DE KLEM KAPITALIST ADVERTENTIE 13. J. SOMHKimV ASTHMA ZINKINGEN GELUKSAAN- KQNDIGING. Ilollow.iy's Zult en Pillen. Openbare Verkooping van Cokes Uitnoodiging tot deelneming aan de Prijzen 9 Millioen 860,450 Mark November e. k. SAMUEL IIIXliSUIlElt Sr., GEMENGDE BERICHTEN Zeker iemand was Zaterdagochtend op gestaan in de omstreken van de hoofdplaats van de Meierij vol levenvreugde en uiterst tevredendaar het gunstig open weder hem op de boerderij zoo goed paste. Hij zou er eens een uurtje van nemen en vermaakte zich den ganschen lieven dag alsof er een kostwinning aan verbonden was. Den daar- opvolgenden Zondag knoopte hij er aan vast en plengde nog menig offer aan Bacchus. Blijkbaar geraakte hij echter in de war: de kar werd met witte kool beladen, het paard er voor gespannenen vooruit ging het naar de Eindhovensche markt. Daar stond hij Maandag in den vroegen morgen, nu eens zijn paarddan zijn kool en daarna de voorbij gangers aanstarend, die naar zijn meening al te weinig aanstalten maakten om ter markt te komen, 't Kostte heel wat moeite, hem aan het verstand te brengen, dat hij een dag te vroeg gekomen was. Dinsdag was hij weer bijtijds op zijn post. Of echter de prijs zijner kool de moeite en libaties belooud heeft, betwijfelen wij zeer. {Meier. Cl.) De rapporten der prefecten bevestigen het bericht, dat het spoorwegverkeer op den linker- en rechteroever der Riiöne hersteld is. Verscheidene bruggen over de Durance zijn door den stroom weggeslagen. Aan den dijk staat die rivier zes meters hoog. De regen houdt aan, en men vreest voor ver dere rampen tengevolge van den geweldigen regen. Te Marseille is het Prado door het zeewater vernield. Te Aix, Tarascon, Va lence en Aries is de toestand dreigend. Verder is bericht ontvangen, dat de spoor weggemeenschap tu8schen Genua en Nizza is afgebroken. De minister van openbare werken is naar de overstroomde streken vertrokken De Russische luchtreiziger Sachs is in de Oostzee verdronken. Zijn ballon was zoo snel gedaald, dat men hem niet bijtijds te hulp kon komen. Een raadslid van een Engelsch plaatsje. Chipping Norton, die in het jaar van ko ningin Victoria's troonsbeklimming burge meester aldaar was en die nu 82 jaar oud is, werd ter gelegenheid van het a. s. jubi leum der vorstin voor het volgend jaar we derom tot burgemeester van Chipping Nor ton gekozen. Ter viering van die verkiezing is Maandag op liet marktplein van het stadje een geheele os gebraden en het vleesch on der de stadsarmen verdeeld. In Shanghai is een papiermolen, die met nieuwe buitenlaiidache machinerieën werkt en, wat mooier is, met Chineesch kapitaal opgericht. Sedert het begin van 1885 is de fabriek onder opzicht van twee Engelsche papiermakers in werking. Ongeveer 150 inlandsche vrouwen en meisjes en 75 op zichters en werklieden zijn aan deze instelling verbonden. De molen is dag en nacht werk zaam en kan 5000 Engelsche KG. papier per etmaal leveren. Te Chicago is eene maatschappij ge sticht, bij welke men zich voor 3 dollars 'sjaars abonneeren kan voor alle kleine her stellingen, als: van gebroken ruiten, gas- en waterleidinglekken, electriscue schellen enz. Elke week komt iemand hooren, of er iets te doen is, en in gevallen van dringen den aard kan men hulp ontbieden. De eigenaar van een restaurant op de Boulevard Saint Denis te Parijs, waar Wagner indertijd placht te