NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. He ze Courant verschijnt dadelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. AB0R5HEMERIT: Donderdag 11 Maart 1886, Nu. 58. AQVERTENTIEN: Uitgevers: Gebroeders Muré. DE BOETVAARDIGE. Leidsche Courant Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden t 1.60. Prijs per Nuuiuier 10 t ent. Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, ii contant, zonder rabat, per regel 0.10. Bureel: Scheepmakerssteeg 6. 199° Jaargang. Stads-Berichten. IIER-IJK. BURGEMEESTER £S WETHOUDERS TIK LEIDEN, Gezien hel he-luit van de Gedeputeerde Stalen der provincie Zuid-Hollandvan den 15,|eD December 1885, n°. 17/1 Provinciaalblad n°. 71), houdende bepaling van <le tijdstippen van den herijk der inaten en ge wichten in de verschillende gemeenten in deze pro vincie, voor het jaar 1886; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lelt. a, der Wet van den 7" April 1860 (Staatsblad n°. 57), tot het doen herijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten, onder mededepling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het lokaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Ge meente apotheeken wel: voor tie gewone gewichten, benevens de maten en strijkeis, voor wijk VIII en de buitenwijk, op den 11, 12, 16, 17, 18 en 19 Maart; voor tie gewichten voor fijne weging, in gebruik bij medicijnhereitlers, goud- en zihersmedenspecie- handelaars en verdere in goud en zilver handelende personen voor wijk I, II, III, IV en V, op den 23, 24 en 25 Maart, voor wijk VI, VII, VIII en de buitenwijk, op den 26, 30 en 31 Maart, telken dage \an des morgens 9 tot des namiddags 3 uren dat voorts gedurende den herijk in de gemeenten van den ijkkring buiten de standplaats, zitting bin nrn dete gemeente zal worden gehouden, op den 24 en 27 April, 15 en 17 Mei, 4, 5. 26 en 28 Juin, 17 en 19 Juli tan des morgens 9 tot ties namid dag-' 3 uren, en wijders na tien 6 Augustus, iedeien Woen-dag en Zaterdag van 9 lol 1 uur. Tevens worden tie belanghebbenden er op gewezen: o. dat zij verplicht zijn hunne maten en gewichten, behoorlijk droog en schoon, hij den ijker, op voorschreven dagen, tot het ondergaan van den herijk te bezorgen b. dat zij, die zulks verzuimen of daarin verhin derd worden* voormelde malen en gewichten vóór den lsle0 October nog aan den ijker, oj» de daarvoor aangegeven dagenter herijking moeten aanbieden; c. datna het eindigen van den termijn van den herijk, het gebruiken of voorhanden lichhen van maten en gewielitcn, niet voorzien van de vcr- eischtc stempel merkenvolgens art. 29 der bo venaangehaalde wet, veihorlen en strafbaar is; en d. dat hij hel terug ontvangen van «Ie ter ijking aangeboden voorwerpen, zij zich dienen te over tuigen of die van het goed- of afkeuringsmerk zijn voorzien, Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebben den gebracht, dat volgens besluit van dcu Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, van den 3den December 1885, de letter f, in den gewonen druk vorm, schuin gesteld, bestemd is tot goed keurings merk zoowel bij den ijk als bij den herijk der maten en gewichten, en bij den ijk van gasmeters de Koninklijke kroon, terwijl liet kantoorwerk voor de gemeente Leiden is het cijfer 7. Kn geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat-ing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, I)K KANT Kit, Burgemeester. Leiden, 29 December 1885. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden daen Ie weten, dal door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 3 December 1885, is vastgesteld de volgende verordening: KAADSBE9LUIT tot regeling van hel Gemeentelijk recht te heffen voor hel verteenen der vergunning tot liet uitoefenen van den kleinhandel in sterken drank binnen de gemeente LLIDEN. De Gemeenteraad van Leiden Gelet op art. 6 der wel van 28 Juni 1881 (Staatsblad n°. 97) zooals zij door de wet van 23 April 1884 (Staalsblad n°. 54) en nader door de wel van 16 April 1885 (Staatsblad n°. 78) is gewijzigd en op de artl. 232 tol 236 der wel van 29 Juni 1851 (Slbl. n°. 