NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Deze Courant verschijnt dageIijksbehalve op Zon- e 11 Feestdagen. ABONNEMENT: Prijs per Nummer 10 t ent. ADVERTENTIE N: Bureel: Scheep makersstee»; 0. Maandag 13 Juli 1885. N°. 161. Uitgevers: Gebroeders Muré. Stads-Berichten. DE BOETVAARDIGE. ourant Voor Leiden, per 3 maanden Franco door het geheele rijk, per 3 maanden t 1.25. 1.60. Van 16 regels0.90. Elke regel meerj 0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingenit contantzonder rabatper regel f 0.10. I99e Jaargang. BUHGEMEKSTF.Ii en WETHOUDERS van LEIDEN brengen hij deze ter kennis van de kiesgerechtigden, dat ingevolge art. 8 der wel van 29 Juni 1851 Staatsblad no. 85) de ver kiezing van een lid van den Raad dezer ge meente, Ier vervulling der vacature, ontslaan doof het overlijden pan den heer G. 1VII.- IIELMY DAM8TÉ, die in 1889 moest af treden, zal plaats hebben op Dinsdag, den 21 Juli a. s. van des voormiddags negen tot des namiddags vijf uren. Burgemeester en Weihouders voornoemd, DE KANTER, Rnrgemeesler. E. KIST, Secretaris. Leiden, den 20 Juni 1885, Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden; brengen bij deze teralgemeene kennis dal de passage over de Itoi-zaslrnatvan de HaamsSeeg lot h. t Ktccnschuur van den 13en lot en met den 31en Juli a.s. voor r(j- en voertuigen zal zijn afge sloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, den lt Juli 1885. STABSMIEIIIVS. Door de kiesvereeniging „Algemeen Be lang" zijn in een gisterenavond gehouden vergadering voor de verkiezing van tien leden van den gemeenteraad tot candidalen gesteld deHH.n. J. Bool, mr. C. Cock, P. L. C. Driessen, dr. M. J. De Goeje, dr. P. J. Kaiser, L. M. De Laat de Kanter, S. C. M. Knappert, en P. Alma Lz. dr. A. Nijkamp, A. J. Krantz. Gisterenavond vergaderde de eeniging „Nederland en Oranje" voorloopig vaststellen van candidateu voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezing. De kiesvereeniging „Hecht voor Allen" zal aanst. Maandag vergadering houden. Bij de overgangsexamens van het gym aftredende leden kiesver- tot het nasium, die Woensdag 8 Juli eindigden, zijn bevorderd: van de le klasse tot de 2e 13 leerlingen; bovendien 1 voorwaardelijk voor stelkunde en 1 voor Fransch; niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 2e klasse tot de 3e bevorderd 15 leerlingen; boven dien 1 voorwaardelijk voor wiskunde en Duitsch1 voorwaardelijk voor Duitsch en stelkunde, 1 voorwaardelijk voor wiskunde en 1 voorwaardelijk voor meetkunde en Nederlandsch; niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 3e klasse tot de 4e bevorderd 13 leerlingen; niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 4e klasse tot de 5e bevorderd 13 leerlingen; niet bevorderd 1. Van de 5e klasse tot de 6e bevorderd 5 leerlingen; niet bevorderd 2. Bij de admissie-examens van het gym nasium, die Vrijdag 10 Juli eindigden, zijn toegelaten, tot de le klasse: F. J. De Laat de Kanter, II. F. Kortman, A. A. Ladage, T. Lekkerkerker, B. Oort, S. Ouwehand, M. L. Van