BUITENLAND8CHE BERICHTEN. MS MM S MS MS acz mm u mm. jm. rms- ran. bank aldaar terecht. Het was een 19-jarige pakhuisknecht, die in den avond van 8 Sep tember door de politie is betrapt geworden, terwijl hij op den Qoudschen Rijweg met een steen een spiegelruit inwierp. Hij be kende de daad bedreven te hebben, daartoe aangespoord door een ander uit den hoop, die hem toeriep: Daar woont een socialist". Het 0. M. van oordeel dat feiten als op de beruchte September-avonden gepleegd, gestreng moesten worden gestraft, eischte tegen den bekl. een maand gevangenisstraf. Werd dezer dagen Maassluis als plaats vermeld waar op het gebied der politie een zonderlinge toestand bestaat, zeker had men daarbij een gemeente in haar nabijheid mede kunnen noemen namelijk Brielle. Aldaar be staat de geheele politiewacht uit een com missaris van politie en één agent. Wel zijn er 's nachts nog 2 nachtwakers in func tie, maar daar deze lieden den ganschen dag in 't touw zijn (zij werken namelijk in de touwslagerij) kan men van hen niet veel dienst verwachten. Ernstig wordt er dan ook door den bur gemeester bij den gemeenteraad op aange drongen om een agent van politie meer aan te stellen. Bij de behandeling der begroo ting 1888 zal een voorstel daartoe in be handeling komen. (Fad) Een vreeselijk ongeluk had Woensdag namiddag, omstreeks half vijf, te Heemstede plaats. Hel achtjarig schoolgaand zoontje van B. M. aldaar, werd door den stoomtram aangegrepen en overreden. Het bijna onken bare lijkje werd naar de ouderlijke woning vervoerd. Gisterochtend zijn in een compartiment lste klasse van den sneltrein Vlissingen RotterdamAmsterdam blijven liggen een bruinlederen valies en een plaid. De eige naar was bij ongeluk te Rozendaal achter gebleven en had alleen in het compartiment gezeten. In valies en plaid waren verschil lende voorwerpen gepakt. In het valies o. a. een credietbrief groot 20,000 francs en aan goudgeld eenige duizenden francs. Het valies en de plaid zijn te Rotterdam teruggevonden. Uit het vereenigingslokaal van het Leger des Heils te Amsterdam moesten Donderdagavond vier personen worden ver wijderd. Buiten ontstond een oploop, de politie dreef de menigte met den sabel uiteen, (Hbl.) Het openbaar ministerie bij de recht bank te Amsterdam, eischte gisteren tegen J. K., beschuldigd van het feit van doctor A. te Nieuwer-Amstel, op den avond van 1 September opzettelijk in een sloot te hebben geworpen, drie maanden en voor zijn broe der D. als medeplichtige 45 dagen gevan genisstraf. De gemeenteraad van Tessel heeft be goten, aan Z. M. den koning een subsidie te vragenten behoeve van het lager onder wijs, tot een bedrag van f6000. Bij bekkenslag wordt te Deutichem thans door verschillende slagers het rund- vleesch voor 17 en 18 et. per 5 ons uit geveild. Te Apeldoorn keerden 2 jongelieden met hunne meisjes huiswaarts, toen zij on verhoeds door 4 personen werden aangeval len en deerlijk met messen toegetakeld. Een hunner zal geruimen tijd het gebruik van een arm moeten missen. De politie heeft de daders opgespoord. Terwijl zekere B. met zijne vrouw de Apeldoornsche kermis bezocht, wist men te zijnen huize door inklimming f 600 te be machtigen. De politie is den dader op het •poor. Te Barneveld geraakten Woensdag een 2tal kinderen, 2J en 4 jaar oud, bij afwe zigheid der ouders in eene kolk nabij het huis, en werden beiden levenloos daaruit opgehaald. De internationale wedstrijd op schaat sen, in den aanstaanden winter in Friesland te houden, zal vermoedelijk te Heerenveen plaats hebben. In* Ooststellingwerf staat een best friseh en gezond paard bijna 15 jaar op stal en heeft in al dien tijd niet gewerktnoch is van zijn plaats geweest. De eigenaars, twee samenwonende broe ders, hebben vóór een 15-tal jaren een kleine ruzie gehad om bet paard, en sedert wil de een voor den ander het dier niet gebruiken. (Me. Ct.) Te Woensel bij Eindhoven is Donder dagavond hevig gevochten, een persoon is gevaarlijk gewond. Ook is bij den heer K. een groote spiegelruit ingeworpen. BELUI i:. Een zonderling voorval, dat eenigszins doet denken aan dat, waarvan de commissa ris Schnaebele het slachloffer was, heeft plaats gehad