deeling dat in de Morgue te Brussel een lijk is gedeponeerd, waarvan het signalement veel overeenkomst moet hebben met dat van genoemden heer. Onmiddellijk is iemand naar de hoofdstad van België vertrokken om hel be wuste Ijjk te herkennen. v. Z. en s Gr Door het schrikken van het paard geraakten Zondag bij deSloterbrug paard en tilbury van den heer B. te Haarlemmermeer in dc Ringvaart. B. sprong er uit en mocht de voldoening smaken zijne vrouw te redden, doch het paard is verdronken. Met voorbeeldelooze bedaardheid en als 't ware onder het oog van de omstanders en de politie, heeft jl. Zaterdagavond zekere Jansen bij den goud en zilverkashouder Boers op den Vijgendam te Amsterdam eene glasruit stuk geslagen en onder de in de winkelkast uitgestalde kostbaarheden een geduchlen greep gedaan. In een oogwenk werd de dader door enkele van de voorbijgangers en den winkelier gegrepen. Men ontrukte hem het gestolene, en door agenten van politie is hij vervolgens naar het commis sariaat gebracht. Dit is binnen enkele jaren reeds de derde maal dat op die wjjze bij B. diefstal gepleegd werd. LI. Zaterdagmiddag, te ruim 4% uren, is Pieler Bakker, landbouwer, woonachtig te Oude-Niedorp, die lot het koopen van schapen eerst Amster dam en daarna Sloten had bezocht, bij zijne terugkomst uit laatstgenoemde gemeente, aan de Amsterdamsche vaart, nabij Halfweg, aangerand door drie personen, die hem met geweld hebben aangegrepen, zijne kleeding ge scheurd en daaruit eene portefeuille met t 850 ontvreemd, waarna zij hem in de vaart hebben geworpen, waaruit hij zich slechts met moeite heeft kunnen redden. De justitie doet onderzoek. Door de eigenaars der eendenkooien op Tessel worden sinds een paar weken eene menigte vreemde eenden gevangen, die in deze omstreken hoogst zelden worden gezien en gewoonlijk noord-oostelijker landen van Europa bewonen. Voor de kooikers levert de vangst van die vogels belangtijke voordeelen op. Soms toch worden honderd-vijftig en meer van deze eenden op één dag gevangen. Zaterdagmorgen ontstond, vermoedelijk door vonken uit de kachelpijp, brand in de school aan de Hoorn op Tessel. Het hoofd dier school ontdekte den brand het eerst en wist door zijne bedaardheid alle kinderen veilig te doen vertrekken. Weldra snelden nu de bewoners als één man ter blusscbing toe, en spoedig was men de vlammen meester. Het is thans gebleken, dat de dader van den diefstal ter Wagening- sche boek- en muziekdrukkerij, ten nadeele der gezellen gepleegd, is de 14-jarige E. P., ter drukkerij werkzaam. Hij heeft bekend, meermalen, wanneer de drukkerjj gesloten was, zich door inklimming toegang te heb ben verschaft. Een werkman, die te Leeuwarden op het nieuw aangelegd wordende stationslerrein bezig was met het stellen eeuer centrifugaalpnmp, had het ongeluk te vallen. In zijn val greep hij de pomp; het zware voorwerp ver wondde hem echter ernstig aan het hoofd. Ofschoon er spoedig geneeskun dige hulp verleend en hij daarna naar het ziekenhuis overgebracht werd, is bij 's namiddags aan de gevolgen overleden. De Duitsche kleermaker, die onlangs wegens een politiek vergrijp in zjjn vaderland tot gevangenisstraf was veroordeeld, om die te ontgaan her waarts gevlucht, bij Tietjerk nil den spoortrein gesprongen was, toen een zijner beenen daarbij had gebroken, heelt vóór eenige dagen hel stadszie kenhuis te Leeuwarden hersteld verlaten en is naar Amsterdam vertrokken, waar hem werk is verzekerd. Inmiddels echter is zijne vrouw in Duilsch- land overleden, en zijn vier jeugdige kinderen achtergebleven, om die te doen overkomen, thans de openbare liefdadigheid wordt ingeroepen. Ten aanzien van den diefstal bij eene alleen wonende vrouw te Bruns- sum, wordt aan de tV. Ct. nader hel volgende gemeld: De vrouw hoorde in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. gerucht in hare woning. Van hare legerstede opstaande, bemerkte zij in een zijkamertje een in het ge laat zwart gemaakt persoon, die, zoodra hij haar gewaar werd, op haar aankwam en haar zulk een hevigen sloot toebrachtdal zij ter aarde viel. De onverlaat begaf zich daarop naar de binnenkamer, waar hij eene lade open deed en, na daaruit eene beurs met geld te hebben ontvreemd, zich verwij derde. Den dader, waarschijnlijk goed met de lucaliteit bekend, heeft men tot heden niet ontdekt. De voordeur schijnt met een valschen sleutel te zjjn geopend. 