BU1TENLAEÜS0HE BERICHTEN OL" J. De Jong; art. 6364, M. Westerbaan Muurling, J. De Beurs, M. Q. De Gelder, M. E. 11. C. Bongaerls, J. H. Verhoeff; art. 63, Q. J. Bosman. B, volledig examen art. 64, de heeren: G. J. G. Van Caspel, J. W. C. Diepen- heim, E. C. Dufour, J. Muijsken, Tan Tjoeu Liang, A. H. F. Hartevelt, F. J. tl. M. Thijs, A. Th. Baert, F. L. F. La Ckapelle, W. Engelenburg, J. Hardeman, W. De Hoog, W. Huijgens, P. Joosting, P. J. A. De Wildt; art. 64—65, J. De Koning Knijff. Door de Rijnl. stoomtramweg-maat schappij werden in de maand Mei 1887 vervoerd 25212 reizigers. De opbrengst was: reizigersvervoer f 4443.46, goederen en diversen f 32b.04; totaal f 4771.50 Van af 1 Januari tot en met ultimo Mei 1887 vervoerd 105966 reizigers. De op brengst was: reizigersvervoer f 16460.87 goederen en diversen f1991.87'; totaal f 18452.75, per dagkilometer f 13.58. De zoogen. gouden zweep, die 11H. MM. de koning en de koningin uitloven als prijs voor de groote harddraverij van Friesche paarden te Leeuwarden, is vervaardigd in de fabriek van de heereu Van Kempen te Voorschoten. De zweep is dit jaar een waar kunstwerk. Bij den schietwedstrijd van „Pro Patria," gister te 's Gravenhage voortgezet is in den wedstrijd in gezamenlijk snelvuur behaald de eerste prijs (zilveren medaille) door het officierenschietgezelscbap der schut terij van den Haag; de tweede prijs (bron zen medaille) door de vereenigiug J. P. Koen te Hoorn, Naar aan het Vad. uit Scheveniugeu wordt gemeld, is men thans druk in de weer om de pleinen rondom het Kurhaus in een behoorlijken toestand te brengen. In het gebouw zelf wordt van den nog beschik baren tijd zoo goed mogelijk partij getrokken. Over het algemeen houdt men het er voor dat Scheveningen dit seizoen op een druk bezoek kan rekenen; de vele aanvragen voor appartementen in de groote hotels zijn zeker een goed voorteeken. In het Nieuw Sche- veningsche Park bleven enkele groote villa's totnogtoe onverhuurd maar in vergelijking met vorige jaren is daar toch ook vooruit gang waar te nemen, in het Van Stolk-park gaat het naar wensch en de particulieren, wier „chambres garnies" zich op de aange naamste punten van Scheveningen bevinden, hebben geen van allen reden tot klagen. Uit Scheveningen wordt gemeldNa het bekend worden van het besluit, giste renavond door het bestuur van de reederij vereeniging de //Eendracht" genomen, is er heden in den loop van den dag eenige ver andering gekomen in de houding van enkele equipages. Op een tiental schuiten is men met graaien begonnen; de reeder P. H. Ha ring zag zijn volk op al zijn schuiten vier in getal terugkeeren Overigens moet thans opnieuw gemeld worden, dat de meerderheid der visschers blijft weigeren op de nieuwe conditie aan 't werk te gaan. De eisch, gisteren slechts door enkele visschers gesteld, om nl. voor de schade door de werkstaking veroorzaakt, vergoeding te bekomen van de reederswordt nu van de meeste werkstakers gehoord. Zoo even vernamen wij, dat op een paar schui ten het graaien opnieuw gestaakt was. (Vad.) De bemanning te Scheveningen volgen sedert de concessie der reeders om f 65 graaigeld te verleenen elkander op in de hervatting van het werkvooral na den aan drang van den president der kamer van koophandel, den heer C. Eutten, die gis terochtend aan het strand vele visschers toesprak. De werkstaking kan als geëindigd worden