Overeem, H. B. Van Rhijn, J. C. Van Ronkel, G. De Boon Swaan, J. D. De Stoppelaar, A. Van Wijk, J. B. Zuur- j deeg; bovendien 2 voorwaardelijk, 1 voor Fransch en 1 voor Nederlandsch. Tot de 2e klasse; B. J. Beuker, J. C. Bijleveld, en 1 voorwaardelijk voor stelkunde. Tot de 3e klasse: B. H. Vos en 1 voorwaar delijk voor Duitsch en wiskunde. De uitslag van het gehouden admissie- examen op de hoogere burgerschool voor jongens is, dat van de 35 candidaten, die zich hadden aangemeld, voor de le klasse zijn toegelaten 23, voorwaardelijk 6 en afgewezen 6. Voor de 2e klasse is 1 leer ling toegelaten. Voor dat examen aan de hoogere burger school voor meisjes hadden zich aangemeld 19 candidaten, die allen zijn toegelaten, en wel: 14 onvoorwaardelijk en 5 met her examen voor één vak. Op de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst alhier hebben de volgende bevorderingen plaats gehad: Piano. Van de le tot de 2e klasse: C. J. Le PooleJ. II. Zaayer, C. Driessen, A. D. W. Foekema Andreae, F.C. Zillesen, G. A. E. Oort, C. M. W. Zillesen, W. Ridderhof, U. Driessen, A. C. Vreede, A. De Koster, H. II. A. Juta, G, H. Ha- mersma, A. M. Jentink, S. H. Obreen en H. W. N. v. d. Heijden. VoorwaardelijkJ. De Graaff. Van de 2e tot de 3e kl.P. Güde, S. J. Le Poole, H. Dingemans, H. A. Ten Brink, J. Van der Hoeven, J. Alma, W. Van Tilburg, W. H. De Graaff, M. Van Maasdijk, E. M. GerlingsE. J. De Ridder, A. A. Ladage, E. Carpentier Wildervanck, H. Jeltes, M. Ridder hof, C. Bos en J. J. v. Amerom. VoorwaardelijkM. Coert. Van de 3e tot de 4de kl.H. C. Mulder, J. Lulofs, H. C. Ten Brink, C. De Graaff, J. E. Boekwijt, C. M. M. v. d. Horn, S. B. Crom- melin, E. Hollmann, C. S. M. Kroesen en J. Hollmann. VoorwaardelijkL. J Quant. Van de 4e tot de 5è kl.: C. M. De Haas, C. Meerburg, A. Boeije, J. Brendel, H. M. Sil- levis, B. A. J. ICoopmaus van Boekeren, C. C. E. A. Jaeger, L. Darlang, J. H. Backer, M. Van Romburg, C. Jesse, F. Roelants, P. D. Vermaas, L E. Ter Meer, A. C. Van Hartrop en G. G. v. d. Hoeven. Van de 5e tot de Re kl.H. J. Coert, A. E. Kooyker, E. J. Couvée, S. J. F. Oudshoorn, C. Coster, A. J Kooyker, H. W. Buys, M. W. Jaeger, P. J. Kromsigt, P. C. T. v. d. Hoeven, A. Van Thiel, W. De Graaff en S. M. Rijke. Van de 6e tot de 7e kl.A. C. G. II. Van Rijen, G. M. v. d. Wal, P. H. Van Thiel, C. C. Slotenmaker, S. Suringar en M. Pleyte. Van de 7e tol de 8e klasse: C. M. E. Kolff, A. M. Zillesen, G. E. J. Visser, M. De Graaff, W. C Blanken, C. G. Kips, B. Sissingh en J. W. P. Rijke. Viool. Van de le tot de 2e kl.: E. Jong- mans, G. Selliger, A. Broese van Groenou, H. W. N. v. d. Heyden, A. G. Boekwijt, F. W. A. Van München, E. Kelder, A. Goekoop, E. B. Couvée, H. J. Wagener, A. v. d. Sande BakhuyzenJ. J. v. Amerom, A. KiinemanJ. D. Blankenberg en A. A. H. Wijnnobel. Van de 2e tot de 3e kl.: J. II. Ruygrok, E. Von Bülow, J. Jonginans, A. A. Oude- geest, R. O. H. Spandaw, J. P. C. v. Dissel, H. G. Martin en A. Kuenen. Van de 3e tot de 4e kl.P. J. Couvée, W. A. Vermaas, J. De Graaff", J. W. De