RENTEN enFORTUIN BUITENLANDSCHE BERICHTEN. PER TELEGRAAF. INKOMEN VAN 40°/o twee boeten van 50. De verdediger, jhr. mr. De Jonge, trachtte aan te toonen, dat hel overtuigend bewijs, zoo wat betreft de identiteit van den persoon als aangaande de identiteit van het geschrift, niet was bewezen en concludeerde lot vrijspraak. Geheel subsidiair wees pleiter op verzachtende omstandigheden. De uitspraak is bepaald op aanst. Donderdag. In de tweede week der maand September werden bijna terzelfder tijd de oflerbussen gestolen uit de R. C. kerk in de Dacost.isiraai en liet Room- sche ziekenhuis in het VVesteinde, onder omstandigheden welke boven twijfel stelden dat de ontvreemding door dezelfde personen bedreven was. Als de ver moedelijke daders werden aangeklaagd twee jeugdige manspersonen. Den B genaamd, bij politie en justitie ongunstig bekend en die reeds wegens misdrijven gezamenlijk gepleegd, veroordeelingen ondergaan hadden. Gis eren stonden zjj vpor de rechtbank terecht en was hun den diefstal der offerhussen met liefdegiften ten laste gelegd. Verschillende getuigen herkenden in hen de personen, die eenige dagen te voren in of nabij de kerk gezien waren, hoewel de eerste bekl. niet tot den godsdienst der kerk behoort. Een had beiden uit het ziekenhuis zien komen, de eerste bekl. met een voorwerp onder den jas geborgen. De offerbussen waren uit den muur waarin zij vast stonden gerukt. Een werd later ledig in de Dacosiastraat in een poortje teruggevonden. Ondanks de bezwarende verklaringen ontkenden beiden op dien dag in de kerk of het ziekengebouw te zijn geweest, veel minder zich va" diefstal bewust te zijn. De subsi.-offlc. van justitie achtte desniettemin het bewijs overvloedig geleverd en eischte, met het oog op het ongunstig ver leden der beklaagden, voor ieder de zware straf van twee jaar cel-gevan genis. De tweede bekl., die halsstarrig zijne onschuld had volgehouden, ein digde opmerkelijk genoeg met het verzoeken van eene mindere straf. Hedenochtend werd in de Bankastraat een begralenisstoet, die naar het R. K. kerkhof schreed, op weinig stichtelijke wijze verstoord. De vee- ren van het voertuig der dooden braken en de wagen stortte ineen. Bij den vuurtoren te Scheveningen en voor de kerkwerf zjjn groote brokstukken van eene verschansing van een groot vaartuig aangespeeld, waar schijnlijk afkomstig van een schoener; ze zjjn wit en zwart geverfd. BEL61E. De Nationale Bank te Brussel heeft den koers van haar disconto met 1 pCt. verhoogd. In een dorp bij Sotegem kwam verleden week een geval van cholera voor onder werklieden, die uit Frankrijk gevlucht waren. De vrees onder de bevolking was daar zoo groot, dal niemand bjj het begraven van den doode wilde helpen, en de arme weduwe moest zelve, zoo goed en zoo kwaad het ging, voor eene kist zorgen en haren man naar het kerkhof kruien. ENGELAND. The Standard deelt mededat de conservatieve leiders een nieuw plan tot indeeling van de kiesdistricten in gereedheid brengen, dat bestemd is om als contra-tabel tegenover die van de regeering in behandeling te worden gebracht. Het nieuwe plan zou o. a. het beginsel der minderheidsverlegen- woordiging uitbreiden. De Daily News verneemt, dat de Parnellielen in het lagerhuis, die de vorige maal gedeeltelijk voor de kieswet hadden gestemd, thans besloten hebben er eenparig tegen te stemmen. De correspondent van de Daily News deelt de volgende hartverscheu rende bijzonderheden mede over de armoede in Engeland. Onlangs bezocht hij eene familie, uit zeven personen bestaande, die