beschouwd. Een Parijsch blad Le Petit Pari tien weet te verhalen, dat in België, Scheveningen, een werkstaking onder de visschers is ontstaandeze laatsten ten getale van 1500 De schutters, die eergisteren te'sGra- venhage in den wedstrijd van „Pro Patria" op zulk een fiere wijze de eer van Botter dam ophielden, werden dien avond aan het station Delftscbe poort met muziek ontvan gen en door een talrijke menigte begroet. Op het adres aan de tweede kamer om amnestie voor eenige veroordeelden in zake de Juli-ougeregeldheden, dat op ver schillende plaatsen in Amsterdam ter teeke- uing ligt, zijn meer dan drie duizend hand- teekeningen geplaatst. De réuniefeesten ter gelegenheid van het 255-jarig bestaan der Amsterdamsche Ongeveer 50 leerlingen van het gym nasium te Amsterdam zullen, evenals het vorige jaar, van 11 tot 19 Juli a. s. onder toezichl van hunne militaire instructeurs een kamp betrekken op de heide nabij Laren, waar hun de gelegenheid zal worden gege ven zich practisch te oefenen in het schijf schieten pionniersarbeid voor infanterie enz. Ter verbetering van het bericht, om trent het ongeluk in de ijzergieterij der firma A. F. Smulders te Utrecht, wordt aan het U. 1). gemeld, dat de heer H. Smulders gelukkig slechts één been heeft ge broken en niet naar het ziekenhuis vervoerd doch ten zijnen huize verpleegd wordt. Aangaande den werkmeester L. Witbroek, die in hel Andreas gasthuis verpleegd wordt, kan worden medegedeeld, dat hij eeuen ta melijk rustigen nacht heeft gehad en naar omstandigheden, ofschoon zeer pijnlijk, vrij wel is. De stoomtram, welke gistereunamiddag te 6.15 te Zeist moest aankomen, had te Driebergen eenige vertraging, doordien een rijtuig, met één paard bespannen en waarin drie dames gezeten waren, tegen de tram opreed. Het paard werden de beide achter- pooten afgeredentwee der dames aan het hoofd verwond en het rijtuig geheel ver nield. (Hit.) Uit Benkum wordt gemeld dat thans alle steenfabrieken langs den Rijn, die dezer dagen door den hoogeu stand der rivier het tichelen moesten staken, den arbeid weder hervat hebben. Eergisteren zijn ongeveer 50 personen als verpleegden voor de rijkswerkinrichting te Veenhuizen met den middagtrein te Assen aangevoerd. De schuit naar Veenhuizen was volgeladen. Men schrijft aan de N. B. Ct. uit BorgerTe Buinerveenonder deze gemeente, geraakte Zaterdag achtermiddag een hul, bewoond door eeue vrouw met hare drie jeugdige kinderen, door het vervoeren van vuur uit de woning naar het veen, dat ge brand zoude worden, in brand. De brand werd door de vrouw ontdekt, nadat zij op eenigen afstand der hut was gekomen. Zij snelde terug om haar kiudje van een half jaar, dat in de wieg lag, te redden, Intus- schen sloegen baar de vlammen reeds om het gezicht, en na de wieg een paar schre den te hebben voortgesleurdviel zij achter over. Gelukkig schoot een aldaar aanwezig arbeider ter hulpe toe en bracht moeder en kind naar buiten. De vrouw is z66 met brandwonden bedekt, dat men voor haar leven vreest. Ook het kind heeft brand wonden aan de handjes en het hoofdje be komen. Twee a..dere kinderen, die schreiende buiten de hut liepen, zijn met den schrik vrijgekomen. De hulpbehoevende vrouw wier man voor onbepaalden tijd afwezig is is met hare drie kinderen in het armenwerk- huis aldaar ter verpleging opgenomen. Een kaldie in een goed gesloten zak van Hoogersmilde