BUITENLANDSCHE BERICHTEN. Zondag 24 dezer wordt door den voorzitter van het uitvoerend comité der intern, landbouwtentoonstelling te Amsterdam, mr. C. J. Sickesz, aan de buitenlandsche commission, beoordeelaars en andere autoriteiten eene soiree aangeboden. Den volgenden morgen begint de jury hare werkzaamheden; dien dag heeft het publiek toegang tegen f2.50 de persoon. De jury begint met de werktuigen en zal daarbij, zoo noodig, o. a. gebruik maken van den dynamometer van prof. Hartig uit Dresden die bijgestaan door drie inge nieurs van de polytechnische school te Delft, de proeven zal leiden. Dooi de stad Amsterdam wordt op den openingsdag een feest gegeven in hel volks paleis, waarbij een beperkt getal personen toegang zal hebben. De kapel- Bilse zal zich dan doen hooren. De tentoonstelling wordt gehouden: van 26 tot 31 Aug.: paarden, rundvee, vvolvee, varkens; van 26 Aug.tot9Sep- tember: boter, kaas, bewaarde melk enz., werktuigen en gereedschappen, leer- en hulpmiddelen voor het landbouwonderwijs en voor het landbouwbe drijf, bijenteelt, dierenbescherming en akkerbonw-gewassen 2 Sept.: remon- tepaarden; 4, 5 en 6 Sept.: harddraverijen; 7. 8 en 9 Sept.: pluimgedierte. Ingeschreven zpn o. a.: 457 paarden (2Ó8 ink), 1091 runderen (901 inl.),319 stuks wolvee (90 inl.}, 125 varkens (15 inl.) Volgens ontvangen bericht is er reeds een gedeelte van de lading van het op Sable-Island gestrande stoomschip Amsterdamte Halifax aangebracht en bestond er hoop, als het weder gunstig bieel, nog meer te bergen en wellicht ook het schip nog af te brengen. De firma J. B. Groen Gz.te Amsterdam, is op de internationale ten toonstelling te Londen met de gouden medaille bekroond voor hare inzending likeoren, evenals te Nizza, waar haar dezelfde onderscheiding te beurt viel. Dinsdagavond sloop een 13 jarig meisje een goudsmidsw inkel ie Am sterdam heimelijk binnen, en achter de toonbank betrapt wordende, be klaagde zij zich schreiende, dat men haar op straat met kwade bedoelingen achtervolgde en zij in den winkel de wijk genomen had. Medelijdend werd het meisje weder naar builen geleid, en toen zij vertrokken was bleek deze heks een gouden horologe uit den winkel gestolen te hebben. Te Renknm is bij het rooien van aardappelen eene mnnt gevonden, dragende het jaartal 1714. Dinsdagavond omstreeks tien uur is de voormalige stoeterij op het Loo onder Apeldoorn eene prooi der vlammen geworden; de boerderij en de annexe stalling zijn geheel verbrand, liet vee is grootendeels gered, maar van den inboedel zeer weinig. In de gemeente Doniawerstal is eene grootc boerenplaats en schuur, tengevolge van hooibroeien, afgebrand. Zij zijn met het grootste gedeelte van den inboedel, de boerengereedschappen, wagens, enz., 25 koe's- eten hooi en drie varkens eene prooi der vlammen geworden. De brand ontstond 's nachts omstreeks 2 uur. De bewoners hadden nog juist den tijd om het brandende gebouw te verlaten. Alles was tegen brandschade ver zekerd. Dinsdagmorgen, even vóór het vertrek van den 7.20's voormiddags ver- trekkenden trein van Vlissingen (Haven), miste een der reizigers zijne porte feuille, waarin, behalve eenige papieren van meer of minder waarde, onge veer 800 aan banknoten was. Onmiddellijk werd allerwege een onderzoek ingesteld, doch zonder gevolg. Eindelijk werd in den namiddag, bij het schoonmaken der closets van het havenstation, de portefeuille geheel uit elkaar gerukt, in een van deze gevonden. Met uitzondering der banknoten die verdwenen waren, was de inhoud nog aanwezig. Buiten twijfel is de eigenaar het slachtoffer geworden van zakkenrollers-behendigheid. Eergisteren zijn van Breda naar Leeuwarden overgebracht de gewezen brievenbesteller Moors en de sigarenmakersknecht Ballmtijn, om aldaar hunne straf te ondergaan. De veroordeelde kleermaker Van Hal waclu te 's Bosch 'skonings beslissing af op zijn verzoek tol vermindering van straf. - Door de raadkamer van het gerechtshof te 's Hertogenbosch zijn naar de openbare terechtzitting van het hof verwezen de gebroeders B. en H. F„ kassiers en effectenhandelaars, wonende te Breda, ter zake van bedrieglijke bankbreuk, door, na bij vonnis der arrondissements-rechibank te Breda van 9 April jl., in