Humoristisch Goochelaar, DE KLEINE KAPITALIST ADVERTENTIE N. BUITENLANDSCHE BERICHTEN I). THEOD. SCHRAMADE Openbare Verkooping van Cokes Holloway's Zalf en Pillen. Een ware schat elfbe waring. isfz tbt mrz ^mam maz «n «r» w t wm. m. nr# Een aanzienlijke brand is eergisteren in de geneeskundige school te Parijs uitge broken en heeft, wegens de brandbare stof fen welke het gebouw bevatte, eene groote uitbreiding genomen. Verscheidene kostbare toestellen werden vernield, zoodat de schade zeer groot is. Zij wordt op 100.000 franc berekend. Aan het slot van een middag-voor stelling in het nieuwe circus te Parijs presenteerde" een der ruiters drie in vrij heid gedresseerde paarden. Plotseling werden de edele dieren bang en sprongen over het hekdat het circus van den ingang der stallen scheidt, verscheidene toeschouwers in hunne vaart omverwerpende. Het kostte de grootste moeite om de hollende paarden tot staan te brengen. Twee toeschouwers werden gewond; een werd met een gebroken rib weggevoerd. Een paar dieven te Genua hebben zich dezer dagen van een geheel nieuw vervoer middel voor hun buit bediend. Zij hadden zich namelijk van een lijkbaar voorzien waar mede zij zichna er de geroofde voorwerpen op over te hebben gebracht en met een rouwlaken te hebben bedekt, langzaam in beweging zetten. Hun list gelukte dau ook volkomen, de nachtwachts zagen hen voor doodgravers aanen lieten hen ongehinderd huns weegs gaan. Een vreeselijk familiedrama is te Dant- zig afgespeeld. Tusschen den werkman S011- towsky en zijn 19-jarigen zoon ontstond bij het middagmaal een twist; de vader greep den jongen bij de haren en wierp hem op den grond. In zijn woede haalde de zoon zijn zakmes te voorschijn en stak het den vader in borst en buik. Weinige oogen- blikken daarna stierf de man. De moorde naar is gevangen genomen. Te MelbourDe zijn aangekomen 8 der overlevenden van het schip ^Derry Castle", dat 20 Maart met groote vaart bij Enderby- eiland op de klippen liep en bijna onmid dellijk aan stukken sloeg. De gezagvoerder, stuurlieden en bijna allen, die zich aan boord bevonden, verdronken. De acht ge redden hadden het leven behouden door hetgeen zij op de eilanden vonden, waarop zij vier maanden doorbrachten. BELCIE. In antwoord op eene interpellate in de kamer van vertegenwoordigers over het gebeurde met de visschers te Ostende, zeide de minister van huitenlandsche zaken, dat hij zich, bij de bestaande welvaart, de ellende onder de visschers niet kon verklaren; hij meende te mogen gelooven aan den gezon den toestand, waarin de visscherij-nijverheid van Ostende verkeert. Er bestaat geen aan leiding om de conventie van 'sGravenhage over de visscherijen in de Noordzee tegen Mei a. s. op te zeggen, aangezien Engeland recht liet wedervaren aan de eischen van België en zich zeer toegevend betoond. Het onderzoek wordt van beide zijden voort gezet en de Belgische regeering zal na het onderzoek de verbetering der conventie in overweging nemen. Opnieuw is een begin van brand ont staan in een der departementen van algemeen bestuur, en wel in de photographie-ateliers van het departement van waterstaat, op de vierde verdieping van een der bureaux in de rue de Louvain gelegen. De brandweer van de post in de rue Ducale rukte onmid dellijk aan, en het gevaar was spoedig ge weken. Het incident ontstond aan bet einde der kamerzitting van gisteren, die daarom wat haastig eindigde. Het hof van assises van Henegouwen heeft den anarchist Jahu, die te La Louvière een ontploffing met dynamiet veroorzaakte, tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ë1VG£LA9I D. De procureur-generaal heeft de ver volging ingetrokken, welke was ingesteld tegen den heer William Saunders, voormalig parlementslid voor Hull, die bij de ongere geldheden van 11 dezer in hechtenis was genomen. Een groot aantal speciale constables uit alle klassen der maatschappij zijn heden bij de politie der hoofdstad aangenomen. Gisteren zijn een groot aantal personen, uit alle klassen der samenleving, als speciale agenten opgenomen bij de Londeusche politie. Als eene bijdrage tot de excentrieke toestanden in Ierland kan het volgende dienen. Een groot aantal deputatiën vergezeld van verscheidene muziekkapellen, bracht deze week een bezoek aan den parlements-afge- vaardigde Pyne, die, om zich aan eene gerechtelijke vervolging te onttrekken, eene aan den hertog van Devonshire toebehoo- rende slotruïne Lisfinny tot verblijf hééft gekozen. Hij vertoeft daar als vrijwillige balling, na alvorens zijn verblijf behoorlijk versterkt te hebben. Pyne begroette voor een 90 voet hoog venster zijne vrienden, en na zich verzekerd te hebben, dat er geen verraad bij deze betooging in 't spel was, liet hij zich aan een touw van den slotmuur afzakken en nam op het slotplein de hem toegedachte adressen in ontvangst. In zijne korte toespraak zeide deze romantische balling, dat hij de politie de 100 voeten hooge rots wel eens zou willen zien opklouteren. Zijn vrienden brachten hem tabak en proviand voor drie maanden, en daarmede gaat Pyne den winter in, tot eenig gezelschap hebbende kerkuilen en ratten. (D. v. Z.