naar Veneschut een af stand van ruim twee uren, werd vervoerd wandelde twee dagen later naar haar vroe geren meester te Hoogersmilde terug. De weg, dien het trouwe dier aflegde, was een geheel andere dan die langs welken zij naar Veneschut was vervoerd. Zaterdagmiddag had aan boord van een te Delfzijl liggend vaartuig een ongeluk plaats. Zekere Jan Zuidland, bezig met het opwinden van de spil tot lossing van de balken, kreeg de wins, doordien andere personen, die mede daaraau werkzaam waren en haar te vroeg loslieten, met zulk eene hevigheid op het hoofd, dat zijn hersenpa: bijna verbrijzeld werd. Zijn toestand zeer bedenkelijk. De ongelukkige is ge trouwd en vader van 6 kinderen. Door den persoon van M, L., wonende te Middelburg en thans te Goes werkzaam, is Zondag in den omtrek van de aanlegplaats der mailboot te Vlissingen gevonden eene portefeuille waarin ruim f 1100. Hij heeft deze portefeuille gedeponeerd op het bureau van politie te Middelburg, waar de recht matige eigenaar gevonden en reeds weder in het bezit van het verlorene gesteld is. De kroonprins en kroonprinses van Duitschland zijn met drie dochters en een groot gevolg, met den gewonen exprestrein, waarin drie salourijtuigen te hunnen gerieve waren aangebracht, gister van Berlijn te Vlissingen aangekomen. De hooge reizigers begaven zich onder geleide van den Britschen vice-consul, den heer De Bruyne, van den trein rechtstreek naar het aan den zui derponton g .eed liggende koninklijk En- gelsche stoomjacht Victoria and Albert," nieuwsgierigen waren tegenwoordig. De „Vic- toria and Albert'' vertrok dadelijk naar Port V ictoria. De papaver-cultuur in Zuid-Beveland belooft, ofschoon zij nu nog geen groote uitgebreidheid heeft verkregen, in de toe komst aanzienlijk te worden. Ouder Wolf- aartsdijk wordt een heel veld prachtig bloeiende papavers aangetrolfenuitzicht op een goeden oogst en goeden marktprijs gevende. De heer O. Carré, die tegen het eiude dezer maand zijne reis in Duitschland ein digt, zal de reeks zijner voorstellingen hier te lande beginnen met een verblijf van drie weken te 's Hertogeubosch. Gisterenvoormiddag hebben de cadet ten van het 4e en 3e studiejaar aan de kon mil. academie het Teteringsche kamp bij Breda betrokken. Zij werden bij hun vertrek daar heen uitgeleide gedaan door vele hoofd- en andere officieren van de academie en het garnizoen, zooiiede door de stafmuziek van het 6e reg. inf. - Naar men meldt, is de heerTheodoor Schrodervan Eindhovensedert eenige da gen daar teruggekeerd van Buenos-Ayres, door het gouvernemeut dier republiek belast met den aankoop van vijf fokbeesteu, die in het Friesche Rundveestamboek zijn inge schreven n.l. drie stieren en twee koeien. Uit Venloo schrijft men aan het libl. De vereeniging „Het Boerengild" alhier, die in de laatste 20 jaren geen teekenen van leen heeft gegevenheeft zich thans weder geconstitueerd. Zij telt nu ruim 80 ledeu, waarvan gisteren een gedeelte proeven in de schietkuust moest afleggen, ten einde bij de kermis, die de volgende week invalt, om den eereprijs te strijden Dan zal er een optocht met Valuas en zijne vrouw, als de stichters dezer vereeniging, als hoofdpersonen door de stad gehouden orden. De gemeente heeft voor dit doel eene subsidie toegezegd. De vereeniging is in het bezit van vele zilveren platen, waar onder zeer oude, een zilveren kroon en een