastrecht, een geschenk van mevr. de wed. J. J. Le Fevre de Montiguy, geb. Bisdom van Vliet, is Dinsdagnoij door prof. Tiele uit Leiden ingewijd. Au mevrouw Le Fevre de Montigny werd het eerelidmaatschap als blijk van daiikbaarbcij aangeboden. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stukken, door o ai niet ter plaatsing aangenomen, kunnen niet worden teruggezonden. Bid. GEMENGDE BERICHTEN. Volgens de Avenir Mil. is eene Jena genomen proef met een bestuurbaren luchtballon volkomen geslaagd. De ballon, die den vorm had van eene sigaar, draaide na opgelaten te zijn verscheidene malen bo. ven de Elbe, en nam toen in rechte lijn zijne richting naar een duidelijk gemarkeerd punt. Daar aangekomen, keerde hij plotse, ling om en bewoog zich naer een ander aangewezen punt, insgelijks in rechte lijn, en dit alles terwijl er een zeer sterke wind woei. De toeschouwers begroetten het slagen der proefneming met handgeklap en tos- juichingen. De beroemde stierenvechter Frascuelo werd bij de joDgste stierengevechten te Mi. drid zwaar gewond. De horen van den stier drong in zijn zijde door en brak drie ribben. Honderden komen dagelijks aai zijn woning naar zijn gezondheid vernemen en de politie moest de menigte beletten tot de ziekenkamer door te dringen. Een Duitsch reiziger heeft een reis om dg wereld gemaakt, uitgaande van Berlijn naai Brindisi, Alexandrië, Aden, Singapore, Hoog. kong, Yokohama, San Francisco, New-York en Bremerhaven. De reis duurde 185 dagen en zijn uitga ven beliepen bijna f 2300 of ruim f 12 per dag. Naar hij zegt kan men de reis voor minder geld doen, maar dan ook minder makkelijk, Bij eene ontploffing in een pakhnia van chemitaliën te Hannock, in Michigan, hebben Woensdagochtend zes werklieden het leven verloren.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 2