NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Üeze Courant verschijnt dadelijks, behalve op Zon- en ABOFJ NEMEN T: Vrijdag 4 Juni 1886. N°. 130. ADVERTENTIEN: Uitgevers: Gebroeders Muré. HOOGERE BURGERSCHOOL VOOR JONGENS DE BOETVAARDIGE. Leidsche Courant. Feestdagen. Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per Nummer 10 ('ent. 200. Jaargang. Van 6 regels0.90. Elke regel meer0-15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingencontantzonder rabatper regel O.tO. Bureel: Scheepinakerssteeg 6. Uithoofde van den Hemelvaartsdag zal morgenavond deze Courant niet worden uitgegeven. Aan de geabonneerden op de Han delingen en Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad is verzonden het Zittingversiag van Donderdag 20 Mei. Studs-Berichten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, brengen ter kennis van belangheb benden dat het admlsale-examen voor de Hoogere Burgerschool voor jongens, Cursus 1886/7, zal plaats hebben in hel gebouw op de l'ielerskeikgrachl op Donderdag 6, Vrijdag en Zaterdag ÏO Juli e. k en dal gelegenheid lot inschrijving van nieuwe leerlingen z.tl worden gegeven op Woensdag 16, 23 en 30 Juni a. s. des vooriniddags van ÏO tol 12 uren in genoemd schoolge bouw. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KVNTKR, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 2 Juni 1886. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIdEN, Gezien art. 6 der Verordening van den Hen November 1880 {Gemeenteblad No. 4 van 1881). Brengen ter algemeene kennis dal lol het doen Inschrijven van nieuwe leer lingen voor dc openbare scholen voor voorbereidend en voor meer ultge breid lager onderwijs, gelegenheid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uilgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; vour die voor meer uilgebreid lager on derwijs: der le klasse, voor jongens, in het school gebouw aan de Aalmarkt; der le klasse, voor meisjes, in het school gebouw aan de Poommarkt der 2e klasse, voor jongens, in het school gebouw aan de Pieterskerk straat der 2e klasse, voor meisjes, in het school gebouw aan de Üreeslraal; en wel van den 7den tol en met den löen Juni e. k.dagelijks (den Zondag uitgezon derd) van des voormiddags hal'negen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, L>ouderdag en Vrijdag bovendien van lialllieee tol twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiginj door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 2 Juni 1886. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien hel adres van W. L AMROO vleesch- houwer, wonende alhier, houdende verzoek om vergunning lol hel oprichten van eene Slachtplaats in het perceel aan de Middel- slegracht no. 15'* Gelei op de arlt. 6. en 7 der wet van 2 Juni 187.5 Staatsblad no. 95); Geven hij deze kennis aan het publiek dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, opdeSecre- larie dezer gemeente ter visie geli-gd is; alsmede dat op Woensdag den 16 Juniaansl., 's voormiddags te elf uren, op bet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dal verzoek in le brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 2 Juni 1886. STADSNIEUWS. Het plan tot den aanleg van een wan delpark op het plein van de Ruïne is ont worpen door den gemeente-architect Knuttel die daaromtrent was in overleg getreden met den verdienstelijken en bekwamen Copijn, bloemist en boomkweeker aan de Groene Kan bij Utrecht. Het oorspronkelijk plan had ook een waterfonteinmaar de daaraan verbonden kosten waren een hinderpaal om in dit plan te worden opgenomen. De uitvoering werd aan die beide heeren opgedragen, nadat de minister van binnen- landsche zaken dit plan had goedgekeurd, en deze hebben zich loffelijk van die taak gekwetenook door de keuze en aanschaf fing van bloemen en heestergewassen bij de naburige bloemisten en boomkweekers, tot billijke prijzen en onder gunstige voorwaarden. Hedenmiddag te één uur sloeg een paard met een doctorskoetsje achter zich op holrende de