zilveren scepter. Tevens meent zij nog on bebouwde eigendommen te bezittendie in handen van de gemeente zijn overgegaan Men zal nu trachten weder in het bezit daarvan te komen. >s ClUVEKlUCli Door Z. M.. is aan de na te meldeu per sonen verlof verleend tot het aannemen en dragen der onderscheidiugsteekeueu achter hunne namen vermeld: mr. N. J. DenTex, te Amsterdam, dir. der kou. Nederlandsche stoombootmaatschappijoff. der kon. orde van den Verlosser van Griekenland; G. A, Croockewit, te Amsterdam, dir. der kon Nederlandsche stoombootmaatschappij, off. der kou. orde van den Verlosser van Grie kenland; W. Ramann, te Amsterdam, dir. der kon. Nederlandsche stoombootmaatschap pij en van de stoomvaartmaatschappij „Ne derlaud", off. der kon. orde van den Ver losser van Griekenland. Door Z. M. is, met ingang van 1 Aug. a. s., bevorderdtot ingenieur der 1ste kl., de ingenieur 2de kl. bij de directie der marine te Amsterdam, J. F. Van Beek, en is de hoofdingenieur bij 's rijks werf le Wil lemsoord, J. C. Jansen, met ingang van dien datum belast met de betrekking van hoofdingenieur voor algemeene diensten Voorts worden, ingevolge dat besluit, met genoemde datum overgeplaatst de hoofdinge nieur bij 's rijks werf te Amsterdam, L, P. W. Visser, naar Willemsoord, en de hoofdingenieur bij 's rijks werf te Hellevoet sluis J. W. Calten naar Amsterdam, terwijl de ingenieur der 1ste kl. C. L. Loder even eens met 1 Aug. geplaatst wordt als hoofd van het vak van scheepsbouw bij 's rijks werf te Hellevoetsluis. dere bewaking in te richten over de revo- lutionnaire herbergen, die door de socialisten met den naam van volkshuizen bestempeld worden. EKCIIiLAN 1». De heer Pukersgill vroeg in de gis teren gehouden zitting van het lagerhuis, of het waar was wat de Times berichtte, namelijk dat de populariteit en het aanzien van den emir van Afghanistan volkomen zijn ondermijnd en dat zonder Engelands tus- schenkomst te zijnen gunste hij eerlang zal moeten vallen. Sir James Fergusson antwoordde, dat in de laatste ontvangen berichten deze mede- deeliug op geenerlei wijze bevestigd wordt. Als bewijs van trouw zal het Britsche leger aan de koningin kleine zilveren beelden van wijlen den prins gemaal, den prins van Wallis, den hertog van Cambridge en den hertog van Connaught schenken. De officieren dragen daartoe bet vierde deel hunner da- gelijksche gage, de soldaten elk een stuiver bij. Universiteit (athenaeum) zullen op 2025 I waar zij werden ontvangen door den com- dezer worden gehouden. Het bloemencorso mandant Fnllerton en de verdere hoofd- heeft Vrijdag den 24n, te 2 uren, in het I officieren van het état major, De matrozen Vondelspark plaats. Zaterdag-avond vuurwerk I van het jacht stonden op de pontonbrug te Zandvoort. j me' ontbloot hoofd in twee gelederen. Vele B E L. I K. De kamer van afgevaardigden heeft het krediet voor de versterking der Maasli nie met 81 tegen 41 stemmen toegestaan, Zes leden onthielden zich. Onze steenkoolnijverheid, zegt het Han delsblad van Antwerpen, vindt een nieuwen uitweg ill Sardinië, waar vroeger uitsluitend Engelsche steenkolen geleverd werden. Zoo werkt men hier gedurig om nieuwe uitwe gen te vinden, terwijl de heeren werkstakers er zich op toeleggen om al die moeiten nut teloos te maken. De Belgische vereeniging tegen het drankmisbruik heeft Zondag in het stadhuis te Brussel eeue openbare