niets anders te eten had dan een oud stuk brood. Hij zag verder drie personen in een kelder, die niets meer te verkoopen haddenal hunne meubelen waren weg en het kind stierf van honger. Een huisgezin uit negen personen bestaande, had nog slechts een bed; het overige huisraad en de kleeren waren verkocht om de huishuur te betalen. Die lieden stierven langzaam van gebrek. Uit Durban wordt aan de Times gemeld, dal er te Paarl, het centrum der llollandsche patriotten-partij, groote opgewondenheid heerscht tengevolge van de houding der Engelschen tegenover de Bechuanaland-quaeslie. Men onderteekent een verzoekschrift tot de koloniale regeering om tusschenbeide te komen en het voor Zuid-Afrika zoo dreigende gevaar af te wenden, dat zou gelegen zijn in eene Engelsche interventie. Verleden Maandag heeft in eene kolenmijn bij Pittsburg, Pennsylvanië eene ontploffing van mijngas plaats gehad, waarbij veertien personen omge komen en vier ernstig gekwetst zijn. FRANKRIJK. Voor de woning van den oud-afgevaardigde Demaine, oud-maire van Avignon, is eene helsche machine gesprongen. Slechts stoffelijke schade werd veroorzaakt. Naar men uil Falaise meldt, heeft te Tournebic, eene kleine gemeente in de buurt, verleden Zondag een geval van schijndood plaats gehad. Op bet oogenblik dat men er het lijk eener vrouw zou kisten, gevoelden de personen, die het hadden opgenomen, eene ligte beweging en eenige oogen- blikken later opende de gewaande doode de oogen. Het gezicht van de kist en verdere begrafenis-toebereidselen jaagden haar echter zulk een schrik aan, dat zjj weder ernstig ziek is geworden. Uit Marokko wordt gemelddat 13 personen onder bescherming van Frankrijk aldaar, op last der overheid gevangen genomen zijn; buitendien heeft het dienstdoend personeel van den minister een Fransch agent geran seld. Dientengevolge heeft het Fransche gepantserde schip Suffrin te Tou lon bevel ontvangen levensmiddelen aan boord te nemen en naar Tanger te stevenen. DÜITICHLAN». Van de verkiezingen voor den rijksdag is de uitslag in 201 districten bekend, buitendien moeten tot dusver 54 herslemmingen gehouden worden, gekozen zjjn: 25 conservatieven, 44 van de cen'.rumpartjj. 29 nationaal- liberalen, 14 Duitsch-vrjjzinnigen, 12 van de rjjkspartjj, 5 Elzassers, 8 sociaal-democraten, 6 Polen, 3 Welven, 1 van de volkspartij. In Brunswijk heerscht, zoo meldt de correspondent aldaar van den Standard, eene pijnlijke ontstemming tengevolge van de openbaarmaking van het testament van wijlen hertog Willem. De overleden souverein heeft niets vermaakt aan het land, de stad, of aan weldadige instellingen. De hertog van Cumberland is universeel erfgenaam en belast met het uitbetalen van eenige legaien, waaronder voorkomen aan de leden van hel tooneelge- zelschap van den holschouwbtirgwier bezoldiging door wijlen den hertog uit zijne particuliere fondsen was gewaarborgd. De uiterste wil, in 1868 gemaakt, is door heat zeiven geschreven, op postpapier, klein formaatmaar men zegt dat het testament niet notarieel bekrachtigd is. George Ebers heeft te Stuttgart eene ernstige operatie ondergaan tot genezing van zijn heupjicht. De operatie is goed afgeloopen. Uit Biemerliaven wordt gemeld, dat de Ned. tjalk Zwaantje Mulder, met hout van Stettin naar Delfzijl bestemd, op de Tegelerplaat is gestrand. De reddingboot van Bremerhaven heeft de kapitein, zijne vrouw en twee kinderen en 1 matroos gered en te Bremerhaven geland. De stuurman is bjj bet stranden verongelukt. Het stoomschip Besselvan Bremen, kapt. Wiegand, is