geheele Breêstraat en tl ooge woerd langs van welk traject 't grootste gedeelte door het koetsje op drie wielen werd afgelegd. Aan de Plantage werd het stel tot staan gebracht door een conducteur van den tram die aldaar gestationneerd was. De man greep het paard bij den teugel en een vijf minuten later kwam de 18jarige koetsier ontsteld aanhollen. Deze had in den wedren het onderspit moeten delven. UNIVERSITEIT. Gedurende het 1ste kwartaal van dit jaar werden het Rijks-Museum van Oudhe den door 605, het Rijks-Ethnographisch Museum door 72 en het Rijks-Kabinet van prenten en pleisterbeelden door 64 personen bezocht. MUZIEK, LETTEREN EN KUNST. Geboortedag (1838) van Paul Lindau. Concert op Zomerzorg. Gisteravond had op Zomerzorg het eerste der acht zomerconcerten plaats, 't Weer liet zich niet heel gunstig aanzien. Trouwens een onweêr kan na zoo'n ongewoon warmen dag niet uitblijven. Onder een stortregen togen vele famieljes naar Zomerzorg; ande- reti waren zoo gelukkig een plaatsje in den tram machtig te kunnen worden. Het zag er niet heel vroolijk uit in den tuin en dit werkte op de uitvoering wat 't begin van 't programma betrof niet zeer gunstig. Maar er kwam uitkomst, 't Regen water hield op van den hemel en later van de boomen ntêr te dalen en 't verdere ge deelte van den avond was 't een genot in den lieven tuin, waar zich geen blad be woog, te vertoeven. Nog meer famieljes stroomden langzamerhand toe, hetgeen de vraag naar droge stoelen het aanbod verre deed overtreffen. Toen de concertbezoekers weer uit hunne schuilplaatsen waren te voorschijn gekomen konden ze, onder 't genot van een prach- tigen avondtevens genieten van de uit muntende uitvoering van Beethovens //Ou verture Egmond" en van //Souvenir de Men delssohn, Liederfantaisie" door Dunkier, wat aan fijnheid van uitvoering weinig te wenschen overliet. Evenmin als de uitvoering van Iliindels //Céièbre Largo" mogen we die van het //Concerto Romantique" van Benjamin Go- dard onvermeld laten. Dit laatste, dat hier op 't programma voorkwam, als „Canzonetto uit het viool concert van Godard" bracht ons den sedert overleden Eugéne Baudot in herinnering, die on9 het geheele vioolconcert zoo mees terlijk vertolkte op een concert van Toon kunst in 84. De bezoekers zullen zich al hebben ze zich voor 't meerendeel al een regenbuitje moeten getroosten hun gang naar Zomer zorg ook dezen keer wel niet beklaagd hebben. Sarah Bernhardt is den 25 Mei te Rio Janeiro aangekomen, waar zij Zaterdag voor het eerst zou optreden. Naar Noord-Amerika gaat zij eerst in December a. 8. De heer Becht, de bekende clarinettist, is opgetreden als 2e kapelmeester van het nieuw „Rotterdamsch Harmonie-orkest". In den Kon. Ned. Kunsthandel van M. M. Couvée te 's Ilage is deze week geëxposeerde en schilderij van Elch, Verveer, Scheveningsche figuren. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. Door de arrond.-rechtbank te Dordrecht is, ter vervulling eener opengevallen rech- tersplaats in dat college, opgemaakt de na volgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr E. G. Kool, sub.-griffier bij de arrond.- rechtbank te Almeloo; mr. M. H. C. Van Oosterzee, advocaat en procureur bij den raad van justitie te Samarang, tijdelijk te 's Gravenhage; en mr. A. J. J. baron Van Sty rum, rechter in de arrond.-rechtbank te Zierikzee. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram heeft Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. Java in den na middag van 31 Mei jl. Point de Galle ver laten, koers stellende naar Batavia. Naar het D. v. Z. en's Gr. verneemt» zal eerstdaags als directeur van het nieuw op te richten remonte-depót voor jonge paarden, in de legerplaats bij Milligen, op treden de ritmeester-instructeur jhr. M. Van Reigersberg Versluys, van het le reg. huza ren, en in zijne plaats worden benoemd de le luit. A. C. baron Van Asbeck, van het 3e reg. huzaren. FEUILLETON. 