Punch van Beertje. Boek- en Courantdrukkerij, Profiteert! Pffecteiibank De Kleine Kapitalist Inschrijving op de laatste Serie groot f 20.000, SOÜVEREIN ELIXIR. AD VERTEN TIEN. Leidsche Spaarbank. lla»rBcnii!UT$traat over de Donkersteeg N°. 118. H. B. DE BEER, Amsterdam. Postkantoor Leiden. P. P. SPEEL, Gevestigd te Amsterdam. Het door mij in 1835 in algemeen gebruik gestelde - mC EN Mm MM MC MU> M.J m.«L _r GEMENGDE BERICHTEN Een arme drommel, wegens landloo- perij voor de rechtbank verschijnend, trekt de algemeene aandacht doordat hij brood mager is. Aan de gebruikelijke vraag gekomen zijnde: „Wat is uw beroep?" antwoordt hij met opgeheven hoofd: „In de laatste dagen was ik vaster, maar ik heb het niet volgehoudenedelachtbare heeren." Volgens bericht uit Noorwegen heeft er eergisteren nabij Christiania een schaat senrijderswedstrijd plaats gehad tusschen Axel Paulsen en Hagen, waarbij Paulsen telken male overwinnaar is gebleven. Te Greenville (Pennsylvanië) hebben de dienstmeisjes zich aangesloten om een loons- verhooging van 50 c. in de week te eischen. Elk dienstmeisje, dat zich bij de beweging niet aansluit, wordt „geboycot". Een lezer deelt aan de Amst. Ct. een geval mede, dat dezer dagen met „Stella", de dame zonder onderlijf, voorviel. Op zekeren Zondagmiddag dat Stella voor stellingen gaf in de Bagijnhofsteeghoorde men eensklaps in hare omgeving roepen: brand 1 brand Plotseling sprong de dame zonder onderlijf van de plank en liep haastig naar een an der vertrek. Tableau Op de lijnen tusschen Bazel en Zürich is men thans bezig met het in toepassing brengen van het Rijsselberghsche stelsel van gelijktijdig telegrafeeren en telefoneeren langs dezelfde draden. In den nacht van 26 op 27 Dec. ie een hevige storm te Parijs, aan de 3lijke kusten en in het W. en O. van rijk. De Nieuwjaarskramen op de Pa- e boulevards leden veel schade. Bij lourg werden 6 visschersbooten op de geslingerd. Te Birkenkead had een vreeselijke ont- g plaats aan boord van het stoomschip riana", dat met 2000 ton petroleum Batoum was gekomen. 4 personenwaar onder de kapitein, werden gedood, velen zwaar gewond. Het schip zelf leed weinig schade. Te Houdencourt, in het Eransche depar tement Oise, hebben nog onbekende dieven het graf van een jong meisje, dat voor drie weken overleden is, opengebroken en de juweelen versierselen gestolen, waarmede de doode begraven werd. Een Maltees, genaamd Martabelli, thans pakjesdrager te Philippeville, heeft zich bereid verklaard 72 dagen te vasten. Als matroos kwam hij bij een schipbreuk terecht op een eiland, waarop niets groeide, eh het duurde 72 dagen voordat hem hulp werd verleend. Woensdag is de vasten be gonnen. Sneeuwstormen en rukwinden hebben verleden Zaterdagnacht en Maandagmorgen over het grootste gedeelte van Engeland en Wales gewoed en belangrijke schade aange richt. Door het omverrukken van telegraaf palen ontstond ernstige verstoring in de tele- graphische gemeenschap, terwijl ook vele spoortreinen uiet konden aankomenomdat de weg door de sneeuw en de nedergevalleu telegraafpalen en lijuen versperd was. Te West-Draytou werden elf treinen door de sneeuw iugesloten, terwijl ook uit andere streken berichten worden ontvangen betref fende het insneeuwen van treinen. Op den Bridport-spoorweg zijn drie bruggen vernield. Aan de kust woedde Zondagnacht