NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Deze Courant ver schijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ABONNEMENT: Prijs per Summer 10 Cent. Vrijdag 24 Juli 1885. N°. 171. AQVERTENTIEN: Kureel: Sclieepmakerssteeg; 0. BIMENLANDSCHK BERICHTEN. DE BOETVAARDIGE. Leidsc ourant Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Van 1O regels0.90. Elke regel meer0.15. tiroote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, 4 contant, zonder rabat, per regel f 0.10. 199e Jaargang. Uitgevers: Gebroeders Muré. Stads-Boriclitcn. Admissie-exameii Hoogere Burger school voor jongens. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, brengen Ier kennis van belanghebbenden dal Int Iwccdc admisslc- exnmcn voor de Hoogere Burgerschool voor jon'»ens, cursus 1885/0. zal plaats hebben in hel gebouw aan de Picterskerkgrachl op Woens dag, Donderdag en Vrijdag 20, 2? en 29 Augustus aanst. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, den 10 Juli 1885. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 8, le alinea der Wel van 2 Juni 1875 Staatsblad no. 95), tot regeling van het toezicht bij bet oprichten van inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen ver oorzaken Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op lieden vergunning is verleend aan G. J. DE JONGII en rechtverkrijgenden lol het oprichten van eene Machinale Koffie branderij in het perceel aan den Nieuwen Rijn no. 85. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders van Leiden, DE K\NTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Lf.iden, den 20 Juli 1885. PROCES-VERBAAL, tan de opening der stembriefjesdie ter be- noeming van één lid ran den Gemeenteraad tan Leiden, den 21 Juli 1885 zijn ingeleverd. Op heden den tweeentwintigsten Juli achttien honderd vijf en tachtig in de gemeente Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inleve ring van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Petru9 Isancus üe Fremery, Wethouder, Voorzitter, en de heeren Mr. Nikolaas Karei Frederik Land en Mr. Francois Was, leden van den Gemeenteraad, stem- opnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembus sen, bij hem den 21 Juli I88.r> overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en be vonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden twaallhonderd acht en vijftig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die brieQes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn één meer dan het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreenzemengdworden -/\j door den Voorzitter één voor één geopend en over luid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zeven en twintig stembriefjes, waarvan twintig oningevuld warentwee geen persoon duidelijk aanwijzen drie niet van bet vereischte zegel vo rz en zyn en twee ingevuld zijn met namen van raadsleden, wier berrt van aftreding nog niet is gekomen. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest twaalfhonderd een en dertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: A. J. Ivrantz 734, J. A. Bots 455 stemmen, J. A. Bos 9, F. Alma Lz. 5, F. G. de Wilde en F- J. Los ieder twee stemmen, vrorts B. H. J. Pols. F. J. Bots, N. F. Taverne, W. F. Van der Hey, den, D. Pander, Mr. N. P. J. Van Buttingha Wi- chers, C. Bonger, Baron J. Van Packet, ,J. Pols, A. D. Hakkenberg Dz.J. J Hwgemans, W. F. Wischman, P. J. Couvee, H. Pufkus, Prof. P. Van Geer, F. Van Dorp, H. Van Wensen, Past. J. Bots, M. Palm, D. E. Siegenbeek van Ileukeloin, B. Blan kenberg, J. Fontein, L. Den Houter en II. Filippo ieder ée'ne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stem men verkregen de heer A. J. Krantz, zonder dat het verschil tusschen het aantal stembriefjes en kie zers daarop invloed heeft. