°=====BUITENLANDSCHE BERTCHTEN. PER TELEGRAAF. Natuurlijk Mineraalwater uit de „Victoria-Bron" te Oberlahnslein bij Ems. Royschgeneeskundig adjunct-inspecteur in Limburg, dc belangrijkequaestie besproken omtrent den uitvoer van lompen. Dit punt lokte een zeer uitvoe rig debat uit. In de derde sectie werd door dr. Bothen van Dooremaal ge sproken over de oorzaken van blindheid. Na vele discussie werd besloten de bespreking van deze quaestie op een volgend congres voort te zetten. In de vijfde sectie, demographie, werd door den lieer Jacques liertillon, van Parijs, het vraagstuk van de onwettige kinderen behandeld. In de verschillende sectiën werd aan de voorzitter dank betuigd voor de uithemende leiding der beraadslagingen. BELCilK De kamer van vertegenwoordigers heeft art. 1 der nieuwe schoolwet met 78 tegen 50 stemmen aangenomen. De Gazette zegt, dat Eugène 't Kindt de cellulaire gevangenis van Leuven heeft verlaten. Waarheen hij is overgebracht, voegt het blad er niet bij. Maandagochtend verhuisde te Antwerpen eene lamilie. De vrouw des huizes, met hare dienstbode uit de oude woning eenige zaken naar de nieuwe overbrengende, werd aangesproken door een man met eene ladder, die vergunning verzocht om in het huis eenigen arbeid Ie verrichten. Geen lust hebbende om den onbekende er alleen achter te laten, heette zij hem, over een half uur terug te komen of op hare terugkomst te wachten. De man gaf aan het laatste de voorkeur en zelte de ladder tegen het huis. Hij moet, toen de vrouwen uit het gezicht waren, van deze gebruik gemaakt hebben om door een bovenvenster in te klimmen. Immers, toen de bewoon ster terugkwamwas hij met zijne ladder verdwenen en vermiste zjj allerlei zaken van waarde, tot een gezamenlijk bedrag van 5000 fr.die de onbe kende in eene verhuismand gepakt en onverlet meêgenomen had. ENGELAllfD. De zeer ernstige berichten over zeerooverij in de Noordzee blijken nu sterk overdreven te zijn. De ware toedracht is de volgende: Ter hoogte van de Doggersbank ligt steeds een groot aantal Engelsche visscherssmakken, die hun proviand opdoen van snelzeilende kotters, welke van New-Deep, Bremerhaven en andere havens in zee gaan en in tabak, sigaren en spiri- tnalia een levendigen handel drijven. Deze vaartuigen worden //corpers" ge noemd en zijn kenbaar aan een ter halver hoogte van de mast hangend klein, vierkant blauw signaal. Die vaartuigen zijn niet anders dan onge patenteerde drijvende drankwinkels, en wat onlangs gebeurd is, geschiedt om een haverklap. Verscheiden booten van de smakken legden bjj een //corper" aan, waarvan de kapitein een Hollander was. Eerst werd kras gedronken, waarop men het oneens werd over de afrekening en spoedig handgemeen raakte. Toen men elkaar braaf had afgeklopt trokken de En gelsche //smakkers", die in de meerderheid warenzonder te betalen in hunne booten af. Dat is alles, wat van de zeerooverjj overblijft." Te Plymouth zijn berichten ontvangen uit Ashantee, waaruit blijkt, dat er onlusten in het land zijn. Koning Coffee, die gezegd werd aan eene beroerte te zijn gestorven, is vermoord. De tegenwoordige koning is plot seling overleden aan de pokken, en hierna zijn 300 negers te zjjner eere geslacht. Uit Caïro wordt aan the D. Telegraph gemeld, dat de Abyssinische generalissimus Rasalula het Boghos-gebied plundert en verwoest. De voor naamste sheiks en notabelen der provincie Kassala, die tot dusver den Khe dive trouw gebleven waren, hebben zich bij de insurgenten aangesloten, sedert ter hunner oore was gekomen, dat men plan heeft Kassala aan Abyssinië af te staan. De insurgenten hebben hierdoor eene versterking ge kregen van 14000 krijgers met 6000 remington-geweren, volop ammunitie en eenig geschut. Sheik Edris is door den Mahdi maar dadelijk tot Emir van Kassala verheven. Eene nieuwe bedrijvigheid op militair gebied openbaart zich ten opzichte van Zoeloeland. Generaal Smyth, bevelhebber der troepen in Zuid-Afrika, zal naar Esthowe vertrekken en een nieuw regiment zal derwaarts