süte1 ei f0ütu1n BUITENLANDSCHE BERICHTENT PER TELEGRAAF. BMKOEÜEM VAM 400/o Aan de 115 veroordeelingcn wegens openbare dronkenschap van Maria Christina De Leeuw, in de wandeling genaamd Mie de hondenscheerster, heeft de rechtbank alhier heden een vonnis wegens dezelfde kwaal toege voegd. Mie gaat bovendien, ingevolge die uitspraak, kennis maken met de Schans, na bet einde der celstraf van 10 dagen haar, wegens herhaalde dronkenschap, opgelegd. De alcohol heeft in haar lichaam nog niet zooda nige verwoestingen aangericht, dat deze drinkezuster tot werken ongeschikt moet geacht worden. Daarom is zij tevens veroordeeld tot plaatsing in eene rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 maanden. In eene alhier gehouden vergadering der Nederlandsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, afdeeling 'sGravenhage en omstreken, werd o. a, besloten op de algemeene vergadering der maatschappij, 25 dezer in het locaal Diligentia te houden, het voorstel van de afdeeling Nijmegen en omstreken te steunen, om aan art. 22 der statuten de volgende alinea toe te voegen: "leden van de algemeene afdeeling die wonen binnen den kring waar eene afdeeling gevestigd is kunnen de vergaderingen, tentoonstellingen enz. door deze afdeeling te houden niet bjjwonen, tenzij zij zich als lid der afdeeling laten overschrijven". BELISII» De senaat heeft met 40 tegen 25 stemmenterwijl één lid zich buiten stemming hield, de schoolwet vastgesteld, gelijk zij door de kamer was aangenomen. Namens de nationale federatie der independenten en de Association conservatrice constitutionnelle is een protest gericht tot den heer Buis, het welk aan de muren te Brussel zal worden aangeplakt. ENCEL41tD. Lord Dufïerin, Engelsch gezant te Konstantinopel, is benoemd tot onder koning van Indië. Hij vertrekt den lbo*" dezer naar Londen en zal in de maand December te Calcutta zijn. In de menagerie van Sanger te Londen heeft Zaterdagnacht, kort nadat de deuren gesloten waren, een verwoed gevecht plaats gehad tusschen eene tijgerin en drie jonge leeuwen. De tygerin verbrijzelde de ijzeren spijlen, die haar kooi van die der leeuwen afscheidde, viel deze dieren aan en ver- morselde ze na eene hevige worsteling. Lord Northbroock werd gisterenmorgen te Cairo ten gehoore ontvangen door den Khedive, wien hij een aantal brieven van lord Granville, waaronder zjjne geloofsbrieven, ter hand stelde. Lord Northbroock verzocht de mede werking der Egyptische regeering ter oplossing van de belangrijke hangende quaesties en voorn, van die, welke betrekking hebben op de financiëele moeilijkheden. De Khedive drukte zich in zeer welwillende en vriendschap pelijke bewoordingen uit en verklaarde na afloop der audiëntie zeer tevreden te zijn over de mededeelingen van lord Northbroock, wien hij in den loop van den dag een bezoek terugbracht. De Times bevat eene dépêche uit Shanghai van gisteren, waarin wordt medegedeeld, dat uit Peking dd. 5 Sept. bericht is gezonden, dat de Russische vloot Cbesoo heelt verlaten. De plaats van bestemming is onbekend; wel weet men dat er een groote voorraad levensmiddelen en veel geld is mede genomen. De Russische gezant Popofï zal Peking binnenkort verlaten en den winter te Hongkong doorbrengen. China vermijdt nog steeds den oor log te verklaren. Uit Durban wordt aan the Times gemeld: "Eenige inboorlingen van de Zambesistreek hebben nabij Machingire eenige Portugeesche kooplieden en officieren vermoord; de Fransche factory te Chimnarra werd geplunderd. De bewoners van de Hollandsche factory en opium-plantage wisten de aan vallers te verslaan. Te Sena heerschte groote opschudding, maar er werd daar geen schade aangericht. Alle vervoer staat stil. De verliezen zijn zeer groot." Bjj Cleveland, Ohio, bevindt zich een van de Cuyahoga-rivier door sneden veld van drie vierkante mijlen, hetwelk bedekt is met honderden houtwerven, fabrieken en zaagmolens. In den avond van Zondag II. speelden twee jongens met lucifers, waarbij een hoopje blokken in brand geraakte. Het vuur verspreidde zich met groote snelheid in alle richtingen, en ofschoon de brandweer spoedig ter plaatse was, bleek men alras tegenover de ge weldige vuurzee machteloos te zijn. De sterke wind slingerde