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeente raad de Heer A. J. KRANTZ, Fabriekant alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren in gebracht. En i9 na afloop van dit een en ander proces verbaal opgemaakt in tegenwoordigheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 22 Juli 1885. DE FREMERY, Voorzitter. F WAS LAND' j Stemopnemers. FROCES-VERB4AL van de opening der stembriefjesdie ter be noeming van negen leden van den Gemeen teraad van Leiden den 2len Juli 1885 zijn ingeleverd. Op heden den tweeentuintigsten Juli achttien honderd vijf en tachtig in de gemeente Leidon, is door het bureau van stemopneming in de Ier inleve ring van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens Ie negen uren. Het bureau is zamengesteld uit den heer Patrns Isaacus De FrernerijWethouder, Voorzitter, en da heeren Mr. Nikolaas Karei Frederik Land en Mr. Francois Was, leden van den Gemeenteraadstem opnemers. De voorzitter plaatst op de tafel twee slem bussen, hij hem den een en twintigsten Juli 1885, overge bracht tiil de heide afdeelingen der gemeente Leiden, maarvan een met de daarbij behoorende sleutels en lijsten van kiezers krachtens machtiging ingevolge art. 57 der Kieswet hij Koninklijk besluit \an 23 Augustus 1851 n". 64 \erleend, is ter hand gesteld aan hel onderbureau bestaande uil de heeren leden j \an den Gemeenteraad mr. Johan Theodoor Buys als voorzitter. Herman Cornelis Juta en Petrus Jo hannes Van Hoeken als stemopnemersdie van den uiblag van het door hen bevondene behoorlijk aau- teckening hebben gehouden en van hunne bevinding behoorlijk verslag gedaan. De zegels der bussen worden onderzocht en be vonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden twaalf honderd acht en vijftig stembriefjes tc bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even grool dan hel gclal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter ecu voor een geopend en over luid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard acht stembriefjes, die oningevuld zijn. Het. getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest twaalf honderd vijftig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Mr. C. Cock 1190, L. M. De Laat de Kanter 1044, P. L. C. Diiessen 1010, H. .1. Bool 744, dr. P. J. Kaiscr 730, dr. M. J, De Goeje 727, S. C. M. Knap pert 706, dr. A. Nijkamp 686, P. Alma Lz, 675. in". L. M. J. H. Kerstens 538, F. J. Los 505, P. Van Crancnhurgh 491, C. W. Wiistenhoff 466, H, F. A. Dameri 464, F. Van Dorp 462 stemmen; Voorts A. J. Krantz, II. Pufkus, P. Fontein, ieder 16 stemmen; mr. H. L A. Ohreen, J. A. Bots, mr. C. H. P. Klaverwijden, F. A. Lempers en S. C. Van Doesbuzgh, ieder 5 stemmen; C. II, P. Van Zeyl, 7 stemmen; F. P. J. Driesseri, P. J. Couvee, A. N. C. Van Hees, N. Wouterlood, ieder 4 stemmen; W. C. Muldtv, L. C. Quant, L. Vollehegl. prof. P. Van Geer. C. J. Leembruggen, D. Panoer. B. Den Mouter, C. C. Tieleman, ieder 3 s ommen; T. Bik, F. J. G. W. L-e.s. A. Ij. Dc Sltir'er, mr. .1. A. F. Coebergh. F. G. Dc Wilde, L. Hesse'iuk, T. Sleynman, mr. \V, Van