w - v m m» m'2 mm m-o ei m» w;r rarm. rw "w^ vrouw des huizes werd opgesloten lot de politie kwam. Een paar dagen later werd de goudsmid JSuielik met een nachtelijk be zoek vereerd, en in den nacht van Vrijdag op Zaterdag ds. Simon Van der Aa. Het is den dief of de dieven echter niet gelukt iets mee te nemen; zij werden tijdig door de bewoners gestoord. De ambachtsheer der gem. Amerongen, graaf Aldenburgh Bentiuck, heeft aan aide arme gezinnen aldaar een bezoek gebracht, om daardoor de behoeften te leeren kennen, en daarna een groote uitdeeling van kleediug- stakken, lakens en dekens gehouden. Zaterdagavond is omstreeks vijf uur bij Amersfoort een goederentrein door den verkeerden wisselstand op eenige ledige wagens geloopen, die geheel verbrijzeld werden. Gistermiddag was het beschadigde materieel reeds opgeruimd. Acht jongens, uil de weesinrichting te Neerbosch, zullen over eenigen tijd naar Amerika vertrekken. Dit zijn de eerste weezen-emigranten, die door den directeur dezer inrichting aldaar in Hollaudsche gezin nen zullen worden geplaatst. Zaterdag jl. stonden voor de arroud.- rechtbank te Arnhem twee paardendieven terecht. Onder Zevenaar hadden zij uit eene weide eeu paard ontvreemd. Tegen beiden werd door het O. M., mr. baron Van Lijn den, twee jaren gevangenisstraf gerequireerd. In 1787 vestigden zich de eerste be woners in de thans bloeiende gemeente Stads kanaal. Er worden pogingen aangewend om dit feit het volgende jaar feestelijk te her denken. Voor de betrekkingen van botermaker, kaasmaker en machinist aan de Coöp. stoom- zuivelfabriek te Warga hebben zich in het geheel ruim 140 sollicitanten aangemeld, waaronder 97 machinisten. De lijn Vlissingen—Londen van de Koninklijke Stoombootmaatschappij te Am sterdam voor het vervoer van schapen uit Duitschland zal op 1 Januari 1887 definitief in werking treden. De maatschappij De Schelde te Vlissingen treedt daarbij als agent voor bovengenoemde stoombootmaatschappij op. Uit Stavenisse wordt aan de N. R. Ct. gemeld: Het lijk, hier den 3en December aangespoeld, is heden voor de 2e maal op gegraven. Donderdag heeft dit plaats gehad in tegenwoordigheid van des overledenen broeder uit Gentthans in tegenwoordigheid van het gerecht uit Zierikzeeden procureur des konings uit Belgie en een geneeskundige uit Belgie. Bij dit onderzoek moeten in het hoofd gevonden zijn 5 6 hagelkorrels, zoodat er aan eene misdaad geen twijfel meer bestaat. Naar men zegt, moet dan ook de verdachte reeds gedeeltelijk bekend hebben. De arrondissements-rechtbank te Breda heeft uitspraak gedaan in de zaak van W. F. P., van beroep schilder, wonende te Til burg, die den 19den September zekeren G. La G. aldaar door bedreiging hem te zullen dood schieten, indien deze hem geen dub beltje gaf, terwijl hij werkelijk een geweer, met een patroon geladendreigende op hem gericht hield, dat dubbeltje heeft afgeperst. De rechtbank veroordeelde den beschuldigde tot 3 maanden gevangenisstraf en in de kosten. De schoenmaker Van den B., te Breda, die, door gewetenswroeging gefolterd over den diefstal eeuer vrij aanzienlijke som gelds, eenige jaren geleden ten nadeele van den inmiddels overleden kleermaker M. ge pleegd zich op het laatst der vorige maand vrijwillig bij de politie aanmeldde, is deswege door de rechtbank tot 4 maanden gevangenis straf veroordeeld. Zekere I. J., Duitscher, sedert eenigen tijd de slachterij drijvende van de wed. M. L., te Vierlingsbeekmet wie hij ook ver loofd was, maakte zijne meesteres wijs dat hij een half heest gekocht had, waarvoor de wed. hem f 60 ter hand stelde. De man heeft zich hiermede uit de voeten gemaakt en nog verscheidene voorwerpen van waarde medegenomen. Hij werd echter te Gulpen door de brigade maréchaussee uit Boksmeer gearresteerd en ter beschikking der justitie gesteld. Te Spruudel werd den 24sten Julijl. door eeue arbeidster, die in het bosch onder Vorenseind hout sprokkelde, plotseling een geluid vernomeu als van eene miauwende kat. Op dit geluid afgaande, ontdekte zij tot haren schrik echter heel iets anders dan zij verwacht had. Het was een schamel ge kleed kind van 5 6 weken, dat in eene droge sloot, tusschen het kreupelhout, met het aangezichtje ter aarde lag. Onmiddellijk stelde zij anderen met deze ontdekking op de hoogte, waarna het kind werd opgenomen en verzorgd. De justitie en politie deden een onderzoek en mochten de voldoening smaken de moeder van den vondeling op te sporen. Deze, zekere F. M., laatst woon achtig te Merxem (Belgie) werd gearresteerd en naar hier overgebracht. De arr.