middagmalen, heeft op de tafel, waaraan Wagner geregeld zat, in gouden letters laten graveeren „Table Wagner". Heel vaak schijnt die restauratie- houder zijn meubelen dus wel niet te ver nieuwen. Sinds 1861 toch vertoefde Wagner na het Tannhauserkabaal niet meer te Parijs. Merlatti blijft gedurende zijn vasten veel met hoofdpijn gekweld, en hij is erg vermagerd. Dagelijks verliest hij aan gewicht 800 k 400 gramdat is nagenoeg zooveel als Succi te Milaan verloren heeft. Merlatti, die nu reeds zijn veertienden vastendag is ingetreden, twijfelt, ondanks zijn verzwak king, volstrekt niet aan het welgelukken zijner ondernemii g. Succi zal nu eerstdaags zijne proef te Parijs beginnen. Uit officieele opgaven, openbaar ge maakt door het Pruisische statistiek bureel, blijkt dat het aantal schoolplichtige kinderen daar te lande is geklommen tot 5,500,000, in een rond cijfer genomen. liet aantal, 't welk de openbare scholen bezoekt, is 4,800,000, die de volgende talen spreken BoheemschDuitsch, Deensch, Friesch, Littausch, Moravisch, Nederlandscb, Poolsch en Wendisch. Men heeft nu ook zeeremmen uitge vonden, teneinde botsingen van stoomvaar- tuigen te voorkomen, 't Zijn twee uitslaande vleugels, die gewoonlijk tegen de boorden van het schip aanliggen, maar in een oogen- blik kunnen lospringen, daardoor het vaar tuig tegenhouden en doen stilstaan. Verleden Vrijdag is een meer of min hevige aardschok gevoeld te Washington, Richmond, Charleston, Savannah en tal van andere plaatsen in Noord- en Zuid-Carolina. In den nacht van Maandag 11. is de woning van een geleerde, den heer Tremaux, te Parijs, die afwezig was, geplunderd door dieven, die, na vruchteloos getracht te heb ben, zich door deuren en vensters toegang te verschaffen, eene opening hadden ge maakt in het dak. Alle kostbaarheden en al het zilver, te zamen eene aanzienlijke waarde, benevens de kleederen van den heer des huizens, zijn verdwenen. Daarentegen hebben dieven hunne oude plunje achter gelaten. Wat in Engeland sport wil zeggen, leert men uit de Times, die aan den dood van Fred. Archer, den welbekenden jockey, niet alleen een hoofdartikel wijdt., maar ook eene zeer uitvoerige levensbeschrijving over hem opneemt. Fred. Archer, de jockey, die 2700 races won, beging in een hevigen aanval van koorts zelfmoord. Hij schijnt bij de door den onderkoning van Ierland onlangs gehouden races koude te hebben gevat, nam zich daarna niet genoeg in acht, kreeg de koorts, die langzamerhand erger werd, tot hij, in een oogenblik, dat zijn zuster die aan zijn sponde waakte, hem even verlaten had, zich een kogel door het hoofd schoot. De koningin van Engeland heeft eene nieuwe militaire ridderorde gesticht, genaamd de Distinguished Service Order. De ver sierselen bestaan uit een gouden kruis met wit émail, de keizerlijke kroon in goud met een lauwertak in het midden op roo- den grond, aan beide zijden, liet naam cijfer V. R. i. is aan het kruis toegevopgd, hangende aan een rood lint. De ridderorde is ingesteld, overwegende dat er behoefte bestaat aan uitbreiding van de gelegenheid om bijzondere diensten door officieren te land en ter zee in officieele rapporten ver meld naar waarde te belooneu. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. verkochte 12 November. hoeveel heid. Laagste Hoogste 3 stuks f 25.- 56.— - Stieren 20 - 52.— - 195.— Melkkoeien 196 118.