der Knay, N. Stadhouder, dr. J. C. Kist, P. H. Vooihoeve, o. J. Groen. M. H. Fonicin, W. F. Van Wijk Sr., prof. J. K. Van Iter-on, M. W. Jaeger, C. 11. Backer en A. L. Reimeringer,icde 2 stemmen; A. W. S'jlhofF, II. Bokern, A. G. Hessels. B. C. Looyaards, D. A. J. Hoogenstraa eu. G. H. G. v. d. Bcrgh, P. M. W. Trap, J. Warmerdam, J. Hydra, P. H. Swinkels, C. Van Kas, H. Ven Teylingen, F. H. Baaien, J. Ellen, F. S. Van de Pavord Smits, A. v. d. Mark Gzn S. Platted, E. A. Van Tonderen, A. De Haas, mr. N. J. v. Buttingha Wicheis, mr. J. H. Lamberts llurrelbrinck, 11. Lambooy, 1». Ver schuiling, J. J. Van 0*erviiet. C. N. Wannce, H. v. Wensen, J. Wielhoff, M. J. v. Eigeman, J. Scboon- dermark, C. P. v. Leeuwen, H. Tavetne, J. Vogel zang, M. B. Bock. J. Hoog, P. De Haas, B. J. Wij- tcnbiivg, F. Uiltenbroek, C. A. J. Hooiberg, A. Quant, S. B. Vos, H. \V. F. Bakker, J. J. M. Huyser v. Reenen, G. G. C. Wichers v. Kerchem, J. Pols, A. Koetsei. S. Crommelin, G. A. Reiuipringer, C. A. Reimeringer, J. D. B. Brouwer, A. J. Koole, Van Amerongen, J. v. Went, J. De la Bije, B. Thonus, II. Meijeraan A. Alt, M. E. Fon Teyn, P. J. Groen, W. L. v. Kaathoven. W. C. Zuurdeeg, G. N. v. d. Koog, 1). J. Suringar, H. W. Keuls, A. Van Eek, J. T. Willenborg, B. H. J. Schmier, N. J. Sanders, P. C. De Vrind, J. H. v. Wensen. J. B. F. Bernard. J. v. d. Drift, J. Brevee, R. Dc Wilde Rzn H. J. Cochergh, dr. v. Jperen, de oude heer Muré, J. A. v. Dijk, M. P. Meerburg, M.J. Markx, prof. R. Fruin, prof. v. Boneval Faure, prof. Huet, K. He Geus, P. G. Timp, H. J. v. Nouhuys, P. P. Speel, M. Palm, L. De Houter, E. J. Schiet te, P. v. Bleisw ijk Kis, J. W. Florijn en C. Cbrisliaanse Sr., ieder 1 stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heerenmr. C. Cock, L. M. De Laat de Kanter, P. L. C. D.iessen, H. J. Bool, dr. P. J. Kaiser, dr. M. J. De Goeje, S. C. M. Knappert, dr. A. Nijkamp en P. Alrna Lzn. Zijn derhalve verkozen tot leden van den Ge meenteraad de heerenmr. C. COCK, L. M. DE LA AT DE KANTER, P. L. C. DRIESSEN, II. J. BOOL, dr. P. J. KAISEP, dr. M. J. DK GOEJE. S. C. M. KNAPPERT, dr. A. NIJKAMP en P. ALMA Lzn., allen wonende alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren in gebracht. En is na afloop van dit een en arider proces- \crbaal opgemaakt, in tegenwoordigheid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 22en Juli 1885. DE FREMERY. Voorzitter. N. K. F. LAND, c, F WAS j Stemopnemers. STADSNIEUW». Hedenmiddag ten ongeveer 1\ uur is in een sloot aan de Rembrandstraat drie malen te water gesprongen zekeren P., 28 jaar, sjouwer, en wel tengevolge van huiselij- ken twist en dronkenschap. Hij wist ech ter telkenmale zichzelven op het droge te brengen. De uitslag van de verkiezingen van leden voor den gemeenteraad was in de hieronder genoemde gemeenten aldus: Oegstgeest. Gekozen de hh. H. D. Terwee en H. Duivenvoorde. Leiderdorp. Gekozen de hh. G. Zirkzee en G. Van Geer met 89 en 79, herstem- FEU1LLETON. 68.) Hij keek op zijn horlogie, dat op het marmeren blad van het nachttafeltje lag. Het was vijf minuten over achten. „Reeds zoo laat, riep hij." En in een wip was hij uit het bedsloeg een der ramen open, haalde de zonneblin den open een heerlijke frissche luchtstroom drong de kamer binnen, bezwangerd met de geuren van pas gemaaid hooi. Adrien kleedde zich spoedig aanverliet zijn vertrek en trad de gelagkamer der her berg binnen, waar hij juffer Bernardin vond, die hem met een vriendelijk lachje begroette. „Heeft u goed gerust, mijnheer!" vroeg zij hem. „Al te goed," antwoordde hij, „daar ik nu pas opgestaan ben." i/U heeft gisterenavond slecht gesoupeerd, ^il u van morgen ook iets gebruiken?" „Wat kan u mij geven?" „Koffiechocolaad, eieren en brood." «Geef mij dan wat koffie en een paar eieren," Spoedig was het ontbijt gereed en ge- nutligd. 