brandende takkenbosschen door de lucht. Verscheidene spuitgasten werden vermist. Men was genoodzaakt om drie spuiten in de rivier te werpen, zouden zij niet mede verbranden. Ettelijke spuiten uit naburige plaatsen kwamen ge durende den nacht te hulp. Op de hoogten rondom de vlakte stond eene opeengepakte menschenmassa in den wijden vuurpoel neer te zien. De gloed deed dwarrelwinden ontstaan, waardoor ontzaggelijke vlammende stukken hout werden rondgezwierd. De schade wordt op 2 millioen dollars geraamd. Generaal Cacères heeft aan het corps diplomatique te Lima den 7'° Augustus bij circulaire medegedeeld, dat hij bezit genomen had van het hoogste regeeringsgezag. De toestand in Peru is zeer gespannen. Er zijn daar twee presidenten aan bod en het land wordt door dievenbenden geplun derd. Den 27'° Aug. drong generaal Cacères met 1200 partijgangers Lima binnen en bezette de voornaamste punten en gebouwen. De bende schoot daarbij op alles wat haar in den weg kwam, waarbij 150 personen werden gedood. Ten slotte werden de oproerlingen door de regeeringstroepen ver jaagd, waarbij 300 der eersten gevangen werden genomen. FRANKRIJ K. In den tuin van de Tuileriën zal een groot liefdadigheidsfeest worden gegeven, ten voordeele van de slachtoflers der cholera-epidemie. De feestcom missie zal op dit gebied iets buitengewoons leveren. Niet alleen zal men er van kermis, illuminatie en vuurwerk, maar ook van opstijging per lucht ballon en van een duivenfeest kunnen genieten. Het nieuwe groote postkantoor te Parijs, het Ilótel des Postes, is nu wat het uitwendige betreft, zoo goed als voltooid; men is nu druk bezig met de inrichting van het inwendige. De bouw werd in 1881 begonnen. Hij kostte tot dusverre 8,700,000 francs. Te Parijs duurt het bestelen van kerken, in weerwil van de arresta- tiën en veroórdeelingen van kerkroovers, maar steeds voort. Eergisternacht kreeg de Nötre Dame een beurt. De dieven hebben zich met behulp van touwladders toegang weten te verschaflen en verscheiden ofïerhussen geleegd. De suisse, door het geraas gewekt, waarschuwde in allerijl de politie, wier komst de dieven echter niet hebben afgewacht. Dit is sedert achttien maanden de vijf-en-zeventigsie kerkroof. Te Fourmies, in het departement Avesnes, is bijna het ge'neele gezin van zekeren Hardy, opzichter over de straatwerkers aldaar, tengevolge van bet gebruik van giftige paddestoelen, overleden. Zaterdagavond 30 Augustus stierf een jong meisje van 9 jaar, Zondagochtend haar zusje van 7 en Maan dag de moeder. Hardy zelf en een dochtertje van twaalf jaar zjjn zwaar ziek geweest, maar nu buiten gevaar. De vader van Hardy, een kenner der bedoelde planten, had zijn zoon voor verschillende soorten gewaarschuwd, maar deze had niet naar hem geluisterd. Uit Marseille wordt aan Le Temps gemeld, dat drie personen onver wacht op de straat aldaar overvallen werden door Italianen, die hen met messteken zwaar toetakelden. Negen personen zijn gearresteerd; men denkt de voornaamste schuldigen wel te hebben; twee vrouwen zijn in deze mis daad betrokken. De quarantaine op de Italiaansch-Zwitsersche grens werd Dinsdag op geheven. Het verkeer der spoortreinen is weder geheel vrjj; ook de stoom- booten op het meer hervatten haar gewone dienst. DUITICHLAND. Tegenover de onrust, welke en vele Duilsche handelskringen heerscht over het mogelijk benadeelen van de Duitsche handelsbelangen in China, als gevolg van het Fransch-Chineesch conflict, wordt te Berlijn gewezen op al de maatregelen, welke door de Duitsche regeering werden genomen om voor bedoelde belangen te waken. Twee korvetten, le zamen met eene beman ning van 1050 koppen en bewapend met 40 stukken geschut, zullen in de Chineesche wateren worden gestationneerd, terwijl zij spoedig nog versterking zullen erlangen. De Duitsche zeemacht zal, zoo r.oodig, ook de Oosten- rijksche onderdanen in China beschermen. De Chineesche overste Tscheng-ki-Tong, secretaris van de voormalige Chineesche ambassade te Parijs, die na het vertrek van den gezant Li-Fong- Pao nog in de Fransche hooldstad was achtergebleven, is verleden Dinsdag te Berlijn aangekomen. Blijkens hel jaarverslag der Duitsche Maatschappij ter redding van schipbreukelingen heeft zij thans 88 