NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. A B 0 H RJ E KI E N T Woensdag 9 Februari 1887. N\ 33. Uitgevers: Gebroeders Muré. DE BRUID EENS EERLOOZEN. ourant II eske Coii ra 111 x er sc ii ij n t daeI ijksbehalve op ho n- e n Feestdagen. Voor Leiden, per 3 maanden Franco door het geheele rijk, per 3 maanden Prijs per Nummer 10 ent. I 1.25. 1.60. A D V E R T E N TIE IU Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contantzonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Sclieepuiakerssteeg 6. 200e Jaargang. Aan de geabonneerden op de Han delingen en Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad zijn de iios. 817 der Ingekomen Stukken met dit nummer verzonden. Stads-Berichten. Loting voor <le Nationale Militie. BURGEMEESTER in WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het besluit van den Heer Commissaris des Konings in fiere provincie, van den 17d™ Januari 1887 A. n«. 94 (2e afd.), Provinciaalblad n". 7, houdende regeling van de Loting voor de Nationale Militie Gelet op de bepalingen der wet van den 19den Au gustus 1861 Staatsblad n°. 72), alsook op die van Zijner Majesteits besluit van den 88ten Mei 1862 [Staatsblad n°. 46) Brengen ter algemeene kennis: dal de Loting der in het vorig jaar binnen deze gemeente voor de Nationale Militie ingeschrevenen, en alzoo voor ben die geboren zijn in bet jaar 1867, zal geschieden in een der vertrekken van het Raadhuis, op Maandag, Dinsdag en Woensdag den I4d«», IB1™ en 16de» Februari aanstaande, telkens des morgens te II 1 LFTIE\ dat deze Loting in eene alphabetische volgorde der namen van de ingeschrevenen zal plaats hebhenen wel op Maandag den 14drn Februari 1887, voor de ingeschrevenenwier familienaam begint met de letter A tot en met de letter H, op Dinsdag den 15d<B Februari 1887, voorde ingeschrevenen, wier familienaam begint met de letter I tot en met de letter R en op Woensdag den 16;!fü Februari 1887 voorde ingeschrevenen, wier familienaam begint met de letter S tot en met de letter Z. Voorts, dat bij art. 53 der Wet is bepaald dat voor den ingeschrevene, die niet is opgekomen, het nommer kan getrokken worden door zijn vader, moe der of voogd, terwijl, is ook deze niet opgekomen, alsdan het trekken geschiedt door den Burgemeester of het lid van den Raad der gemeente, waar de lole- ling is ingeschreven dat ingevolge art. 34 de opgekomen ingeschrevene dadelijk na hel trekken van zijn nommer, de redenen van vrijstelling opgeeftdie hij ineent te hebben. Het opgeven van deze redenen kan door zijn vader, moeder of voogd geschieden, zoo deze tegenwoordig en de ingeschrevene niet opgekomen is. Wijders, dat tot het opmaken der getuigschriften, vermeld hij art. 53, tot het bekomen van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn cenige wettige zoon (welke getuigschriften worden afgegeven op de getnigenis van twee bij den Burgemeester be kende en te goeder naam en faam staande ingezete nen die zich ieder voor de waarheid van het daarbij verklaarde, door mede-onderteekening, verantwoorde lijk stellen), de gelegenheid bestaat ter Secretarie dezer gemeente, op Dinsdag den 22,ten en Vrijdag den 2B,,en Februari aanstaandevan des voormiddags negen tot des namiddags drie uren. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsohe Courant tan den 2Jen en den 9Jea Februari 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, 1 Februari 1887. DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaiis. lie BURGEMEESTER der Gemeente Leiden Gezien het besluit van den Heer Commis saris des Konings in de provincie Zutd-llol- land, van tien I7den Januari 1887Provinciaal- blad no. 7), houdende regeling van de loling voor de Nationale Militieen waarhij den Burge meesters der gemeenten, waar de loling plaats heeft, o. m. wordt verzocht om al tic htin ten diensle slaande middelen aan te wenden, ter voorkoming van dronkenschap,* bij gelegenheid der loting; Noodigl de lolelingen dezer gemeente voor de lichting van dit jaar ernstig en dringend uit, zich bij gelegenheid der loting geheel te onthouden van het gebruik van sterken drank en daardoor zich te vrij waren niet alleen voor de nadeelige gevolgen van dronkenschap in het algemeen, maar ook voor de straffen bij de Wet tot beteugeling van openbare dronkenschap bepaald, lerwijl tevens mei nadruk wordl gewezen op de Straf bepaling bij arl. 252, 1°., van het Welhoek van Strafrecht gesteld legen het toedienen van bedwelmenden drank aan iemand die in ken- nenhjken staat van dronkenschap verkeert. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd DE KANTER. Leiden, 8 Februari 1887. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen Ie wetendat door den Raad dier gemeentein zijn vergadering van den 23en December 1886, is vastgesteld de volgende Verordening: RAADSBESLUIT houdende wijziging van het raadsbesluit van den 22en October 1877, regelende tie heffing van eene plaatselijke directe belasling le Leiden (Gemeenteblad n° 4 van 1878), ge wijzigd bij de raadsbesluiten van den IKen December 1878 (Gemeenteblad n° 1 van 1879) en van den 6en October 1881 (Gemeenteblad n° 5 van 1882). De Raad tier gemeente Leiden HEEFT BESLOTEN: Het Kaadsbeshiit van den 22en October 1877 regelende de heffing van eene plaatselijke direcle belasting le Leiden (Gemetnlnblad n"4 van 1878), gewijzigd bij de raadsbesluiten van den I6en December 1878 (Gemeenteblad n° I van 1879) en van den 6en October 1881 (Gemeenteblad n°. 5 van 1882) in dier voege le wijzigen dat art. 16 worde gelezen als volgt: it Bij onvoldoende of le lage aangifte, ter «beoordeeling van Burgemeester en Wethouders, iiof bij hel niet inleveren van de beschrtjvings iibiljettenmorden de belanghebbenden door o Burgemeester en Wethouders ambtshalve aan- «gestagen, na door voormeld college, wanneer «zulks door hem noodig wordt geacht, le zijn gehoord of opgeroepen." Gedaan le Leiden, Ier openbare raadsver gadering van den 23en December 1886. De Burgemeester DE KANTER. De Secretaris E. KIST. Zijnde de heffing van deze belasling goed gekeurd bij koninklijke besluiten van den 29en December 1681, n° 30 en 17 Januari 1867 n° 5, waarbij levens is aangehaald de ver ordening regelende de invordering dier be lasling, van den 22en October 1677 (Ge meenteblad n» 5 van 1878), gewijzigd bij de verordening van den 6en October/8 Decern ber 1881 (Gemeenteblad n" 6 van 1882). En is biervan afkondiging geschied waar hel behoort, den 8 Februari 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER Burgemeester. E. KIST Secretaris. Kostelooze Vaccinatie. BURGEMEESTER rit WETHOUDERS der ge meente LEIDEN brengen ter kennis van belang hebbenden dal gelegenheid beslaat lol koste- looze vaccinatie en rcvaccinatle voor onverinogrnden in hel lokaal der Stads-Waag op eiken Woensdag, des namiddags te een our Burgemeester en Weihouders voornoemd, DE KANTERBurgemeester. E. KIST. Secretaris. Leiden, 14 Mei 1886. 8 T A O 8 N I K II W 8. Burg. en weth. geven den gemeenteraad in overweging, met het oog op de bespro ken wenscbelijkheid om hier ter stede eene inrichting te bezitten tot het tijdelijk in bewaring stellen van krankzinnigeneenige lokalen van het Caecilia Gasthuis daartoe in te richten, waarvan de kosten worden geraamd op f 600. Die kosten zouden kunnen worden gevonden uit de adminis tratie van het voormalig vereenigd Gast- en Leprooshuis terwijl aan de stadsdoctoren kan worden opgedragen de tijdelijk in be waring gestelden geneeskundig te behandelen. De commissie van financien doet aan den raad mededeeling dat bij haar geene beden kingen bestaan op den suppletoiren staat van begrooting dienst 1886 van het gere formeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, strekkeude ter verkoop eener inschrijving 2> pCt. werk. schuld nominaal f 88000 ter voorziening in de kosten van verbouwing dier inrichting. Nog geeft het dagelijksch bestuur den raad in bedenking het crediet voor het weg ruimen van den duiker in den Onden Singel bij de Nieuwe Volmolengracht ad f 1500 uit getrokken, toe te staan aangezien door die meerdere uitgave afdamming onnoodig is en dus stremming der scheepvaart vermeden wordt; zij doen dus een voorstel tot verhoo ging van den post van f 1000 tot f 1500. Burg. en weth. spreken de wenschelijkheid uit van het nemen van eene proeve met de uitvoering van het onderhond van gemet selde bruggen en wallen onder eigen beheer en geven den raad in overweging hun daar toe de vereischte machtiging te verleenen. Te zijner tijd zullen alsdan de resultaten van de gedane proefneming aan den gemeenteraad worden medegedeeld. Op de daarop betrekkelijke adressen van M. Lagerenbergwaarbij hij vergunning verzoekt om de hulpbrug voor zijne woning over de singelsloot langs den Witten Singel te vervangen door eene vaste brug, stellen burg. en weth. voor toestemmend te beschik ken terwijl zijmet de commissie van fi nancien van oordeel zijn dat aan het verzoek van denzelfden adressant, ter bekoming in eigendom of gebruik van een gedeelte der singelsloot ter grootte van 12 centiaren niet kan worden voldaan op grond waarvan zij voorstellen op dit verzoek afwijzend te be schikken. Een adres is bij het dagelijksch bestuur ingekomen van N. J. Zwaan en 28 anderen om vergunning te bekomen tot het inrijden van de Paardensteeg van beide kantenaan gezien het oprijden van de Borstelbrug van FEUILLETON. 