1 Adrien stond op om uit te gaan. „Neemt u uw geweer niet meê?" vroeg de juffrouw. „Neen, ik ga een weinig rondlcopen en kennis maken met den omtrek. Ik zon mijn tijd verliezen en mij noodeloos ver moeien met een koppel patrijzen of een haas op de hei te zoeken." „Gaat u den kant op van het duivelshuisp" „Neen, ik ben wel niet bang, maar wat u mij gisterenavond heeft gezegd, geeft mij kippevel. Ik heb geen den minsten lust om kennis te maken met den zwarten man met zijn witten baard." Adrien wilde zijn plannen verbergen en de aanleiding tot zijn verblijf te Champig- neule niet laten raden. „Daar kan ik inkomen, mijnheer!" ant woordde juffrouw Bernardin. „Maar het schijnt, dat de onbekende man nu niet op la Cordelière is." „Zoo?" „Hij is gisterenochtend vroeg vertrokken." „Hoe weet u dat?" „Arbeiders, die op een veld, dat aan den weg paalt, maaiden, hebben hem zien voorbij rijden in het rijtuig, dat hem was komen halen." „"Was hij alleen?" „Ja, mijnheer! alleen." „Welnu, juffrouw Bernardin," sprak de jonge man lachend, „ik wensch hem goede reis." Hij ging heen en sloeg eerst den weg in, geheel tegenovergesteld aan dien, welke naar la Cordelière voerde. Maar toen hij, na een vrij langen omweg, zich in het open veld bevond, wendde hij in de rich ting van het geheimzinnige huis zijn schreden. „Wat wil ik toch?" vroeg hij zich zelf af. „Mijn vrienden zouden mij, niet zon der reden, voor krankzinnig uilmaken als zij wisten wat ik deed. Ik heb mij een dwaasheid in het hoofd gezet. Maar op dit oogenblik ben ik mij zeiven niet meer mees ter. Ik word beheerscht door een aantrek kingskracht, waarvan ik mij geen verklaring geven kan. Wat wil ik Ik weet het zelf niet recht. Ik ben geroerd, tot in het diepste der ziel getroffen geworden door de jonge en frissche vrouwenstemwelke ik heb gehoordIk wil die zangster zien. Er schuilt daarachter een geheim. Ik wil het doorgronden. Ja, maar heb ik daartoe het recht!" Hij wierp zijn hoofd in den nek. „Dat is redeneeren, en mijne rede heeft niets te maken met de zaakhernam hij„daar ik zelf erken dat wat ik doe, een dwaas heid is. Wat er in mij omgaatis vreemd; ik heb een voorgevoel van iets gewichtigs van gevaren. Een ander in mijn plaats zou niet verder gaan. Maar wat geef ik er om? Wat mij ook gebeuren kan, ik zal tot het einde doorgaan." Toen hij op slechts geringen afstand van de woning was, begon zijn hart sterk te kloppen, alsof hij zich gereed maakte een slechte daad te begaan. Voor het overige was zijn geweten niet heel gerust; hij ge voelde het. Maar hij had tijd gehad na te denken en alles wat hij bij zich zeiven ge zegd had, had hem niet van zijn plannen kunnen afbrengen. Evenwelniet minder voorzichtig dan den vorigen avond, naderde hij den tuinmuur, waartegen hij ging leunen. Bijna op het zelfde oogenblik kwam het hem voor of hij een gedruisch hoorde als van zanddat onder de voetstappen kraakt. Zijn adem inhoudende, ging hij voort met luisteren. (Wordt rertclgd.)

Leydse Courant | 1885 | | pagina 1