NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Woensdag 30 Juni 1886. N°. 151. Uitgevers: Gebroeders Muré. DE BOETVAARDIGE. Leidiche Courant Deze Courant v e r s c li ij n t cl a g e 1 ij k sbehalve op Zon- en Feestdagen. ABONNEMENT: Voor Leiden, per 3 maandenf 1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per Nummer 10 Cent. 200e Jaargang. ADVERTENTIE N: Van -16 regels0.90. Elké regel meerÓ.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, k contant, zonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Scheepmakerssleeg: 6. Aan de geabonneerden op de Han delingen en Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad ia verzonden het Zittiugverslag van Donderdag 17 Juni. Morgen den dag na de herstem mingen van Leden der Tweede Kaaier der Staten-Generaal zal door de Leidsche Courant telkens terstond na de aankomst der tele grammen uit de verschillende distric ten, de uitslag dier herstemmingen worden bekend gemaakt door aan plakking van biljetten aan het Bu reau van genoemde Courant eu bij sommige IIII. Winkeliers en door bezorging dier telegrammen iu Socië teiten eu Kofiiehuizeii. DË ADMINISTRATIE. Stads-Bericliten. BUKGEMF.KsTi.R en WETHOUDERS (Ier Gemeente LEIDEN, brengen Ier kennis van belanghebbenden d.it de gelegenheid lut in schrijving van leerlingen voor de lloogeri» Burgerschool voor Beitjes wordt open gesteld gedurende de maand Juni, te beginnen op Try'as 4 Juni a. s en voorts op eiken Donderdag en rydag van d>l» lol vier uren des namiddags, in liet gebouw aan de Garenmarkt, en dal bel eersle admis sie-examen is vastgesteld op Vrydag O en Zaterdag lO Juli a. s. DE K INTERBurgemeester. E. KIST. Secretaris. Leiden, 1 Juni 1886. NTADIMIEUIVI. Op Maandag 2 Augustus c. k. zal in het locaal „Zomerzorg" de algemeene verga dering gehouden worden van deelhebbers in de levensvrrzekerings-maatschappijopgericht door het Ned. Oud. genootschap. Ouder de punten ter behandeling komen voor: Benoeming van commissarissen voor het volgend vijfjarig tijdvak. De beeren H. Bou- manprof. dr. C. B. Spruijt en prof. A.J. Van Pesch hebben zich tot genoegen der directie weder verkiesbaar gesteld. Benoeming van eene commissie tot het onderzoek van de vijfjarige balans. Rapport van genoemde commissie. Verdeeling van het batig saldo van het vijfjarig tijdvak einnigende 31 Dec. 18S5. Voorgesteld wordt 25 pet. te voegen bij het zekerheidsfonds; 25 pet. te voegen bij het hulpfonds, 4U pet. als dividend aan de deel hebbers. Voorstellen tot wijziging van eenige art. van het reglement. Verder stelt de directie voor: wanneer het dividend niet in contanten verlangd wordt, het te kunnen aanwenden le tot ver mindering van de volgende premiën, 2e tot bet nemen van een vrije polis. Wanneer het te verzekeren bedrag beneden f 100 is, zonder geneeskundig onderzoek. Hedenmorgen is aan den Ouden Sin gel het 14 jarig dochtertje van J. M, ter wijl zij bezig was met goed te spoelen, aldaar in het water geraakt. De knecht van den heer De V., mede aldaar woon achtig, begaf zich, hoewel niet kunnen le zwemmen, gekleed te water en mocht er in slagen haar zoolang boven water te hou den totdat eenige personen waren te hulp gekomen en beiden op het droge brachten. MUZIEK, LETTEREN KT KUNST. Geboortedag (1789) van Horace Vernet. (1814) Franz Dingelstedt. Uit 's-Hage wordt gemeldDe koninklijke militaire kapel gaat in het begin van de vol gende maand de jaarlijksche kunstreis door het land maken en zal ook de noorder-pro- vinciëu bezoeken. De meermalen gekoesterde wensch naar een optreden van het muziek korps te Londen zal ook dit jaar niet ver- wezeulijkt worden. Den 4en Juli viert de mannenzang- en orkestvereeniging //Sappho" te Hoorn haar vijf-en-dertigjarig bestaan met een muzikaleu feestdag, waarop het muziekkorps der dd. schutterij te 's Hertogenbosch, onder directie van den luit.