- 236.— Kalfkoeien 32 128.— 256.- Vorekoeien 270 - 115.— 230.— Vettekoeien 510 - 124. 265.— Kalveren (vette) 37 27 76.— magere) 6 - 9.— 18.— (gras) 262 - - 20.— - 68 Schapen (maeere) 580 - 13.— 24 (vette) 1020 16.™ - 30.— Lammeren Varkens (magere) 56 15.— 82.— (biggen) 362 4 75 14. Ter markt aangebracht 1-290 runderen, 48 kal veren, 1600 schapen en 362 biggen. Ter wekeljjksche kaasmarkt aangevoerd 49 par tijen kaas. Besteed werd voor Goudsche kaasvan 16.tot 24. Derby m Leidsche 150 KG. ƒ36./48. Edammer ƒ16. - NARKTBËR CIITEJï. Gouda, 11 November. Kaas-aanv. 68 part., prijs le qual. f 24 26, 2e qual. ƒ20 k 23, Noordhollandsche 25.k 32. Handel vlug. Delft, 11 November. Prijzen der boter 50.k ƒ60 per 40 kilo1.25 k ƒ1.50 per kilo. Aan de Stadswaag gewogen: 495/8 en 97/16 vn. Boter, tezamen wegende 10870 kilogram. RECLAtlE». Als een waar Kind der eeuw, die voor weinig geld veel aanbiedt, hebben zij in eene ware behoefte voorzien. Voor wei nige centen daags kan men zijn lichaam volkomen zuiveren en daardoor een heer leger van ziekten voorkomen, die anders zouden ontstaan door storingen in de voe- dings- en verteringsorganen, zooals Ver stopping, Maag-, Jiever- en Galkwalen, Aambeien, aandrang van het bloed naar het hoofd, gebrek aan eetlust, enz. Wij be doelen het gebruik van de Zwitscrschc Pillen van R. BRANDT, k 70 Cts. de doos in de apotheken verkrijgbaar. Men lette er nauwkeurig op, dat elke doos als étiket een wit kruis op rooden grond drage met de handteekening van R. Brandt. Verkrijgbaar te Leiden bij N. K. SWE- HIER, Mare, 70 Cts de doos. blijft nog met zijn Saksische SÊffi|j KANARIEVOGELS tot 1 IlillliE Tlaandasnioi'Hen den 15dt» .November bij den lieer DING JAN in de Mandenrnakerssteeg. 5» 'i J smm Middel tegen de jicht. In ieder geval van ontstekende aandoening der gewiichten spieren- en zenuwpijn, moet de lijder zijne toevlucht nemen tot het weergalooze genees middel van liolloway, dan zal hij dadelijk baat vinden en op eene spoedige genezing kunnen hopen. Wat ook de voorafgaande oorzaak van zulke pijnen moge zijn, ieder een weet, dat vochtigheid en koude ze ge woonlijk aanbrengen, ten minste als men daaraan blootgesteld is; het moet ook door de geheele wereld bekend zijn, dat de Zalf van liolloway, goed gewreven op de aan gedane plaatsen, een veilig en zeker tegen gift hiervoor is. De Zalf verzacht in het eerst den aanval der pijnen en belet dezel- ven terug te keeren. Als de pijn chronisch is, moet men met wrijven voortgaan, totdat de Zalf de krachten aan de spieren hergeelt en de gewrichten hunne vorige buigzaam heid weer terugkrijgen. Zij regelt den loka len omloop en verwijdert ziekten. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Dillen Potjes Zalf 0,bÜ, ƒ1,85, 3» 6.74, J 13.5U 20.5U zijn op jrunco aan vraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway s Etablissement te honden53, Uxlordstreet. op het Raadhuis te Leiden, op Maandag 15 November 1886, des voormiddags te lien uren precies, van eene hoeveelheid van 2300 hectoliters COKES, verdeeld in par tijen vau 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes cts per IIL. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. ZEVENDE JAARGANG 1886. verschijnt eiken Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, is het goedkoopste en meest gelezen financiëele blad van Nederland, en de volledigste gids voor houders van uilloolbare fondsen. Abonnementsprijs (3 urs. per week) 6.