Bij C. Spriet&Zoon, een derde Geneesheer, 0SCARINI The London School-Pen, On demande Représentant Badplaats Katwijk a/Zee. WESSELIIG, op de Beestenmarkt. Groote Pantomime komt I ADVERTENTIËN. WORDT GEVRAAGD gemeubeleerde Apartementen Holloway's Pillen. H. J. VAN DAM, Professor Openbare Verkooping van Cokes iSfüMi KINGEN Het schijnt, dat Pranzini, die den directeur der Roquette-gevangenis beloofd had zich rustig te gedragen, geen woord gehouden heeft. Hij heeft eergister-nacht beproefd zijn hoofd tegen den muur te plet ter te loopeD. Zijn bewakers voorkwamen de poging. La France heeft van iemand uit Rus land een schrijven ontvangen, waarin het volgende met betrekking tot Pranzini mede gedeeld wordt: Zou men, nu Pranzini ter dood veroordeeld is, niet iets van zijne avon turen in 1879 te weten kunnen komen. In dat jaar was hij namelijk in dienst van generaal Skobeleff, en hij heeft beweert 80,000 fr. medegebracht te hebben uit Indië, waarheen hijnadat hij den dienst van Skobeleff ver laten had, vertrokken was. In 1879 heeft de echtgenoote van Skobeleff eene reis ge daan naar haren zoondie toennaar ik geloof, militair bevelhebber was in Bulgarije. Bij hare terugkomst in Rusland werd zij vermoord in een rijtuig. Te dien tijde was ik in Rusland, en men verhaalde toen al gemeen, dat mevr. Skobeleff vergezeld was geweest van een tolk, die vijf of zes taleu sprak. Aan de ongelukkige vrouw was let terlijk het hoofd afgesneden. Een kistje met kostbaarheden, dat zij bij zich had, was verdwenen, en nooit is het terugge vonden. Er is iets in deze zaak dat aan Pranzini doet denken. GEMENGDE BERICHTEN Naar men uit Lubeck bericht, is de groote Flensburger lucifersfabriek met haar geheelen voorraad afgebrand. De schade is aanzienlijk. Zestig arbeiders zijn zonder werk. Uit Lauterbronnen wordt gemelddat een gezelschap van 6 personen den 14 Juli de Jungfrau zonder gids wilde beklimmen maar niet is teruggekeerd. Men vermoedt dat allen zijn omgekomen. Er zijn terstond gidsen uitgezonden om de vermisten op te sporen. Op de effectenbeurs te New-York wor den de plaatsen bij opbod verkocht. Jl. Za terdag bracht zulk een plaats 24,000 dollars op, en dat was belangrijk minder dau bij de laatste verkooping. Verleden Zaterdag werd te Colusa, in Californie, een Chinees, Hong-di genaamd, wegens een gruwelijken dubbelen moord over eenkomstig de beslissing der gezworenen tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. De rechter en de sheriff spraken ter terechtzit ting, waar het verbolgen publiek den man wilde doodschietenhunne afkeuring over de beslissing der jury uit en te middernacht bestormde de menigte de gevangenis; zij sleurde Hong-di naar eene brug en wierp hem met een strop om de hals over de leuning. Volgens een telegram uit New-York heeft Vrijdagavond in de nabijheid van St.-Thomas, aan het Ontaniomeereen groot spoorwegongeluk plaats gehad. Een plezier- trein kwam met een goederentrein in botsing en beide treinen werden vernield. Op den goederentrein was petroleum geladen, die na den schok in vlam geraakte en zich ver spreidde over de omgevallen rijtuigen van den pleziertreinvele passagiers konden, ondanks alle moeite, niet uit de rijtuigen komen en bekwamen bevige brandwonden, terwijl anderen het leven verloren. Bij de afzending van het bericht telde men 19 dooden en 40 gekwetsten. Van een Fransch ter dood veroor deelde de man had zijn vader en moeder vermoord wordt verhaald, dat bij op den morgen van de terechtstelling op de vraag, of men hem nog met iets genoegen doen kon, antwoordde met het verzoek dat men hem mosselen zou voorzetten. Aan dat verzoek werd gevolg gegeven. Terwijl de man bezig was bet gerecht te verorberen, vroeg de directeur van de gevangenis waarom hij mosselen had gekozen. „Ik boud veel van mosselen," antwoordde de ter dood ver oordeelde. „Maar gewoonlijk eet ik die niet, omdat ik er koliek van krijg. Van daag echter, dat begrijpt u, doet dat er niets toe!'' Een koopman te New York, den heer Laviolette, ontving op reis het bericht dat zijn zoon, dien hij juist in de kostschool ging bezoekenoverleden was. Bij aankomst nochtans ter plaatse vernam hij, dat zijn zoon gezonden wel van daar naar huis ver trokken was. Het telegram was foutief overgebracht. De telegraafmaatschappij