-kapelmeester C. P. W. Kriens, zich zal laten huoren. Mozarts „Don Juan" is bij de eerste opvoering te Rome in hetCostanzi-theater gevallen. Voor een groot deel wordt dit geweten aan de slechte uitvoering. Men meldt uit Gorinchem, dat ge passeerde week aldaar door D. A v. P. op de Groote Markt eene deur en een schotje uit zijn huis verkocht zijn aan een oudheid kundige van Delft, voor een hoogen prijs. Bedoeld huis is hetzelfde, waarin Hugo De Groot arriveerde en zich verkleedde als met selaar na zijne vlucht uit het fort Loevestein. liet Spaansch regeeringsblad brengt een koninklijk besluit, krachlens hetwelk de directeurs van schouwburgen aan de prefecten en de burgemeesters de stukken moeten mededeelenwelke zij voornemens zijn op te voeren. Dit wordt geêischt oua de rechten der schrijvers dezer werken te waarborgen. - De jeugdige schilder J. Hoynck van Papendrecht, die in den laatsten wedstrijd- Willink van Collen met zijn „Arrestant" den prijs behaalde, is op eene studiereis door Frankrijk vrij ernstig ougesteld ge worden. Hij ligt te Nanterre ziek en lijdt aan rheumatisme. (D.v.N.) De koning van België heeft den heer Hofdijk tot ridder in de Leopoldsorde be noemd. Seebach is thans te Engadin. Ook oüze iandgenoote mevr. Rössing-Sablairolles bevindt zich aldaar. De Parijsche „Académie des Beaux- Arts" heeft den lsten en den 2den prix de Rome toegekeud aan Savard en Kuiser, bei den leerlingen van Massenet; den Sdeii prijs aan Gedalge, leerling van Guiraud. B1NNENLANÜSCHE BERICHTEN. De minister van financiën maakt be kend dat het saldo van 's rijks schatkist op 26 dezer bedroeg: bij de Nederlandsche Bank f 26,754,280.25® en bij de betaalmeesters ƒ2,308,351.82*. Te zamen 29,062,632.08. Ten onrechte zoo bericht men aan het j0. v. Z. II. en }s Gr. nader dat het nieuwe telegramtarief met ingang van 1 Juli a. s. zal worden ingevoerd. Van die in voering is nog niets bekend, omdat de ver- eischte koninklijke machtiging niet tijdig kon worden verkregen. De bepalingen van het te Berlijn vastgestelde internationale re glement treden nochtans op 1°. Juli wèl iu werking. Onze landgenoot, de heer Th. Stiel tjes, zal Woensdag in de Sorbonne te Parijs twee stellingen verdedigen, tot verkrijging van het doctoraat in de wiskunde. Van het eerste deel der mededeelingen en berichten der vereeniging „Het Neder landsche Rundvee-Stamboek" werd ons de elfde aflevering toegezonden. We ontleenen daaraan het volgende. De dertiende algemeene vergadering werd door den voorzitter, den heer J. Breebaart Kzn. geopend met eene rede waarin hij meê- deelt dat mocht in vorige jaren het ledental toegenomen zijn ook het jaar 85 eene stijging in dat aantal bracht van ongeveer 150. Het bestuur kon zich nu zeer goed vereenigen met het vroeger door den heer Bultman geopperde deikbeeld,om n.l. provinciale afdeeliugen op te richten en wel om te voorkomen dat zich andere vereenigingen, met gelijk doel als de be staande, zouden opwerpen en verbrokkeling zeer nadeelig werken zou. .y Het ledental der vereeniging bedroeg 1449 van welken 1141 in de provincie Noord- holland gevestigd ~2ijïi. Veranderingen in het aantal begunstigers, of iu dat der bij dragende maatschappijen of hare afdeeliugen deden zich in 1885 niet voor. Het aantal ingeschreven runderen bedroeg 2185 waar van 236 stieren en 1552 koeien in de pro vincie Noordholland. De finantieele toe stand der vereeniging is gunstig; de ver koop van exemplaren van het stamboek neemt toe. De uitgaven beliepen in bedoeld vereeni- gingsjaar f 14382.82, de ontvangsten f 19595.67, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van f 5205.85. Bepalingen omtrent bovenbesproken afdeelingformatie worden gemaakt. Er werd besloten de op name van vreemd of gekruisd vee geheel te doen vervallen. De begrooting voor het vereeniging9jaar 1886 opgemaakt, loopt in ontvangst en uitgaaf over f 19300.85. Ter vervanging van den sedert over leden commissaris, den heer M. Van Doorninck werd gekozen de heer W. G. Boele, en voor de vacature van den heer J. Van der Breggen Azn de heer A. N. J. M. baron Van Brienen van de Groote Lindt. Ter voorziening in de periodieke FEUILLETON. 