gaan, tot versterking der troepen, welke reeds in die streek zijn bijeengetrokken. Te New-York is de Albion National Bank failliet gegaan. De direc teur van die bank, Warner genaamd, die sedert 1879 alle controle van zijn beheer wist te ontduiken, heeft behalve zijne verduisteringen van gelden en slecht beheer een erger misdrijf gepleegd. Hij was nl. executeur van het testament van den voornaamsten aandeelhouder der bank, te zamen met een bloedverwant van den overledene, den heer Burrows, en hij heeft dien mede-executeur langzaam vergiftigd. De arme man is bijna geheel verlamd; hij zal weldra sterven, naar men verwacht. Warner is naar Canada ge vlucht. Uit Lima wordt gemeld, dat de troepen, onder bevel van generaal Caceres, die zich onlangs tot dictator heeft uitgeroepen, zijn teruggeworpen door de strijdmacht onder Iglesias, toen zij tegen Lima oprukten. FRANKRIJ H. Naar aanleiding van het beschieten van Foochow schrijft de République Frangaise//Naar het ons voorkomt, moet China nu ingelicht zijn omtrent de zekere, onvermijdelijke gevolgen van zijne vreemde honding. Het heeft wegens onze langdurige lijdzaamheid kunnen gelooven, dat wij aarzelden, met de noodige doortastendheid te handelen; de toon en de taal van sommige organen der buitenlandsche pers hebben het in den waan kunnen brengen, dat men er in slagen zou, ons te sussen met eenige ijdele, niet zeer oprechte voorstellen tot het inroepen cener scheidsrechterlijke uitspraak; misschien zelfs had het te groote gedachten van zijn eigen weêrstandsvcrmogen. Het weet nu wat het van een en ander te denken hebbe. De wil der beide kamers is ten uitvoer gelegd. Wij zijn vast beslotenvan het hof te Peking de vol doening te verkrijgen, waarop wij recht hebben. De gemakkelijkheid, waar mede onze eerste operatie tegen een der best verdedigde punten van China geslaagd is moet den hardnekkigsten de oogen openen. Het beschieten van Foochow is de straf voor de hinderlaag van Bac-Lé. Ons rest nu, bezit te nemen van degelijke onderpanden, welke het desnoods nuttig zou wezen in bezit te houden. Dit zal binnen weinige dagen geschied zijn." De prefect der Seine heelt een besluit genomen, waarbij de naam Rue Mosnier veranderd is in Rue Berne. De zoon van wijlen Mosnier heeft hier tegen geprotesteerd; hij zegt dat zijn vader 300,000 fr. aan de straat heelt besteed, op voorwaarde, dat zjj zijn naam zou dragen. De zoon vraagt thans aan de stad de 300,000 fr. terug. De misdaad, zegt een Parijsch blad, breidt zich in Frankrijk meer en meer nit, evenals een stijgende vloed, wiens golven dikwerf rood gekleurd zijn. In 1872 bedroeg het aantal misdaden en misdrijven, waarin vonnis gewezen werd, 26000; tien jaren later, in 1882, was dit aantal tot 81000 gestegen en hel is Parijs, wel te verstaan, dat de grootste contingenten voor het leger der ondeugd oplevert. De gebroeders Renard, die hun naam vereeuwigd hebben door hunne uitvinding om luchtballons te besturen, zijn beiden bij het nemen van proe ven gewond. De een viel uit het schuitje en brak een been, de ander ver loor een oog en verbrandde een zijner wangen, toen bij het klaar maken van een chemisch preparaat eene ontploffing plaats had. In het dorpje Rahon, in de Jura, heeft een jongman verleden Donder dagavond in een aanval van watervrees (welke, zonder dat het bekend was, ol en wanneer hem een dolle hond gebeten had, na dagen lang kwijnen bij hem uitbrak) zich op zijne moeder geworpen en haar den arm verscheurd. Zjjne woede was zoo groot, dat de ter hulp toegeschoten personen hem tot stikkens toe de keel moesten dichtknijpen om hem te dwingen de arme vrouw los te laten. Hare wonden zijn afgrijslijk om aan te zien en natuur lijk is men zeer over haar bekommerd. Aan boord van de Spaansche stoomboot Vireaya is, kort na haar vertrek uit de haven van Santander, een stoomketel gesprongen. Zeven per sonen: de derde machinist, drie stokers en drie andere mannen werden gedood. Het vaartuig liep te Gijon binnen om de schade te doen herstellen. ITALIË. De