LEIDSCHE rot ittvr. 1885. 36. DONDERDAG 12 FEBRUARI. STADS-BERICHTEN. JACHT EN VISSCHEïtïJ. De Couranl verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeels jaars f 1.50, franco p. p. f 2.— Kinderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De pr^js der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere rc.y! meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsrnimte. le Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, lezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 27""> Januari S, n°. 45; lelet op art. 11 der wet van den 13d« Juni 1857 Staatsblad n». 87); Kl'lrengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door 'Gedeputeerde Staten is bepaald: dat de uitoefening der jachten op waterwild, opgenoemd in art 15 d, en h der wet van den 13d'° Juni 1857 Staatsblad n«. 87), wordt oten op Zaterdag den 2811,n Februari aanstaande; i. dat de uitoefening van het weispel van kwartelen met steekgaren of {net (art. 15, litt. e der bovengenoemde wet) is toegelaten van den April aanstaande tot en met den 8*"» Juli daaraanvolgende, doch het vliegnet in geen geval tot het tirasseren van kwartelen mag wor- Eebruikt dat de visscherij in de binnenwaterenwaaronder ook worden verstaan ren door sluizen afgeslotenzal zijn gesloten van den 3d<° April aan- jde tot en met den 3dt° Juni daaraanvolgende, met uitzondering: van de visscherij door middel van fuiken, aalscharen, aalkorven, dobbers en door peuren naar aal en paling van de visscherij met de gebbe om kleine vischjes te scheppen tot aas voor de dobbers; dal het visschen met kuilnettenwaaronder ook behooren ankerkuilen aalboomen, van den 3din April aanstaande tot en met den 17d™ Juni involgende, is verboden; jat de kooilieden hunne kooieenucn in dit jaar moeten opsluiten of' keu van den 7d,° Maart tot en met den 25,te" April en van den 6d" tot de opening der jacht op waterwild. zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan- it, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal tn in de fl/ederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd ravenhage den 30"'11 Januari 1885. F O C K. voorzitter van den Gemeenteraad van Leiden noodigt bij deze, krach- irt. 7, 2d' alinea der wet van 4 Juli 1850 Staatsblad n°. 37), de in- dezer gemeente uit om, zoo zij elders in de directe belastingen angeslagen, daarvan voor den 15d'° Februari e. k. door over- der aanslagbiljetten ter secretarie dezer gemeente, te doen blijken, ode zoo noodig hun recht te bewjjzen ombij de jaarlijksche herzie- ler Ijjsten van kiesbevoegden, daarop te worden geplaatst, geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche ut. De Voorzitter voornoemd, es, 2 Februari 1885. DE KANTER. id BINNENJLANDSCHE BERICHTEN. LEIDEN, 11 Februari, gdr den commissaris des konings in Zuidholland zijn tot secretarissen 8 e militieraden voor de lichting van dit jaar benoemd de volgende bij dien in het le district, J. A. Reynders, te 'sGravenhage; bij hel 2< district, mr. W. A. Mees, te Rotterdam; bij dien in het triel, P. De Haas, le Leiden, en bij dien in het 4' district, W. Van 5ferg, te Dordrecht. De Hoogewoerd leverde heden een recht levendig aanzien. Van zeer koningen wapperde Neerland's vlag, als een blijk van belangstelling jewoners in het voorrecht een der geburen, de heer M. Glasbergen, linken, die heden zijn 80""> jaardag mocht vieren. Gisteren zijn in de vergadering der liberale kiesvereeniging «Het Alge- Belang", in plaats van de heeren prof. 11. Van der Hoeven en S. C. loesburghdie als bestuursleden aftraden, gekozen de heeren prof. A. n en prof. S. J. Fockema Andreae. Er werd in deze vergadering be- zich aan te sluiten aan de Liberale Unie en tevens o;n alhier eene ile kiesvereeniging op te richten. In het Logegebouw werd gisterenavond eene gewone vergadering ge- a door de afdeeling Leiden en omstreken der Nederl. Maatschappij voor ouw en Plantkunde. Aangezien d'. H. Boursse Wils door treurige ndigheden zich verhinderd zag het presidium waar te nemen, nam de d'. W. P. Weebers diens plaats in. De voorzitter deelde vervolgens dat een schrijven was ingekomen van d'. F. A. Jentink waarin deze I s gaf, dat, hoewel zich vereerd gevoelende met de hem opgedragen king als lid van het bestuur, hjj zich genoodzaakt zag door veelvul dige bezigheden daarvoor te bedanken. Ingevolge het besluit op de laatst gehouden gewone vergadering was alstoen de heer Roelolls Heijrmans uitge- noodigd als zoodanig zitting te nemen, die zich daartoe had bereid verklaard. De voorzitter wenschte de vergadering geluk met dit besluit, aangezien de heer Heijrmans, als deskundige, de afdeeling van veel nut zal kunnen zijn. Nog