'sGRAVENHAGE, 9 December. Door Z. M. is aan de na te noemen personen verlol verleend tot het aan nemen en dragen der onderscheidingsteekenen, achter hunne namen ver meld: H. Sluiter, onderscheidiiigsleekeu 5' kl. van hel Borst beeld des Be vrijders van Venezuela; L. M. P. M. II. graal Wolfl-Meiteruich, te Arcen en Velden, het IJzeren Kruis 2* kl. van Pruisen, heriuneringspeiining aan den veldtocht 1870 1871 van Duitschland, ridder van de Malthezerorde; F. C. Tromp, te Amsterdam, officier d'académie, waartoe hij door den minister van openbaar onderwijs en schoone kunsten van Frankrijk is benoemd; mr. R. J. W. F. baron Van Hoevell tol Nijenhnis, te Zwarts nis, creridder der Johanniterorde, waartoe hij door den koning van Pruisen is benoemd; mr. J. L. De Bruyn Kops, te 's Gravenhage, officier der orde van dc Kroon van Italië; mr. C J. Sickesz, wonende op de Cloese bij Lochem, en P F. L. Waldeck, te Loosduinen, respectievelijk van commandeur en van ridder le kl. der orde van Hertog Peter Frederik Lodewijkhun door Z. K. 11. den groothertog van Oldenburg geschonken. Door Z. M. zijn benoemd: tot notaris le Aardenbnrg, J. M. De Graad, candidaat-notaris te Sluis; tot odicier van justitie bij de arrond -rechtbank te Winschoten, mr. T. J. Noyon, thans subsi.-odicier van justitie bij de arrond.-rechtbank le Rotterdam. De minister van financiën zal op 11 dezer geen audiëntie verleenen. Door burg. en welh. is met 1 Januari e. k. weder voor den lijd van één jaar tot gemeente-archivaris benoemd de heer A. J. Servaas van Royen. De 's Gravenhaagsche bestuurdersbond heelt by adres aan den gemeen teraad eenige middelen aanbevolen ter leniging van het lot van den haud- werksman. Aangezien de bestuurdersbond geen rechtspersoonlijkheid bezit en hij dus op grond van art. 9 der Grondwet qua talis de bevoegdheid tot het indienen van petitiën mist. wcnschen burg. en weth. omtrent dit adres over te gaan tot de orde van den dag. j Te dezer stede is overleden dr. G. A. Van Limburg Brouwer, emeritus predikant van Amsterdam. I In tegenwoordigheid van de directie der N. en Z. llollandsche redding- maatschappij, nldeeltng Scheveningenen meerdere autoriteiten op het gebied van het zeewezen werden in den avond van 8 Dec. door den heer Lefèbre de aangekondigde proeven genomen met de Holmes' zee-vlammen (categorie redding-boei-lichieii). liet eflect van het Holmes' licht, scherp afstekend lusschen de donkere zee en lucht, was schitterend. Het was geen rook of witte damp, maar eene heldere witte vlam, zoodat de visschersschuiten op het strand Hink verlicht werden. Jammer alleen, dat wind, stroom en het hooge water de brandende toestellen beletten lang genoeg zee le houden en zij dientengevolge spoedig op hel droge werden gezetniettegenstaande Jacob de ankerzeiler der redding-maatschappij zich tot aan de schouders door de branding had begeven. Bij redding van schipbreukelingen zullen deze zee- vlamnten zeker goede diensten kunnen bewijzen. BUITEN LA N D S C H E BE RICHT N7 BELGIE In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad te Brussel werd de discussie en het votum der kamer, in zake de politie in burgerkleeding, door den burgemeester Bols in herinnering gebracht. Hij verklaarde al het geen hij had gezegd eB had gedaan le handhaven en in het vervolg niet anders te handelen dan hij tot dusver had gedaan. Hij wenschte het abso lute recht der gemeentelijke overheid, om zorg te dragen voor de openbare orde, ongeschonden te houden. ENGELAKDt Het Court