-recht- bank veroordeelde de ontaarde moeder tot 6 maanden gevangenisstraf en f 50 boete, be nevens in de kosten. BCt.) De barones E. De V., eene oude on gehuwde dame, te Oost, gem. Valkenburg (Limburg), heeft eeu patent genomen als koopvrouw in honden, hetwelk haar f 1.24 kost, en waardoor zij vrijdom geniet van de hondenbelasting. De dame houdt er 12 honden op na, die haar anders aan belasting f 24 zouden kosten. De heer U., te Maastricht, die het voornemen had een hongerkuur te beginnen, heeft dit uitgesteld totdat voor een som van 3000 fr. zal zijn ingeschreven. Een veelbesproken Zigeunerstroep is thans gelegerd tusschen Eijsdeu en Mouland op Belgisch grondgebied, waar de Neder- landsche marechaussée haar belet weder naar Nederland en de Belgische gendarmes verder België in te dringen. De troep wordt door de grensbewoners van heide landen van levens middelen voorzien. <;kave\u ï«;s;. Door Z. M. is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlaudscben Leeuw mar kies De Novallaslaatstelijk secretaris van het Spaan8che gezantschap bij het Neder- landsche hof. Door Z. M. is aan 's konings adju danten den generaal-majoor C. H. F. graaf Du Monceau en den majoor jonkheer W. L. Van Spengler, beiden van den grooteu staf, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen respectievelijk van grootkruis en van commandeur der Militaire Orde van Onzen Heer Jezas Christus, hun door Z. K. H. den prins-regent van Portu gal, namens Z. M. den koning geschonken. Door Z. M. is: liet aan den burge meester van Ruurloo, W. H. Kerkhoven, op zijn verzoek, verleend eervol ontslag als se cretaris dier gemeente goedgekeurd, en met ingang van 27 December 1886, aan W. H. Kerkhoven, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Runrloo, met dankbetuiging voor de door hem in die be trekking langdurig bewezen diensten. Door Z. M. is de commissaris ter uit voering van de bepalingen der wet van 26 April 1884 {Staatsblad n°. 89), de heer J. A. Van Haalten, eervol van die betrekking ontheven, onder dankbetuiging voor de daarin door hem bewezen diensten. Door Z. M. is de heer B. Donker Ourtius, laatstelijk adsistent-resident van Painan (Sumatra's westkust), thans met ver lof hier te lande, met ingang van 1 Janu ari 1887, op zijn verzoek, eervol uit 's lands dienst ontslagen, met toekenning van pen sioen. Door Z. M. zijn de luitt. ter zee 2de kl. J. B. Snethlage en J. 0. Cramer, met ingang van 1 Januari a. s. bevorderd tot luit. ter zee 1ste kl. De minister van financien zal op 23 de zer geen audiëntie verleenen. BU1TENLAND80HE BERICHTEN. BELUIK. De twee Duitschers, die Zaterdag 11. door de Brusselsche politie in hechtenis zijn genomeu, zijn wel, zooals reeds voldoende is gebleken, een paar gevaarlijke boeven, maar met den grooten postdiefstal op den mailtrein tusschen Oslende en Verviers staan zij hoegenaamd niet in verband. Omtrent deze zaak wordt in de bladen gemelddat het in de leeszaal van het Grand Hótel gevonden pakket brieven en brief kaarten aan de justitie geen enkel spoor der dieven aan de hand gedaan heeft. De twee gearresteerde personen heeten Reynaert en Dit raar; de eerste is meermalen in Belgievooral te Brusselgeweest en spreekt dan ook een weinig Fransch, maar de andere is geheel een vreemdeling en, blijkens zijne uitspraak van het Duitsch, uit Westfalen of het noorden der Rijnpro vincie afkomstig. In een reiszak, die zij bij zich hadden, zijn ook met bloed be vlekte kleederen gevonden, zoodat de poli tie blijkbaar op een paar hoogst gevaarlijke personen de hand gelegd heeft. De aan dacht werd aanvankelijk op hen gevestigd door een postambtenaar, die kwade ver moedens geput had uit enkele zonderlinge omstandigheden, waaronder één hunner, onder den naam van Eberhardherhaaldelijk brieven aan het postkantoor afhaalde. E* LiKL.i -V I». Nadat de jury het aanvankelijk niet eens kon worden, heeft zij eindelijk tegen 10 uur gisterenavond haar verdict uitge sproken in de echtscheidingszaak van Camp bell, luidende: dat de wederzijdsche beschul digingen van echtbreuk van den