Lfil D8CIIE HH II T. 1H85. 25. VRIJDAG 30 JANUARI. -3T A DS-B E RI CHTEN. 10 43 70! 1 Ut Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeels iaars f 1.50, franco p. ^tlimulerlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. 58! De prijs der Advertentiên is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. 641 p. f 2.— BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN brengen ter 93 inis van belanghebbendendat b(j de op heden plaats gehad hebbende 91 loting van zes en twintig obligation, elk groot 1000, en een 90 Ngatie groot ƒ500, behoorende lot de geldleening van 125,000, aangegaan 92 eiolge de raadsbesluiten van 21 November. 12 en 30 December 1878. 5; dgekeurd door de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, bij resoluiien 10J» 16 December 1878 en 14 Januari 1879, zijn uitgetrokken de N". 2, 33, 34, 35, 44, 45 46 51, 54 57, 56, 61, 66, 67, 69, 93, 95, 163, 165, 167, 113, 116, 119 en 120, ieder 5i ot 1600, en N». 125o, groot 560, die op 30 Juni a. s. aflosbaar gesteld, op welk tijdstip de obligation ophouden rente te dragen. In wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Weihouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. iiden, 29 Januari 1885. E. KIST, Secretaris. It -BRGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden lezien het adres van A. OTGAAR. wonende alhier, houdende verzoek om gunning tot oprichting van eene Chemische IVasch- en Ferverij, in het TJceel in de Kaats- ol Branderspoort, aan het Galgewater, genummerd 15 b. j ielet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad n°. 95); leven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de giagenop de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat Donderdag den 12 Februari aanst., 's voormiddags te elf uren op het dhttis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. eiden29 Januari 1885. E. KIST, Secretaris. 1( b. Hu BINNENLANDSCHE BERICHTEN. LEIDEN. 29 Januari. - Door de geneeskundige staatscommissie zijn gisteren tot arts bevorderd heeren dr. G. W. S. Lingbeek, D. E. Siegenbeek v. Heukelom en E. F. J. Irspink, med. doctorandi. Toegelaten voor het 1' gedeelte de heeren: J. H. Ackens en J. J. Tjaarda, med. doctorandi. Heden zijn door de politie alhier aangehouden twee niet alhier te hnis J oorende manspersonengenaamd W. M. oud 50 jaaren J. de V.oud jaar, die zich aan bedelarij hebben schuldig gemaakt, en tegen wie te zake proces-verbaal is opgemaakt. Heden is op last van den garnizoens-kommandant een paardtoebe- rende aan het 2* reg. veld-artillerie alhier, afgemaakt als lijdende aan Dsamettelijke huidworm, waarna het onder toezicht der politie is begraven. - De temperatuur verschilde heden met die van voor enkele dagen ruim op den middag toch teekende de thermometer 50° F. Het dooit derhalve hard dat er reeds groote opening in het ijs ontstaan, waar II. Dinsdag ar en paard overging. Toch heeft de winter nog te kort geduurd voor tn, die nooit genoeg van schaatsenrijden hebben en nu een zuur gezicht len omdat de natuur een zooveel bljjder aanzien heeft, al is een stevige st met eene massa sneeuw dan ook dol-prettig en zoo uitermate gezond. zjjn er dan ook, die niet gelooven dat de dooi doorgaat, (hetgeen na- rlijk op het schaatsenrijden blijft zien, hoenel zij het niet willen weten), wel om deze redenen. Vooreerst zijn de huizen niet of niet genoeg van vorst uitgeslagen en ten anderen zijn de hoopen kraaien, die in de stad ien waren, eensklaps weer naar buiten gegaan. Dat doen anders de jjSMaien niet. 112®" De minister van financien maakt bekend, dat op den 8"en April e. k. Svolgende dagen het in art. 2 van het kon. besluit van 7 Juni 1856 n°. 80 Ijioegsel Stbl. 1856 n*. 125). bepaalde vergelijkend examen zal worden {louden voor de betrekking van surnumerair der registratie en domeinen, uarvoor tien plaatsen ter vervulling worden opengesteld. Zjj, die tot dat 'urnen wc.ischen te worden toegelaten, moeten vóór of uiterlijk op den Februari e. k., het bij art. 4 van voormeld besluit bedoelde verzoek- 20khrifl indienen, met overlegging van de bij dat artikel gevorderde stukken. f 11 De minister van waterstaat, handel en njjverheid vestigt er de aandacht I,us' dat overeenkomstig art. 5 van het kon. besluit van 7 October 1884(5(62. 