-H. en 's Or.) FKANHKK.S K. In de gisteren door de kamer van afgevaardigden gehouden zitting deelde de voorzitter mede, dat een verzoek was inge komen tot het instellen eener vervolging tegen den heer Wilson. De kamer besloot met algemeene stemmen tot verzending naar de afdeelingen, die onmiddellijk bijeenkwamen en eenparig besloten het verzoek toe te staan. De kamer heeft daarop met 527 tegen 3 stemmen beslist, dat eene vervolging tegen den heer Wilson zal ingesteld worden. In de couloirs der kamer toonde zich hedeu eene groote beweging ten gunste eener vervanging van den president der republiek. De aftreding van den heer Mazeau als minister van justitie, is officieel. De heer De Fallières zal voorloopig zijn post waar nemen. De heer Bourgeois, directeur der af- deeling handel bij het ministerie van bin- nenland8che zaken, is tot vervanging van den heer Gragnon, tot prefect van politie benoemd. De minister De Fallières verlangde, dat Gragnon zijn ontslag zou nemen, maar toen hij weigerde, werd het hem gegeven, en Bourgeois in zijne plaats benoemd. In den ministerraad deelde de minister van justitie mede, dat hij uit naam van den procureur-generaal bij den voorzitter der kamer vergunning had aangevraagd tot het instellen van eene gerechtelijke vervolging tegen den heer Wilson. De minister van oorlog heeft aan al de officieren verboden vreemde decoraties te dragen. Generaal Thibaudin nam als mi nister een zelfde besluit, dat vooral onder de hoofdofficieren een slechten indruk maakte. Zijn opvolger was verplicht het verbod in te trekken. De president der parlementaire enquête commissie, Desmons, heeft van talrijke ridders van bet Legioen van Eer brieven ontvangen, waarin wordt aangedrongen op een herziening van alle ridderkruisen die in de laatste 10 jaren verleend zijn, opdat zij die het op eerlijke wijze verkregen, niet langer kunnen verdacht worden van om- kooperij. Te Parijs is een aanvang gemaakt met het proces wegens den brand van de Opóra-Comique. Car val ho werd gehoord en na hem werden de machinist, de architect en de spuitgasten ondervraagd. Het proces zal eenige dagen duren. - Dr. Dupuy heeft in de academie van wetenschappen te Parijs het antipyrine als middel tegen zeeziekte aangeprezen. Men moet 3 dagen vóór de inscheping en de 3 eerste dagen van de reis 3-maal daags een gram daarvan nemen. IT4LIE De academie van geneeskunde te Turijn heeft een prijs van 20,000 francs uitgeloofd voor de beste verhandeling over den aard en voorbehoeding van een of meer besmet telijke ziekten. De verhandeling moet in de Latijnsche, Italiaansche of Fransche taal geschreven zijn. DUIT8CH LM De Reichsanzeiger bevat aan het hoofd zijner mededeelingen een keizerlijk rescript, waarin de keizer zijnen warmsten dank uit spreekt voor de naar aanleiding der ziekte van den kroonprins aan den dag gelegde blijken van innige deelneming. De zware beproeving, welke den kroonprins en het keizerlijke huis i9 opgelegd, heeft in alle deelen van Duitschland en van het buiten land aanleiding gegeven tot de ondubbelzin- nigste betuigingen van gehechtheid en mede gevoel. De keizer is diep getroffen door deze algemeene teekeuen van liefde voor zijnen zoon, en heeft bevolen dit ter alge meene kennis te brengen. De keizer van Rusland is gisteren middag te 2 uur 30 met zijn gezin en de prinses van Wales van Kopenhagen ver trokken. De koning, de kroonprins, de ministers en het corps diplomatique deden den hoogen gasten uitgeleide. De bisschop van Elzas, mgr. Andreas Raess, is in den ouderdom van 94 jaren overleden. Het debiet van de koninklijke Sak sische porseleinfabriek te Meissen is in de laatste jaren, door de groote concurrentie met andere faience-fabrieken en mode-arti kelen op haar gebied sterk achteruitgegaan, zoodat de inkomsten, die de staat uit deze kunstindustrie vroeger genoot, belangrijk zijn gedaald en voor het volgend jaar is nog slechts een hoogst onbeduidende bate van de Meissener porseleinfabriek op de Saksische hegrooting gebracht. Aan de pro ducten van de wereldberoemde instelling wordt evenwel nog altijd dezelfde zorg be steed. TURKIJ E. Naar hetgeen uit Konstantinopel aan de Daily News wordt