NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. He ze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Kon- en Feestdagen. ABONNEMENT: Vrijdag 6 Augustus 1886. N°. 183. ADVERTENTIEN: Uitgevers: Gebroeders Muré. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST Vqor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per Nummer 10 (ent. Van 16 regelsf 0.90. Elke regel meer0.15. Groole letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, 4 contant, zonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Scheepmakerssteeg; 6. '200e Jaargang. Stads-Berichten. vau ïuiltcieii-verlof'ttaiigerg der lich tingen van 1883 en 1884. De burgemeester der gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commis saris des Konings in de provincie Zuid Holland, van den 21en April II., A. No. I044(2eafd) Provinciaal blad no. 31 Brengt ter kennis van de navolgende in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgangers der lichtingen van 1833 en 1884, dat zij, krachtens art. 125 der Militiewet onder de wapenen worden geroepen en daartoe respectievelijk op de hieronder vermelde dagen, des namiddags vóór vier urenhij nunne korpsen tegenwoordig moeten zyn, in nmlbrin gekleed en voorzien van al de voorwirpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek lint groot verlof medegenomen, alsmede van ver lofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op de mede bieronder aangewezen tijdstippen in het genot van onlwpaald verlof worden hersteld, als: die behoorende lot het Regiment Grenadiers en Jagers, het Ie, 2e. 3e, 4e, 5e, He, 7e, en 8e Regiment lufariterie, lichting 1883, van 11 Augustus lot 14 September, het le, 2e en 3e Regiment Veldartillerie, Ie. 2e, 3e, 4e, 5e en He batterijen, lichting 1883, van 20 Augustus tot 23 September, het korps Rydende Artillerie, lichting 1883, van 2 Septi'inber tot H October, het le, Regiment Vestingartillerie, 7e en 8e compagnie, lichting 1884, van 9 Augustus tot 13 September, het le Regiment Vestingartillerie, 9e com pagnie, lichting 1884, van IH Augustus tol 20 September, het le Regiment Vestingartillerie, le com pagnie, lichting 1884, van 15 September tot 20 October, het 2de Regiment Vestingartillerie, 10e com pagnie, lichting 1884, van 11 Augustus tot 15 September, het 2e Regiment Vestingartillerie, 2e compag nie. lichting 1384, van 27 September tol 7 October, het 2e Regiment Vestingartillerie 7e compag nie, lichting 1884, van 15 September lol 20 October, het 3e Regiment Vestingartillerie, 8e en 9e compagnie, lichting 1834, van 11 Augus tus tol 15 September, het 3e Regiment Vestingartillerie, 5e en He compagnie, lichting 1834, van 15 Septem- tember tot 20 October, het 4e Regiment. Vestingartillerie, 7e en 8e compagnie, lichting 1834, van 9 Augustus tol 13 September, het 4e Regiment Vestingartillerie, 9e en 10e compagnie, lichting 1334, van 13 Septem ber tot 18 October, het korps Genietroepen, lichting 1883, van 17 Au guslus tot 18 September, de 2e en 3e Uoinpaguiën Hospitaalsoldaten, licli ting 1883, van 11 Augustus lol 14 Sep- temtier; dal bedoelde miliciens mitsdien worden uit- genoodigd, zich op Zaterdag den len Angus tus aanstaandedes voormiddags tusi-chen 10 en 12 uren, voorzien van hun zakboekje aan te melden ter plaatselijke Secretarie, lol hel ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te hegeven en van het hun eventueel toekomende daggeld ol passage biljet en dal, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinderen aan deze oproeping le voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie beaoomi kennis te ge ven, in bet eerste geval onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetend heid zoude kunnen voorwenden geschiedt hier van openbare kennisgeving dnor aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester, voornoemd, DE KANTER. LUOIA, 30 Juli 1886. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, G.-zien art. 18 der Wet van den 14en Sep. tember I8HH Staatsblad n® 133) houdende bepalingen betrekkelijk de inkwartieringen en bet onderhoud van liet krijgsvolk iri de trans porten en leveniiliëii voor 's Konings legei of vestingen gevord. nl; Doen te welen, dal de lijst, bevallende de nam.