kant van lord en lady Campbell onbewezen zijn. Het hof heeft daarop beide partijen niet ontvan kelijk verklaard in haren eisch. Men verneemt, dat het bericht onge grond is, hetwelk door enkele Londensche bladen van den 18den is openbaar gemaakt, dal in den kabinetsiaad van den 17en be sloten zou zijn eene nota aan de mogend heden te zenden ter uiteenzetting van En geland* inzichten omtrent den financieelen en militairen toestand te Egypte, in dien kabinetsraad is de Egyptische quaestie zelfs niet behandeld. De gcdachtenwisselingen welke hier onafgebroken voortgezet worden tusschen de regceriug en sir Drummond Wolff, schijnen gunstig voor de voortzet ting der onderhandelingen over Egypte met de Porte, maar hebben nog niet tot een definitief besluit geleid. Generaal Lov heeft liet kamp van Boshway, een der machtigste hoofden, aan gevallen en genomen, Boshway en zijne medestanders zijn in de bosschen gevlucht. E K A K K SJ Ten voordeele van de slachtoffers der overstroomingen in het Zuiden is Zaterdag avond iu het Hippodrome een militair feest gegeven, dat, behalve de opbrengst van een geldinzameling op de officieele tribune, waar van het cijfer onbekend is gebleven, ruim 200,000 frs. heeft opgebracht. Deze som gevoegd bij de 96,000 frs., door de gala voorstelling in de Opera verkregen, is wer kelijk een groot bewijs van de weldadigheid der Parijzen aars. De Parijsche gemeenteraad heeft voor het zelfde liefdadig doel 5000 frs. toegestaan en een subsidie van 10,000 frs. voor de in dien geest gegeven feesten. De raad heeft eeu voorstel om het hou den van stierengevechten te Parijs te ver oorloven, om de kas voor de overstroo mingen le stijven, verworpen. De heer De Brazza heeft in minder dan drie weken tijds meer dan tien duizend aanzoeken ontvangen om in de eene of an dere betrekking geplaatst te worden in de Fransche bezitting aan den Congo. En dit waren nog slechts de aanzoeken die hij schriftelijk ontving. De mondelinge, of de personen die hem mondeling waren aanbe volen, zijn er dus dus buiten gerekend. De heer De Brazza heeft tot dusver slechts een veertig werklieden of oud-matrozen voor den dienst iu de bezitting aan den Congo aan genomen. In eene bijeenkomst van het Fransche Aardrijkskundig genootschap heeft De Les- seps opnieuw verklaard, dat het Panama- kanaal in 1889 voor den handel open zou zijn. Eene dure verrassing werd onlangs de prinses van Wales bereid. Zij logeerde met haar gemaal op het kasteel van den Deen- schen gezant en vertelde dat het haar nooit was gelukt, de operette //Grande Duchesse de Gérolstein" te zien. Eenige dagen later geleide de gezant zijne hooge gasten, na het diner, in eene zaal, waar een tooneel was opgeslagen, en waar door eene operet- ten-gezelschapdat per telegraaf uit Parijs was ontboden, de ^Groothertogin van Gé rolstein" tot groote verrassing der prinses werd opgevoerd. Ongeveer 30000 francs moet deze surprise gekost hebben. f A J K. De politie te Madrid heeft in eene der voorsteden eene fabriek van valsche bankbiljetten ontdekt. De falsarissen zijn gepakt. Zij hebben krachtig tegenstand ge boden verscheidene hunner werden gewond. DUlTSCfl LAM D. De Nordd. Allg. Zeit. wijst met inge nomenheid op de jongste mededeeling van de Russische Regeeringsbodewaarin ten stelligste de bewering van sommige bladen wordt tegengesproken, als zou Duitschland door geheimen invloed de Bulgaarsche inoeie- lijkheden veroorzaakt hebben, en waarbij de aandacht wordt gevestigd op de talrijke gemeenschappelijke levensbelangen, welke Duitschland eu Rusland verbinden en die reeds herhaaldeiijk de proef hebben doorstaan. Voor de Fransche revanche-politiek, zegt het officieuze Duitsche blad, is vijandschap tusschen Duitschland en Rusland gewenscht, men kan zelfs zeggen eene behoefte. Aan de Eugelsche plannen komt het behoud van het driekeizer-verbond ongelegen. Bij het streven der Polen wordt een oorlog met Rusland als eerste vereischte beschouwd. De Poolsche invloed op de tegen Duitschland aanhitsende Russische bladeu heeft dan ook werkelijk tot den dagbladstrijd iu beide lan den bijgedragen. Evenzoo hebben de Duit- sche partijen, welke der regeering vijandig gezind zijn, in de vijandschap tusschen Duitschland en Rusland eene welkome ge legenheid gezien tot steuning harer politiek. De staatkunde