bericht, heeft de sultan andermaal de Russische, regeering uitge- noodigd, de verhuizing der Kaukasische Circassiërs naar Turksch grondgebied tegen te gaanwaar deze roofzieke nomaden voort durend twisten veroorzaken. De Russische regeering verklaarde, dat 400 Circassische gezinnen, die reeds op weg naar de grenzen zijn, in Turkije behoorden te worden toe gelaten maar dat eene verdere landverhuizing zal worden belet. PËRZIE. De Schah van Perzië maakt reeds toe bereidselen voor zijn reis naar Europa. Hij zal in April van Teheran vertrekken en in Septem ber terugkeeren. T R NSVA4L. Uit Pietermaritzburg seint men van 16 Nov., dat de leden van het bestuur van de Nieuwe Boereu-republiek, de president uitgezonderd, bezwaren hebben tegen de voorgestelde Unie, met de Transvaal. Een druk geteekend petitie vraagt het bijeen roepen van den volksraad om de quaestie te bespreken. RECLAMES. Men late zich niet bedriegen. In den lateren tijd is door het publiek meer malen er over geklaagd, dat pogingen wer den aangewend om, in plaats van de echte Zwitsersche Pillen van den Apotheker R. BRANDT, namaakpillen, en dat nog wel zeer slecht nagemaakt, aan den man te brengen. De Heer Apotheker R. BRANDT verzoekt beleefdelijk hem dergelijke gevallen mede te deelen, opdat hij door openbaar making der feiten het publiek voor meer dere schade kunne behoeden. Wij moeten bij deze gelegenheid er nogmaals bepaalde lijk op wijzen, dat de echte Zwitsersche Pillen nooit los, maar éónig en alleen in blikken doosjes verkocht wordenvoorzien van een ótiket, dat een wit kruis op een rood veld en de handteekening van R. BRANDT draagt. Verkrijgbaar te Leiden bij N. K. SWE- MER, Mare, 70 Cts de doos. Voorspoedig bevallen van een Zoon Mevrouw D. W. M. VAN TEUTEM MULÏÉ. Semarang, 16 November 1887. Voor de bewijzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden van onzen geach- ten Zwager, den Wel-Ed. Gestr. Heer Mr. P. H. MAAS, te 's Bosch, betuigen wij onzen vriendelijken dank. Namens de Familie, L. C. QUANT. Leiden, 18 November 1887, BEBOEM D geeft VOORSTELLINGEN in gesloten GezelschappenPensionatenScholenHu welijksfeesten, enz. Te ontbieden in alle plaatsen des Eijks. Adres: Kerklaan 51, Botterdam. ACHTSTE JAARGANG 1887. verschijnt eiken Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, is het goedkoopste en meest gelezen financiëele blad van Nederland, en de volledigste gids voor houders van uitlootbare fondsen. Abonnementsprijs (3 nrs. per week) 6.— p. jaar, met Bijblad (Wekel. Restantenlijst) 8. - Bijblad alleen 4.— Als GRATIS-PRE SUE ontvangi elke abonnenl een exemplaar van het RESTANTEN»OEK, hetwelk bevat de tot 31 December 1885 uitge lote seriën van 46 premieleeningen, be nevens eene in 12 maanden verdeelde Ifltlo- tings-Kalender voor 1886 van alle be staande premieleeningen. Bureel: Gedempte Voorburgwal 101. Proefnummers kosteloos. op het Raadhuis te Leiden, op Maandag 21 November 1887, des voormiddags te tien uren preciesvan eene hoeveelheid van 1800 hectoliters COKES, verdeeld in par tijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes cts per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 8 uren. Geen gevaar. Als de geneesheer zijn hoofd schudt en de lijder moedeloos is, dan is het de geschikste tijd om deze edele geneesmiddelen te beproeven. Ontstekingen, zweren, uitslag, etterbuilen, zeere beenen en een veel grooter lijst van uitwendige kwalen kunnen altijd door deze onvergelij kelijke middelen genezen worden. Indien de genezing niet altijd vlug gaat, zoo zal die toch altijd volkomen zijn en geen ge vaar van terugkeer achterlaten. Dat deze Zalf de verkoelendste, verzachtends!e en ge- nezendste kracht uitoefent over de meest ontstoken, pijnlijkste en meest verouderde zweren is eene gevestigde daadzaak, die dagelijks bevestigd wordt door de onge vraagde getuigenis van deelnemende lijders, wien (om hunne eigene uitdrukking te bezi gen) Holloway's geneesmiddelen van den rand des grafs hebben gered. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen, Potjes Zalf ƒ0,80,/1,85, ƒ3, ƒ6.74, ƒ13.50 ƒ20.50 zijn op franco aan vraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 53, Oxfordstreet. voor allendie aan jeugdige dwalingen lijden, is het beroemde werk ZDr. Retail's Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prijs 2 Galden. Ieder, die aan de gevolgen van zulk kwaad lijdt, moet het lezen. Duizenden hebben hun her stel er aan te danken. Te verkrijgen bij bet Verlags-Magazin te Leipzig, Neumarkt 84franco tegen inzending van het bedrag, (ook in postzegels), en in eiken Boekhandel in Holland.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 4