ADVERTENT Ifjl. Leidsche Zangvereniging. WIJN-AGENTUUR. Badplaats Katwijk a/Zee. Het Leven van Z. H. PAUS LEO XIII, M ALGEMEENE VERGADERING Wel! Wel! Hoe is dat mogelijk lieidschen Bazar, ELAOPTENE. gemeubeleerde Apartementen Openbare Verkooping van Gokes Holloway's Pillen. Maatschappij de Katholieke Illustratie te 's-Hertogenbosch. W J HC BE BOB SSI «3 JBC KB BLJ WML TR. m TT gische Ti9schers, en daarop ontstond de aanval op de twee schuiten. De burgerwacht wordt naar huis gezonden. Het garnizoen zal de orde bewaken. Woensdag, 1.50 nam. De burgerwacht is weggezonden. De militaire autoriteiten hebben het bevel genomen over de troepen, die de kaden bezetten en er het verkeer be letten. Uit Brugge zijn troepen ter verster king gezonden. De toestand is hoogst ern stig. Een proclamatie van den burgemees ter verbiedt elke samenscholing van meer dan vijf personen. Meu vreest voor heden avond. De plaatselijke commandant, kolo nel Orianne, oud-majoor der gendarmerie, staat voor de handhaving der orde in. Hij heeft alle herbergen aan de kade doen sluiten. Uit Oslende wordt van gisteren gemeld: De stad is rustig gebleven. De troepen houden nog steeds de kaden bezet. Er is een Engelsche visschersboot in de haven, maar er is niemand te vinden, die behulp zaam wil zijn bij het lossen van den visch. K\(.lil.tV d. Sir James Eergusson verklaarde in het lagerhuis dat het besluit betrekkelijk de kosten van loonarbeid inplaats van heeren diensten in Egypte, door Frankrijk is aan genomen. Aan de andere mogendheden is ter goedkeuring een voorstel aangeboden, om den post van 1/4 millioen pond sterling, welke een deel van de algemeene admini stratieve uitgaven vormt, uit de algemeene inkomsten te bestrijden. Met andere mo gendheden is geene overeenkomst getroffen over buitengewone kosten voor het Egyp tische leger, doch de inkomsten zullen dit jaar waarschijnlijk het in de conventie ge raamde met millioen p. st. te boven gaan. Men verwacht bovendien eene vermindering in de kosten van het bezettingsleger door inkrimping van het aantal Britsche troepen. De Amerikaanscbe regeering, zeide sir James Eergusson verder, heeft hare goede diensten aangeboden in dc grensquaestie met Venezuela, doch de houding van generaal Blanco verhindert Engeland, de zaak thans aan de scheidsrechterlijke uitspraak eener derde mogendheid te onderwerpen. De heer Gladstone bestreed de proclamatie betreffende de Iersche nationale liga, door het indienen van een voorstel, waarin ver klaart wordt dat bij het huis geen berichten zijn ontvangenwelke de proclamatie recht vaardigen. De heer A. Balfour, minister van Ierland, bestreed het voorstel en wederlegt de be wering van den heer Gladstone, dat het huis zonder inlichtingen zou zijn. Twee waaiers van goud en ivoor zijn door sir Charles Mills te Osborne aan ko ningin Victoria, door de dames van de Kaap de Goede Hoop als feestgeschenk der koningin aangeboden. De kroonprinses van Duitschland heeft aan dr. Morell Mackenzie, als bewijs van erkentelijkheid voor de gelukkige genezing van haren gemaaleen door haar zelve ge schilderd portret geschonken. FRANKRIJK. Bij besluit van den president der re publiek is een besluit van den Parijschen gemeenteraad vernietigdwaarbij het houden van een congres bevolen werd, waaraan ver tegenwoordigers van alle gemeenteraden in Frankrijk zouden deelnemen. De minister-president Rouvier heeft zich voor een dag of 6 naar Zwitserland be geven. Deze reis is zonder politiek doel. De parketten der rechtbanken zijn uit- genoodigd de strengste uitvoeriug te geven aan de wet op de spionnage. Vooral in het noorden zouden vermomde Duitsche of ficieren en ingenieurs rondzwerven. Deze verdachte personen reizen meeBtal in rijtui gen en worden door verscheidene dames vergezeld. Aan het Journal de» Débat» wordt uit Konstantinopel geseind, dat de Sultan prins Ferdinand van Saksen-Coburg heeft aangemaand Bulgarije te verlaten, doch dat deze daaraan geen gehoor geeft. SPANJE. De drijvende tentoonstelling van Spaan- sche producten zal dezer dagen Valencia ver laten voor Zuid-Amerika, waar de verschil lende republieken zullen bezocht worden met het doel nieuwe markten te openen voor de Spaansche nijverheid. ZWITSERLAND. De eerste sneeuw is 23 Augustus in geheel Zwitserland gevallen. De toeristen verlaten de Alpen. DVITICH