vijf mijlen van Lemvig gezonken. Van de equipage zjjn elf man verdronken en twee gered. RUSLAND. Van verschillende zijden wordt gemeld, dat de politie een nieuwen nihilistischen aanslag heeft welen te voorkomen en verscheidene personen in hechtenis genomen heeft. Van welken aard die aanslag geweest zou zijn is nog onbekend, maar men verwachtte de laatste dagen een teeken van leven der terroristische partijdie door het ophangen der twee veroordeelde officieren in de vorige week zich uilgedaagd gevoelde. De zes tot den strop veroordeelde officieren hadden allen geweigerd gratie te vragen, maar niet temin heeft de Czaar die aan vier hunner verleend. Eén der twee ter dood gebrachten, baron Stromberg, was eerst 25 jaren oud en schijnt door de vrouwelijke leden der nihilistische partij overgehaald te zjjn tot deelneming aan de misdrijven, die hem het leven gekost hebben. Dat is trouweus niet het eerste geval van dien aard; reeds meermalen is gebleken, dat de vrou welijke nihilisten, meestal jong en van innemend uiterlijk, door het comité gebruikt worden om propaganda voor zijne party te maken, vooral onder het leger. Er is in Rusland eene onwettige vereeniging ontdekt, die hare afdee- lingen had in vele groote steden des rijks en zich belastte met de over brenging van brieven tot verlaagde prijzen, door middel van reeds gebruikte en opnieuw in orde gebrachte postzegels. Aan de administratie is daardoor eene schade van 1% millioen gulden toegebracht. BERLIJN, 31 Oct. [Part. tel. ff.) Italië zendt twee oorlogschepen naar den moud der Congo-rivier. R EGL A 91 E S. Ieder kapitalist die ia het bezit i3 van goede en ter beurze genoteerde effecten («ctiëa of obligatiën) kan zich op mathematische en zekere wijze een verschaffen, door eenvoudige operatien bestaande in den verkoop van premiëu. Dit foed bekende en sedert lang in verschillende landen beproefde systeem, verzekert een jaarlijks rnkomen van f. 2,000 met een kapitaal (in geld of in effecten), van 5,000; f. 4,000 met f. 2,500, f. 500 met f. 4,200, enz. De fondsen zijn altijd besc' ikbaar. Dt winst wordt maandelijks per postwissel opgezonden. Duidelijk uitleggende )rochuren worden, op daartoe gedane aanvraag, franco en kosteloos tocgc%<% ien door den Heer Directeur der Algemeene Belgische BanJk (BLNQüE GÉNERALE DE BELQI&UE), 5, Rue du Congrè», BRUSSEL. AK1DË91IË-]VIËÜW§. PROMOTIEN AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 31" October de heer B. H. Slephan, geb. te Koog aan de Zaan, in de geneeskunde, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: De theo rie van het beven bij multiple selerose. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 31 October. VERKOCHTE PRIJZEN. HOEVEELHEID. Laagste, j Hoogste. 2 stuks. 68.- 90.- 0 0 0 9 0 tt 18 62.- 138.— 152 152.- 265.— 56 165.— 282.— 158 150.— 258.— 402 166.- 320.- 31 33.- 86.— 7 10.— 20.- 280 25.— 64. 478 16.- 24.- 880 23.- 38.— 9 tl 0 68 15. 24.— 400 5.— 14.- Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien Kalf koeien Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) h (magere) (gras) Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter markt aangebracht 1066 runderen, 38 kalveren, 1358 schapen, 468 biggen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 32 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag gewogen 27 partijen, te zamen 1256 stuks, of 6882 KG. Besteed werd voor; Goudsche kaasvan 20.— tot 30.—. Derby s - Leidsche de 150 KG. .«ra 44.51. Edammer 23. - 33.—.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3