PER TELEGRAAF. tiurgerlijke &faub. Hij deelt daarvan den inhoud mede, die aanmerkelijk afwijkt hetgeen wij in ons vorig nummer aan de Timet ontleenden. De brieven generaal Gordon zijn, volgens genoemden correspondent, in cijferschrift melden, dat de generaal en het garnizoen wel zijn. De herr Gordon zou cbten op de aankomst van Engelsche troepen, tot eene vooridurende be- lin» van Soedan en tevens de overzending van 250,000 Indien dit l kan geschieden, vraagt hjj de benoeming van Zebchr-bassa lol koning Soedan, die als vazal van den Khedive zou moeten heerschen. Zijne 7rwedde zou 3000 moeien bedragen. Generaal Gordon zou dan terugkomen. expeditie acht hjj noodzakelijk om het garnizoen te redden. Kolonel jivart had hij naar het noorden gezonden om te trachten Berber in te emen. „Uit Philadelphia wordt aan The Times gemeld, dat eeu personentrein de Indiana en Western railway in Illinois is ontspoord door bet breken een rail. Al de waggons zijn verbrijzeld en 15 reizigers zijn gekwetst, «der hen bevindt zich de heer Hendricks, candidaat der democraten voor t vice-presidentschap der Unie. FRAKHRIJ K. Zekere Prévost, die met Weissels van de Banque Hollande-Parisienne aancieele operation gedaan heeft, is door de correctionneele rechtbank te arijs bij verstek tot 5 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Het kasteel van den heer A. Willet, den bekenden Amsterdamschen mnstverzamelaarin het departement Seine-et-Oise, is in den nacht van 13 p 14 dezer eene prooi der vlammen geworden. Eene kostbare verzameling ebilderijen uit de oude school, eene haast eenige collectie Delftsch aardewerk j vele onder kunstkenners vermaarde oude wapenen zijn totaald vernield. let moeite ontkwamen de heer Willet en zijn getrouwe reiskoerier Soeber iet gevaar van in de vlammen om te komen. Omtrent de dynamiet-ontploffing bij Monlceau les Mines wordt nader hel volgende gemeld. In den avond van den 15d"1 te 9 uren deed een vree- selijke slag al de huizen van Magny, een gehucht der gemeente Montceau es Mines, schudden. Na een oogenblik van ontzetting, ging men op onder- icek uit en vond de deur der kerk verpletterd, alle vensterruiten der kerk verbrijzeld, alsook eenige stoelen, en in den gevel was een diep gat geslagen. Ook de nabijgelegen huizen leden schade. Men vreest, dat deze nieuwe aan- Hag der Zwarte bende door meerdere zal gevolgd worden. Uit statistische opgaven blijkt, dat in Frankrijk van de uitbarsting der cholera af tot 15 September in het geheel 5000 personen bezweken zijn en dot sedert 17 Juni 10000 a 12000 gevallen van aantasting zijn voorgeko men. Zeventien departementen werden er door geteisterd; het departement, hetwelk thans nog het meest er van te lijden heeft, is dat der Pyrenées Orientales. Tengevolge van de warme regens, waardoor de sneeuw op de bergen gesmolten was, zijn van vier huizen te Tarbes de achtergevels door de rivier weggespoeldwier gezwollen wateren groote rotsbrokken in duizelende vaart medevoerden. De oude brug werd vernield en eene groote menigte vee verdronk in de overstroomde weide. ITALIË. Vrjjdag zjjn in Italië 559 cholera-gevallen voorgekomen, waarvan 385 te Napels. Het aantal sterfgevallen was 312, waarvan 226 te Napels. Te Rome werd geen enkel geval bekend. Te Pasciano heeft een ernstig oproer plaats gehad. Het volk hield zich slok en stijf overtuigd, dat de cholera het werk was van aangestelde ver giltigershel wilde nu het plaatsje afsluiten voor elk die van buiten kwam. Zij die kwamen werden ontvangen met geweer- of pistoolschoten. De plaat selijke overheid trachtte de inwoners tot bedaren te brengenmaar het baatte niet. Er werden nu eenige soldaten en karabiniers naar Pasciano gezonden; doch ook op hen werd gevuurd. Twee karabiniers werden ge wond. De soldaten en karabiniers voerden daarop eene charge uil tegen de «nzinoigen, van welke een met een bajonetsteek gedood werd. Verschei dene der belhamels werden gevat. DU1T8CHLAND. De keizer en de keizerin van Duitschland zijn te Dusseldorf feestelijk ontvangen. Niet alleen was de geheele stad met groen en vlaggen versierd, maar ook had ter eere van de hooge gasten in het, daarvoor geheel inge richte, Stendengebouw een grootsche voorstelling plaats van een drietal tafe^ reelen uit Duitschlands verleden. Van Dusseldorf begaf de keizer zich naar Benrathwaar de kroonprins en een talrijke stoet generaals hem aan het station opwachtten. De keizer nam zijn intrek in het kasteel en begaf zich den volgenden dag naar Wevelinghofen, ten einde daar de groote parade tan het 7de legerkorps, dat aan den Rijn groote oefeningen hield, bij te wonen. De regeeringspresident van Gumbinen heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij de invoer van varkens uit Rusland over de geheele grens van het district wordt verbodente beginnen met 1 October. Het comité voor de