werd mededeeling gedaan, dat de zilveren medaille, door de afdeeling verworven op de in het vorige jaar te Buitenzorg gehouden tuinbouwtentoon stelling, was ontvatfgen, en dat op 24 Februari aanst. eene vergadering met dames zal worden gehouden, waarin als spreker zal oplreden de heer M. L. Q. Van Ledden Hulsebosch, met eene belangrijke voordracht over plantaardig voedsel. Bij die gelegenheid zal weder eene verloting worden gehouden, doch op een anderen voet als voorheen. Slechts dén plant, doch van waarde, zal worden verloot. Nadat een gemeenschappelijk bezoek aan de in Maart aanst. te Haarlem te houden tentoonstelling was besprokenwees de voor zitter met een enkel woord op de kostbare verzameling planten, waaronder prachtige exemplaren Anthuriums, die ter bezichtiging waren aangebracht. Hij vond daarin aanleiding mede te deelen, dat het denkbeeld bij het bestuur was omstaan de leden-tuiniers, bij wien zooveel schoons voorhanden was, uit te uoodigen ieder voor zich iets tot datzelfde doel beschikbaar te stellen op later te houden vergaderingen. Eene dusdanige opluistering zal voorzeker meerdere aantrekkelijkheid tengevolge hebben. Na de pauze was aan de orde de beantwoording van de op de laatstge houden vergadering in de bus gevonden vraag: «Hoe kan men het best An thuriums vermenigvuldigen?" De heer Witte had zich bereid verklaard die fiemelsbreed verschil dat in genoemué 09, luaeengeslacht behoorden, bestond, beschreef het karakter dier plant en kwam, na menige nuttige en leerzame aanwjjzing voor den tuinier, tot het resultaat, dat èn door zaad èn door verdeeling de Anthuriums zeer goed vermenigvuldigd kunnen worden, mits de grootste zorg werd in acht genomen. Deze plant toch, die in Centraal-Amerika thuis behoort, heeft behoefte aan goede warmte en behoorlijke vocht. Ook de grond, waarin zij wordt opgekweekt, moet met zorg worden behandeld. Voor deze mededeeling werd met toejuiching dank betuigd. Het uur te ver verslrekeivzijnde werd de aan de orde zijnde vraag: «Waartoe dient de verwatering van timmerhout" verdaagd tot de vol gende vergadering, alsmede de vraag, heden in de bus gevonden: //Bestaat er ook middel tot verdrijving van slakken uit broeikassen? Zoo ja. Welk?" Door den heer C. W. Luders, directeur van het ethnographisch museum te Hamburg, zijn een aantal photografiën, benevens een fraai plaatwerk aan het ethnographisch museum alhier ten geschenke aangeboden. Gisterennamiddag heeft de 21-jarige J. J. B., kuiper van beroep, zijn 66-jarigen vader, tijdens eerstgenoemde beschonken tehuis kwam, gedeelte lijk het oor afgerukt, tengevolge waarvan dat lichaamsdeel in het akade- misch ziekenhuis moest worden verbonden. Zooals bekend is werd onlangs, daartoe in staat gesteld door vrijwil lige bijdragen van ingezetenen uit de gemeenten Leiderdorpen Zoelerwoude, het ijs in den Rijn berijdbaar gemaakt: dit geschiedde voornamelijk met het oog op de werkeloosheid, waarvan de gevolgen zich ook daar lieten gevoe len. De maatregel heeft dan ook vele mannen eenig werk verschafthoe wel hel van niet langen duur is geweest. Met het oog op het groote nut dat door deze bijdragen is gesticht, hebben de hh. G. Van Geer en H. Hem- mingson, respectievelijk burgemeester van genoemde gemeenten, eene op roeping tot de ingezetenen hunner gemeenten gericht tot het bijwonen eener vergadering op morgen Donderdagavond, des avonds te 7 uren, ten huize van den heer P. J. Ramaker te Leiderdorp, ten einde te beraadslagen over een plan om dien genomen maatregel te bestendigen, opdat men bjj voorko mende gelegenheid dadelijk gereed zal kunnen zijn de handen aan het werk te slaan. De minister van financiën maakt bekend dat het saldo van's rijks schat kist op 7 dezer bedroeg: bij de Nederlandsche bank 10,414,931.12en bij de betaalmeesters 11.653,772.28%. Te zamen f 12,068,703.40% Het stoomschip Prins Frederik. van Amsterdam naar Batavia, arri veerde te Suez den 10d<" Februari en zette terstond de reis voort. De Prins van Oranje, van Amsterdam naar Batavia, passeerde Kaap Rocca 10 Febr. De bekende harddraver Concordia is naar men aan het D. ri Z\ en 's Gr. meldt in andere handen overgegaan. De heer Albersindus trieel te Dordrecht, heeft het paard van den heer Meursing uit Alblasser- dam gekocht. Op verzoek van den commissaris van politie in de eerste afdeeling te Rotterdam, zijn 8 dezer door de politie te Delftshaven aangehouden W. J. Heystek en J. J. Th. Klumpers, als beschuldigd van de oplichting, waar tegen door genoemden commissaris dezer dagen is gewaarschuwd. Zij wor den ter beschikking der justitie naar de cellulaire gevangenis overgebracht.

Leydse Courant | 1885 | | pagina 1