808.) Haar tegenstand had men voorzien; want op hetzelfde oogenblik verscheen de Grappige op den drempel der deur, zwaaiende en wag gelende alsof hij smoordronken was. Aurora slaakte een gil en nam sidderende de wijk in de cel. De deur viel dicht. De list was gelukt. Nu kon de vicomte zijn vrienden ontvangen. De Mottige en haar man haastten zich de kaarsen op le steken, en als door een tooverslag waren de beide vensters van het middelste vertrek verlicht. In die kamers, voor deze gelegenheid in een eetzaal herscha pen, had men den feestdisch aangericht. Op een tafellaken, dat er alles behalve helder uitzag, stonden vijf borden klaar, in gezel schap van zes flesscheu witten wijn, ouden I Chablis, die in den kelder in een hoekje 1 waren gevonden. Midden op de tafel verhief zich een reusachtige piramide van oesters, waarbij de oude Chablis gretig zou worden i gedronken. De servetten uit een kast. waar zij waarschijnlijk sedert jarert lagen, gehaald, waren niet veel helderder dan het tafellaken. Bij gebrek aan zilverwerk, waren de lepels en vorken van compositie metaal, en hadden een geelachtige kleur. Maar buiten ziet men zoo nauw niet. Waarop evenwel niets aan te merken viel, dat was de verlichting. Op twee der kandelabres, aan de beide einden der tafel geplaatst, brandden tien kaarsen. Ook scheen er aan wijn geen gebrek te zul len zijn. Bij elk bord had men vier glazen neergezet. De Grappige was te Montmorency het noodige gaan halen voor den maaltijd, en zijn vrouw had alles gekookt. Zij had daar slag van; want zij was bij den vicomte in de lang vervlogen tijden van zijn grootheid, keukenmeid geweest. Heeren," dus sprak de vicomte tot zijn vrienden, die er weinig trek in hadden om de sterren le zieu verschijnen, en het op komen der maan bij te wonen, „die ver lichting kondigt ons aan, dat wij naar binnen kunnen gaau. Volgt mij, als ik u verzoe ken mag" De vijf heeren begaven zich naar de eerste verdieping, traden de eetzaal binnen, en gingen zitten om, zonder zich te vermoeien, het oogenblik af te wachten, dat men aan tafel zou gaan. De Mottige en haar man waren verdwenen. „O wat een inooie oesters!" riep eender gasten uit, die Hector heette. 0 Wij zullen die wel klein krijgen," voegde een ander er bij, die antwoordde op den naam Delouvier. „De hooge prijs van die beestjes verhoogt het genot er van." //Zou dat de verrassing zijn, die hij ons heeft toegezegd," vroeg een ander aan het oor van Delouvier. z/Ik ken De Sanzac, hij heeft ons een verrassing bereid," dus luidde het bescheid. Wij zullen die hebben." Dus denk je? z/De Sanzac zou ons hier niet hebben la ten komen alleen om zich het genoegen te verschatten ons oesters te zien eten." zz't Is toch een zonderlinge inval, dien je hebt gehad, De Sanzac!" ging llector voort, een lange dikke jongen met bol.e wangen, die zoowat dertig jaren oud scheeu, ,om ons hier te laten komen." z/Maar ik zie niet in, wat er voor zon derlings in ligt." Wij ziju toch niet in het seizoen, waarin de heldere nachten ons uitnoodigen onder het groene gebladerte te zitten droomen." /t Is ook mijn plan niet je een wande ling in het bosch te laten doen. Als je wilt, zullen wij hier den ganschen nacht door brengen." „Dat zal wel dienen; want wat mij be treft, heb ik niets geen lust \<5ur morgen naar Parijs terug te keeren. Als de wijnen, die je ons zult schenken, zoo goed zijn als die wij verleden jaar hebben geproefd, zal de nacht ons niet te lang duren." „Het zijn dezelfden, en ik heb plan je mijn kelder te laten leegdrinken." „Maar je verrassing dan?" „O ja, de verrassing, de verrassing!" rie pen de anderen als uit éen mond. „Meneeren 1" sprak de vicomte deftig, „die zal op haar tijd komen." „'lis al vast iets te weten, dat zij ons niet zal ontgaan," sprak Delouvier. De vicomte zag op zijn horloge. „Zeven uur, meneeren!" sprak hij. „Aan tafel Die woorden werden met een hoera be groet. Allen namen plaats, en men viel op de schelpdieren aan. Spoedig waren zij ver slonden en tegelijk de zes flesscheu Chablis geledigd. Wordt vervolgd).

Leydse Courant | 1886 | | pagina 1