vergadering gehou den, waarin de heer Kocb van Scheveningen een rede hield over gestichten voor dronk aards en hun opsluiting aldaar. La Patrie van Brugge meldt, dat er ernitig sprake van is, eene geheel bijzon- FBAKKRIJH. In de kamer van afgevaardigden werd gisteren de aangekondigde interpellatie ge houden over de benoemingen bij het perso neel der posterijen, waarbij de wensch werd geuit, dat de heer Rouvier een ernstig on derzoek zou instellenwaardoor aan een schandaal, als hier was gepleegd, een einde wierd gemaakt. De zitting was zeer onstuimig, en de voorzitter der kamer verwittigde de leden, dat hij bet reglement streng zou toepassen. De minister Rouvier, daarop het woord voerende, zeide in hoofdzaak dat de hande lingen van een minister niet door zijn op volger behooren beooideeld te worden. Hij gaf toedat er zekere onregelmatigheid was gepleegd. Het onderzoek was aangevangen, en de benoemingen, die bleken niet recht matig te zijn, zouden ingetrokken worden. De heer Granet maakte voor eeu minister aanspraak op het recht, zijn personeel te kiezen onder de schrandersten. Zijn doel was vooraleen personeel van republikeinsch- gezinden te vormen. In antwoord op de vraag over de rijzing van tarwe, antwoordde de heer Barbe, dat de tegenwoordige lichte rijzing het werk is van speculantendoch dat de staat van den oogst reden geeft eene aanstaande daling te verwachten. De heer Ducouchay stelde voor, den sur tax van 5 frs. op tarwe af te schaffen en vroeg de urgentie, doch deze werd met 322 tegen 201 stemmen verworpen. Toen de ambtenaren van zijn depar tement gisteren aan den nieuwen minister van koophandel voorgesteld werden verklaarde hij, dat noch hij noch zijn collega's voor nemens waren de opening van de wereld tentoonstelling te verdagen. DDmCBLANII, De rijksdag heeft het ontwerp op de alcohol-belasting aangenomen, onder aanhou ding van 43 (add. belasting) tot en met §45. In den loop der beraadslaging wees de minister van financiën er op, dat de belas tinghervorming met de tegenwoordige wets- voordrachten nog niet afgeloopen zou zijn. De heer Bennigsen daarentegen gaf op na drukkelijke wijze zijne verwachting te ken nen, dat den rijksdag in het tegenwoordig zittingslijdvak geen belastingvoorstellen meer zouden aangeboden worden. 8EBTIE. Het officieele regeeringsblad bevat de opgave der samenstelling van het nieuwe kabinet, met het eenige verschil, dat voor oorlog is benoemd de heer Gructch, gezant te St. Petersburg. PER TELEGRAAF. LONDEN, 15 Juni. (Part. tel. H.) Ten gevolge van groote aanvoeren van graan in Chicago, bij een voorraad van zestien mil- lioen bushels is de Corner uiteengevallen, wat een paniek veroorzaakte. Juni tarwe daalde 18 Juli tarwe negen centen (Amerik.) Verschillende faillissementen te Chicago en Milwaukee waren daarvan het gevolg. Het belangrijkste faillissement was dat van Rosen- field-Company. De koffiemarkt te New-Vork is in vastere stemming (Settled), daar Odonoghue groote inkoopeu deed. LAATSTE BERICHTEN. De uitslag van de verkiezing van een afgevaardigde naar de tweede kamer voor Deventer is de volgende. Uitgebracht werden 2281 stemmen. Gekozen werd de heer Mr. H. J. Dyckmeestsr (lib.) met 1466 stemmen. De heer graaf R. J. Schimmelpenninck van Nijenbuis (cons.) verkreeg 688 en de heer W. G. baron Brantsen van de Zijp (antir.) 196 stemmen,

Leydse Courant | 1887 | | pagina 2