BUITENLANDSCHE BERICHTEN. «2 mjm WLJ nr tt. belast met den velddienst te Rotterdam als vaste standplaats. Het jaar 1886 zal in de geschiedenis kunnen aangeteekend worden als een bijzon der kersenjaar. Handelaars in deze fruit herinneren zich niet dat de meeste boomen gedurende hun regime zoo goed gedragen hebben als thans. Het spreekwoord zegt: lest heugt best, maar indien de harde wind van verleden Zaterdag niet zooveel schade had aangericht dan zou men misschien den tijd beleefd hebben dat een pond kersen voor 8 of 4 cent werd verkocht. Onder Kapelle zijn vier boomen verkocht voor f110. De prijs per mand daalde van f 1 tot f 0.50. (M. Ct Gewoonlijk staan bij verzet tegen de politie de agenten lijnrecht tegenover de weêrspannigen. In eene verzet-zaak, gisteren door de rechtbank te 's Hage behandeld, waren burger en politie in het begin maatjes, maar scheidden zij in onmin. De burger, een oppassend melkverkooper, zag op een namiddag van de vorige maand in de Anna Paulownastraat een agent met een dronken mandien hij naar het bureau wilde brengenworstelen. Ongevraagd bood bij den politiedienaar aanden beschonkene op zijn met paard be spannen melkwagen te laden. De dienstvaardige melkkoopman wilde het vrachtje naar huis rijden en de agent dacht niet anders dan dat hij zijn arrestant aan het commissariaat zou afleveren. Hieruit ontstond eene woordenwisseling, dienadat de sterke arm het paard van zijn helper bij de teugels had gegrepen, hier mede eindigde dat de agent een zweepstriem op de hand ontving. De agent beweerde dat de voerman hem moedwillig had geslagen, de bekl. hield vol, dat de zweepslag bestemd was voor zijn paard dat schichtig werd door het vasthou den aan de teugels. Het O. M. requireerde wegens den goeden wil van bekl. om de politie ter hulpe te komen, een bijstand die niet met geweld dadigheid jegens den beambte had moeten eindigen, een matige straf: 8 dagen cel. Adv. mr. Snel verdedigde den bekl., achtte het bewijs niet geleverd dat hij den agent wilde slaan en wees op den vreemden in druk, dien't, vooral in deze dagen van socialistische woelingen zou maken, wanneer iemand, die inderdaad de politie heeft willen bijstaan, in plaats van dank, tot belooning seraf zou krijgen, zij 't slechts eene kleiue boete, welke pleiter voor dit geval bij schul digverklaring, ruimschoots voldoende achtte. A. 8. Maandag uitspraak. Voor deelneming aan den internatio nalen roeiwedstrijd op Zondag 27 Junia. s., 's middags 12 uren, op de Schie, uitgeschre ven door de Delftsche studenten-roeivereeni- ging „Laga", ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan, zijn tot nu toe ingeschreven: Voor vierriemsgieken, Seniores: Zuster Anna, van de studenten-roeivereeniging „Njord", te Leiden; Ensenadavan de Amsterdam- sche roei- en zeilvereeniging „De Hoop", Falkevan den Deutschen Turn- und Ruder- Verein" te Rotterdam. Voor tweeriemsgie- ken, Seniores: Reliquiae, van de S. R. V. „Njord"; Schwalbevan den „DeutschenT. und R Verein". Voor vierriemsgieken, Ju niores: llaute Nouveautévan de S. R. V. „Laga"; En avant quatre, van de S. R. V. „Njord'; Ensenada, van de Amst. R. en Z.-V. „De Hoop". Voor tweeriemsgieken Juniores: JDjimvan de S. R. V. „Laga"; En avant deuxvan de S. R. V. „Njord" 28 September, van de Amst. R. en Z.-V. „De Hoop"; N. N., van de Delftsche Sport. Voor Sculling inriggedHappy go Lacky vaD de S. R. V. „Laga"; Adelantevan de S. R. V. „Njord"; Riet Heinvan de roei en zeilvereeniging „Het Spaarne" te Haarlem; E. I)., van den „Deutschen T. und R. Verein". Het bericht, dat mevrouw Bulkley zich naar Rotterdam begeven heeftom hare straf te ondergaan, is onjuist. Mevr. Bulkley begaf zich met hare raadslieden mrs. v. Stipriaan Luïscius, Van Oappelle en De Bas naar Dordrecht. (_V. R. Ct.) In de nacht van Woensdag op Don derdag is de schuit van den schipper J. R. te Leimuiden, met stroo geladen en liggende aan den Bennebroekerweg in de ringvaart van de Haarlemmermeer, door brand ver nield. De schipper heeft zich weten te red den, maar de knecht is verbrand. Vonken uit de pijp van een voorbijvarende stoom boot schijnen de oorzaak van het treurig ongeval te zijn. Hue gevaarlijk het is, dat reizigers de portieren van den trein zelf