NIEUWS- EN ADVERTKNTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. He ze Courant verschijnt dagelijks* behalve op Zon- en Feestdagen. Vrijdag 29 Juli 1887. W'. 176. ADVERTENTIE N: Uitgevers: Gebroeders Muré. MANUEL A ABOASfii EfflEÊÜT: Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden l.OO. Prijs per Viuuiiner 10 lent. 201» Jaargang. Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingenik contant, zonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Scheepmakerssteeg O, Stads-Berichten. Oproeping in werkelijken dienst van Mili cien-Verlofgangers der lichtingen van <884 en 4883. De BURGEMEESTER dek GEMEENTE LEIDEN, Gezien de Circulaire van den lieer Commis saris des Koningsin de provincie Zuid Holland, van den 8en April II., A. No. 761 (2e afd). Provinciaal blad no 28; Brengt ter kennis van de navolgende in deze gemeenle gevesligde milicien-verlofgangers der lichtingen van 1884 en 1885, dat zij, krachtens art. 125 der Militie wat onder de wapenen worden geroepen en daartoe respectievelijk op de hieronder vermelde dagen, des namiddags vóór vier urenhij nunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voortien van al de voorwerpen van kkeding en uitrusting door hen bij hun verlrek met groot verlof medegenomen, alsmede van ver lofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op de mede hieronder aangewezen tijdstippen In het genot van onbepaald verlof worden hersteld, als: die behoorende Lot hel Regiment Grenadiers en Jagers, bel Ie, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, en 8e Regiment Infanterie, lichting 1884, van 10 Augustus tol 13 September, hel le, 2e en 3e Regiment VeldartillerieIe. 2e, 3e, 4e, 5e en 6e batterijen, lichting 1884, van 19 Augustus tot 22 September, hel korps Rijdende Artillerie, lichting 1884, van 19 Augustus tol 22 September, het le Regiment Vestingartillerie10e com pagnie, lichting 1885, van 16 Augustus lot 20 September, het le Regiment Vestingartillerie, 6e en 7e compagnie, lichting 1885, van 17 Septem ber tol 22 October, liet ie Regiment Vestingartillerie, 7e en 10e compagnie, lichting 1885, van 17 Septem ber tot 22 October, hel 3e Regiment Vestingartillerie5e compag nie, lichting 1885, van 6 Augustus lol 10 September, het 3e Regiment Vestingartillerie, 3e en 9e compagnie, lichting 1885, van 17 Seplem- tember tot 22 October, het 4e Regiment Vestingartillerie4e en 9e compagnie, lichting 1885, van 13 Augustus tot 17 September het 4e Regiment Vestingartillerie, 6e en 7e compagnie, lichting 1885, van 17 Septem ber tot 22 October, hel korps Genietroepen, lichting 1884, van 15 Augustus tol 17 September, de le, 2e en 3e Compagniën Hospitaalsoldaten, lichting 1884, van 10 Augustus lot 13 Sep tember; dal bedoelde miliciens mitsdien worden uil- genoodigd, zich op Donderdag den 4en Augus lus aanstaande, des voormiddags tusschen 10 en 12 uren, voorzien van bun zakboekje, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het onlvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben le begeven en van het hun eventueel toekomende daggeld ol passage biljet; en dal. bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinderen aan deze oproeping le voldoen, zij daarvan tijdig Ier plaatselijke Secretarie behooren kennis le ge ven, in hei eerste geval onder overlegging eerier geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetend heid zoude kunnen voorwenden geschiedt hier van openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester, voornoemd, DE KANTER. leiden, 27 Juli 1887. I> A l IM IIL AI» i; De BURGEMEESTERhoofd van het be stuur der gemeente LEIDENbrengt Ier ken nis van belanghebbenden, dal de palentbladen voor de gepatenleerden wonende in de wijken IV, over hel dienstjaar 1887/8 bij het Col lege van Zelters, in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeenle op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van een tol d.le uren, en wel op Woensdag 2?, Donderdag 2N, Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Juli e. k. terwijl na het verstrijken van dien ler- inijn de onafgehaalde palentbladen ter