wedrennen te Baden heeft, naar men verneemt, besloten, voor het volgend jaar een prijs van 100,000 uit te loven. Hel is de grootste som, die op het vasteland van Europa tot nH toe uitge loofd is. Johann Strauss herdenkt den 15 October zijne 40-jarige loopbaan als componist en orkest-directeur. Men zal te Weenen dat feest luisterrijk vieren. KONSTANTINOPEL, 21 September. Er bestaan kenteekenen van eene 'oenadering lusschen Turkjje en Rusland. Men verzekert, dat er eene bij zondere Russische zending naar hier wordt afgevaardigd, om den Sultan eene Russische ridderorde over te brengen, hetgeen tot nog toe nooit ge beurd is. LONDEN, 22 Sept. De Standard meldt uit Caïro van gisteren; «Aan de echtheid der laatst openbaar gemaakte dépêches van den mudir van Dongola en der, dépêches vau Gordon over het algemeen wordt hier sterk getwijfeld. Mocht de ontvangen tjjding waar zjjn, dan gelooft men dat de expeditie aanmerkelijk zal worden ingekrompen. CAIRO, 21 Sept. De leden van het bestuur van de kas der openbare schuld hebben gistereu een protest ingediend tegen de schending der liqui- datiewet. De consuls-geueraal hebben nog niet geprotesteerd. Eenigen hunner verwachten nog instrucliên. BRUSSEL, 22 Sept. Eene publicatie van den burgemeester is verschenen. Hij zegt daarin o. a.: «Het is de plicht van iederen goeden burger zich aan de schoolwet te onderwerpen. De manifestaliên op de openbare straat zou den gevaarlijk zjjn voor het land en worden dus verboden tot nader order. De aanstaande gemeenteverkiezingen verschaften wettelijke wapenen om de wet te bestrijden, welke het onderwjjs in gevaar brengt." Hjj doet een be roep op de burgers lol handhaving van de orde en verkondigt dat alle zamenscholingen, die de openbare rust zouden kunnen storenuiteengedreven zullen worden. ONDERTROUWD: B. W. Kiewe, jm. 29j. en S. C. Paddenburg,jd. 26 j. - H. N. Broekhuyzenjm. 25 j. en M. D. J. H. De Zwart, jd. 26 j. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 22 September 1884. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaay. Mr. P. A. vail Bnttingha Wichen Griffier Mr. F. G. v. Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrjjt. Gevallen uitspraak. H. J. C.Leiden N. P.idem J. M-, Wassenaar, A. P., Leiden, M. G.'s Hage, G. A. C. J. B., Lich- tevoorde P. H., Vogelsang, Ph. de V.Leiden P. v. W.Aarlander- veen J. v. P., Leiden, J. F. K.idem J. H.idem, H, U.idem, D. B., idem, J. B.idem P. v. d. B.idem, P. D., idem, A. V.idem, C. G.Scbeveningen J. B.Leiden P. J. B., idem, J. P. S.idem St. v. E.idem J. S.idem, H.W.M.deW. 'silage H. W. S., idem, J. v. K., idem, H. J. v. H.idem S. v. d. B.idem P. L., Leiderdorp, H. N.Leiden H. M.idem B v. idem, H. H.Rijnsburg, J. v. d. S.Noordwij- kerhout H. K.Rijnsburg A. S.Leiden H. W., idem, J. F. v. L.idem, P. v. D.idem H. J.idem D. M.idem, E. B.idem, D. B.idem P. J. S. Z., idem, H. F., idem, J. J. v. O., idem, D. H.idem L. R. v. O.idem J. B., Beverwjjk, J. D.Leiden, P. v. S., Sassenheim, J. V., Leiden, D. H.idem J. G idem W. M. v. H.idem H. J. F.idem G. S., idem, S. P. N.idem J. v. d. M.Leider dorp, L. P.Leiden P. v. d. K.idem H. C. J. B.Leiden openbare dronkenschap, idem (zevenmaal), idem (tweemaal) idem (zevenmaal), idem idem, idem idem, idem, idem (tweemaal) idem, idem, idem (tweemaal) idem idem idem, idem idem, idem idem idem idem, idem idem idem idem idem, idem (tweemaal), idem idem, idem, idem, idem idem idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem idem idem idem idem, idem, idem idem idem (tweemaal) en in dron kenschap in het openbaar de orde verstoren, openbare dronkenschap na vroe gere veroordeeling (tweemaal), idem na idem (tweemaal) idem na idem, idem na idem idem na idem idem na idem, 1.50 of 3 dagen. f 1.of 2 dagen (zevenmaal). ƒ0.50 of 1 djg (tweemaal). ƒ1.of 2 dagen (zevenmaal). 0-50 of 1 dag. ƒ5.of 1 dag. idem. ƒ0.50 of 1 dag. 1.50 of 3 dagen. 0.50 of 1 dag (tweemaal). 0.50 of 1 dag. idem. ƒ3.of 2 dagen (tweemaal) 0.50 of 1 dag. idem. 1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. idem. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ1.of 2 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen. 3.of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen. 0.50 of 1 dag. f 1.50 of 3 dagen (2-maal) 1.50 of 3 dagen. idem. 1.of 1 dag. ƒ1.of 2 dagen. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ1.— of 1 dag. ƒ1.of 2 dagen. 3.- - of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. f 1.of 1 dag. f 1.50 of 3 dagen. idem. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. 1.50 of 3 dagen. idem. 1.of 2 dagen. ƒ1.50 of 3 dagen. idem. f0.50 of 1 dag. idem. idem. idem. 11.of 2 dagen. idem ƒ0.50 of 1 dag. ƒ10.of 1 dag. 1.50of3 dagen (driemaal). 11.50 of 3 dagen. idem (2-maal) en 3 dagen. 3 dagen. idem. idem. 2 dagen.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3