timmerman De Groot ran den kap naar beneden viel en onmiddellijk een Ijjk was. Eene weduwe met zes kinderen blijtt achter. s GKAVENHAGE, 29 October. Door Z. M. zijn de heeren 0. Dürler en C. L. E. Hagnauer erkend en toegelaten, respectievelijk als consul en vice-consul van Zwiiserland te Batavia. De luit. ter zee 2' kl. L. J. Van der Mandelc, dienende aan boord van Z'. M'. schroefstoomschip Atjeh, wordt met den 10den November a. s. op non-activiteit gesteld, en met 11 daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee 2e kl. G. L. Goedhart, dienende aan boord van Zr. M'. wachtschip te Willemsoord. De uitslag van de verkiezing voor een lid van de gemeenteraad alhier is dat eene herstemming moet plaats hebben tnsschen den heer mr. VV. A. baron Van Verschuer, die 1055, en den heer A. J. C. baron Van Pallandt van Neerjjnen, die 1054 stemmen bekwam. Uit een sloot achter het huis ten Bosch onder de gemeente Wassenaar is gisteren het ljjk opgevischt van de ongeveer 60-jarige mejuffrouw S. alhier woonachtig. Omtrent de Argo van den Scheveningschen reeder A. Hoogenraad wordt nader gemeld, dat men dit vaartuig na den storm nog gezien heeft; het had toen de vlag op: een bewjjs dat het was zoekende naar zijne netten, die intusschen door een ander waren gevischt. Het vaartuig was toen niet op de te huisreis, daar het nog geen haring genoeg had om huiswaarts te keeren. BUITENLANDSCHE B ER IC II TE N. ENGELAND. De heer Churchill deelde in het lagerhuis mede, dat hjj op het adres van antwoord een amendement zal voorstellen, waarvan de strekking is om leedwezen te kennen te geven over de laatste redevoeringen en handelingen van den heer Chamberlain, als aanleiding gevende tot beperking der vrijheid van staatkundige redevoeringen en tot rechtvaardiging van ongeregeldheden en rustverstoringen. Het huis heeft, na een driedaagsch debat, met 219 legen 48 stemmen verworpen het door de regecring bestreden amendement van den heer llartington, strekkende om een onderzoek in te stellen naar de terechtstelling van Myles Joyce en de gevangenhouding van vier anderen, wegens den moord op de familie Joyce. Naar men verneemt, zal het departement van koophandel eerlang een officieel onderzoek instellen naar het verongelukken van de Nisero op de kust van Sumatra. In December zal de reiziger Henry Ogg Forbes, op kosten van het Britsch Genootschap van Wetenschappen en van het Engelsch Aardrijkskun dig Genootschap, het onlangs onder Britsch protectoraat gestelde gedeelte van Nieuw-Guinea bereizen. Men bericht het faillissement van het huis J. en L. Ranken, Great Winchester-street te Londen, dat groote zaken deed op de Oost. Het pas sief bedraagt 60000 t. De gezagvoerder van hel stoomschip Oder, gisteren te Southampton van New-York aangekomen, rapporteert den 25,te0 October op 49° NBr. en 27° WL., het stoomschip Maasdam in brand staande aangetroffen te hebben. De masten waren overboord, de schoorsteen stond nog en een dikke rook steeg uit het ruim. Er was niemand aan boord te ontdekken. Het stoom schip vertrok 18 Oct. van Rotterdam naar New-York met 141 passagiers. Bjj Dungeness is de Engelsche schoener Amaranth in aanvaring geko men met het Fransche stoomschip Jacques, en gezonken. Van de zes man nen, die zich aan boord bevonden, zonken er drie met het schip en een vierde stierf van uitputting voor men hem uit hel water had kunnen halen. Bij Mullingar, in Ierland, waagde eene boerendeern het om, met een schop gewapend, haar meester te hulp te komen, die door een slier ter aarde geworpen was en door het woedende beest mishandeld werd. Haar heldhaftig gedrag werd, helaas! niet met goeden uitslag bekroondzij weerde zich