is nu in rechten door den heer Laviolette aangesproken tot uitkeering van 2000 dollars wegens aan doening van zijn zenuwgestel, tijdverlies en kosten, veroorzaakt door aflevering van een valsch bericht. De zaak zal binnenkort in behandeling worden genomen. Sloompott Het stoomjacht AIva", toebehoorende aan den Amerikaansche millionair William K. Vanderbilt, is den 2en dezer van New- vertrokken tot het maken van eene reis rond de wereld. De kosten dezer reis worden geraamd od ds. 15,000 (f 37,500) per maand 1 Bij de Erie-spoorwepmaatschappij is tegenwoordig in gebruik een ijlgoedwagen met ijskasten. De wagen is verdeeld in drie afdeehngen; in de middelste afdeeling is plaats voor stukgoederen en bevindt zich het bureautje voor den bagagemeester. De eindafdeelingen zijn de zoogenaamde ij'scom- partimentenwaarin goederen die aan be derf onderhevig zijn als: versch vleesch, melk enz. worden geborgen. De wagen is verder zoodanig geconstrueerddat deze met alle personentreinen kan vervoerd worden. Een heldendaad van een jong meisje. In den avond van 23 Juni kwam te Chicago de schoener Racine aan met de geredde pas sagiers en de equipage van het stoomschip Clamplais, dat bij Charlevora onlangs is ver brand. Op zijn weg naar het brandende schip zag de kapitein een jonge dame met een kind, welks kleederen zij met de tanden vasthield, naar den oever zwemmen. De kapitein bood dadelijk aande koene zwem sters (miss Mary Wakefield) en het kind in zijn boot te nemen; maar zij wees dat aan bod af met de opmerking dat zij wel haar doel zal bereikeD en hij de anderen maar te hulp moest snellen. Zij kwam ook veilig aan den oever. Een inwoner van Chicago heeft den Amerikaanschen minister van marine bericht, dat hij het vraagstuk over het sturen van' luchtballons heeft opgelost en dat hij van plan is, een groot luchtschip te bouwen waarmede hij den len Juli 1888 een tocht naar de Noordpool wil maken. De uitvin der meent, dat de heen- en terugreis, met inbegrip van een oponthoud van tien dagen of twee weken voor wetenschappelijke waar nemingen aan de Noordpool, niet langer dan een maand zal duren. Het luchtschip, waarin 200 personen zullen kunnen plaats nemen zal gemiddeld 70 mijlen per uur afleggen. Bij gelegenheid van het kegelfeest in Leipzig verhaalt de Leipziger General-Anz. een vroolijke grap van eenige uitgelaten studenten. De president van het kegelge nootschap wandelt 's avonds laat kalm naar zijn woning, toen hij in de Grimmaische Strasse een troepje vroolijke studenten tegen komt. „Gut Molz" klinkt het uit negen krachtige kelen. Men omringt hem en vraagt "Hoe zoudt gij het vinden, hoogedele kegel- president, als wij hier op dit prachtige asphalt eens een „worp" beproefden?" (De Grim maische Strasse is met asphalt bedekt.) Op hetzelfde oogenblik stond de president als koning in het midden van acht levende ke gels. De negende studiosus, een zwaarlijvig beer, nam daarop een aanloopje en rolde weinige seconden later als „bal" in bet spel. Met een slag lagen er acht op den grond, de koning alleen was blijven staan. „Acht om den koning klonk het vroolijk en met „Gut Holz" ging het overmoedig troepje verder. De president verzekerde later, dat zoo'n geval in het edele kegelspel hem nog nooit waa voorgekomen. Op Goenoeng Kendeng de helft van de Soerabaiasche inlanders gelooft er stellig aan heeft een meisje van twaalf jaar een ei gelegdter grootte van een kro- kodil-eibij het vertrek van de mail was zij bezig het uit te broeden. Honderden gaan derwaarts; hoofden, on der wie met de reputatie van „verlichte", komen er kijken. De abnormale weersgesteldheid wordt aan die abnormale productie ook al toegeschre ven. Men weet dus nu, waarom het in Indië ditmaal meer regende dan in andere jaren in Juni. Ten plattelande is men in vele staten van Europa niet wijzer; wij behoeven de licht- geloovige inlanders dus niet harder te val len dan de heksen- en duivelbanners van eigen landaard, zegt het Soerab. Hbl. Getrouwd G. R. DEELMAN en JACOBA DE LOOS. Leiden, 21 Juli 1887. De Heer en Mevrouw DEELMAN DE LOOS betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun Huwe lijk ontvangen. De Heer en Mevrouw DE LOOS BURGERSDIJK betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij het Huwelijk hunner Dochter met den Heer DEELMAN ontvangen. pour chaque localité immëdiatement. 