Goeje, G. G. v. d. Hoeven en J. C. Kin- dermann. Van de 4e tot de 5e kl.N. A. L. Land, J. A. Van Dijk, C. Ch. De Loos, M. W. Jaeger, J. Fontein en J. Prinsenberg. Van de 5e lot de 6e kl.C J. W. Heintz, W. Van Geer en F. W. J. Haanstra. Van de 6e tot de 7e kl.: W. C. Blanken. Voorwaardelijk: E. Homberg. Violoncel. Van de le tot de 2e kl.: C. Maar schalk. Van de 4e tot de 5e kl.: F. C. Van Geer. Van de 5e tot de 6e kl.: J. Kunst. Van de 7e tot de 8e kl W. Van Bemmelen. Volgens de nieuwe indeeling van het onder wijs in de théorie, zijn in de 1 e kl. geplaatst L. Oudshoorn, S. Oudshoorn, M. W. Jaeger, S. Knotter, F. W. J. Haanstra, J. Fonteyn en W. v. Tilburg, en in de 2e klM. P.C. Van Geer, J. L. E. Jaeger, M. Van Hartrop en E. Homberg. Van de Elemenlairklasse tot de Ie Koor- lclasse: H. Dingemans, A. M Jentink, J. Car pentier Wildervanck, M. A. Coebergh, S. H. Obreen, M. Coert, G. A Gooszen, A. Muller, J. Alma, N. Vieweg, C. J. Le Poole, J. Tielc- man, D. Jaeger, C*ViTiBfl?l8fiTf Kinrlrrmmn. E. Kelder, J. Kooreraan, C. Kooreman, F. De Wilde, W. Overgaauw en A. Tielemaii. Van de le tot de 2e KoorklasseJ. De Car pentier Wildervanck, J. E. Boekwijt, .1. C. L. Oudegeest, A. C. Overgaauw, A. DuboisC. Coert, C. F. De Loos, J. C. De Loos, A.,Tiele- man, H. A. Ten Brink, 11 C. Ten Brink, M. Tieleman, A. A. Oudegeest, II. J. Van Leeu wen, J. H.Ruygrok, E. Von Bülow, A. D. H. Foekema AndreaeF. J. De Laat de Kauter, L. Quant, W. A. Vermaas, D. A. Heynsius, F. C. Zillesen, J. Fontein en D. J. J. De Koster. Het getal der in de Stedelijke Werk inrichting opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 39 tot 65 volwas sen personen en 3 tot 12 kinderen. Deze week werden op „Rhijnzigt" genomen 1293 zwembaden door heeren en 88 door dames. Temperatuur van het water 23° Celsius. Men schrijft ons: De hooibouw gaat voorspoedig, waarbij de droogte zeer in de hand werkt. Het hooi wordt geurig bin nengehaald en de berg met een voldoenden voorraad voor den winter gevuld. Maar op verreweg de meeste plaatsen wordt het FEUILLETON. 58.) - Maar zooals ik zooeven zeide, de graaf heeft zoo zijn denkbeeldendie de lijd slechts kan wijzigen. Wacht, hoop." Zij zuchtte diep. „Neen," hernam zij, droevig het hoofd schuddende, „hij is onvermurwbaar en zal onverbiddelijk blijven. Hij had het recht "lij te veroordeelenhij heeft het met een verschrikkelijke gestrengheid gedaan!.... Ik heb mij niet te verdedigen en mij te ver zetten, ik heb mijn lot verdiend. Lijden, dat is mijn bestemming. Tusschen den graaf De Lasserre en de rampzalige die gij zoor u ziet, mijnheer, bestaat geen enkele band meer. Voor hem ben ik niets meer, voor hem behoor ik niet meer tot deze wereld." „U bedriegt u, mevrouw." Zij schudde opnieuw met het hoofd. „Niet alleen denkt de graaf aan u, me vrouw!" dus ging de notaris voort, maar hij stelt levendig belang in uw omstandig heden. Gelijk ik reeds de eer bad u te zeggen, heeft hij slechts één brief geschre ven sedert zijn vertrek uit Parijs. En in dien brief, mevrouw, was er bijkans uit sluitend sprake