aan de noordelijke grens van Frank rijk, hoewel ditmaal het goede recht niet aan de zijde van de Fransche douanen zou zijn. Een Belgisch grenswachter heeft den last, betaling te eischen voor de paarden en rij tuigen, welke den weg nemen van Orcbies naar Doornik; die man drijft tevens een kleinen handel in tabak en verkoopt aan de boereu uit den omtrek verscheidene artikelen, welke dagelijks benoodigd zijn. Toen hij Vrijdag naar huis terugkeerde, voorzien van het een en ander, door hem te Doornik gekocht, en hij een klein pad volgde, dat langs de Fransche grens loopt tusschen Rumes en Bachy, moet hij eens klaps zijn aangegrepen door twee Fransche douanen, die, zonder naar 's mans woorden te luisteren, hem naar hun wachthuis sleep ten, vanwaar hij werd overgebracht naar het dichstbijzijnd huis van bewaring. Die man, op wien anders nooit iets was aan te merken en die zich nooit schuldig maakte aan smokkelarij, beweert dat hij ge vat is op Belgischen grond en naar den anderen kant der grens gesleept is, terwijl het tegendeel wordt beweert door de Fransche douanen. Ook in zake dit onaangename voorval is een onderzoek begonnen. Dit eene Osteudensche correspondentie in L'Inde'p. beige blijkt dat het volstrekt niet zeker is dat de gisteren vermelde schade, aan een Engelsch visschersvaartuig toege bracht, zou geschied zijn door een Belgisch schip; waarschijnlijker is 't dat het een Fransch vaartuig zou geweest zijn. Evenzoo is het volstrekt niet uitgemaakt dat het een Ostendensche visscher was, die de netten gekaapt heeft van den logger Amity. ENGELAA Si. De minister van oorlog heeft besloten eerlang het 20e huzaren-regiment te doen terugkeeren, dat wil zeggen het laatste regi ment Britsche cavalerie dat in Egypte was achtergebleven. Het bezettingsleger zal daD nog slechts bestaan uit 4 bataljons infanterie, 2 batterijen artillerie, 1 compagnie genie en eenige andere detachementen. De bekende Engelsche afgevaardigde van de universiteit van Cambridge (sedert 1868), Beresford Hope, is overleden. Hij was eigenaar van de Saturday Review. Aan de Titnee wordt uit Madrid ge meld, dat de Spaansche regeering de trac- taat-mogendheden van 1860, onder welke ook Nederland behoort, heeft uitgenoodigd tot een nieuw congres, ten einde het tractaat betreffende Marokko aan te vullen. Het staat vast dat de meeste staten Spanje's voorstel zullen aannemen. De overleden Engelsche jockey Ford ham liet aan zijn vier kinderen 5 ton, aan zijn weduwe 125,000 gd. en aan zijn vrien den geschenken tot een bedrag van 2} ton na. 4000 personen woonden de hnwelijks plechtigheid bij van Aline De Rothschild. De bruid was in het wit satijn gekleed. Er waren 15 demoiselles d'honneur," terwijl 8 jonge dames als qnêteuses werkzaam waren. Allen hadden van de bruid gouden broches met diamanten ontvangen. FRAXItHU H. Het Journal ojjiciel deelt thans het regeeringsbesluit mede, waarbij Caffarel ge schrapt wordt van de lijst van het leger. De raad van het Legioen van Eer bad zijnerzijds te beslissen, of Caffarel onwaardig was het kommandeurskruis dier orde langer te bezitten. Die vraag is bevestigend be antwoord, zoodat hij ook van de lijst van het Legioen van Eer is geschrapt. Tevens is hem het recht ontzegd eenige ridderorde of medaille, welke ook, te dragen. De Fransche kamer bestaat thans uit 405 republikeinen en 177 conservatieven; 3 zetels zijn vacant, waarvan 2 door conser vatieven waren bezet. De Parijsche bladendie beschuldigin gen tegen Wilson gericht hebben, zullen ver tegenwoordigers naar de vergadering zenden, ten einde de beschuldigingen vol te houden en nader toe te lichten. Een berichtgever der Debate verklaart, de verzekering te kunnen geven, dat ge neraal d'Andlau reeds eene week te Lon den is. Verleden Woensdag hebben te Parijs de socialisten eene „verontwaatdigings-bijeen komst" gehouden, welke door 500 personen werd bijgewoond en waarin eene motie werd aangenomenstrekkende om een gelukwensch te zenden aan de broeders te Londen, naar aanleiding van hunne moedige houding tegen over het Engelsche kapitaal, en hen nadruk kelijk uit te noodigen, onverpoosd het werk ter verwezenlijking van de algemeene revo lutie, welker