-n der inwoners die voor hel verleeuen van inkwartiering en ondeihoud in aanmerking komen, is opgemaakt, op de Kleine l'ers van het Raadhuis aangeplakt en van lieden, gedurende veerden dagen, op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd Wordende tevens in herinnering gebracht, dal bij voormelde Wel aan de inwoners vrij heid wordt gegeven tot ruiling met of uilbe- sleding bij de op de lijst vooi komende per sonen, van de inkwartiering of het ouder houd. mits zij van den weusch daartoe kennis geven aan den Burgemeester, vóór dal de uitreiking der biljeiteii aan de manschappen is geschied, bij gebreke waarvan zij verplicht zijn aan de vordering tol inkwartiering en ou erlioud le voldoen in hunne woning. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wel houders voornoemd DE KxNTER, Burgemeester. DE FR KM KR Y, Wetli. lo. Secretaris. leioen, 5 Augustus 1836. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 5, le al., der Wet van den 28 Juni 1831Slbl. no. 97, Brengen Ier algemeens kennis dat door JO HANNA PfcTRONELLA ROMi.OUT huisvrouw van II. W. Van der Drill een verzoekschrift is ingediend om vergunning tol vei koop van sterken drank in liet klein in hel perceel Haarlemmerstraat no. 311. En geschiedt lii.-rvan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en NA Mhouders voornoemd. DE KANTER, Burgemeester. BOOL Weill, lo. Secretaris. leiden, 5 Augustus 1836. STADSNIEUWS. Eene dienstbode ontving jl. Maandag van haar patroon een kwartaal loon beue vens kostgeld voor tijdelijke afwezigheid van laatstgenoemden. Zij ging alstoen eene visite maken bij eene vriendin, alwaar zij liefde rijk ontvangen werd. ilaar mantel werd ter drooging in de voorkamer gehangenterwijl men in de achterkamer plaats nam. Toen zij nu te 7} uren wilde vertrekken, miste zij hare portemonnaie uit den zak van haren mantel, zoodat ook een bedrag van f 31.50 verdwenen was. Al heel spoedig viel het oog op den broeder van de vriendin, ge naamd II. J. E., die niet al te best be kend staat. liet bleek dan ook kort daarop, dat geuoemde E. zich aan dien diefstal had schuldig gemaakt, terwijl hij bet grootste gedeelte der gelden bad besleed tot den aankoop van gemaakte kleederen, welke hem na zijne arrestatie door de politie zijn ontnomen. Na opgemaakt proces-verbaal is hij ter beschikking der justitie te 's Hage gesteld. Door de politie alhier is proces-ver baal opgemaakt tegen den huziar R.die de laatste kermisnaeht een burger steken met een mes op liet hoofd heeft toegebracht. Heden kwam bij ons in het jaarver slag van de Qeldersche Broeders- hap, ge vestigd te Leiden en opgericht den 16den Augustus 1714. Het verslag loopt tot 1 Augustus 1886. De vereeniging leed in dat boekjaar een verlies van 31 leden hetwelk echter weer werd aangevuld door bet aankomen vau nieuwe leden. Toch doet het bestuur een vernieuwd beroep op de medewerking der bestaande leden tot uitbreiding der Broe derschep. Na aftrek der toegekende resti tutie betaalde elk lid f 2.95. De rekening liep, in ontvangsten en uitgaven, over f 52 78 92 Uitkeeringen hadden plaats voor 33 overledenen. Hoewel de keuze van een deken en twee hoofdlieden geheel vrij is, worden als candidate!) gesteld, voor deken de heerenG. Elshof (aftredend) en J. A. Ilueber, en voor hoofdlieden de heeren: II. J. Woldberg, E. J. F. Van der Linden F. J. Van Beukering en C. W. H.Goddijn. Onze vroegere stadgenoot, de heer Johan Schmier heeft aan 11. M. de koningin van België een album aangeboden bevat tende zijne composition op gedichten van V. Alphen en vader Cats (//de Pruimeboom", het gYinckenet", enz:), indertijd uitgege ven bij den heer Blankenberg alhier. Dank baar voor die attentie zond 11. M. den heer Schmier een vleiend schrijven waarin ze hem meldt die zangstukjes met genoegen aanvaard te hebben. Tevens deed de koningin hem een prachtigen inktkoker toekomen als „Té~ moignage de la Satisfaction de Sa Majesté". MUKIKR, LETTEHKN KN kliA»T> Geboortedag (1651) van Fénélon. In het Militair B/ad wordt een be roep gedaan op de musici, ten einde de muziek voor zang te leveren van het lied #Nog niet ontaard", van den heer D. M. Maaldnnk, te Twelloo. Gelijk bekend is, werd in dat blad eenigen tijd geleden eene uitnoodiging gedaan, om aan onze soldaten een geschikt lied te be zorgen dat. zij op hunne inarschen zouden kunnen zingen. Door genoemden schrijver werden twee liederen ingezonden, zijnde het bovenver melde, en //Steeds vroolijk", hetwelk op verdienstelijke wijze op muziek is gezet door den heer J. II. Houck, te Deventer. Bij het //concours" aan het conserva toire te Parijs hebben de heeren Meerloo en Louis Wolff van Den Haag, tweede prijzen, respectievelijk voor harp en viool, behaald, terwijl de jeugdige violist Spoor van Rotterdam, een lste accessit verwierf. Na