staat van faillissement te zijn verklaard, in den loop van de jaren 1882, 1883 en 1884 te Breda, terwijl zij te zamen het beroep van kassiers en effectenhandelaars uitoefenden en voor hunne werkzaamheden loon genoten, ten nadeele van verschillende particulieren, de hun toever trouwde effecten, ten eigen bate aangewend en bedriegelijk verduisterd te hebben; voorts ten nadeele der Zuider-stoomtramwegmaatschappij, gevestigd te Breda, wier kassiers zij waren, een kapitaal van ƒ346.500 in aandeelen van die maatschappij ten eigen bate aan te wenden en er hunne schulden mede te betalen, welke aandeelen van ƒ1000 en ƒ500 in hunne handen waren gekomen, doordien de houders dier stukken ze te hnnneu kantore in gesplitste stukken van 100 elk hadden omgewisseld, en de beklaagden, niettegenstaande de herhaalde aanmaningen, in gebreke zijn gebleven, die aandeelen van 1000 en ƒ500 aan de maatschappij terug te geven. 's GKAVENHAGË, 14 Augustus. Door Z. M. is aan den kapitein der infanterie van de landmacht in West-Indië A. Boomgaart, commandant der troepen en van het garnizoen op Curasao, vergunning verleend tot aanneming van het ordeteeken der 3e kl. van het Borstbeeld van den Bevrijder, hem door den president der Vereenigde Staten van Venezuela geschonken. Door Z. M. is de luitenant ter zee 2e kl. T. E. Van Stavoren, terzake van in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, met ingang van 1 September a. s.voor den lijd van vijf jaren op pensioen gesteld. Z. Exc. de minister van buitenl. zaken, de heer De Willebois, komt hedenavond uit het buitenland alhier terug. ENGELillVD. In de Londensche wijk Pimlico brak gisterenochtend vroeg brand uit in een hoedenwinkel. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat de be woners van het huis zich niet allen konden redden. De eigenaar van den winkel. Mark Abrahams, zijne 86 jarige schoonmoeder, eene volwassen dochter en een ander lid van de familie kwamen in de vlammen om, ter wijl de vrouw van den hoedenmaker en eene jongere dor liter door een ver- metelen sprong uit een venster van de Ivveide verdieping het leven er nog afbrachten, maar in een toestand dal men voor haar leven vreest. Hel huis brandde totaal af. De temperatuur is Maandag te Londen Looser geweestdan sedert twin tig jaren het geval was. Een ouwtder in den nacht koelde de lucht slechts luttel af. Verscheidene personen bezweken aan zonnesteek, üp de marine werf te Chatham moest het volk den arbeid aan de pantserschepen zoogoed als staken. De hertog van Wellington is gisterennamiddag aan het slation van den Brighton-spoorweg te Brighton plotseling overleden. Volgens eenen correspondent van het Freeman's Journal, zou het thans gebleken zijn. dat de verklikkers Carey en l'hilbin, in zake den beruchten moord te Maamtrasna, valsche getuigenis hebben afgelegd, met dien gevolge, dat een onschuldig man, Miles Joyce (die trouwens zijne onschuld tot het laatste toe bezwoer) opgeknoopt werd en vier anderen thans onder dwang arbeid zuchten, terwijl de hoofdschuldige nog op vrije voelen loopt. De twee schurken verklaren, dat zij tot hunnen meineed verleid werden door den advocaat der kroon, den heer Bolton, die hun binnen twintig minuten de keus stelde tusschen zeiven gehangen te worden of anderen te doen opknoo- pen. Ziedaar de reeds talrijke üublinsche schandalen nog weder met één vermeerderd. Uit Calcutta wordt aan the Standard geseinddat Vrijdag V3n daar kolonel Lockhart scheep is gegaan naar Atjeh. Kolonel Bushman van het 9s reg. lansiers vergezelt hem. Het stamhoold Umnyamana heeft het voorstel der Boeren, betreffende de grenslijn in Zoeloeland, aangenomen. .Naar men uil goede bron verze kert is de heer Joubert, adjunct-president van Transvaal, tot president be noemd van het in Midden-Zoeloeland afgestaan gebied. EKAlVHffi 1,1 K. De kamer van afgevaardigden zal lieden de crediet-aanvrage voor Tong kin in behandeling nemen. Na redevoeringen van de heeren Dauphin en Clémenceau in het congres is gisteren, met 418 tegen 327 stemmen, een amendement van den heer Lavergne verworpen, strekkende om in het ontwerp der grondwetsherziening te bepalen, dat de senaat bij algemeen stemrecht benoemd worde. Art. 3 van liet ontwerp is niet 