326.) „En nu, zeg, lief, best vadertje, heeft u vergeven?" En terwijl zij die laatste woorden sprak, barstte zij in tranen uit. De graaf hief zijn hoofd langzaam op, en terwijl hij beide handen op het hoofd zijner dochter lei, sprak hij met gebroken stem „Lief kind, wees gezegend, en dat het onge luk van hendie u het leven gavende prijs zij van uw geluk! „Je bent een engel, mijn kind! deengel der verzoening. Je bent niet meer Aurora Delorme, ik geef je je waren naam terug en ik herneem den mijne. Lucie, mijn innig geliefd kind, 't is niet mijnheer Delorme die je omhelst, maar graaf De Lasserre." En hij stond op en hielp het meisje zich oprichten. „Nu," sprak bij, „ga mee." „Waarheen „Naar je moeder 1" Zij slaakte een kreet van oneindige vreugde. Zij zagen Franceses niet, die onbewegelijk op dezelfde plaats was blijven staan. Maar voordat zij de kamer verlieten, knielde de stomme voor hen neder en kustte weenend hun de handen. Zij gingen naar beneden. Lucie leunende op den arm haars vaders. Terwijl hij in den coupé naast zijn dochter plaats nam, voegde de graaf Louis toe: „Breng ons Rue Davy No. 6." De gravin De Lasserre hoorde op de deur tikken. „Wie kan daar nu wezen?" vroeg zij zich zelve af. Een gedruisch als het ruischen van een zijden japon drong tot hare ooren door. „O God!" sprak zij binnensmonds, „als het eens Zij durfde niet voleindigen door er bij te voeireu„mijn dochter." Zij stak den brief in haar zak en ging open doen. Op hetzelfde oogenblik liet zij een kreet van verrassing ontglippen. „Juffrouw Delorme, u hier U!" stamelde zij. „O, ik..." Het woord bestierf haar op de lippen, en bevend, onthutst, de oogen wijd opensper rende, deinsde zij terng. Graaf De Lasserre had zich vertoond. Hij trad achter zijn dochter binnen en sloot de deur. Er volgde een oogenblik van plechtige stilte. Met ingehouden adecn wachte de gravin wat er komen zou, terwijl haar blik, die van haar man naar haar dochter ging, hem scheen te ondervragen." Eindelijk gelukte het den graaf zijne aan doening meester te worden. „Zij is het, die mij hier heeft gebracht," sprak hij op Lucie wijzende. „Zij?" herhaalde de gravin, zonder te weten wat zij zei. „Ja," antwoordde de graaf. „Lucie De Lasserre, uwe dochterI" De arme moeder slaakte een kreet. Het was een kreet van onuitsprekelijke vreugde. Zij had alles begrepen. Hare oogen vulden zich met tranen en zij viel op de knieën. Maar de graaf vatte aanstonds haar beide handen en dwong haar op te staan. „Dat is niet alles," hernam hij. „Lucie De Lasserre wil, dat ik u vergiffenis schenk... Lucie De Lasserre wil dat ik voor u mijn armen ontsluit. Ik gehoorzaam aan ons kind Hélènemijn armen staan voor u open. Omamaatje, mamaatje!" riep het.jonge meisje, dewijl zij zich te gelijk met hare moeder in de armen des graven wierp. De grijsaard hield beide een geruimen tijd aan zijn borst gekneld. „Alles voor onze dochter, voor haar toe komst, voor haar geluk," sprak hij. En de gravin herhaalde: „Alles voor ons kind, voor haar toekomst, voor haar geluk." Den volgenden dag betrok de gravin we der het huis boulevard Haussmann. Toch moest er gedurende eenige dagen nog, niets veranderd schijnen. Lucie De Lasserre zou Aurora Delorme blijven. De gravin zou haar naam van mevrouw Durand behouden en de graaf in de Rue de Rocher blijven w onen, onder den naam van Pierre Rousseau. De graaf had aau de gravin gezegd w aaiom hij aldus meende te moeien handelen, en de gravin had het goed gevonden. Ditmaal waren zijn redenen volkomen afdoende. llij wilde slechts zijn naam en zijn oude plaats in de maatschappij hernemen, op den dag van bet huwelijk zijner dochter. Tot dien tijd zou hij allen mogelijken tijd hebben om een huis te koopen en te doen meubelen. (Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1886 | | pagina 1