dageraad bij alle volken aan breekt voort te zetten. Het proces van de directie van het Eden-Theater tegen Lamoureux, wegens het staken van de „Lohengrin"-opvoeringen, is thans voor het hof van koophandel te Parijs gekomen. De directie, die voor de helft bij Lamoureux' onderneming was betrokken eischt 254.000 frs. als bedrag van de ver moedelijke winsten, die zij moest derven. Sabatier, de advokaat van Lamoureux, be toogde dat Lamoureux niet anders kou han delen wilde hij bloedige botsingen voor komen. Caronde advocaat van de direc tie, antwoordde, dat Lamoureux zonder haar te raadplegen de voorstellingen had gestaakt dat hij krachtens de overeenkomst den 15deu April had gereed moeten zijn en in dat ge val zou hij vóór den 25steu (het -incident- Schnaebele) juist zijn 10 voorstellingen heb ben kunnen geven. Lamoureux werd door den minister Goblet gesteund, die voor orde instond. Voor de drie volgende opvoeringen van „Lohengrin" was reeds voor 26.000 frs. aan plaatsen verkocht. Ook had Lamou reux concerten aangekondigd met medewer king van Patti, Faure, Rubinstein, con certen die natuurlijk groote sommen zouden hebben opgebracht. Dat Lamoureux zichzelf opofferde is best, maar hij had het recht niet zijn associé op te offeren zonder diens goedvinden. In een volgende zitting zal de zaak wor den voortgezet. Te Bordeaux heeft Woensdagavond zekere Aloïs Du Pavilion den redacteur der Eveil BordelaiePaul Boutin, die juist naar huis ging, aangesproken, zichzelven voor gesteld en voorts hem met zijn wandelstok eene dracht slagen toegebracht. Voor den commissaris van politie gebracht, verklaarde de heer Du Pavilion, dat hij genoeg had van de lasteringen, door den heer Boutin in zijn blad tegen hem openbaar gemaakt, en dat hij hem eene les had willen geven. Thans wordt uit Tanger gemeld, dat de Sultan aan de beterhand is en den dienst in de moskee heeft bijgewoond. S A V ,3 E. Een gemeenteraadslid van Madrid is door een gewezen administrateur van het abattoir, die uit zijne betrekking ontslagen was, door dolksteken vermoord. ITALIË. Aan Le Tempe wordt uit Rome gete legrafeerd dat de veldtocht in Afrika zich beperken zal tot eene demonstratie op groote schaal in de omstreken van Massowah zon der de Abyssiniers aan te vallen, zoolang deze in het binnenland zullen blijven. Uit Massowah wordt gemeld dat men druk bezig is de laatste toebereidselen voor den oorlog te maken. Overal heerscht een koortsachtige bedrijvigheid voor de ontvangt der verwachte troepen. De kampen te Gherar en te Monkullo zijn gereed om de troepen te ontvangen. De spoorweg van Massowah naar Monkullo, waarvoor nieuwe werklieden zijn aangebracht, zal tegen 15 November gereed komen. Vóór dit tijdstip is elke troepen-beweging onmo gelijk. Er komt bij dit alles echter een „maar". Om de werkzaamheden aan dezen spoorweg te ondernemenmoet Saati eerst opnieuw bezet worden en onder de compagniën heerscht groote wedijver om te weten welke van haar de eer zal hebben in de uiterste voorhoede te staan. Omtrent een zeeroof op de kust van Tunis wordt van Genua dd. 15 Oct. het volgende gemeld: Volgens de Nuova Gazette van Trapani, werd de schoener Pepino Salvo, kapt. Cata- lano, vertrokken van Trapani 5n Oct. met zes koppen bemand, met inbegrip van den kapitein, met bestemming naar Susa (Afrika), in de wateren van Gallippa gekomen zijnde, tusschen Pantellaria en de Afrikaansche kust, den 6den Oct. door stilte overvallen. Ongeveer twee uur later kwam een vis- scherman met zijn boot langszijde, en vroeg hem om brood; terwij de kapitein in de kajuit ging om het te halen, sprongen de acht mandie in de boot warengewapend met revolvers en dolken, aan boord over. Deze lieden dwongen den kapitein met be dreigingen en slagen om weder naar de ka juit terug te keereu, van waar hij weer terug was gekeerd met brooden ontroofden hem aldaar 3766 lire in goud en 5000 lire in zilver, en na alles geplunderd en gebro ken te hebben, waarop zij de hand konden leggen, verlieten zij het schip, waarna de schoener terugkeerde naar Trapani en aldaar den 7den aankwam, waar bij aankomst het voorval bij den havenmeester werd gerappor teerd. DV IT SC II E AN 0. Professor Virchow