openen bij het binnenkomen op een station en niet wachten totdat zulks door den conducteur geschiedt, blijkt uit het te Zutfen voorge vallene. Een heer opende de deur van de coupee waarin hij gezeten was, doch bij het weder dichtslaan tengevolge van het stoppen van den trein, geraakte zijn hand tusscheu de deur beklemd en bekwam hij daardoor aan een der vingers een ernstige kwetsing. Na verbonden te zijn, kon hij eerst later naar de plaats van bestemming doorgaan. Onder Deventer zijn, tengevolge van den snellen was van het IJselwater, alle la gere waarden ondergeloopen. Het daarop staande gras is meerendeels overstroomd en gedeeltelijk bedorven. Men is bezig zooveel mogelijk het gemaaide naar veiliger plaatsen over te brengen. Er is reeds veel wegge dreven. De werkzaamheden aan de kanalisatie van de rivier de Tjonger worden tegenwoor dig zeer bemoeielijkt door 't hooge water, 'tgeen schadelijk is voor de aannemers en polderjongens. Er is pl. m. 1ÜÜ0 man aan 't werk. 's GRAVEN HAGE. Door Z. M. is aan den luit. ter zee 1ste kl. Z. J. Cambier de vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der Dannebrogs-ordehem door Z. M. den koning van Denemarken geschon ken. Door Z. M. is de kolonel R. C. Van Onselen, commandant van het 2de regiment vesting-artillerie op pensioen gesteld. De off. v. adm. 1ste kl. J. C. Coe- land, uit Oost-Indië in Nederland terugge keerd; is op non-activiteit gesteld. De conferentie tot wering van het drankmisbruik in de Noordzee, sedert den löden hier vergaderd, is heden door den minister van buitenlandsche zaken gesloten, na te zijn overeengekomen over een ontwerp- conventie tot wering van de drankmisbruiken in de Noordzee, hetwelk thans aan het on derzoek van de respectievelijke regeeringen zal worden onderworpen. ENCililLAND. In de gisteren dooi het lagerhuis ge houden zitting, is de sluiting van het par lement tegen hedeunamiddag 5{- uur aan gekondigd. De heer J. Bryce, onder-secretaris voor buitenlandsche zaken, verklaarde dat, ten gevolge van onvermijdelijke vertraging der Spaansche regeering, het Engelsch-Spaansch handelsverdrag niet op 1 Juli a. s. in wer king kan treden. Hij hoop echter dat de uitvoering in den loop der maand Juli zou kunnen geschieden. De graaf en de gravin van Parijs, de hertog van Chartres en gevolg, zijn gisteren avond te 7 uur te Dover aangekomen. Zij werden door den burgemeester en een groote menigte hartelijk ontvangen. In het Amerikaansche Parnellfonds is reeds 98.000 doll, gestort, waaronder een bij drage van 5000 doll, van een onbekende. I HAKKH1J K. De kamer van afgevaardigden heeft in hare gisteren gehouden zitting, tegen het advies der regeering, met 287 tegen 260 stemmen een amendement aangenomen, strek kende om voor de campagne 1886/87 de bepaling in het decreet, betreffende de tegen woordige fabrikatie van suiker, op 24 pCt. te brengen. Het ontwerp op de suiker is vervolgens in zijn geheel met 849 tegen 174 stemmen aangenomen. In de couloirs der kamer werd vertelt dat van de 11 leden der commissie, welke rap port moet uitbrengen over het verzoek der Fanama-maatschappij8 zich tegen de goed keuring van het leeningsplan hebben ver klaard. Gedurende het jaar 1885 werden tc Parijs en in het dep.: van de Seine 41.152 personen gevangen genomen, waarvan 85.816 te Parijs. Onder de gearresteerden waren 38.307 Franschen en 2.845 vreemdelingen. De graaf en de gravin van Parijs zijn gisterenmiddag te 2^ uur van Tréport naar Engeland vertrokken. Geen enkel incident is daarbij te vermelden. Dinsdag zijn voor de woning van prins Victor te Parijs duizenden menschen voor bijgetrokken, onder wie tuiltjes violen wer den rondgedeeld. Omstreeks vijfhonderd politie agenten stonden voor het huis. De politie wilde de straat doen ontruimen, maar stuitte op verzet, met het gevolg, dat ver scheidene personen in hechtenis werden ge nomen, o. a., naar het schijnt, een bericht gever der Belgische Indépendance. Van twee uur af ontving de prius een aantal Bonapartistische senaata- en kamerleden, waaronder ook den heer Paul De Cassagnac, tot wien hij zeide: „Ik vertrek met kommer in het hart, maar met de hoop op terug keer, ten einde in dit anarchistisch landde orde te herstellen." Tegen 6 