van u." „Van mij? Ah ja! hij verhaalt u, dat ik het vermetele of waanzinnige denkbeeld heb gehad hem achterna te zetten, en hem mijn dochtertje te ontrukken." „Dat zegt hij mij niet alleen, mevrouw! Voor het overige is het slechts ten uwen gevalle, dat hij mij schreef. De jonge vrouw zag Corvisier met groote, verbaasde oogen aan. Nu zal ik u zeggen, mevrouw!" dus ging de notaris voort, „waarom de graaf mij ge schreven heeft, welke zijn bedoelingen zijn of liever wat zijn wil is en waarom ik u verwachtte." „Ik luister, mijnheer." „Ik verwachtte u, mevrouw, omdat iets mij zeide, dat gij komen zoudt." „U heeft mijn smart gegist, mijn angst!" „Ja. En daarenboven wist ik, dat gij in buitengemeen moeilijke omstandigheden verkeerdet, dat gij geen geld hadt, kortom dat gij u nagenoeg zonder eenige middelen. Een blos overdekte plotseling de wangen der jonge vrouw. „Maar wat denkt gij dan, mijnheer!" riep zij opstaande. „Vergeef het mij, mevrouw! dat ik met die groote vrijmoedigheid tot u spreek. Zij doet in geen enkel opzicht te kort aan den eerbieddien ik u toedraag." „Ik ben arm zeer arminderdaadmijn heer," hernam de gravin, „daar ik niets bezit. U ziet mijn toilet; dat verraadt alles behalve overdaad." Zij glimlachte bitter. „Ik had slechts een japonging zij voort „maar die was rijk. Voor ettelijke hon derden franken kant lag er op. Die heb ik verkocht om niet van honger te sterven." „Verschrikkelijk!" viel de notaris haar in de reden. „Heb geen medelijden met mijn toestand, mijnheer! Ik zal met moed, met berusting en waardiglijk mijn ellende dragen. U weet waarom ik u ben komen opzoeken. Met geen ander doel! Denk toch niet, dat ik een tegemoetkoming in den nood vraag." „O mevrouwantwoordde Corvisier op bedroefden toon, „hoe kan u op die wijze mijn woorden uitleggen?" „Laten wij er niet meer over spreken, mijnheer! Wij hadden het over den brief en de bedoelingen van mijnheer De Lasserre." „Juist, mevrouw! maar ik moet u zeg gen dat ik thans wel wat verlegen sta." „Wat u mij thans ook zal zeggen, ik beloof u, dat ik mij daardoor niet gekrenkt zal gevoelen." „'t Is de graaf! die mij meegedeeld heeft, dat u zonder geld was en spoedig aan alles volslagen gebrek zou liebhen. Derhalve verzocht hij mij in zijn brief onverwijld alle mogelijke stappen te doen en te laten doen, die ik noodig zou achten om uw verblijfplaats op te sporen. Ik moest u dan schrijven of mij tot u begeven. Niets mocht ik verzuimen. Dat heb ik ook niet gedaan, mevrouw! Ik heb u in Italië laten opsporen, overal waar ik kon veronderstellen dat gij u zoudt kunnen bevinden." „Waarlijk mijnheer? En waartoe?" „Ik volgde slechts den last op van den graaf. Maar gelief mij verder aan te hoo- ren. Alle nasporingen waren vruchteloos. Daar ik genoodzaakt was in deze kiesche zaak met eene buitengemeene behoedzaam heid en voorzichtigheid te handelen bediende ik mij natuurlijk niet van zekere middelen, die ongetwijfeld tot beteren uitslag zouden hebben geleid." [Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1885 | | pagina 1