komt op tegen de houding van dr. Mackenzie, die zich door allerlei dagblad-reporters laat ondervragen over den gezondheidstoestand van den Duit- schen kroonprins. Vooral verzet zich de genoemde hoogleeraar tegen het geven van een autwoord op de vraag, of de keelaan doening van deu prins niet kan outaarden in kanker of tering. Als de reporlers-zelveu nu eens vroegen zegt professor Virchow aan dr. Mackenzie, of zij ook nog niet de een of andere erge ziekte zouden kunnen krijgen, wat zou de dokter dan kunnen antwoorden? De kroonprins kan wil de Berlijnsche hoogleeraar zeggen door al lerlei ziekten worden gekweld; maar daarin staat hij met ieder ander gelijk. Op dit oogenhlik zijn volstrekt geen teekenen aan wezig, welke iets gevaarlijks doen vreezeu. De hertogin van Albany is voornemens, op 31 October of 1 November van het slot Bentheim over Vlissingen naar Engeland te rug te keereu. Weder is de opening van de kweek school voor de Oostersche talen te Berlijn uitgesteld. Zij zou thans, naar men wil, den 26n November e. k. plaats hebben. De lijst der lessen is nog niet verschenen. In den Elzas, vooral in den Boven- Elzas, en de Vogezen is deze week zooveel sneeuw gevallen, dat zij hier en daar 15 centimeters hoog ligt. Een man werd Zondag ochtend doodgevroren gevonden, niet ver van zijn huis bij het dorp St. Marie-aux- Mines. Aan de Russisch Duitsche grens schoot een Russisch soldaat een Duitscher dood; nadere bijzonderheden ontbreken. RCSLAitD. Een Russisch officier werd dezer dagen plotseling rijk. Een oud-generaal had hem tot universeel erfgenaam benoemd en deze liet 1.000.200 roebel aan baar geld en voor 1.700.000 roebel aan vaste goederen na. Intusscheu ging de overledene voor zeer arm door; 35 jaren had hij zeer zuinig in een armoedig huisje zijn leven doorgebracht en de officier, dien de erfenis ten deel viel, had zooveel medelijden met den ouden krijgsman, dat hij hem dagelijks kluifjes en restjes van zijn middagmaal voor zijn houd stuurde, om den ouden heer de koiten van de voeding van zijn lievelingsdier te besparen. Juist die goedheid was aanleiding van de testamentaire beschikking. «RIEKEILAm Koning Georg van Griekenland ia na een afwezigheid van drie maanden met zijn gezin te Athene teruggekeerd. De minister president Tricoupis, de burgemeester eu het corps diplomatique verwelkomden den vorst, die onder luide toejuichingen der bevolking naar zijn paleis reed. AFdHANIZTAS. De Emir van Afghanistan gaat in beterschap vooruit. AHERIKA. Naar men uit Nieuw-York meldt, hebben sommige firma's ten behoeve van Nederlandsche fondsenhouders voor het op- pergerechtshof aldaar een proces ingesteld tegen de beeren Gould en Sage, om hen te dwingen, zich te verantwoorden wegena 6 millioen dollars aan misbruikte Denver-Pa- cific-effecten, welke zij als „trustees" van den Kansas-Pacific in handen hadden. De zeven ter dood veroordeelde anar chisten te Chicago zullen bij hooger beroep voor bet oppergerechtshof der Unie verde digd worden door generaal Benjamin Butler, wiens honorarium grootendeels door de „Rid ders van den Arbeid" zal worden betaald. 5000 schoenmakers te Philadelphia hebben het werk gestaakt. PER TELEGRAAF. PARIJS, 22 Oct. De Soleil spreekt het gerucht tegen, dat de heer Rouvierpresident Grévy zijn ontslag als president-minister heeft aangeboden. PETERSBURG, 22 Oct. Het Journal de St. Péterebourg betoogtdat de Bulgaar- scbe Sobranje niet meer is, dan het scha duwbeeld eener volksvertegenwoordiging, door bedrog en geweld bijeengebracht en daarom niets duurzaams in Bulgarije kan tot stand brengen. De Bulgaarsche quaestie is daardoor haar oplossing niets nader gekomen. Hetgeen de bladen over den stand der onderhande lingen mededeelen, is onjuist. BUDAPEST, 22 Oct. De begrooting voor 1888 sluit met een tekort van ff. 18,800,000, waaronder de buitengewone, voor Oostenrijk en Hongarije gemeenschap pelijke, uitgaven zijn begrepen. Het tekort is dus 3,600,000 minder dan in het vorige jaar. Het tekort op de gewone uitgaven bedraagt fl. 1,100,000. SCHOOL- EST KERHlVIEPffg. Z. D. Hoogw. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor der parochie van

Leydse Courant | 1887 | | pagina 2