LAND. De Kölnitche Zeitung meldt, dat wel dra tusschen de Duitsche en Fransche re geeringen onderhandelingen zullen worden geopend over het verblijf van Fransche en Duitsche onderdanen in beide landen. De Fransche regeeiing wil echter hiermede wachten totdat de kamer weer bijeen is. Te Munschen heeft de dochter van een der grootste kooplieden van de stad zich laten schaken door een kostschoolleerling. Zij is twintig, hij veertien. Vermoedelijk heeft dus zij in deze ontvoering wel de hoofdrol vervuld, terwijl ze in der haast 13.000 mark uit de kas van haar vader heeft meegenomen. De Norddeultche Allgemeine Zeitung is in staat het bericht te bevestigen, dat de Porte den prins vau Coburg per telegraaf heeft doen wetendat Turkije en de mogend heden eenstemmig het optreden van den prins in Bulgarije als onwettig en in strijd met de tractalen beschouwen. De Nordd. Allgemeine Zeitung beves tigt het bericht der Agence Hava» over de Turksche nota aan den prins van Saksen- Coburg, en vult die mededeeling aldus aan: De nota verklaartdat de Porte en de mo gendheden het daarover eens zijn, dat de handeling van den prins ten opzichte van Bulgarije onwettig is. Hierdoor wordt de beleekenia der nota merkelijk verhoogd, hoewel de toestand niet hachelijker is. O08TENRIJ K. In de Marianengasse te Weenen had den een 70jarige grijsaard en zijne lOljarige moeder een klein kamertje bij een kleerma ker gehuurd. Zaterdag stond een karretje voor de deur, waarop een stroozak gelegd was en daarboven lagde stokoude moeder van den huurder, die door zijn hard- vochtigen huisbaas niet werd toegelaten, wegens verschuldigde huur. Dat wekte de verontwaardiging der voorbijgangers opHet rumoer hegon reeds zóó hevig te worden, dat een paar agenten kwamen toeschieten daar verschijnt een net gekleed heer, die onmiddellijk een rijtuig huurt, er moeder en zoon in laat stappen en hen naar een van zijne huizen in de Lerchengasse brengt. Hij bood den oudjes eene gratis-woning aan! Donderende bravo's beloonden zijne edel moedigheid. RUSLAND. De Russische regeering heeftvolgens le Figaro, besloten dat 45 torpedobooten der Bussische marine onmiddellijk gewapend zullen worden om elk oogenblik in zee te kunnen steken. Deze maatregel, zegt het blad, wordt te Weenen en te Constantinopel druk be sproken. Uit St.-Petersburg wordt aan The Daily New» bericht dat in de laatste dagen vele telegrammen tusschen het departement van buitenlandsche zaken en Buslands ver schillende gezanten zijn gewis-eld. Men is thans te St.-Petersburg er van overtuigd dat geen der mogendheden ernstige maatregelen tegen prins Ferdinand zal nemen of voor- loopig zal toestaan dat men handelend tegen Bulgarije zal optreden. HULRARIJ E. Prins Ferdinand van Saksen-Coburg had gisteren een langdurig onderhoud met zijne ministers en de hoofden der verschil lende partijen. De prins is voornemens, in de eerste plaats het gezag der regeering te bevestigen. Hij hoopt dat de moeilijkheden, welke buitenaf bestaan, het gevolg zullen hebben dat alle partijen zich vereenigen. Stranski zou tot president van den raad benoemd worden. Het gevoelen dat in de officieuze kringen en onder de officieren schijnt boven te drij ven, is dat de prins zijn plicht tot het einde moet vervullen. De officieren zeggen, dat hij slechts voor geweld moet wijken. De combinatie-Toutcheff is nog niet ge lukt. Men acht het waarschijnlijk dat het tegenwoordig ministerie zal aanblijven. T U R K IJ E. De Porte weigert, zich alleen in de zaken van Bulgarije te mengen, daar alle mogendheden zich tot handhaving van het tractaat van Berlijn verbonden hebben. AMERIKA. De burgers van Chicago hebben het plan beraamd om een internationaal militair kampement in 't leven te roepen, waartoe vertegenwoordigers van alle natiën, waaron der ook de autoriteiten van Nederland, zijn uitgenoodigd door commissarissendie per soonlijk naar Europa zijn gekomen. Buiten Europa hebben de uitnoodigingen door tus- schenkomst van de gezanten plaats. Tal van kostbare prijzen voor militaire korpsen en voor schuttersgezelschappen werden uit geloofd ten gezamelijke bedrage van meer dan eene ton gouds. AFGH ANI8T AN. Men heeft den Emir van Afghanistan een voat moeten afzetten. Er had zich kan ker geopenbaard. Of genezing mogelijk is, is nog onzeker. op Woensdag 7 September e. k., des avonds te uur, in de ZAAL NO OR D E!NBE. De Repetition voor den Nieuwen Cursus beginnen Woensdag 14 Sep teiuber. Dames of Heeren die van de Zangver- eeniging Lid wenschen te wor- d e n of Leden die verlangen zich als zoo danig afgeschreven te zien, kun ne.: zich daartoe aanmelden bij den Direc teur, den Heer WILLEM VAN IPE- REN, Langebrug N°. 