— p. jaar. mei Bijblad (Wekel. Restanlenlijst) 8. u Bijblad alleeu 4.— Als GRATlü-IMtFJlE ontvangt elke aboiim-nl een exemplaar van het RESTANTENDOEK, hetwelk bevat de tot 31 December 1885 uitge lote seriën van 46 prcmielceningenbe nevens eene in 12 maanden verdeeide Uiflo- tings-fialeiidcr voor 1886 van alle be gaande preuiieleeningeu. Bureel: Gedempte Voorburgwal 101. Proefnummers kosteloos. Tegen keel- en borstlijden zijn de Stollnerek'sche Horst-Bonbons, per pakje 35 cents, het aanbevelenswaardige huismiddel. Zij zijn in voorraad ip de meeste Apotheken, goede Comestibles-win- kels en suikerbakkerijen. Genezen door de Gigiaretten van "FGspie Beklemdheden, Hoestf erkotulheden, Xévralgies. 2fr. per doos. PARIJS Vorkoop in het GrootJ. ESP IC, 20, rue Saint-X>azare. Mru eisrhc 'U-ze hnn-lteckcuino/j elke Ciaaret Te Amsterdam, bij DLOTH- Rotterdam VAN SANTEN KOLFF- BredaVAN DE GOORBERGH, en In alle Apotheken. er. try baat 111 alle goede Apotheken. HOOFDPRIJS 500,000 Mark. De prijzen zijn door den STAAT gegarandeerd. der door den Staat Hamburg geg randeerde groote Geldverloting, waarin zeker gewonnen moeien worden. De prijzen dezer voordeelige GELD LOTERIJ welke volgens plan slechts 100,000 loten beval, zijn als volgt: De grootste Hoofdprijs is event. 500,000 Mark. Premie vnn300 000 Jlark 1 prijs a 2e»0.000 M >i k 2 pi ijzen a lOO.OOö Mark I prijs 90.000 Mark 1 prijs 8Ö.ÖOO Mark 2 prijzen a 70.000 Bark pi ijs a 60 OOO Maik 2 prijzen a 5o.ooo Mark 818 prijzen a 500 Mark IdO pr. a 300, 200,156 >1 31726 prijzen 145 Maik. ?»90 prijzen a 124, ÏOO, 91 Ma'ik. 885Ö prijzen a 6740 20 Mark. Totaal 50,500 prijzen 1 prijs a ato.ooo Mark 5 p ijzen a 2o.ooo Mark 3 prijzen a l5ooo Mark 26 prijzen a lo.ooo Mark 56 prijzen a 5ooo Mark 106 prijzen a 3ooo Mark 253 prijzen a 2ooo Mark 512 prijzen a looo Mark en komen deze binnen weinige maanden in 7 afdccllngen tol zekere beslissing. De hoofdprijs lsle klasse bedraagt 56.OOO Mark, verhoogt zich in de 2de klasse op 60.000 Maik, in de 3 klasse op 76.OOO Mark, in de 4e klasse op 80.000 Mark, in de 5de klasse op OO.OOO Mark, in de 6de klasse op lOO OOO Mark, in de 7de klasse op 200.000 Mark en mei de premie van 300.000 Mark evenl. op öOO.OOO Maik. Voor de eerste prijst rekking, ambtshalve vastgesteld, kosl het geheel origineel lot slechts f 3.GO of O Reichsmark, het halve origineel lot slechts f 1.SO of 3 ltciclisinark, het kwart orgineel lot slechts f .00 of li Reichsmark, welke door ilen Staat gegarandeerde origiiieelc loten (geen verboden pro- uies.xen) mei orgineel plan met staatswapen legen franeo inzending van hel bedrag zelfs naar de verste omstreken van mij verzonden worden. leder deelnemer ontvangt van mij na plaats gehad hebbende trekking dadelijk zonder aanvrage de officieele irekkingshjsl. Hel Origineel Plan met staatswapen waaruit inleggplden en indeeiing van de prijzen in de 7 klassen le zien. worden vooruit gratis verzonden. He uitbetaling en verzending der gewone Gelden volgl direct aan de belanghebbenden prompt en onder de strengste discretie, aar Iedere hoJellinir kan men eenvoudig per postwissel opareven. Meu wende ziek dnaioni niet bestellingen voor de uunstnitude trekking tot met vertrouwen aan Bankiers- en Wisselkariloor le HAMBURG.

Leydse Courant | 1886 | | pagina 4