8ó); Heelt besloten: Art 1. Er zal binnen deze gemeente geheven worden een recht voor hel verleeneii der vergun ning tol liet uitoefenen van den kleinhandel m steiken drank, bedragende 12 50 voor elke vijftig gulden huurwaarde of gedeelte daarvan, van de localileil waarin die handel wurut uit geoefend en wel in velband met den omvang van liet bediijf, niet dien verstande dat hel vergunningsrecht niet lager mag zijn dan f 15. lot 30 April 1890, niet lager dan 20.van 1 Mei 1890 tut 30 Apnl 1895 en daarna niet lager dan f 25 Art. 2. liet in art. 1 bedoeld vergunnings recht wordt voor dengene, die vóór de betaling van nel reclil aan den Gemeente-ontvanger, eene schriftelijke verklaring overleg!dal indeloca- liteiten waarop zijne vergunning betrekking heelt, geene sterke drank vei kucht noch ge schonken ztl worden lusschen Zaterdagavond te zes en Maandag ochtend te zes uren, met vijf en twintig ten honderd verminderd. Ail. 3. De liuurw.iaide der localileilen waar sterke drank in hel klein wordt verkocht, wordt geschat door een deskundige, aan te stellen door Burgemeester en Wethouders. Ilel vergunningsrecht wordt naar diens schat ting geregeld, tenzij de belanghebbende, aan wien zij terstond wordt medegedeeld binnen vijf dagen na die mededeeling hij Burgemeester en Wei houders bezwaar indient en eene her- schatting verzoekt. Bij dit verzoek kan de belanghebbende een persoon aanwijzen om hij de herschatting als deskundige op te treden. Burgemeester en Wethouders wijzen ook hunnerzijds een persoon aan, om hij de her- schal ling voor de gemeente op Ie treden. De deskundige, die de eerste schatting deed is hiertoe niet benoembaar. Een derde lierscli.iller wordt benoemd door den ontvanger der directe belastingen tot wiens kantoor de gemeente behoort. Burgemeester en Wethouders en de ont vanger der directe belastingen wijzen tevens een plaatsvervanger aan, om op te treden wanneer de door lieri benoemde herschatler verhinderd is oin herschatting te doen. Art. 4. Het vergunningsrecht wordt na her- seliallingen vastgesteld in overeenstemming met liet gevoelen der meerderheid van de herschut- Iers. Indien ieder der herscliallers een ander gevoelen is toegedaan, strekt die schatting lot grondslag voor de regeling der belastingwelke noch de hoogste noch de laagste is. Indien de belanghebbende geen herschatler aangewezen heeft of de door hem aangewezene niet Ier herschaltirg opkomt of weigert den eed te doen of aan de herschat ling deel te nemen, geldt de laagste schatting als de juiste. Art. 5. De schatter en herschalters mogen geene schattingen of herscliallingen verrichten .ian na in handen van den Burgemeester den volgenden eed (belofte) te hebben afgelegd »lk zweer (beloof) dal ik de schalling der huurwaarde van localileitenwaar sterke drank in liet klein wordt verkocht, naar mijn beste welen en zonder aanzien des persoons, over eenkomstig de wel zal verrichten. «Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig." (Dat beloof ik.") Art. 6. De schattingen en herschat tingen hebben plaats zoodra mogelijk na liet verleenen der vergunning of in de gevallen bedoeld in art. 7 2 der welzoo tijdig dat de belang hebbende in de gelegenheid zij, het vergun ningsrecht Ie voldoen, voordal de daar be doelde termijn verstreken is. De bepaling van dag en uur der schattingen en herschattingen geschiedt na oveileg met den schatter of de herschaltersdoor den Bur gemeester. Art. 7. Ieder der herschalters ontvangt voor elke herscliatting van gemeentewege eene som van twee gulden. Deze kosten worden voor de eene helft ge dragen door de gemeente, voor de andere helft door den belanghebbende, die de hiervoor ver schuldigde gelden voldoet bij de indiening van zijn verzoek om herschalling. Verzuimt hij dit, tl.in wordt zijn verzoek als niet gedaan beschouwd. Zoodra het vergunningsrecht is vastgesteld doen Burgemeester en Wethouders daarvan mededeeling aan den belanghebbende. Art. 8. De invordering geschied'krachtens de verordening op de invordering van het Gemeentelijk recht voor liet verleenen der vergunning tol liet uitoefenen van den klein handel in sterken drank. Art. 9. Dit besluit treedt in werking op 1 Mei 1886. Gedaan te Leiden ter openbare raadsver gadering van den 3en December 1885. De Burgemeester. DE KAJNÏhU. De Secretaris, E. KIST. Zijnde de heffing van deze belasting goed gekeurd bij Koninklijk besluit van den 30en December 188.5. n° 17waarhij tevens is aangehaald de verordening regelde de invorde ring dier belasting van 6 Ocloher/22 Decem ber 1881. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 10 Maart 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gelet op art. 1 der Verordening op het brand- wezen vastgesteld den 15 Juni24 Augus tus 1871 Gemeenteblad no. 14); Brengen Ier algemeene kennis dat door hen is benoemd lot brandmeester aan de Stads- spuit no. 3 de lieer L. MAAS, en zulks in de plaats van den heer J. 11. G1EZEN, die overleden is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 10 Maart 1886. STADSNIEUW». Naar wij vernemen zal ds. P. Van der Veen, thans predikant bij de Evang. Luth. gemeente te Alkmaar, den 4den April a. s. als zoodanig alhier bevestigd worden en aan den avond van dien dag zijne intree-rede houden. De algemeene vergadering der veree- niging voor de statistiek in Nederland zal dit jaar op 8 Mei alhier gehouden worden. FEUILLETON. «480 Maar als je denkt dat een ander noodig is, dan zullen wij dien wel in een uurtje hebben gevonden. „Met den dokter van mijn tegenstander ben ik tevreden." yin dat geval, is alles voor van daag af- geloopen." „Nu heb ik," ging De Charmeille voort, „je nog een voorstel te doen, waarmede j Gaston zich reeds heeft vereeuigd." „Welk?" „Om van avond nog met ons drieën op reis te gaan." yWat een inval!" „Je zult ons gelijk geven; je moet bij mijn vader, mijn oudtante, mevrouw Gontrey, ontmoet hebben." „Ja, ik herinner het mij heel goed." yWelnu Zij woont vlak bij Maubeuge op haar kasteel de la Cerisaie. Wij bege ven ons daarheen en zullen er den nacht doorbrengen. Overbodig je te zeggen dat ons een vriendelijke ontvangst wacht. Mor genochtend, terwijl jij, na goed geslapen te hebben, geheel friscli en opgewekt zult we zen, nemen wij te Maubeuge den trein, waarin Jules Latrade en zijn getuigen zitten. Op die wijze zal je nog geen uur behoeven te sporen om op het terrein te wezen." „Je hebt den voorslag van André aan genomen?" vroeg de markies, zich tot Gas ton wendende. yJa." „Dan neem ik dien ook aan." Toen spraken zij af om denzelfden mid dag te vijf urenaan het Noorderstation elkander te ontmoeten. Ziehier dan waarom de markies De Ver- veine, zonder te zeggen waarheen hij ging, Parijs verlaten had ongeveer op hetzelfde oogenblik, dat de handlanger van den vi- comte De Sanzac Aurora wegvoerde. De Charmeille had zich niet vergist. Op den trein dien zij den volgenden ochtend te elf uur veertig, te Maubeuge namen, om zich naar het Belgische dorp Rivert te be geven, bevond zich Jules Latrade met zijn getuigen en den dokter, den vriend van den ingenieur. In een taschje, dat hij zorgvuldig onder zijn kleederen verborgen hield droeg Gaston De Limans de wapenen. Ons zevental stapte aan het station Quóvy af, en richtte te voet, alsof het naar Rivert ging, zijn schreden naar het bosch, waarvan wij reeds gesproken hebben, en dat niet ver vandaar was. Men had weldra een open plek gevon den vrij goed tusschen de hoornen verscholen waar de beide tegenstanders, zonder door iets te worden belemmerd, tegenover elkan der konden worden geplaatst. Zoodra zij op het terrein waren gekomengroetten de mar kies en Jules Latrade elkander, evenals de getuigen. Daarna gingen zijieder aan zijn kant, iets ter zijde. De getuigen begonnen den afstand te meten, twintig meter, en twee stokjes in den grond gestoken, duidden de plaatsen aanwaar elke strijder zou gaan staan. Toen dit was afgeloopen, laadde de in genieur de beide pistolen. De drie andere getuigen zagen daarbij nauwkeurig toe. „Mijnheer De Limaus," sprak Gastel„de "'stolen zijn geladen. Neem er een van." Do1 -jonge man nam er een en ging dit den markies ter hand stellen, terwijl de vicomte hetzelfde deed ten aanzien van Ju les Latrade. De beide tegenstanders gingen op de aan geduide punten staanmet den hoed op het hoofd. Zij stelden zich in postuur en wacht ten het signaal af. „Bij den derden klap," voegde Castel hun toe„tegelijk schieten." De vier getuigen weken ter zijde af. De dokter iets naar achteren. De ingenieur klapte met gelijke tusschen- poozen tot driemaal in zijn hand Op den derden klap gingen de beide pistolen tege lijk af. De beide kampioenen bleven staan. Maar plotseling vertoonde zich een rooile plek op de jas van den markies. En daarna, op hetzelfde oogenblik schier, zag men hem wankelen en neerstorten. De dokter, de vier getuigen en Jules La trade ijlden op hem toe. De markies maakte geen enkele beweging meer. Reeds had de geneesheer zijn doos met instrumenten geopend en daaruit alles geno men wat noodig was tot het verbinden der wond. llij knielde daarna neder en tiok de jas en het vest los en scheurde het hemd open om de wond te ontdekken Boven de rechterborst had de kogel een gat gemaakt, waaruit het bloed gutste. Jules Latrade was zeer bleek geworden en trilde als een blad. [Wordt vervolgd

Leydse Courant | 1886 | | pagina 1