BÜITENLANÜSCHE BERICHTEN. m -: s c »-z kj «c m. iw T- Op zekeren dag kwam de echtgenoot van madame Caro op den inval, om een paar apen en papegaaien, die in den dierentuin te Antwerpen verkocht werden, te koopen en die aan zijn minder gezocht diorama te verbinden. Di't pakte, en bovendien bleek madame Caro bijzonderen slag te bezitten om met die beestjes om te gaan en ze kunstjes te leeren. De man zag dit en dacht er het zijne van, totdat hij eens thuis komende tot zijne vrouw zei„Raad nu eens wat ik gekocht heb!" Madame gaf zich de moeite niet, maar vernam dat mijnheer een jongen leeuw en leeuwin gekocht had. Toen het koopje thuisgebracht was, begon de dame onwillekeurig de beestjes af te richten, en zonder eenige aangeleerde methodemet haar vrouwelijk instinct voor temmen, wist zij dit paar zoo meesterlijk te drillen. Nu volgde de eene leeuw op den anderenen zoo is madame Caro beroemd geworden. Rijk zou zij eveneens zijnindien vele harer pensio- naires, door bet gebruik van slecht vleeseh, niet reeds het tijdelijke verwisseld hadden." In de vergadering van 't bestuur en de leden der afdeeling Woubrugge en om streken der Hollandsche Maatschappij van landbouw, maandag gehouden, is besloten: 1°. als keurmeesters voor te dragen voorde algemeene tentoonstelling in September a. s. te |Purmerend te houden: a. voor de veeteelt den heer W. Den Hertog, b. voor de zuivel den heer A. Kroon Az., c. voor den akker bouw den heer C. Swart. 2°. Als afge vaardigden naar de algemeene vergadering aan te wijzen den heer D. P. Ramp, voor zitter, en als plaatsvervanger den heer P. De Ridder, secretaris. Wijders zijn herkozen de aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, t. w. de heer C. Swart en de secretaris der afd. de heer P. De Ridder. De afd. telt nu 38 leden en één eere-lid. Te Noordwijkerhout is Zondagochtend een jongentje van 9 jaar bij het baden ver dronken. Een stevige hersenkas bleek, volgens het Vad. een boer te bezitten, die Zondag namiddag op den Rijswijkschen weg uit een hittenwagen met zijn hoofd tegen een boom werd geslingerd. Met de teugels in zijne hand geklemd, waardoor de hit tot stilstaan gedwongen werd, bleef de man ongeveer vijf minuten met gesloten oogen stokstijf liggen, zoodat de omstanders het ergste vreesden. Toen stond hij doodbedaard op, greep zijn pet, klom op den bok en reed onder algemeen gelach weg. Naar de Dordrechlsche Ct. uit goede bron verneemt, heeft de inbraak, in den nacht van Zondag op Maandag in een der huizen aan den Westersingel te Rotterdam, onder de volgende omstandigheden plaats gehad. Toen mevrouw H.met hare gezel schapsjuffer uit den schouwburg thuis kwam bemerkte laatstgenoemde dat zich een mans persoon op de slaapkamer trachtte te ver bergen. Hevig ontsteld riep zij hare mees teres, die onmiddellijk alle deuren sloot en om politie zond. Toen deze eindelijk verscheen was de in breker gevlogen, maar in de nabijheid vond men een man met gebroken been in het gras liggen, die echter geen verdachte voor werpen in zijn bezit had. In den tuin wer den wel eenige der vermiste kostbaarheden gevonden, maar een gedeelte ontbrak nog. Vermoedelijk heeft de inbreker door een raam uitweg gevonden op het balkonis daarvan af in den tuin gesprongen en heeft hij daarbij zijn been gebroken en een deel van het gestolene verloren of weg geworpen en het overige aan eene medeplichtige ge geven of in een sloot geworpenalthans de politie is daar aan het visschen getogen. Volgens het