een or kaan waardoor verscheideue schepen veron gelukten en men8chenlevens verloren gingen. Schipbreuken, met verlies van een deel der bemanning, kwamen ook voor te Dover en Eastbourne. Te Londen viel de sneeuw Zondagavond in zoo ongewone hoeveelheid, dat het ver keer spoedig hoogst moeilijk en het tram- vervoer in het zuiden der stad zelfs ondoen lijk werd. Verscheidene telegraafdraden in Eleetstreet, Holborn Viaduc en op verschil lende andere plaatsen bezweken onder het gewicht der sneeuw. Des nachts werd het nog erger. „Loudon under snow"zegt de Daily News. De afgeloopen Zondagnacht zal in onaangename herinnering bij de be woners der hoofdstad blijven, want wanneer wij de verwoesting in tuinen, parken enz. nagaan, is het niet overdreven te zeggen, dat zulk een vernielende winternacht zelden of nooit is beleefd. De rechtbank te Chalon, aan de Saóne, heeft Vrijdag 11. den lithogTaaf Corny, ver vaardiger van valsche postzegels, tot vier jaar gevangenisstraf en 2000 frcs. boete veroor deeld; zijne medeplichtigen, Rollet, litho graaf, en Mugnier, handelsreiziger, kregen twee jaar gevangenisstraf en 1000 frcs. boete; de vrouwen Mugnier en Derlin, die de valsche zegels te Lyon, Grenoble, St. Etienne, Valence en Dole aan den man brachten, een half jaar gevangenisstraf en 100 frcs. boete. Succi, de gewezen vaster, is gedag vaard tot betaling van 185 fr. wegens ge leverde eetwaren tusschen 1 en 18 December, zijn vastentijdMaar de spijzen waren ver orberd door de toeschouwers, die van het vasten eetlust hadden gekregen. Misschien was er bij toeval wel iets naar Succi's maag verhuisd. Ook in Londen is het Kerstfeest be sloten met een hevigen sneeuwstorm. Op Vrijdag en Zaterdag had het wat ge vroren maar Zondagochtend sloeg de wind om en kwam er regen. De thermometer steeg en de barometer daalde. Tegen zes uur be gon het te sneeuwen en wel zoo hevigdat spoedig alle verkeer moest gestaakt worden. De feestgangers vonden geen omnibussen of rijtuigen ook de „underground" had den dienst gestaakt, daar de machinisten de seinen niet meer konden zien. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, moest men dus op eigen beenen zijn huis trachten te bereiken. Dat ging gepaard met vele bezwaren want de sneeuw lag hier en daar zes duimen hoog en zoog zich vast aan de voeten. Daaren boven leverden de gebroken telegraaflijnen een voortdurend gevaar. In de provincie was het niet veel beter. Uit vele plaatsen kwamen berichten over zwaren sneeuwval en hevigen noordoostenwind. BURGERLIJKE STAND. Van 22 Dec. tot en met 29 Dec. 1886. BEVALLEN: J. Vermey, geb. v. Dam,z. M. G. v. d. Klis, geb. Korpershoek, d. J. P. N. v. Dorth, geb. Beukelaar, z. J. H Smits, geb. Kok, z. A. Luykenaar, geb. Piket, z. J. E. C. Kokshoorn, geb. Pierlot, d. W. M. Cornelissen, geb. Starrenburg, d. -G. v. Duu- ren, geb. Dionet, d. C. C. Couvee, geb. Carree, z. G. Bonte, geb. v. d. Nat, z. D. M. Bink, geb. Wesselink, d. G. v. Heyningen, geb. Laterveer, d. HTrel, geb. v. Breukelen, J. M. Bink, geb. Taffijn, z. G. Wal- smit, geb. Reynders, d. A. M. Kerkvliet, geb. Wijnen, d. E. Schouten, geb. v. Heen- bergen, z. M. E. Timmerman, geb. Randoe, z. P. Kasteel, geb. v. Leeuwen, z. J. C. v. d. Heenst, geb. v. Zonneveld, d.M. Kreu- ger, geb. v. d. Burg, d. J. M. v. d. Veen, geb. De Nie, z. OVERLEDEN: C. Bekker, d. 32 