dapper, maar de stier wierp ook haar ter aarde en wondde haar zóó, dat zjj, toen zij op hare beurt ontzet werd, toch kort daarna overleed. Volgens bericht uit Durban aan den Standard heerscht onder de Usutu's groote verdeeldheid en staat een burgeroorlog in het vooruitzicht. Ook moeten in het kamp der Boeren in Zoeloeland koortsen heerschen, waaraan velen bezweken zjjn. Mensah, de ex-koning van Aschantee, is den 30' September plotseling gestorven. Te Accra heeft een nieuw ernstig oproer plaats gehad, waarbij verscheiden personen gedood of gekwetst werden. Te Milwaukee is het magazijn van stukgoederen der firma Chapman door brand geheel verwoest; het verlies wordt op niet minder geschat dan 650,000 dollars, en 500 handen zjjn, tengevolge der ramp, zonder werk. Het magazjjn was het grootste van dien aard, dat ten noordwesten van Chicago bestaat. FRAHKRIJ K. La Gironde meldt, dat de stoomboot Cotibri, van Duinkerken, op weg van Bordeaux naar die eerste stad, den 17° dezer met man en muis ver gaan is op de hoogte van Quessant. De kapitein, de machinist, de equipage meester en 8 man zjjn verdronken. Slechts drie man werden gered. Zaterdagnacht had er te Dompierre-sous-Sauvignies bij Montceau-les- Mines weder eene dynamiet-ontploffing voor het huis van den maire plaats. Be aangebrachte schade moet aanzienlijk zijn. DUITSCHLA1VD. De verkiezing voor den rijksdag in drie kiesdistricten dezer hoofdstad heeft tot uitslag, dat herstemming moet plaats hebben tusschen de Duitsch- vrjjzinnigen en de Christeljjk-socialen. In een ander district is herstemming tusschen de sociaal democraten en de Duilsch-vrjjzinnigen. Definitief zijn ge kozen; één Duitsch-vrjjzinnige en één sociaal-democraat. Te Hamburg, Frankfort, Breslau, Elberfeld, Koningsbergen en Maagdenburg moeten her stemmingen plaats hebben tusschen de sociaal-democraten en verschillende vrijzinnige partijen. Te Munchen en te Keulen is herstemming tusschen het centrum en de liberalen. Te Hanover is herstemming tusschen de sociaal democraten en de Welfen. Te Leipzig zijn de nationaal-liberalen gekozen, te Tilsit en-Gumbinnen de conservatieven, te Straatsburg en Aken de can- didaten van het centrum, te Bremen die der nationaal-liberalen. De nieuwe gebouwen der universiteit te Straatsburg, die even doelma tig als sierlijk zjjn opgetrokken en een indrukwekkend geheel vormen, zjjn den 27'° dezer ingewijd met eene rede van den rector magnificus, prof. Sohm. De stadhouder woonde de plechtigheid bij, evenals de civieie en militaire autoriteiten, benevens een talrjjk publiek. Een aantal dames over handigden eene banier aan de studenten, die daarop in optocht van het oude naar hel nieuwe gebouw trokken. Hier ging aan de openingsrede de uitvoering eener feestcantate vooraf, en het einde der plechtigheid bestond in de benoeming van drie personen tot doctor honoris causa; den curator Ledderhose, den voorzitter van den landdag Schlumberger en den architect Warth. OOSTENRIJK. In antwoord op de rede van den voorzitter der delegatie, antwoordde de keizer: het is mij eene voldoening te kunnen uitspreken dat er naar alle waarschijnlijkheid op het oogenblik hoop bestaat, dat de toekomst zal zijn een tijdperk van vrede en arbeid, van geluk en voorspoed voor de vol ken. De verhouding met alle Europeesche mogendheden en vooral met de naburige staten is zeer vriendschappeljjk. De bijeenkomst te Skiernewiece heeft mij niet alleen de gewenschte gelegenheid geschonken de kerkeljjke verstandhouding met het Russische vorstenhuis te hernieuwen, maar was ter zelfder tjjd het bewijs van de volkomen overeenstemming der drie kei zers en hunne regeeringen om op vredenlievende grondslag de