N. v. d. I). zijn er gis terenavond te Amsterdam botsingen tusschen het volk en de politie voorgevallen. Ongeveer te half elf kwam een groote stoet op den Dam, waar verkoopers van het blad „Recht voor Allen" dit luide aanprezen. Een hunner zong een lied op de wijze van de Marseillaise, en honderden bij honderden schaarden zich om hem heen en volgden hem. Voor de Beurs kwam het tusschen de menigte en de politie tot eene botsing. Een man die tot verzet aanspoorde en een agent be- leedigde, werd in arrest genomen. Daar de aandringende menigte de overbrenging be letten wilde, moesten de sabels worden ge trokken, en slechts met groote moeite kwa men de agenten aan het poortje op den Vijgendam. Terwijl eenigen hunner den arrestant wegbrachten, hielden de anderen hier het volk terug. Ook in de Oudebrugsteeg, voor het poli ticbureel moesten de agenten eene charge doen op het publiek, dat na de aankomst van een paar in hechtenis genomenen den weg versperde, de politie uitschold en eene dreigende houding aannam. Zoodra de sabels blonkenstoof men uiteen. Op den Zeedijk ging het zeer woest toe. De afzichtelijke tooneelen, welke daar te zien waren, mogen onbeschreven blijven. Ook hier weder sterk verzet tegen de politie bij het aanmanen tot kalmte of het aan houden van beschonkenen. Een agent werd door een paar belhamels in een kelder ge worpen. Toen Zondag de huisgenooten van Abraham Pauw, te Amstelveen, uit de kerk kwamen, vonden zij den hooiberg in vollen brand. Vrouw en dochter kregen een zenuw toeval van schrik. De brand zou ontstaan zijn, door dat een jongen een ander tartte, dat hij dien berg niet in brand durfde ste ken, hetwelk de ander beantwoordde met lucifers uit den zak te halen en het feit uit te voeren. De brandweer kon een groot deel van den Zondag besteden met het spuiten en het omhalen van het hooi. Het huis is behouden gebleven. De jongen is bij de politie bekend. Door de Beemster Veefokkerij-vereeni- ging zal op de algemeene tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, die van 16-20 September e k. te Purme- rend gehouden wordt, eene collectieve in zending rundvee, bestaande uit 35 stuks, worden ingezonden. Met schrijft uit Veenendaal: Dat er dit jaar zeer veel kersen zijn geweest, blijkt ook hieruit, dat ter kersemnarkt alhier uit de Betuwe zijn aangebracht 23000 kg., tegen 8015 in 1884. Menigeen die over Klein-Rosendaai van Velp naar Rosendaal wandelde, heeft daar de brokstukken van steenen beelden gezien. Meermalen hebben wij getracht te vernemen, vanwaar zij afkomstig waren; niemand kon het ons zeggen. Thans deelt Cella in de Kindercourant den oorsprong mede. In eene novelle „Werkelijkheid en Droomen" verhaalt zij, dat in den tijd dat de Pransche overbeersching hier haar einde naderde en de Franschen, welke zich in ons land gevestigd hadden, zich schuil hielden, ook een beeldhouwer op Klein-Rosendaal werd opgenomen en daar verborgen leefde. Hij isbij het binnenrukken der Pruisen misschien door dezenom het leven gebracht,, terwijl het schuurtje, waarin zijne werkplaats was, en zijne beelden werden verwoest. De schrijfster, die in de onmiddellijke nabijheid woont, heeft dit verhaal van eene oude dame, mede in deze streek te huis. De naam en levensgeschiedenis van den kunstenaar heeft Cella in haar boeiend ge schreven verhaal verdicht, maar de grond slag er van, de herkomst der beelden, "zul len wij wel als werkelijkheid mogen aan nemen. [Arn/t. C.) Gisterenochtend ontstond er een be gin van brand