j. C. Zandvliet, m. 47 j. M. Prevoo, d. 2 m.A. H. v. Aken, geb. v. d. Pauvert, 63 j. J. P. Neuteboom, z. 3 m. M. E. J. Rietmeyer, d. 2 m. J. v. Oosten, d. lij. A. D. L. Wijnnobel, d. 2 j. A. Willemse, geb. Fok ker, 46 j. C. v. Leeuwen, wed. J. DeMunck, 91 j, 11. Kalkhoven, z. 15 m. M. B. J. v. Kerkhoff, d. 15 m. C. J. Collee, d. 12 m. L. Rietkerken, m. 51 j. J. J. Olivier, z. 17 m. L. v. Hoorn, z. 22 m. G. v. d. Stel, m. 47 j. B. C. Olivier, d. 63 j. J. Mulder, d. 2 j. A. v. d. Pot, d. 11 m. J. E. Vlas veld, d. 3 w. G. M. v. Wijk, z. 23 m. J. Vrijmoeth, m. 39 j. GEHUWD: F. Kroesemeier, jm. enC. De Bruin, jd. L. G. J. Bogaards, jm. en J. M. v. Iterson, jd. G. v. Wijk, jm. en J. J. E. Nollen, jd. C. D. Wendt, jm. en T. Groot, jd. G. Blok, jm. en R. Terpsma, jd. TBR MAKKT TE LEIDEN AANGEVOERD. tyen kaas. Besteed werd voor Goudsche kaasvan f 18.tot 24. Derby f Leidsche 150 KG. f - f Edammer f- f M ARKTBERICH TEX. Bodegrave28 December. Op de markt werden heden aangevoerd 66 wagens kaas, te zamen 3395 stuks, wegende 16,975 kg., prijs le soort Goudsche/'21.5 23, 2e soort 19.20 J; zw .fhieronder- wagens Derby-kaas, prijs le soort 'i 2e soort f 5 8 wagens Edammer kaas, prijs le soort f 27 a 30.— 2de soort ƒ23 26; Handel matig. Voor de ontvangst van de renten en aflonsingen der Hypotheken zal worden zitting gehouden in het lokaal der Bank, Oude Rijn 56, Vrijdag 31 December 1886, van halftien tot twaalf uren. De Commissaris-Penningmeester, G. F. ALSCHE. ONTVANGEN duizende rollen Behang sel van af 10 Cent per rol. Steeds voorhanden Stro om a trassen van af f 2.50. Kapok Bedden en Matrassen van af 8.-. Wollen en Katoenen Dekens van af f 3.50. Gedeponeerd. DEPOT te Leiden: J. P. SASSE, Aalmarkt hiclieepniakerssteeg bij liet Rapenburg. Ondergeteekenden bevelen zich beleefde lijk aan voor de levering van alle soorten DRUKWERK. GEBROEDERS MURE. De Directeur brengt ter algemeene kennis dat den 31sten December a. s. het kan toor tot 10 uur av. zal zijn geopend. Beleefd wordt verzocht om Nieuwjaars- en Visitekaartjes, bij grooter aantal dan tien stuks ter post bezorgd, niet in de Brievenbus te werpenmaar af te geven in de Wachtkamer aan het guichet tegenover den ingang. Tevens wordt opnieuw de dringende uit- noodiging gedaan zoowel in het belang van een geregelden dienst, die geen noodeloos oponthoud toelaat, als in dat van het be stellend personeel zeiven, om de eerste dagen van Januari geen fooien te geven, welker aanneming de beambten aan zeer ernstige bestraffing blootstelt. De gewone regeling der lichtingen van de Hulpbrievenbussen wordt dien dag ge schorst. Naar gelang zulks noodig blijkt, zullen die lichtingen van af 11 sm. tot 11}- 's avonds ieder uur of om de 2 uur plaats hebben. De Directeur voornoemd, A. L. NAGEL. Leiden, 29 December 1886. Karbonadef 0-30- Lappen0.32 J. Schijf0.35. Versche en gezouten Kluiven 0.22. Gesneden Rookvleeseh 1. Ham1.—. Rookworst (Varkensvleesch) 0.45. Gesmolten Reuzel 0.27. Rookspek, eigen geslacht, vet en mager0.32 j. Haarlemmerstraat, tuaBchen Kerk en Bakkersstegen. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Directeur: W. P. VAN WAGENINGEN Ju., Redacteur van het Financ. Nieuwsblad De Kleine Kapitalist. Commissarissen: Jhr. E. v. n. BORNE, Gepens. O. I. Ambtenaar; Jac. P. KNAPP, Makelaar in Effecten. 