of Queens Bench heeft [uitspraak gedaan in het hooger be roep, door Braillangh ingesteld van een vonnis der rechtbank, waarbij hjj veroordeeld werd tot eene boete van 1500 wegens het nemen van zitting in het lagerhuis en het deelnemen aan stemming, in het begin van dit jaar, zonder dat hij toegelaten was tot den eed. Hel Court of Queens Bench heeft het vonnis der rechtbank bevestigd en bepaald dat Bradlaugh de boete binnen veertien dagen te betalen heeft. De internationale commissie voor hel Suer-kanaal heeft, bljjkens uit Cairo ontvangen bericht, hare taak volbracht. Een nauwkeurig onderzoek op de plaats zelve en de inlichtingen van kapiteins en loodsen hebben haar overtuigd van de wenscheljjkheidom het kanaal over zijne geheelc lengte te verbreeden. De commissie zou a. s. Woensdag terugkeeren. Uit Durban verneemt de Tunes, dat de Cape Gazette den volledigen tekst bevat van de voorwaarden voor de inlyving van Gozeuland bij de Kaapkolonie. De voorwaarden bepalen de benoeming van eene land-commissie van drie leden, waarvan er één door de Gozenlanders zal worden aange steld. Bovendien zoude Van Niekerk de comiui sie presideeren. De bankiersfirma Opdyke C°. te New-York heelt hare betalingen gestaakt. Onlangs heeft de heer Adolph Spreckels, zoon van een millionair, bijgenaamd vde koning der suikers", van Hawaï, drie revolverschoten ge lost op den heer De Young, eigenaar van de le Francisco verschijnende Chrumcle. Le Coun ter des Elnts Viiis geeft eenige merk waardige bijzon derheden over het verleden van dien journalist. De De Yuuug's zegt hjj, vormen eene familie van strijdlustige schrijvers. In 1872 loste de eigenaar van the Chronicle twee pistoolschoten op Benjamin Naphtaly, uitgever van the Hun te Sail Francisco, miste hem, maar verwondde een kleinen jon gen. In 1879 was de eerwaarde Isaac Kalloch candidaat voor het burge meesterschap van San Francisco. The Chronicle dreigde hem in de cou rant te zullen uitluchten, als hij zijn candidaluiir niet terujnam. Kalloch dreigde nu op zijn beurt over eenige leden der familie De Young in the Sun onaangename opheldeiingen le geven, Dc beide broeders lie Young be richt leu toen. dat zij op Kalloch zouden vuren, als hij zich veroorloofde liet artikel in quaestie te schrijven. Den 23° Augustus loste Karei De Young twee schoten op Kalloch, die zwaar gewond werd, maar herstelde en ge wroken werd door zijn zoon, die Karei lie Young doodschoot. De muorde- naar werd echter vrijgesproken. F R A NT K RIJ H. De senaat heeft gisteren de discussie voortgezet over het wetsontwerp, waarbij de wjjze zijner zamensielling geregeld wordt. De heer S.iy stelde een amendement voor, waarbij de verhouding der gedelegeerden, zooals die door de commissie is voorgedragen, aanmetkelijk wordt ingekrompen. Nadat de heer Waldeck Rousseau, minister van btunenl. zaken, zich tegen dat amendement had verklaard, werd het met 153 legen 106 stemmen verwor pen. De senaat heeft daarna het ontwerp in zijn geheel aangenomen met 136 tcsen 24 stemmen. Gisteren is in de kamer van afgevaardigden de beraadslaging over de staatsbegrooling voortgezet, (lp voorstel der commissie en legen den zin der regeeriug nam de kamer het voorstel aan van hare commissie betreffende verminderingen der bezoldigingen bij het hol van cassatie en de hoven van apicl Al tie andere hoofdstukken der begrooling van justitie werden onge wijzigd aangenomen. Thans was het budget van eeredienst aan de orde. Een voorstel van den heer Lepère, om dat hoofdstuk volkomen af le schaf fen, werd met 378 legen 140 stemmen verworpen. Een levendig debat ont stond over den post der bezoldigingen van de aartsbisschoppen en bisschoppen. De heer Martin Feuillée wenschte de tegenwoordige regeling le behouden. De commissie daarentegen stelde vcor den post met 60,000 frs. te verminde ren en de kamer vereenigde zich hiermede met 310 tegen 210 stemmen.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2