215) de verzending der postbewijzen aan de belanghebbenden is overge- len. Die verzending behoort te geschieden in een omslag of in een brief, D*Alèiarvoor gewoon briefport verschuldigd is, zij geschiedt dus niet, gelijk bij gewone postwissel ambtshalve, door de zorg der postadministratie. Met het stoomschip Limburg zal 31 Januari aanstaande, des morgens 11% uur, eene brievenmaal worden verzonden uit Rotterdam naar Padang i Batavia. Het stoomschip Gelderland, van Java naar Rotterdam, passeerde 28 133 46 89»" Jan., des namiddags 2% uur. Dover. De Voorwaarts, van Amsterdam naar Batavia, passeerde Malta den 28 Jan. Volgens opgaal van Bureau Veritas zijn in de maand December 1884 verongelukt 77 zeilschepen, waaronder 1 Nederlandsche, en 16 stoombooten. De afdeeling wis- en natuurkunde der kon. akademte van wetenschap pen te Amsterdam zal op Zaterdag aanst. aldaar eene gewone vergadering houden. Op Maandag a. s. zal Z. D. hoogw. den bisschop van Haarlem de reis aanvaarden naar Rome. Tot ontvanger der gemeente Hillegom is benoemd de heer A. M. Van der Jagt, aldaar. Dinsdagavond is de passagierstrein van 10.30 Staatsspoor uit Rotterdam te Zwijndrecht in botsing gekomen met een goederentrein. De machinist van den personentrein is gekwetst en drie goederenwagens zijn door het vuur der locomotief in brand geraakt. De passagierstrein beliep geen schade, en de passagiers geen letsel. Gisteren werd te Amsterdam eene bijeenkomst gehouden van eenige aandeelhouders der Noord-Zuidhollandschestoomtramweg-maatschappij, bijeen geroepen door den heer H. W. Knottenbelt, te 's Hage. Genoemde heer ont wikkelde de bezwaren die hij tegen den plaats gevonden verkoop van ge noemden tramweg aan de hh. Broekman en Honders heeft. Om reden, zooals reeds vroeger is medegedeeld, een hooger bod aan de commissie van liquidatie is gedaan en deze commissie onwettig is benoemd, wenscht de heer Knottenbelt tegen den verkoop te protesteeren en eene vordering in te stellen om de maatschappij weder te brengen in den toestand als voor de liquidatie. Een consortium is bereid de maatschappij te reorganiseereu en de niet-toetredende aandeelen met 8 pCt. in plaats van ruim 4, als thans geboden wordt, te betalen. Hjj wenscht dit proces voor eigen risico te voerenalleen wenscht hij te wetenin hoeverre de aandeelhouders hem in zijne verdere stappen willen steunen. Het voornemen bestaat eene buiten gewone vergadering van aandeelhouders te doen bijeenroepen, om door deze vergadering de vroegere besluiten te doen afkeuren. De aanwezige 148 aan deelen betuigden hunne adhaesie met dit plan, terwjjl voor het bijeenroepen dier vergadering 160 aandeelen gevorderd worden ingevolge de statuten. De commissaris van politie in de 4' sectie te Amsterdam, de heer Zur Muhlen. ontving dezer dagen een brief van een verpleegde uit Ommerschans, zich noemende Jan Oort. met verzoek hem twintig gulden te zenden, daar anders de boel in brand zou worden gestoken. Natuurlijk zijn dadelijk pogingen aangewend om den man in hechtenis te nemen. Om een denkbeeld te geven van de drukte op de schaatsenbaan der IJsclub in het Willemspark te Amsterdam, op Maandag, dient de mededee- ling, dat o. a. 7 vaten melk voor chocolade en melk verbruikt werden. Gisterennamiddag is in de koQiepellerij op de Zoutkeetsgracht te Am sterdam een meisje door de machine gegrepen en verpletterd. Hare moeder die van het jjselijk voorval getuige was en haar kind wilde helpen, kwam evenzeer op eene vreeselijke wijze om het leven. De rechtbank te Arnhem deed gisteren uitspraak in de zaak der drie vrouwen uil Groesbeek, die een kind van 13 dagen te vondeling hadden ge legd. Zij veroordeelde de le dier vrouwen, de moeder van het kind, die het kind in eene keuken te vondeling had gelegdtot 8 dagen celstraf, en de beide andere vrouwendie het kind daarna in het open veld te vonde ling hadden gelegd, ieder tot 14 dagen celstraf. Gisterenvoormiddag brandde in de buurtschap De Heuven, onder Wisch, eene groote hofstede af. Terwijl de moeder afwezig was, dronk een 3-jarig meisje te Stiens uit een ketel met kokende melk, waardoor het inwendig deerlijk gebrand werd. Dadelijk werd geneeskundige hulp ontboden. Er bestaat eenige hoop op levensbehoud. Het volgende drietal, ter beroeping van een predikant bij de Evang. Luth. gemeente te Middelburg, is zamengesteld: dd. G. A. Alers, te Tiel; C. A. Evelein, te Leiden, en D. Snijder, te Bodegrave. 'sGRAVENHAGE, 29 Jannari. Door Z. M. is benoemd tot broeder der orde van den Nederlandschen Leeuw, de wachtmeester te paard P. De Vogel, commandant der brigade maréchaussee te Breda, en is aan den heer mr. VV. Stortenbeker, directeur van onderwijs, eeredienst en nijverheid in Ned.-Indië, vergunning verleend tot aanneming der benoeming tot officier de l'instruction publique, welke titel hem door den minister van openbaar onderwijs en schoone kunsten in Frankrijk is geschonken. Door Z. M. is benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de arrond.-recht- bank te Rotterdam, mr. J. H. Uiterwijk,advocaat en procureur aldaar, vroe ger substituut-griffier bij dat college. Door Z. M. is, op hun verzoek, eervol ontslag verleend: aan J. llijner,

Leydse Courant | 1885 | | pagina 1