117.) Soms droomde zij nog van een nienw on gekend geluk, evenals in hare jeugd, maar na een oogenblik nadenken noemde zij dit eene waanzinnige gedachte. Al zon Lilburne haar nóg zoo teeder beminnen, al stelde hij nóg zoovele pogingen in het werk, om zijne liefde beantwoord te zien, nooit zou zij er toe besluitenhem haar verleden mede te deelen en evenmin zou zij met hem huwen, zonder dit gedaan te hebben. Eiken dag zag zij zijnen steeds aanwakkerenden harts tocht, bemerkte zij, dat zij hem dierbaarder was geworden, dan iets op aarde en eindelijk gevoelde zij, dat, als de woorden uitgespro ken werden, waarna zij zoo verlangde, maar die zij tegelijkertijd zoozeer vreesde, haar hart de overheid zou behouden op haar ver stand. Het scheen haar toe, dat zij den man, dien zij voor eenige weken voor het eerst gezien had, reeds in lang vervlogen tijden in een geheel anderen toestand gekend had, en dat haar hart er daarom zoo naar streefde, in het zijne op te gaan. Met weerzin moest Lilburne zich zelf be kennen, dat hij ontrouw geworden was aan zijn eersten liefelijken droom, en dat hij op het pnnt stond, om het lieve kind, dat eens zijn afgod was, te onttroonen en eene me dedingster in hare plaats te stellen. Eerst, toen Dora op de noodzakelijkheid wees, om in het voorjaar weer naar mevrouw Harris terug te keeren, begreep Lilburne, welk een verlies het voor hem zon zijn, als zij aan hare plannen gevolg gaf. Hij bad zijne oude vriendin dringend, om mevrouw Brenton zulke aanbiedingen te doen, dat zij er toe zou besluiten, om van het terug- keeren naar hare vroegere woonplaats geheel af te zien. Mevrouw Elmer antwoordde „Het zou voorbarig zijn, om nn reeds daarover te spreken. De winter is nog niet voorbij en onze sehoone vriendin kan toch niet voor 't begin van het warme jaargetijde naar het ruwe klimaat van het Noorden terugkeeren. Wij hebben dus nog tijd ge noeg, om haar te overreden, van haar be sluit af te zienen haar over te halen hier te blijven, waar zij zoo teeder bemind wordt. Ik ben niet bang, Frits, dat alles niet te recht zal komen, zooals gij dit wenscht, maar laat haar daarom niets bemerken. Als mevrouw Brenton vermoedt, dat gij het vooral zijt die haar wilt terughoudenging zij misschien op staanden voet weg." Lilburne verbleekte, en antwoordde ter neer geslagen „Ik zal mij beheerschen, maar maar ik geloof dat gij onze jonge vriendin niet meer kunt missen, nu gij zoo aan haar ge wend zijt. Het is eene zeldzame verschij ning, niet waar?" „Ja, zij is het liefelijkste schepsel, de reinste, edelste ziel, die ik ooit ontmoet heb, zij is even verstandig als schoon en ver dient gelukkig te worden. Maar denk eens aan haar ongelukkig verleden." „Ja, het is treurig, zeer trenrig dat znlk een wezen als zij is, het slachtoffer van eene verkeerd geplaatste neiging werd. Heeft zij ooit met u over haar vroeger leven gespro ken?" „Geen woord, geen syllabe heeft zij er mij van medegedeeld, ik heb eerbied voor haar zwijgen, en wacht mij dus, om haar te doen blijken, dat ik wel haar vertrouweling zou willen worden." „En toch zon het mij veel waard zijn, als zij mij uit zich zelve hare levensgeschie denis verhaalde. Soms komt het mij voor, dat ik hierop recht heb. Het is eene dwaze gedachte, dat weet ik wel, want voor zij hier kwam, hebben wij elkander nooit ontmoet." „Deze gedachte ontstaat misschien nit het groote belang, dat gij in onze ongelukkige vriendin schijnt te stellen, en ik hoop, dat het geen voorbijgaande lnim, maar eene duurzame, alles overwinnende liefde is." „Wat! bij zulk eene geringe hoop, dat zij mijne liefde ooit zal beantwoorden! Hoe bekoorlijk, hoe betooverend schoon mevrouw Brenton ook kan zijn, wijst zij ijskoud, elke hulde, elk teeken van hoogachting af, en als ik waanwijs genoeg was, om haar te willen beminnen en haar dit te bekennen, zou zij in aller ijl hare koffers pakken en met de eerste stoomboot vertrekken." „Misschien hebt gij gelijk, Frits, ten min ste op het oogenblik wacht daarom laat haar lijd, om te leeren kennen, om te zienhoe gij door iedereen geacht wordt en dan zal haar hart haar zeggen, dat gij voor elkander geschapen zijt. Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1887 | | pagina 1