de examens, die in de vorige week aan het conservatorium voor muziek te Keulen zijn gehouden, werd een diploma als dirigent en pianist toegekend aan den heer Maurits Leefson uit Amsterdam, ter wijl raej. Hermine Zegers Veeckens uit Haarlem als eerste voorkomt op de lijst der leerlingen, die eene loffelijke vermelding hebben verkregen. De minister Goblet heeft eene com missie van achttien leden benoemd, die be last zal zijn inet bet voorbereiden vau de wereldtentoonstelling van schoone kuii3teu in 1889. (lledendaagsche en retrospectieve kunst). De minister van openbaar onder wijs is president dezer commissie. BLNN EiNLANDSCHE BERICHTEN. De minister van financiën brengt ter kennis van ambtenaren der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen, dat we gens 'het ontbreken van sollicitanten voor het opengevallen kantoor Horst, ontvangers en andere ambtenaren, die volgens de be staande bepalingen voor de vervulling van ontvangkantoren in aanmerking kunnen ko men, onverschillig of zij overigens bevoegd zijn tot mededinging, zich daarvoor nog tot 20 Augustus e. k. bij het departement van financiën kunnen aanmelden. De Alg. Synode der Ned. Herv. gem. heeft in autwoord op haar telegram van gelukwensching, ter gelegenheid der verja ring van 11. M. de koningin naar Soestdijk gezonden van Zr. Ms. adjudant van dienst, den heer Van Spengier, volgende déplche ontvangen HH. MM. de koningin dragen mij op, aan de alg. synode der Nederd. Herv. kerk hoogstderzelver dank over te brengen voor de gezonden hartelijke gelukwenscheu. Men schrijft aan het D. r. Nuit La Roche: Maandag weid door de hier aanwe zige Nederlanders de verjaardag van hun geëerbiedigde koningin feestelijk herdacht. Een der oudste logés van het Hótel des Ardennes hield eene kernachtige rede, die door de talrijke Nederlanders en vreemde lingen ten zeerste werd toegejuicht. Onder het zingen van het yWilhelmua" werd het feest besloten. Het departement 'a Gravenhage der irNederl. Maatschappij t. b. van Nijverheid/' van welke maatschappij Z. M. de koning beschermheer en H. M. de koningin donatrice is, hoopt in het jaar 1887 zijn 100-jarig bestaan te herdenken. De hoogbejaarde W. H. Knoppers, te Soestdijk, die vroeger jager was van koning Willem II, van koningin Anna Paulowna en van prins Hendrik, mocht dezer dagen een bezoek ontvangen van Z. M. koning Willem 111, die bij deze gelegenheid aan den jachtgezel zijner jeugd een armstoel en een koekoek-klok ten geschenke gaf. Namens het Nederlandsche hoofd comité tot viering van het gouden priester feest van Z. H. Paus Leo XIII is een op roeping gericht tot de Katholieken van Ne derland om zich voor te bereiden op een waardige vertegenwoordiging van Nederland op de tentoonstelling van kerkelijke kunst, welke in December van het volgend jaar te Rome in het Vaticaan zal worden ge houden. Daar zullen de Katholieken van geheel de wereld de voortbrengselen van hun kunst en nijverheid vereenigen, welke voornamelijk zullen bestaan uit voorwerpen bestemd voor den II Dienst en die aan den jubileerenden kerkvorst zullen worden ten geschenke gegeven, met het doel die uit zijn hand te doen toekomen aan nood lijdende kerken en priesters. In dezen wedstrijd van liefde en kunst vaardigheid hoopt het comité, dat Nederl.md zijn ouden roem op het gebied der kerke lijke kunst moge handhaven. Ter voorbereiding van het Album, dat bij die gelegenheid den Paus door de Neder landsche Katholieken zal worden aangebo den, is een hulpcouiiié benoemd, waarin bereidvaardig zitting hebben genomen de heeren: dr. P. J. 11. Cuyper9, architect te Amsterdam; G. W. Van lleukelum, pas toor te Jutfaas; E. J. Margryarchitect te Rotterdam; jlir. mr. Victor De Stuera, referendaris bij het departement van binnen- landsche zaken te 's Gravenhage. Genoemde heeren hebben reeds plan en inrichting van het album besproken en vastgesteld en bereiden de uitvoering van hel omvangrijke werk voor. Op de tentoonstelling van afgesneden rozenbloemenenz te Boskoopdoor de Pomologische Vereeniging gehouden ter her denking van haar 25 jarig bestaan, zijn de volgende prijzen toegekend: N°. 1. De uieest uitgebreide verzameling, minstens 1*5 soorten. Sociëteit /t Vijfde Wiel" te Boskoop, lsle prijs. N°. 2. De meest uitgebreide verzameling theerozen, minstens 40 soorten, lste prijs G. Vurens te Boskoop; 3de prijs K. Weze lenburg, Hazerswoude. N°. 3. De meest uitgebreide verzameling bybr. remontants, minstens 50 soorten. late

Leydse Courant | 1886 | | pagina 1