uitrei king inoelen worden afgegeven aan de deur waarders der directe belasting alhier die voor hunne moeite mogen eisclien tien cents, zonder meer. De Burgemeester voornoemd, DE KANTER. Leiden, 26 Juli 1887. Kostelooze Inenting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen Ier algeineene kennis dal alsnog op Dinsdag 2 en Dinsdag 9 Augustus e. li., lusscheu twee en drie uren des namid dags, zitting zal worden gehouden in het Elisabethsliof aan de Oude Vest, lot het verrichten van kostelooze inenting. Burgemeester en Weihouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester, E. KISTSecretaris. Leiden, 28 Juli 1887. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeenle LEIDEN; Brengen Ier algemeene kennis dal door hen is benoemd lot adjunct-brandmeester aan de sladsspuit no. 5 de heer W. H. MARKS, thans spuitgast. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De KANTER Burgemeester, E. KIST, Secretaris. Leiden, den 28 Juli 1887. «TAII3NIEIIWS. GEMEENTERAAD. Vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 28 Juli 1887 des namiddags te 2 uur ten raadhuize alhier. Aanwezig zijn de heeren Le Poole, Van Reenen, Alma, Zaaijer, Juta, Bredins, Van Lnttingha Wichers, Bool, De Fremery, Driessen, Hasselbach, Cock, Van der Hoe ven, Van Hoeken en de voorzitter. Afwezig met kennisgeving de heeren Da RieuVerster, Kaiser, Knappert en Was. De voorzitter opent de vergaderingwaarna de secretaris de notulen der vorige vergade ring leest, die worden goedgekeurd. Alsnu doet de voorzitter voorlezing van de volgende Ingekomen stukken. Verschillende bezwaarschriften tegen aan slagen in de pi. dir. belasting, dienst 1887. Verzoek van J. Buys Jr. le Leiderdorp tot het leggen van een huis door den Zijldijk. Idem van M. J. Eigcman, oin afschrijving van plaats, dir. bel. voor zijn pupil H. D. Eigeman. Rekening, dienst 1887, van het Nederl. Israëlitisch armbestuur. Adres van den commandant der dienstd. schutterij, houdende verzoek in zake de op richting van een schietbaan. Adres van dr. E A. O. Was, om onl D als leeraar in de wiskunde aan de Hoogere Burgerschool voor meisjes, legen I Sept. a. s. De rekening der gemeente over 1887 met bijbehoorende stukken, welke wordt gedrukt en aan de leden toegezonden. Het batig saldo bedraagt f75855.57, waarvan op den dienst 1887 moet worden overgebracht f48159.57, zoodat de eerste post in ontvangst op de begrooting van 1888 zal bedragen f 27696. Nog wordt medegedeeld: dat bij de verkiezing voor de tweede kamer der stateri-gcneraal op 30 Augustus a. s. zitting hebben de heeren P. J. Van Hoeken en mr. F. Was. Aan de orde is na 1. De benoeming van een leeraar in de Fransche taal aan bet gymnasium; be noemd wordt de heer A. N. Clavier, met algemeene stemmen. 2. Benoeming van een eersten onderwijzer aan de school 4e klasse n°. 2; benoemd wordt de heer Nicolaas Gouwentak met 14 stemmen, 1 blanco briefje was inde bus. 3. Benoeming van een derden onderwijzer aan voormelde school; benoemd wordt de heer C. Huge, met algemeene stemmen. Nu worden zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen de volgende onder werpen 4. Voorstel tot vaststelling van den pen sioengrondslag voor den bode-coucierge. 5. Idem tot naamsverandering van de Vrou wenkamp. 6. Suppletoire staat van begrooting van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, dienst 1887. 7. Verzoek van A. Van Dijk, om een stoep te leggen aan de Janvossensteeg. 8. Voorstel tot regeling van het onderwijs in de wiskunde van de Hoogere Burger school voor Meisjes. 9. Voorstel betrekkelijk eene nitbreiding van het cokesterrein der Stedelijke Gasfabriek. Daar niets meer aan de orde is en nie mand meer bet woord verlangt sluit de voor zitter de vergadering. DE KERMIS. Geluk bij vrouwen. Bovengenoemd blijspel in 4 bedrijven van G. Vou Moser bewerkt door H. P. Boudier werd gisteravond bij de heeren gebroeders Van Lier gegeven. De waarde van het stuk als zoodanig is niet bizonder groot. Afgaande FEUILLETON. OF DE WRAAK EENER EDELE VROUW. 