uur kwamen drie rijtuigen voor, waarop men in de wo ning de kreten aanhief: „Leve Napoleon, Leve Victor!" Op straat antwoordde men met kreten ter eere van de republiekmen begon te twisten en verschillende personen werden in hechtenis genomen. ITALIË. De personen, die te Milaan iu hech tenis zijn genomen, zullen terechtstaan we gens opruiing tot het omverwerpen der be staande instellingen. Nieuwe inhechtenisne mingen en nasporiugen zullen plaats vinden. ZH1T»ERLA,\». Prins Jeröme Napoleon is gisterenoch tend te 9 uren te Genève aangekomenzon der dat daarbij iets bijzonders voorviel. De prins is van plan den winter te Brussel door te brengen. DCITICIILAAD. In de Woensdag gehouden zitting van den bondsraad heeft de minister Von Boetti- cher den overleden koning van Beieren her dacht. Hierbij wees de minister vooral op de onvergankelijke dankbaarheid des keizers voor de medewerking, door koning Lodewijk verleend bij de wederoprichting van het Duit- sche keizerrijk en zijn getrouwheid aan den Duitschen bond. De minister wees er ten slotte op dat de keizer de Duitsche vorsten en het Duitsche volk innige deelneming hebben be toond bij de ramp, welke het Beiersche vorstenhuis getroffen heeft. B ILGAKIJ E. Levendige debatten zijn in de kamer gevoerd over het adres van antwoord op de troonrede, en wel naar aanleiding van een tegenvoorstel van de minderheid der com missie, welke er op aandringt, dat ook een berisping der regeering in het antwoord worde opgenomen. PER TELEGRAAF. PARIJS, 25 Juni. De graaf van Parijs heeft gisteren een manifest uitgevaardigd. De graaf protesteert daarin uit naain des rechts tegen het geweld, dat jegens hem wordt gepleegd en betuigt zijne gehechtheid aan het vaderland, welks wetten hij nooit heeft overtreden en waaraan men hem ont rukt op het oogenblik, dat hij een nieuwen band tusschen Frankrijk en een bevriend volk vormde. De verbanning is de wraak voor de 3,500,000 stemmen van den 4en October en men wil Frankrijk scheiden van het hoofd van het geslacht, dat de natio nale eenheid tot stand heeft gebracht. Frankrijk zal zich niet vergissen bij de beoordeeling van de oorzaken en de bewer kers der rampen, waaronder het lijdt. Het zal weder inziendat alleen de traditioneele monarchie met haar liberaal beginsel en haar instellingen het land redding kan brengen. De monarchie alleen kan de voorstanders der wanorde machteloos maken, de vrijheid in staatkunde en godsdienst verzekeren en de algemeene welvaart herstellen. Zij alleen kan aan het democratische Fransche volk een krachtige regeering schenken, met gelijke rechten voor allen en staande boven de par tijen, waarvan de hechtheid voor Europa een waarborg zal wezen voor een duurzame vrede. „Met Gods hulp en bijstand aldus ein digt de graaf zijn manifest hoop ik deze taak te vervullen. De republiek is bevreesd. Door mij te treffen, heeft zij mij aangewe zen. Ik stel vertrouwen in Frankrijk en zal gereed zijn, wanneer het beslissende oogen blik is gekomen." Lustrumfeesten te Utrecht. V. Nadat zooals we gister meldden bij het eerste feestbal, de deelnemers zich te 2 uur aan een prettig souper hadden ge zet, werd met den volsten ernst het bal weêr voortgezet. Tot in den ochtend duurde het nog voort en kenmerkte zich door den meest aangenamen toon. Donderdag werd het feest, onder begun stiging van het schoonste weder voortgezet. Het studentengezelschap nANTA NOHTA bood eene matinée aan, te geven door het harmonie-orkest uit Groningen onder directie van den heer Bekker. Voortdurend blijft overal de vroolijkste stemming heerschen en telkens komen groep jes studenten en reünisten, door muziek begeleidhet feestterrein binnen. Er zijn voor dit feest oud-studenten opgekomen die men bij vorige lustra te vergeefs zocht; maar ook trouwe comparanten zag men er; mannen die nooit ouder schijnen te worden. In den middag en tegen den avond begonnen reeds vele vreemdelingen de stad te verlaten; toch blijven er nog genoeg terug; men neme slechts in aanmerking dat op den dag der maske rade en op den daaraanvoorafgaauden niet minder dan 80.000 reizigers, door de Rijn- spoor alleen, werden aangebracht. Gisteravond te 8 uur gaf de bovenge noemde kapel van Bekker een concert, aan geboden