250 florins par mois sans quitter emploi régulier ni domicile. A. R. 16, Poste-restante Pari». Voor het Krankzinnigen-gesticht VOORBURG te Vucht, Prov. Noord brabant op nader te bepalen honorarium enz. In functie treding 1 October 1887. Zich aanteraelden vóór *20 Augustus bij den Voorzitter van het College van Regenten over de Godshuizen te 's Her togenbosch. Nog goedkoop TE HUUR voor de maan den Juli en September met of zouder Pension. Information bij A. VAN LEEUWEN, te Katwijk a/Zee en Scheveningen. Gehouden Verkooping van on roerende goederen, in het Heeren-Logement aau den Burg, op Vrijdag 22 Juli 1887. Notaris Mr. L. M. J. H. Kerstens. Eene Bouwmanswoning met Stalling, Schuur, PaardenstslliugWagenhuis, 2 Bergen en verder getimmerten, met div. perceeleu Wei en Hooilandenin den Grooten Polder, onder Zoeterwoude, te zamen groot 24 hectaren, 93 aren en 51 centiaren. Gecombineerd verkocht voor f43610. Een Huis met Bouw- en Tuinland, gelegen aan de Miening, onder Zoeterwoudeter grootte van 43 aren eu 18 centiaren. Gecombineerd kooper, A. Van der Poel qq., te Zoeterwoude, voor f2206. Kramp, winderigheid, hardlijvig heid. Er zijn zooveel lieden, die aan deze ongemakken lijden, dat eene beschrij ving hiervan onnoodig is; maar met dank baarheid zullen de Pillen van Holloway aanbevolen worden door allen, die ze in dergelijke gevallen gebruikt hebben. Er is geen geneesmiddel, dat zoo spoedig eene ontstelde maag of een traag werkenden lever io orde brengt. Geen ander geneesmiddel zal zoo doelmatig eu gezond de spijsverte ring bewerkenzoodat er kramp noch wiu - derigheid of hardlijvigheid kan ontstaan, en is men daarmede reeds behebt, dan zijn zij spoedig verdwenen. De macht van deze Pilleu in het genezen van maagpijn, hoofd pijn, gal, diarrbé, buikloop enz. grenst aan bet wonderbare. Zij brengen ongevoelig beterschap aau en veranderen het geheele gestel ten goede. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen ais volgt: Doosjes Pillen, Potjes Zalf ƒ0,80, ƒ1,85, ƒ3, ƒ6.74, ƒ18.50 ƒ20.50 zijn op franco aan vraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 53, Oxfordstreet. FIRMA tuin Èj Iv I Ft I,' V bericht aan zijne geachte Stadgenootendat hij thans wederom met zijne net ingerichte WAFELKRAAM is geplaatst op de Bloennnarkt. Bakt, zooals bekend is, beste WAFELEN. Daar mijn van ouds bekende goede naam trouwens alle verdere aanbeveling overbodig maakt, gelieve men wel te letten dat de Letters G. W. in mijne Wafelen staan. JHSr Gelieve wel op naam en stand plaats te letten. op de Lammermarkt, zijn dit jaar de voornaamste Artisten van de geheele wereld. In elke Voorstelling, zoowel in Kinder- als in Avond-Voorstelling, zal er gegeven worden. Dagelijks te 2 uren Groote KINDER VOORSTELLING, met uitdeeling van Speelgoed aan alle Kinderen. SPRIET Jun. heeft iets bizonders uit het buitenland medegebracht, hij zal mid den op het Tooneel eene Dame doen verd wijnen. PRIJZEN DER PLAATSEN: le Rang 50, 2e Rang 30 en 3e Rang 15 Ct. In de hoop dat de Ingezetenen dezer ge meente hunne Lievelingen aau SPRIET zullen toevertrouwen, zoo zal deze alle pogingen in het werk stellen om de onschul- digen zoo goed mogelijk te amuseeren. Verblijve met achting, C. SPRIET ZOON, Directeuren. op hel Raadhuis te ieiden, op Maandag 25 Juli 1887, des voormiddags te tien uren precies, van eene hoeveelheid van 3000 hectoliters COKES, verdeeld in partijen van 1000, 100,50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes ets per HL. Bestellingen worden aangenomen aan bet Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. N°. 182 ervan C. BRANDALER 6l C., te Birminghamis in Engeland de aange wezen pen voor schoolgebruik wegens zijne groote duurzaamheid. Prijs per gros 0.90. Te verkrijgen tegen overmaking van het bedrag van TH. J. DOBBE EN ZOONUtrecht, Genezen door de Gigaretten van Espic Beklemdheden, Hoest, Verkoudheden, Xévralgies. 2fr. per doos. PARITS Verkoop in bob GrootJ. ESPIC, 20, rue Saint-Iiazare. Men eischc deze* handteeket tin" op elke Cigaret. Te Amsterdam, bij ULQTH- Rotterdam VAN SANTEN ROLFF- BredaVAN DE GOORBERGH,«n in alle Apotheken» Verkrijgbaar in alle goede Apotheken.

Leydse Courant | 1887 | | pagina 4