29 December. l verkochte hoeveel heid. prjjzen. Laagste Hoogste Paarden stuks f -•— Stieren 5 - 68.— 110— Melkkoeien 54 114. - 280— 10 - - 120.— - 255— 60 - 112— 225— Vettekoeien 43 - - 118— 264— Kalveren (vette) 30 32— - 75— (magere) 14 5.— 14— (gras) '.O - 28 50— Schapen (magere) 98 11 24— (vette) 330 16— - 30— 1 r Varkens (magere) E (biggen) 1 82 U 4.50 |- 12— Ter markt aangebracht 182 runderen 44 kal- veren 428 schapen en 82 bigge n. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 16 par- ter vergrootiiijï van het Maatschappelijk Kapitaal tot f lOO.OOO. (Verdeeld in Aandeelen van 200. De inschrijving wordt a pari opengesteld van af 1 tot 8 Januari a. 8., van 9 tot 4 uren, ten kantore van de EFFECTENBANK DE KLEINE KAPITALIST, N. Z. Voorburgwal 101, Amsterdam, alwaar Prospectussen en Inschry- vings-biljetten verkrijgbaar zijn en de Statuten ter inzage liggen. Inschrijvers die voor minstens twee aandeelen van f 200 deelnemen ontvangen een bewijs, rechtgevendevoor den duur der Vennootschapop de kostelooze ont vangst van een exemplaar van DE KLEINE KAPITALIST (Hoofd en Bijblad). Daar de prijs van een dergelijk abonnement f8. bedraagtvertegenwoordigt zulks een extra-dividend van 2 pCt. De storting geschiedt voor 1/4 bij de inlevering van het Inscbrijvings-Biljet, terwijl de betaling der resteerende 3/4 bij de uitreikiag der stukken plaats heeft. Ingeval van overteekening heeft eene pondspondsgewijze verdeeling plaats. Amsterdam, 28 December 1886. Hel voorschrift van dil middel is gevonden onder de nagelaten papieren van den beroemden Zweedschen Geneesheer YERNET, die in den hoogen ouderdom van honderd en vier jaren is overleden, terwijl deszelfs vader en grootvader den leeftijd van honderd twaalf en honderd dertig jaren hebben bereiki. Het was een familiegeheim, waarover liy zich in dezer voege uit laat: Aan hei dageffiksch gebruik van dit Likeur wordt liet lang leven van dit geslacht met regt toegeschreven Dit muidel onderhoudt voortdurend de gezondheidzonder dat men eenig ander geneesmiddel noch aderlating behoeft. Het herstelt de kracht, wekt de levensgeesten op. neemt bevingen en aandoeningen der zenuwen weg. benevens alle onreine en slijmachtige stollen uit de maag. welke oorzaak zijn van slechte spijsvertering, alsook zuur, scheele hoofd pijn en oprispingen; het doet de misselijkheid bedaren, doodt de wormen en maden, verlicht de waterzuchtige!! en bevordert de maandelijksche zuivering der vrouwengeneest de witte vloed en geelt de gezonde gelaatskleur en l>y vermagering het verloren vleesch weder en purgeert onmerkbaar en dal wel zonder snijding in het lijf, en is alzoo van groot nut voor obstrucliön of verstopping van den onderbuik. Het neemt alle tusschenpoozende of afwisselende koortsen weg. Alle hoedanigheden van dil middel op le geven is overbodig, want in één woord: het is. de herstelling der menschelijke natuur, omdat het tegen alle kwalen meer of min nuttig werkL Prijs per Flacon f 150 en 30 Cents. Met gebruiksaanwijzing alleen echl verkrijgbaar: te Leiden, E. HOORDIJK, Breêstraat, 'sllage, SNABILIE, Apotheker, Bnitenhof; Gouda. A WüLFF. Drogist. Grootemarkl, e" meer bekende Depóts in andere steden. J. P. C. GKLAIFF, Geneesheer. Corresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees-, Heel. Verlos-, Schei- en Natuurkunde te Nieuwer-Amstcl.

Leydse Courant | 1886 | | pagina 4