der Duitsche regeering ging echter onveranderlijk uit van het beginsel, dat de Duitsche belangen bij Bulgarije niet betrokken zijn. Duitschland gebruikte zijn invloed steeds tot handhaving van den al- gemeenen vrede, en van dat doel werd het nimmer afgeleid door beschouwingen van Russische bladenwelke onder bijzonderen invloed staan; want het bleef onwrikbaar vertrouwen stellen in de wijsheid en de vastheid van karakter des Russischen keizers. Men zegt, dat de Duitsche regeering eene lijst heeft laten opmaken van de be ambten bij de spoorwegen in Elzas en Lo tharingen en besloten heeft allen, die, in Frankrijk geboren, zich na den oorlog als Duitschers lieten naturaliseeren om hunne betrekking te behouden, te ontslaan met 1 Januari. De regeering wil op de grenslijnen alleen Duitschers van geboorte hebben. Jl. Zaterdag heeft te Berlijn de plech tige inwijding plaats gehad van het museum voor volkenkunde. De minister van eere- dienst, dr. Yon Gossler, hield de feestrede. De kroonprins antwoordde daarop. Hij ver heerlijkte daarin wat Duitschland gedaan heeft voor de zaak der wetenschap, terwijl bij hoopte, dat dit u.useum zou blijven een zetelplaats voor strenge, onbevangen en alleen de waarheid beoogende navorsching. De Vos8 Zeit. vermeldt geruchten van een zeer bedenkelijk en toestand bij den Czaar. Volgens die geruchten heeft er bij hem reeds eene uitbarsting plaats gehadwaardoor zelfs zijne gemalin met gevaar was bedreigd. ADIEKIKA. Het huis van vertegenwoordigers te Washington besloot gisteren het wetsont werp tot verhooging der douanenrechten op Sumatra-tabak niet in overweging te nemen. WEST-I* DIE. 's Konings 70ste verjaardag hoopt men met bijzonderen luister te Paramaribo te vieren. Er is eene feestcommissie benoemd die bereids de ingezetenen heeft uitgenoodigd mede te werken tot eene algemeene illu minatie. Door het omvallen van een petroleum lamp hebben drie kinderen in een huis aan de Steenbakkersgracht te Paramaribo zulke ernstige brandwonden gekregen dat zij aan de gevolgen zijn overleden. De ongelukkige moeder had toen zij een oogenblik het ver trek moest verlaten, uit voorzichtigheid de lamp van de tafel opgenomen en boven op een vrij hooge kleerkast gezet. Bij het stoeien der kinderen viel de lamp van de kast en verspreidde het vlammende vocht zich over de kinderen. LAATSTE BERICHTE*. Door Z. M. is aan jhr. P. J. Vegelin van Claerbergen, referendaris bij het kabinet des konings, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der onderscheidings teekenen van kommandeur der Koninklijke Militaire Christus-orde, hem door den ko ning van Portugal geschonken. Ingevolge resolutie van den minister van financien, zijn benoemd tot tweede klerk bij het departement van financien, de heeren J. O. M. Arntzenius, J. A. Van Lakerveld, D. L. Wolfson en C. W. M. Molenkamp; en zulks ter vervulling van de opengevallen plaatsen tengevolge van het overlijden van den heer hoofdcommies W. G. Denick Patijn en het pensioneeren op verzoek van de hh. hoofdcommies, W. F. K. Zwierzina; com mies, C. J. Denick Patijn; en adjunct commies, mr. R. baron Van Zuylen van Nijevelt. In de zitting van de eerste kamer op heden werd o. a. aangenomen met 28 tegen 10 stemmen het ontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd. De midde lenwet wordt heden in de sectiën onder zocht. Morgen komt de Indische begroo ting in behandeling. In de vergadering van heden van de tweede kamer stelde, bij de behandeling van de oorlogsbegrooting, de regeering zich ver antwoordelijk voor den defensie-toestand. De minister is tegen het verbod van drankver koop in de militaire cantines. De oprichting van de militaire school te Haarlem werd bestreden door de heeren Reuther, Vermeulen en Schimmelpenuinck van der Oye. De heer Rooseboom verdedigde den maatregel. Hedenavond voortzetting. Onlangs werd in de Staatscourant een bericht opgenomen, waarbij allen, die aan gaande arbeidstoestanden te Amsterdam of te Maastricht uit eigen ervaring inlichtingen kunnen geven, verzocht werden zich bij on- gefrankeerden brief aan de Enquête-commissie ▼au de tweede kamer der staten-geueraal op te geven. De daarbij gestelde termijnen zijn verstreken; maar, naar wij vernemen, is er nog steeds gelegenheid om zich aan te melden.

Leydse Courant | 1886 | | pagina 2