6-> „En ik dacht dat zij dood was!" fluis terde zijne bleeke lippen. „Ik hoopte, dat zij niet meer leefde. Na een vijf-en-twintig jarig stilzwijgen hoopte ik eindelijk zeker te wezen, en nu O, mijn God! zal dan mijn vnrigste wensch nimmer vervuld worden?" Nog geruimen tijd zat hij als een steenen beeld, totdat eindelijk de deur opengerukt werd en Manuela, druipend van den regen, haastig de kamer binnentrad, „Mag ik binnenkomen, papa, of slaapt ge? Weet ge wel, dat het uur voor de lunch al geslagen heeft en dat ik een gast mede naar buis heb gebracht? Het is mijn heer de St. Claire. Ge herinnert u hem nog wel van gisterenavond. Hij zoude graag het slot eens willen bezichtigen en ik hoop, dat ge hem vriendelijk ontvangen zult. Hij is op het oogenblik in het blauwe salon en terwijl ik mij verkleed, moet gij hem wat aan den praat houden. Maar wat deert u? Ge ziet er wezenlijk uit als een geest." „Och, ik ben een beetje koud. Wie zei je dat er in het salon was?" „Maar ik heb het u immers al gezegd, papa. Mijnheer de St. Claire „Ach ja, dat is waar. Voor ik het ver geet, Manuela, ge moet een der logeerkamers in orde brengen voor een oude vriendin van mij, die ons binnenkort een bezoek wil ko men brengen. Haar naain is mevrouw Vod Waldau en zij zal den derden October hier aankomen. Doch ga nu, mijn kind," sneed de baron het jonge meisje elk antwoord af, „ga nu en maak uw toilet voor de lunch, ik zal inmiddels mijnheer de St, Claire wal aan den praat houden. Doch laat ods vooral niet dralen. De tijd mocht ons beide eens te lang vallen." En geen acht slaande op den verbaasden blik van Manuela, ging de baron de kamer uit. „Den derden October?" herhaalde Manuela. „En haar naam is mevrouw Von Waldau. Wat, wat kan dat te beduiden hebben P" HOOFDSTUK II. EEN VROUWELIJKE DUIVEL. Den derden October, precies te zeven uur twintig hield de sneltrein stil voor het op eenigen afstand van Rosegg gelegen station. Vijf reizigers stapten hier uit: vier heeren en eene dame. Twee minuten oponthoud ën toen reed de trein onder een gillend gefluit weder ver der, terwijl de vijf reizigers op het perron achterbleven. Het was een vochtige, sombere herfst avond; een snijdend koude wind streek over de vlakte, (let kleine stationsgebouw maakte den indrnk van een verschrikkelijke een zaamheid en verlatenheid. De vier manne lijke passagiers grepen spoedig hun handbagage en traden naar buiten op het slechts flauw verlichte plein voor het stationsgebouw, en wat de dame betrof, deze bleef achter en wendde zich met eeu vriendelijk glimlachje tot een der spoorwegbeambten, die juist den weg afkwam. „Neem mij niet kwalijk, mijnheer, wan neer ik de vrijheid neem u aan te spreken. Kant ge mij wellicht ook zeggen,'of het rijtuig van Rosegg op mij staat te wachten?" De spreekster was een schoone vrouw van middelbare grootte. Twee groote, schitte rende oogen verlevendigden op een zonder linge wijze haar gelaat. „Het rijtuig van Rosegg? Neen, dat is niet hier. Wilt gij echter zoolang op het bureau plaats nemen, mevrouw, dan zal ik eens buiten zien of het wellicht in dien tus- schentijd gekomen is." „Ik had wezenlijk verwacht het rijtuig hier te vinden. Lord Rosegg weet toch dat dat ik vandaag moet komen," hernam de dame min of meer spijtig. Hij is znlk een oude vriend van mijdat ik wel het recht had deze kleine attentie van hem te vorde ren. Mocht het rijtuig echter gekomen zijn, dan verzoek ik n beleefd den koetsier te willen zeggen, dat mevrouw Vou Waldau al lang wacht." „Het rijtuig is er," meldde weinige mi nuten later de terugkeerende beambte en weldra was de elegante equipage met de schoone oubekende op weg naar het kasteel. Toen men zich in de onmiddellijke nabij heid daarvan bevond, merkte mevrouw Von Waldau, dat het geheele gebouw als in een zee van licht gedompeld scheen en blijde verwachting deed hare oogen schitteren. „Een partij, een bal wellicht," dacht zij. „Ha ja, de derde October is de verjaardag van de lieve Manuela, de erfgename van Rosegg. Zij wordt vandaag zeventien jaar. Hoe onverantwoordelijk van mij, dat ik dat ook vergeten heb," (Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1887 | | pagina 1