stations, waarvan 41 aan de Noord en 47 aan de Oostzee. In het afgeloopen jaar zjjn door haar bjj 14 zee rampen 88 personen gered. Het geheele aantal personen, door haar sedert hare vestiging gered, bedroeg tot het einde van Maart laatstleden 1482. RV8LAKD. Maandagavond hebben HH. MM. de keizer en de keizerin de balletvoor stelling in den grooten schouwburg te Warschau bijgewoond. Dinsdagmid dag was in het paleis Lazienki groote receptie van de notabiliteiten en den namiddag bezochten Hunne Majesteiten het militaire hospitaal, benevens het Maria-opvoedings-instituut voor adelijjke juffers. In het laatstge noemde deelde de keizerin persoonlijk de prijzen uit aan de kweekelingen, die het instituut thans verlaten. Op hunnen weg door de stralen werden de keizer en de keizerin overal door de bevolking met de meeste hartelijk heid begroet. Dinsdagavond gal generaal Gurko een bal ter eere van de hooge bezoekers. OOIT-INDIR BATAVIA, 5 Augustus. Kolonel Demmenie, benoemd tot gouverneur van Atjeh, is den 3" dezer naar Atjeh teruggekeerd, en werd door een groot aantal officieren aan den Kleinen Boom uitgeleide gedaan. Zijn adjudantde luitenant Breyer .ertrok per zelfde gelegenheid. Naar het Bat. Band. verneemtis aan Toekoe Baitvoormalig Atjehsch hoofd, die vijf jaren geleden wegens verraad door de Ind. regeering naar Banda werd verbannen, vergunning verleend, naar zjjn land te mogen terugkeeren. Naar het Bat. Band. verneemt, zullen binnen eenige dagen naar Atjeh worden gezonden Z. M. ramtorenschepen Koning der Nederlanden en Print Bendrik der Nederlandenzoomede Z. M. stoomschepen Leeuwarden, Samba Pontianak, Banda, Batavia en Bandjarmasing. Aldaar zullen alsdan aanwezig zijn een zeventiental oorlogschepen, en dus eene scheepsmacht grooter dan die waarover tot heden gedurende den oorlog tegen Atjeh kon worden beschikt. Door de regeering is de machtiging des konings gevraagd om de func- tiên van hel college van boedelmeesteren te Batavia, in afwachting eener nadere definitieve regeling, alvast op te dragen aan de weeskamer alhier en deze in verband daarmede tijdelijk uit te breiden met het noodige personeel, onder toekenning aan den secretaris en den adjunct-secretaris van eene toe lage boven hun tractement. De Mercury, varende tusschen Deli en Singapore, heeft gerapporteerd, dat te Batoe Besar, op Sumatra's Oostkust, den 21"" Juli een 30-tal Chi neesche zeeroovers des namiddags ten 3 ure geland zijn, en de woning van den Daloe omsingeld hebbenterwjjl het volk verschrikt wegvlood en den Datoe met een zijner beambten alleen lieten, die twee van de roovers dood schoten zonder te kunnen belettendat de Chineezen voor 200 dollars goed wegroofden. Het schip bleef nog uren liggen, maar het volk durfde er geen aanval op doen. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen. Departement van oorlog. Verleend: een tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan de le luit. der inf. J. N. A. Van Barneveld. Departement van marine. Vergunning verleend: om te repatrieeren aan de off. van adm. 2e kl.J. S. Bruyn en J. Lombaard. LONDEN, 11 Sept. Wady Ilalfa, 9 Sept. Eene dépêche van den mudir van Dongola meldt, dat eene groote strijdmacht der opstandelingen, aange- voerd door twee emirs van den mahdi, nabij Anikibol, ten eenenmale ver- i slagen is geworden. LONDEN, 11 Sept. Tamatave 30 Aug. De Fransche vloot heeft den 22 Augustus Mahunoro gebombardeerd. RECLA1HEI, Ieder kapitalist die in het bezit is van goede en ter beurze genoteerde effecten (actiën of obligaliën) kan zich op mathematische en zekere wijze een verschaffen, door eenvoudige operatien bestaande in den verkoop van premiën. Dit goed bekende en sedert lang in verschillende landen beproefde systeem, verzekert een jaarlijks inkomen van f. 2,000 met een kapitaal (in geld of in effectenvan 5,000; f. 4,000 met f. 2,500, f. 500 met f. 4,200, enz. De fondsen zijn altijd besef ikbaar. De winst wordt maandelijks per postwissel opgezonden. Duidelijk uitleggende irochuren worden, op daartoe gedane aanvraag, franco en kosteloos toegexoi ien door den Heer Directeur der Algemeene Belgische Bank (bIaNQUE GÉNERALE DE BELGIQUE), Ru# du Go&flrè», BRUSSEL,

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3