rust te ver zekeren, die zoo noodig is voor het welzjjn hunner onderdanen. Deze over eenkomst, gegrondvest op verdragen en wederzjjdsch vertrouwen, is een waarborg voor den vrede, van welker heilzame gevolgen niet alleen wjj zei ven, maar alle volken voordeel zullen hebben. Opnieuw is te Weenen een moord gepleegd, en nu in de Schaeffer- Gasse, vrij wel in het midden der stad. Een gepensionneerd officier, Köstler genaamd, is daar door een 20-jarig jongman, die in den vroegen morgen de woning binnendrong, waar hij zich op het oogenblik alleen bevond, met eene bjjl zoodanig gewond, dat hjj kort daarna overleed. Toen zijn slachtoffer weerloos op den grond lag, doorzocht de moordenaar alle laden en kasten, maar hjj vond niets dan een zilveren zakuurwerk en een gulden kleingeld. Daarna ging hjj éven bedaard heen als hjj gekomen was. PER TELEGRAAF. LONDEN, 29 Oct. De Daily Telegraph verneemt dat Engeland zich heeft aangeboden als bemiddelaar tusschen Frankrjjk en China op te treden, zoo dra de gelegenheid daartoe zich zal voordoen. NEW-YORK, 29 Oct. Eene dépêche uit Mexico deelt mede, dat de senaat de conventie tusschen Engeland en Mexico voor de conversie der Mexicaan- sche schuld heeft bekrachtigd. BERLIJN, 29 Oct. Tot dusver staan 74 uitslagen der verkiezingen vast; terwjjl er 29 herstemmingen moeten plaats hebben tusschen 13 socialisten en andere partijen. Gekozen zijn: 13 van de centrumpartjj, 7 socialisten, 6 vrijzinnigen, 6 nationaal-liberalen, 5 van de rijkspart jj, 4 conservatieven, 2 van de volkspartijéén Welf en één Elzaser. RECLAME». Bij het veelvuldig hoesten der kinderen blauwe hoest, kinkhoest, slikhoest wordt hiermede opmerkzaam gemaakt op de sedert eene reeks van jaren beproefde en ook geneeskundig als zoodanig erkende alleen echte Rijnlandsche Druiven-Borsthonig van W. H. Z1CKENHEIMER te Main*, den door de wet erkenden uitvinder. fiurgeviijfce St.tub. Tan 22 October tot en met 39 October 1884. BEVALLEN: A. J. Jongbloed, geb. Ranselaar, Z. S. M.C. Regeer, geb. Slegten- horst, D. W. H. J. Wijtenburg, geb. Randoe, D. N. E. Dusorwa, geb. v. Zwie- len, Z. J. J. H. v. d. Tuin, geb. Hannissen, Z. K. Gjjzenij, geb. Dreef, D. J. M. v. Ovost, geb. v. d. Ploeg, Z. G. Vos, geb. Nolles, Z. M. E. Piena, geb. Dijkman, Z. C. Wallaart, geb. De Fey, D. M. Neuteboom, geb. Duykers, D. A. Doorneveid. geb. Schot, Z. J. C. Vavier, geb. Taffijn, Z. S. Altera, geb. la Rooy, D. A. M. H. Warneeke, geb. Smeets, Z. J. Robbe, geb. Couvreur, D. W. v. Zanen. geb. Koet, Z. J. Verhoog, geb. v. Ileusden, Z. J. E. Staffeleu, geb. Dreef, D. J. G. Sloeke, geb. Christiaanse, Z. J. S. Witmans, geb. v. Venetië, D. M. S. W. Jongmans, geb. Madlener, Z. C. Gramberg, geb. Sjjpe- steyn, D. M. W. Mader, geb. Lilt, Z. S. C. Brakel, geb. v. Bemmel, D. H. G. Flipsen, geb. Rotman. Z. J. Lubbert, geb. Hakker, Z. H. Blansjaar, geb. De Haan, Z. OVERLEDEN: A. Pekels, Z. 58 j. M.B. De Nobel, geb. v.Steenwjjk. D.levenl. N. M. v. Bemmel, Z. 7 j. M. J. C. v. Es, geb. Brandse, Z. levenl. C. J. H. Riet- meyer, Z. 2 m. J. W. Blansjaar. D. 3 j. - J. C. Blijleve, D. 8 j. - D. Perrin, 51 j. J. Walther, D. 72 j. F. II. G. v. Iterson, 80 j. -J. Klein, 47 j. C. Bonte, 47 j. G. Stikkelorum, 26 j. - L. M. Boot, geb. Noest, Z. levenl. P. Den Oude, Z. 21 m. J. v. d. Klaauw. geb. Lagas, 43 j. P. v.'t Hart, Z. 29 j. M. C. Wijtenburg, D. 2 j. GEHUWD: A. Braxhoven, jm. en C. Stikkelorum, jd. H. A. Bey.jm. en G. C. Dubbelaar, jd. J. Stol, jm. en E. Bouman, jd. A. Paauw,jm. en C. Nieuwen- j burg, jd. A. Sanders, jm. en G. Scheeres, jd. W. Vos.jm. en E. Mulder, jd. T. Van der Post, wedr. en H. M. Kunes, jd.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3