in den kelder onder het stadhuis te Breda, die door een handelaar in-spiritualiën gebruikt wordt voor magazijn. Eenige flessehen spiritus waren ontvlamd en uit den kelder steeg eene dikke rookkolom omhoogdie aan het ongeval een ernstig karakter gaf. Onbegrijpelijk is het, dat deze kelder, die onbeduidende huur opRrengt, niet door de gemeente zelve als bergplaats gebruikt wordt. Vroeger werd hij verhuurd voor bergplaats van steenkolen en andere licht ontvlambaren stoffen, zoodat het ge meentebestuur zich niet zeer bezorgd over een en ander schijnt te maken. Aangezien in vroegere jaren geheel het stadhuis eens eene prooi der vlammen werd en zeer vele belangrijke stukken uit het archief werden vernield, zoodat men van den oorsprong der stad Breda op het oogenhlik niets anders weet dan hetgeen geschiedschrijvers uit min der vertrouwbare bronnen daarvan mededeelen, zoo deed men beter, bij de verhuring van den kelder voortaan gedachtig te zijn aan de omstandigheid, dat zeer dikwijls de zuinigheid de wijsheid bedriegt. NR. Ct.) Men verkrijgt een middel, om inkt vlekken enz. uit te maken, door een fijn gestooten poeder van aluin, amber, zwavel en salpeter, van elk één deel, dooreen te mengen. Met dit mengsel kan men inkt vlekken en schrift volkomen uit het papier verwijderen. 's GRAVE1VHAGE, Door Z. M. is benoemdtot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Druten, H. T. Spoor, ontvanger der registratie en do meinen te Druten; tot subst. griffier bij de arrond.-rechtbank te 's Gravenhage, mr. M. Polak Daniels, advocaat aldaar, tevens be- eedigd klerk ter griffie van gemelde recht bank; tot subst.-officier van justitie bij de arrond-rechtbank te Winschoten, mr. C. M. Schram de Jong, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrond. Dordrecht, ter standplaats Dordrecht. Voorts zijn de heeren C. Ch. J. Schroder en J. Kelling, kweekelingeu van de Nederlandsche Zendingsvereeniging, gevestigd te Rotterdam, benoemd tot hulp prediker bij de inlandsche Christengemeenten in Nederlandsch-Indië. De minister van koloniën zal op 21 en de minister van staat, minister van bin- nenlandsche zaken, op 22 dezer geen audiën tie verleenen. KELiaK. De senaat heeft het met Zanzibar gesloten handel- en scheepvaartverdrag aangenomen. Ook verleende die vergadering hare goed keuring aan het wetsontwerp betreffende den bieraccijns. De Mouvement Géographiquedie als een officieus orgaan van den nieuwen Congo- staat wordt beschouwd, behelst het volgende avontuurlijke, maar daarom nog niet onmo gelijk klinkende bericht. Volgens de te Berlijn getroffen bepalingen vormt het Tan- ganyka-mecr de Oostelijke grens van den Congo-staat en de internationale associatie was verplicht het daarachter gelegen station Karema op te geven. Het schijnt nu, zegt genoemd blad, dat de Belgische luitenant Storms, die commandant van dit station was, geweigerd heeft zich aan de te Ber lijn gemaakte afspraak te onderwerpen. Hij heeft zijn ontslag genomen als Belgisch offi cier en als ambtenaar der Congo-maatsehappij en zich onder den naam van Emil I tot keizer van Tanganyka laten uitroepen. Wij gelooven niet, zegt de Koophandel van Antwerpen, dat er ooit meer vreemde lingen in onze stad geweest zijndan Zater dag en Zondag. Talrijke speciale treinen die in de Ooststade aankwamen, waren opgepropt vol, evenals de gewone treinen. Vele reizigers, die dachten ten 11 uren in onze stad aan te komen, arriveerden eerst ten half een. In Mechelen waren er treinen