32 alhier, vóór I September a. s. De Directeur geeft aan belanghebbenden kennis, dat de herexamens en het tweede toelatingsexamen zullen worden afgeno men op Woensdag 31 Augustus en op Donderdag en Vrijdag 1 en 2 Sep tember, des voormiddags te 9 uren, in het gebouw op de Pieterskerkgracht. Nieuwe Leerlingen gelieve men op te geven vóór 26 Augustus. De Directeur, D. DE LOOS. Hoort nu eens wat een aantal mooi en bruikbaar goed men nu voor 1 Gulden krijgen kan. Daar staat gij van verbaasd. Toe, lees dan toch. 100 vellen best gelijmd wit Postpapier, 100 daarbij passende Enveloppen1 mooie Penhouder met 2 stukjes Gum (vlekuit- makers), 6 beste stalen Pennen, 1 Pot loodhouder met 2 zwarte Potlooden, 1 blauw en 1 rood Potlood, benevens 1 Griffel, 1 doosje gekleurde stukjes Waterverf met Penceel, 1 spel beste Jaskaarten met Prentjes-Azen, 1 pijp beste roode Zegel lak 1 mooie Griffeldoos, l sterk Zak- schrijfboekje, 1 mooie sterke stalen Sleutelring en dat alles te zamen voor 1 Gulden is spot goedkoopte geefs. Maar nu ik toch aan het geven ben, dan moet het maar weg. Zoo doe ik er nog 4 mooie Prentenboekjes bij voor de kinderen en daarenboven nog eene aardige verrassing. Beter of voordeeliger kunt gij uw Gulden niet besteden dan daarvoor zoo een pakket af te halen in den Paardensteeg. Naar buiten zenden wij het franco door geheel Nederland tegen inzending van een postwissel groot fl.15 aan het Adres: J. SCHOLTEN, Steenstraat, N°. 25, Leiden, waarop moet staan Gulden pakket. ZEGT HET VOORT s. v. p. De beste en zuiverste Smeerolie voor Naaimachines, in flacons van 85, 60 en 30 gram inhoudgeheel harst- en zuurvrij. Aanvragen aan W. SARDEMAN, te Arnhem. Een goed Huis in Bordeaux zoekt in alle sen, waar hetzelve nog niet vertegen woordigd isgeschikte PERSONEN voor den verkoop van Wijn en Gedistil leerd; de verkoopen moeten door den Agent gegarandeerd wordenzeer gunstige voorwaarden. Het Huis garandeert de kwa liteit van zijn Wijn en Gedistilleerd. Fr. br. aan den Chef van het Huis, die zich in Holland bevindt, adres NIJGH VAN D1TMAR, Rotterdam, Letters H. H. Nog goedkoop TE HUUR voor de maan den Juli en September met of zonder Pension. Informatiën bij A. VAN LEEUWEN, te Katwijk a/Zee en Seheveningen. op het Raadhuis te Leiden, op Maandag 29 Augustus 1887, des voormiddags te tien uren precies, van eene hoeveelheid van 4000 hectoliters COKES, verdeeld in partijen van 1000, 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes ets per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. Slechte spijsvertering. Hoeveel nadenken is er besteed en wat zwaarlijvige boekdeelen zijn er geschreven over deze plaag in iedere huishouding, die met zeker heid en veiligheid, zonder vrees van terug keer, verdreven wordt door het gebruik van deze zuiverende, verzachtende en verster kende medicijnen. Zij werken rechtstreeks op de maag, lever en ingewanden minder rechtstreeks, hoewel met niet minder goed gevolg op de hersenen, zenuwen, vaten en klieren, en brengen zulke goede orde door het geheele gestel, dat volkomen overeen stemming heerscht tusschen ieder orgaan en dezelfde functien. Gebrekkige spijsvertering kan nu niet langer de plaag der menscheu zijn, daar Holloway's Pillen ten volle in staat zijn om de meest verouderde gevallen van verzwakte spijsvertering te overmeeste ren en den ongelukkigen lijder weder ge zond, sterk en opgeruimd te maken. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen, Potjes Zalf /0,80, ƒ1,86, 3ƒ6.74, ƒ18.50 f 20.50 zijn op Jraneo aan vraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te LondenS3, Oxfordstreet. Verschenen en bij alle Boekhandelareu te bekomen: naar bet Engelsch van Dr. O'REILLY, door F. J. POELHEKKE R.R.Pr. Keekei.uk Goedgekeurd. In roijaal 8° formaat, geïllustreerd met een staalgravure, voorstellende: het por tret van Z. H. en 20 houtgravures. In twee linnen prachtbanden. Prijs; f 5.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 4