door de studenten-societeit „Placet Hie Requiescere Musis". Stamp en stampvol van danslustigen was ook nu weêr de groote zaal van Tivolien evenzoo de tuin want de wind was gaan liggen en de regen had opgehouden te vallen. Men kon nu ten minste, na de vermoeienissen van eenige dansen en een onnoemelijk aantal botsingen, zich gaan verpoozen in Tivoli's lusthof. Dezen middag hadden vanwege de Stu denten-IJsclub volksfeesten plaats op het Vreeburg, opgeluisterd natuurlijk door mu ziek. Tegelijkertijd trad op het feestterrein in Tivoli het stafmuziekcorps van de Kon. Ned. Marine op, onder directie van den heer Koning. Het Studenteutooneel, dat deze matinée aanbood, mocht zich verheugen in een flinke opkomst. Het schoone weder werkte dan ook wél mede. Hedenavond te 8 ure geeft het studenten scherm- en gymnastiekgezelschap Olympia zijn feest, een féte de nuitbestaande iu een concert van het stedelijk muziekcorps onder directie van den heer Coenen en een bal champêtre. Men kan zich voorstellen dat dit gezel schap niet 't minst succes van zijne uitnoo- digingen zal hebben. Voor de harddraverij op morgen zijn 48 paarden aangegeven. LAATSTE BERICHTEN. Onder het aan Z. M. den koning op Soestdijk toe te voegen gevolg, behoort nog vermeld te worden baron Van Zuylen van Nijevelt, als referendaris van Zr. Ms. kabinet. De minister van binnenlandsche zaken, de heer Heemskerk, is gisterenavond van zijn verlofreis naar Aken teruggekomen en heeft heden zijne functien aan het departe ment hervat. Naar men verneemt zijn de heeren G. A. Bentz van den Berg inspecteur van politie en M. Mouton te 's Hage door den president der republiek van Venezuela be noemd tot ridder 4e kl. der orde van Bolivar Wij vernemen dat de arrondissements rechtbank te 's Gravenhage, in raadkamer, rechtsingang heeft verleend tegen P. Van der Stadt Hzn. te Arasterdam en hem ver wezen moet hebben naar de openbare terecht zitting, ter zake van de door hem gesproken woorden in de groote monster-meeting op 9 dezer der sociaal-democraten, in hun gebouw „Walhalla" te 's Gravenhage. De hoofd commissaris van politie vond toen aanleiding in die woorden om bevel te geven tot uit eengaan der vergadering, deed het handschrift der rede in beslag nemen en maakte proces verbaal op. De rechtsingang moet verleend zijn op grond van art. 3 der wet van 1 Juni 1830 (Stbl. n°. 15), tot beteugeling van hoon en laster en andere vergrijpen tegen het open baar gezag en de algemeene rust, luidende.» „Al wie boosaardiglijk en openbaar, op „welke wijze ook of door welk middel, de „verbindende kracht der wetten aangerand, „of tot ongehoorzaamheid aan dezelve aan gespoord zal hebben zal met een gevan genis van zes maanden tot drie jaren ge straft worden." De woorden in de rede van Van der Stadt, waarom de heer Van Schermbeek ingreep, luiden„doch die wet behoeven wij niet te erkennen, die wet is niet door het volk ge maakt of goedgekeurd. Men behoeft haar niet te eerbiedigen, waar de omstandigheden dit medebrengen." Heden stond voor het hof te 's Hage terecht een zadelmaker uit Zurich (Zwitser land) die indertijd als zoodanig werkzaam was bij het Cirque Américain van den heer Pinder tegen 25 fr. per week. Den 8den Maart jl. bevond het cirque met daarbij be- hoorend personeel zich te Sluis, alwaar des avonds een voorstelling zou worden gegeven. Besch. had, om de tuigen en het lederwerk te herstellen voor zijn meester een stuk leer gekocht voor fr. 16.51), maar wist later den leerverkooper te bewegen, onder voorwend sel dat de lieer P. het leder niet goed vond, het grootste gedeelte voor fr. 13 terug te nemen, welk geld hij voor zich behield. In den avond van dien dag begaf besch. zich, nadat hij met een mes aan tuigen en turk- sche trom een schade van omstreeks fr. 600 had toegebracht, waardoor de voorstelling bijna niet kon doorgaan, in een stal waar eenige paarden van P. gestald waren en be steeg een tijgerschimmel-hengst ter waarde van fr. 2000 nadat hij het paard van zadel en tuig had voorzien en reed er mede weg in de richting der Belgische grenzen. Nog vóór hij die grenzen bereikt had werd hij door de marechaussé aangehouden. Besch. bekende de feiten te hebben go-

Leydse Courant | 1886 | | pagina 2