voor Antwerpen bestemd, die ongeveer een uur hebben moeten wachten, om den tijd te laten om het oost- en zuidstation van de reeds aangekomen treinen te ontlasten. De treinen van het Land van Waas zijn insge lijks met groote vertraging aangekomen. Van Luik alleen zijn Zaterdag niet minder dan zeventien duizend reizigers aangebracht. Gisteren was de beweging niet minder groot. Ook is het verkeer gedurende deze twee dagen hier zeer moeilijk geweest, en alge meen is het te verwonderen dat er geene ongelukken gebeurd zijn. Men kan licht begrijpen dat het onmogelijk was, al deze vreemdelingen te logeeren. In het Volks hotel, St. Jacobsmarkt, waar nochtans plaats is voor 500 personen, heeft men er Zaterdag 7 a 800 moeten afwijzen. De vreemdeling, die geen onderkomen vonden, vergenoegdeu zich met zich op de kaden onder de hangars achter de koopwaren neder te leggen. Andere brachten den nacht op banken in het Park door, terwijl men er in bijna al de estaminets vond liggen slapen, gene op tafels, andere op de biljarts, en endelijk een weinig overal wat maar op eene schuil- of rustplaats geleek. De gelukkigen waren degenen die door particulieren werden ingenomen. In de Diergaarde zijn in de twee dagen 24,000 entreekaarten genomen, en in de tentoonstelling 65,000. EHGEL1KD. De keizers-vereeniging te Chelsea heeft met algemeene stemmen het besluit geno men, om zonder voorbehoud de verklaring van sir Charles Dilke, waarin hij zegt, dat de beschuldiging tegen hem onwaar is, aan te nemen en te weigeren zijn voorstel, om voorloopig af te zien hem een mandaat op te dragenin overweging te nemen. Generaal Booth stelt voor tot be scherming van de jonge meisjes een „Cen traal bureel van hulp en informatie te Londen op te richten, benevens asylen te Londen en in de provincies. Hij schat de kosten op 20000 Reeds is 7000 bijeengebracht. De Standard behelst een telegram uit New-York, waarin bericht wordt dat er eene, aan dynamiet toegeschreveneontploffing plaats had aan boord van de Philadelphische stoomboot Fulton. Verscheidene personen zijn gekwetst. De Chicago Times heeft de tijding uit Cairo ontvangen, dat Abdullah en Mobamed- Elkhier te Khartoem vermoord zijn. Er worden versterkingen uit Berber verwacht. Aan de Times wordt uit Durban ge meld, dat er in Bechuauenland goud- en zilvermijnen ontdekt zijn. Uit Bombay wordt gemeld: Eenige weken geleden is in de stad Cochin als Russisch spion een persoon gearresteerd die voorgeeft katholiek geestelijke te zijn en zich noemt pater Canovies. De Indische overheid gelooft, dat hij niemand anders is dan Olivier Pain. FRANKRIJK. De Fransche consul te Tien-Tsin te I telhueber, die het officieel documental den vrede, in gouden koorden en zijde drievoudige kistjes besloten is komen aiif brengen, is door een reporter van J,1 Gaulois geïnterviewd. De minister Deïm| cinet, zeer ontevredenheid over het verskil van dit onderhoudheeft den consul öiiiT boden en is, naar de Temps vermeldt, TOot nemens den consulindien deze geen u doende ophelderingen kan geveneene 4I ciplinaire straf op te leggen. De graaf van Parijs zal, na eenij dagen bij den graaf van Vlaanderen te heil ben doorgebracht, te Parijs komen, ^1 daar zijn aanstaanden neef prins Woldemjl tfi begroeten. Prins Woldemar is in tal hotel „Bristol" afgestapt. Het tijdstip t!l| het huwelijk is nog niet vastgesteld. E Ter gelegenheid des verjaardags v,l de verschillende veldslagen, in 1870 in j.i omstreken van Metz geleverd, was ZondJ te Mars-la-Tour