regeering heeft 3000 lira's uitgeloofd voor de ontdekking der lieden die bij Oriolo twee karabiniers hebben doodgeschoten. Middelerwijl heeft een nieuw met moord gepaard geval van straatroof te Rome grooten indruk gemaakt. Verleden Donderdag namelijk is op den weg voorbij Monle Rotondo, omstreeks 20 kilometers van Rome, het lijk gevonden van den zoon eens hooggeachten rechters, Basilie genaamd. De vermoorde was Woensdagochtend uitgegaan om een uitstapje te voet te doen. Het lijk had een pistoolkogel in het hoofd en een in den schonder, en er had blijkbaar eene worsteling plaats gehad. Al wat de vermoorde aan waarde bjj zich had gehad was verdwenen. DENEIlIARHElf. Volgens Berlingsche Tidende heeft dc heer Skeel, om redenen van gezondheid, zjjn ontslag als minister van binnenlandsche zaken ingediend. RUSLAND. De keizer van Rusland heeft bevolen, dat de begrafenis van den on langs overleden generaal Totleben op staatskosten zal geschieden en dat een standbeeld te zijner eere te Sebastopol zal worden opgericht. De Polen maken een adres van hulde en toewijding gereed, dat zjj aan den Czaar, tijdens zijn verblijf te Warschau, zullen aanbieden. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van graaf Wielotpolski. Een tweede adres zal den keizer uit naam der Polen van Warschau en uit de provincie door generaal Gourko aangeboden worden. De Polen willen tegen elke instem ming met het drijven der nihilisten protesteeren. PARIJS, 27 Aug. De /igence Havas meldt het volgende: »Nog steeds ontbreken de oflficieele berichten. De Gbineezen hebben 23 Augustus twee- a drieduizend man verloren. Wij verloren een torpedoboot. Over het gevecht van den 25,te met een fort is nog geen tijding ontvangen. De Chineezen beletten waarschijnlijk het overseinen van particuliere telegrammen." LONDEN, 27 Aug. De dagbladen melden dat lord Wolseley onverwjjld naar Egypte zal vertrekken, om het opperbevel over de krijgsmacht te aan vaarden. SHANGHAI, 27 Aug. De Franschen hebben voor Foochow 21 man ver loren, nl. zeven dooden en veertien gekwetsten. De verliezen der Chineezen worden geschat op duizend dooden en drie duizend gekwetsten. Volgens gerucht zijn 80,000 Chineezen in Tonkin gevallen en hebben zjj daar de Fransche troepen vernield. De Chineezen zouden eenige duizenden soldaten verloren hebben. RECLA9IEI. Jaarlijksclie verkoop circa 3 miilioen Flesschen en Kruiken. Verkrijgbaar bij alle handelaren in Minerale Wateren, j Eigenaren: ROMMËVHOLLËR C°., Rotterdam. Burgerlijke Stuub. Tan 20 Augustus tot cn met 37 Augustus 1884. BEVALLENJ. C. Berlemon, geb. Ju, D. A. M. Beijer, geb. Prinsenberg, Z. H. Lamers, geb. Kooy, D. W. Kroon. geb. Wassenaar, Z. C. J. Duindam, geb. Steenbergen, D. J. Ritman, geb. v. d. Berg, D. J. C. Jansen, geb. Rjjke, D. J. Korenhof, geb. Tegelaar, Z. W. v. Hartevelt, geb. Vreem, D. A. C. Eradus, geb. Wegman, D. J. v. d. Bosch, geb. Snoeker. Z. C. De Vries. geb. Riebeek, Z. J. Smitlenaar, geb v. Oosten, D. E. C. Kerstens, geb. Verstraaten, D. C. v. d. Wijngaard, geb. v. d. Linden, Z. S. M. J. Schols, geb. Hakkaart, Z. C. Wallaart, geb. Spaa, D. C. Nielsen, geb. v. Hoeken. D. P. A. Roos, geb. Kra- mer) p. c. J. Raumann, geb. Uitenhout, Z. W. v. d. Lubbe. geb. v. d. Hoeven, D. C. J. Leemans, geb. Ifennik, I). C. Brouwer,geb. Crama, D. M. Arnoldus, geb. v. d. Walle, Z. C. Ligtvoet, geb. Frankhuizen, D. OVERLEDEN: H. P. Meijers, D. 6 m. J. C. C. Giezen, D. 1 m. J. A. Mi Pols, D. 7 m. M. De Vos, D. 2 m. E. Vermond, geb. Wetselaar, 35 j. J. A. v. d. Laar, Z. 4 m. J. De Lamaar, geb. Schoonhoven, 54 j. J. G. Provoo, wed. 78 j. C. v. Kleef, D. 47 j. F. J. Struijkenkamp, Z. 3 j. W. F. Chaudron, Z. 1 m. J. v. d. Zeeuw, D. 5 m. A. L. Bonte, Z. 2 m. GEHUWD: J. Halbmeijer. jm. en E. De Fey, jd. G. Vroom. jm. en J. A. Ver hoeven, jd. J. v. d. ïleyden, jm. en G. De Cler, jd. W. Segaar, jm. en C. De Zwijger, jd. A. Vega.jm. en M. L. Franck.jd. W. Prins, jm. en II. C. Leus- velt, jd.—

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3