eene groote menigte opdjl been. Verschillende burgerlijke en milit,jj| autoriteiten, waaronder generaal De Geslin waren tegenwoordig. Na de godsdienst»! plechtigheden, gehouden ter nagedachten,, der gesneuvelden, is de menigte krann| gaan leggen op het gedenkteeken, dat fel eere der gesneuvelden daar is opgericht De onder-prefect De Briey heeft eenevadeil landslievende redevoering uitgesproken, dit zeer werd toegejuicht. Gisteren werden te Marseille 27 sterf. I gevallen aan de cholera geconstateerd. ITALIË. De Italiaansche politie heeft graaf I Charles Des Dorides, medewerker van /,l Monileur de Rome, in hechtenis genomea op grond dat deze journalist tegen den stel samengezworen had. Bij huiszoeking zoudei gevonden zijn afbeeldsels der forti ficatiii om Rome en plannen der Italiaansche pant-1 serschepenmet aanwijzing van de zwakhl pnnten. Het schijnt, dat ook twee amble-1 naren in hechtenis genomen zijn, die dei graaf de teekeningen bezorgd hadden. DKITSCIIL, AND. De Weser Zeilung verzekert, uit goede E bron, dat prins Von Bismarck den consul-E generaal Gerhard Rohlfs, nadat deze bij tal departement van buitenlandsche zaken rapl port zijner verrichtingen in Zanzibar lui| ingediend, met eene andere zending nan Afrika heeft willen belasten, maar dat èl heer Rohlfs verklaard heeft daartoe niet iil staat te zijn, en na het volbrengen vul zijne zeer moeielijke taak in Zanzibar, voor-1 loopig in Duitsehland te willen blijven. I De commisiën uit deu telegraaf-cou-1 ferentie, te Berlijn bijeen, welke zich ra-1 pectievelijk aan de tarief- en technisch! vraagstukken wijden, hebben, volgens hel I Dagblad, reeds verscheiden zittingen gehouden, I In die nopens het tarief werden belangrijke I wenken gegeven en levendige debatten gevoerd I over de vereenvoudiging van het tarief ei van de afrekening tusschen de verschillende staten. Algemeen wilde men een practise!» oplossing der moeilijkheden. Verschillende denkbeelden werden aan de hand gegew en bepaalde voorstellenwelke beoogen o« de bezwaren te overwinnen, aangekondigd. Uit Straatsburg wordt van den 16dei gemeld, dat de heer G. Rothan, de le kende Fransche diplomaat, geboren te Wis selnheim in Elzas en thans verblijf houdende op zijn landgoed bij Luttenbach, inlet Elzasser Münsterdal, van de politie aanzeg ging gekregen heeft Duitsehland te verlaten Niet langer dan tot a. s. Maandag mag kj op Duitsch grondgebied vertoeven. De beo Rothan was, twintig jaar geleden, gezant schapssecretaris te Berlijn, bij het uitbarsten van den oorlog in 1870 consul-generaal tl Hamburg, en werd sedert op non-activitei* I gesteld. Hij is de schrijver van het b? kende boek over Luxemburg en van dt „Souvenirs diplomatiques en Allemagne tl en Italië", een werk in twee deelen. De rijke bankier v. Bleichröder heeft aan Von Bismarck 10 gouden, 25 zilveren en 25 bronzen exemplaren ter hand gesteld, van een gedenkpenning, dien hij op det 70sten verjaardag van den vorst op de mast te Stuttgart liet slaan. Aan de eene zijde ziet men het gelijkend portret van den rijke kanselier, aan de andere zijde zijn waptn PER TELEGRAAF. LONDEN, 19 Aug. De Standard ver neemt dat de Britsche regeering binnen eenige dagen belangrijke mededeelingen vanhetka- binet van Petersburg over de Zulficar-quaestie verwacht. De Russische regeering verwacht nu een uitvoerig rapport te ontvangen, waan» betreffende het district, waarover het geschil loopttopografische inlichtingen voorkom»,

Leydse Courant | 1885 | | pagina 2