494 tegen 195 stemmen aangenomen, liet congres heeft het ontwerp der grondwetsherziening in zijn geheel met 5C9 legen 172 stemmen aangenomen. De uiterste linkerzijde verklaarde zich te onthouden, omdat de beginselen der democratie geschonden waren. De heer De Mua zeide, dat de debatten van het congres de onmacht der republikeinen heb ben aangetoond, maar dat Frankrijk oordeelen zal. De voorzitter verklaarde daarop de zitting gesloten. Volgens een telegram uit Parijs is in den ministerraad de tekst vastge steld van eene verklaring aangaande de quaeslie met China. Indien de kamers die verklaring goedkeuren, dan zal er dadelijk een ultimatum aan China ge zonden worden ter betaling aan Frankrijk van de geëischte schadevergoe ding van 80 millioen. Voldoet China hieraan niet, dan zal Foochow wor den bezet. Voor eenige dagen is te Parijs eene proef genomen met een luchtballon, in den vorm van een sigaar, voorzien van eene schroef en een roer. Nadat de ballon door den wind tot zekere hoogte in oostelijke richting was voort gedreven, lieten de luchtreizigers het roer werken, en toen nam de ballon eene andere richting. Nadat het tochtje 25 minuten geduurd had, kwam de ballon terzelfder plaatse neer waar hij was opgegaan. De rechtbank van Bambouillet heeft den 88t"> dezer voor het eerst na de afkondiging der nieuwe wet uitspraak gedaan in eene aanvrage tot echt scheiding, en wel tusschen personen, die reeds drie jaren van tafel en bed gescheiden waren. De aanvrage is door de rechtbank verworpen. OUITSCHLAND. De stadhouder van Elzas-Lotharingen, de veldmaarschalk Von Manteuf- fel. is dit jaar van Carlsbad onmiddellijk naar Straatsburg teruggekeerd, zonder zich naar zijn landgoed Topper, in Silezië, te begeven, üp den terugweg pleegde hij dan zijne opwachting te maken aan den keizer. Ni werd verhaald, dat de keizer den stadhouder naar Babelsberg ontboden had en dat hij eerlang te Berlijn zal aankomen. In de hol kringen is daarvan echter niets bekend. Men gelooft, dat de stadhouder, die de leger-manoen- vres aan den Rijn gaat bijwonen, van die gelegenheid zal gebruik maken om den keizer te begroeten en hem de gewone mededeelingen nopens den toestand in het rijksland te doen. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung meldt, dat de rijks-kanselier nog niet officieel in kennis is gesteld van den aanval, dien Engelsche vis- sellers op den üuitschen kotter Dietrich, zouden gedaan hebben en dat hij dus niet in de gelegenheid is geweest, van de Engelsche regeering de be straffing der schuldigen te vragen. Maandag hebben de keizer en de keizerin van Rusland omringd van een schitterende staf, het kamp te Krasno Selo bezocht, waar eerstdaags,in tegenwoordigheid van een groot aantal buitenlandsche officieren, grootema noeuvres zullen worden uitgevoerd. In oostelijk Rumelië laat de openbare veiligheid wel iets te wenschen over. Den heer Binder, administrateur van een groot landgoed in diestreek die eerst kort geleden uit de handen der roovers is losgekocht, hebben zj andermaal gevangen genomen en weggevoerd. Nu vorderen zij niet 1000 Turksche ponden voor zijne vrijlating, maar 5000 p. of ongeveer 60,000. In de nabijheid van Rodosto hebben de roovers een zoon van den Engelschen vice-consul, den heer Dttssi, opgelicht en in 't gebergte gevoerd. Voor zijne in vrijheid stelling vorderen zij een losgeld ten bedrage van 7000 pond. Maar nog veel brutaler feit is gepleegd in een der dorpen in de omstrekea der genoemde stad gelegen. Tijdens de meeste bewoners van de kom der gemeente zich in de moskee bevonden om hunne godsdienstoefeningen te ver richten, treden tien a twaalf roovers het gebouw binnen. Tot aan de landen gewapend, gebieden zij, dat ieder die zijn leven lief heeft, al 't geen hij aan waarde bij zich heeft zal afslaan. Toen de buit was opgehaald, knevelden zij een paar van de gegoedste inwonerssleepten hen naar hunne woning, waar zij hen, onder bedreiging met den dood, van at hun geld en kostbaar heden beroofden. 008T-1NDIE. BATAVIA, 12 Juli. Naar men verneemt, heeft bij de arrestatie in het district Kebaijoran van een beruchten roover, dien de politie reeds lang te vergeefs gezocht heeft, eene groote opschudding plaats gehad De man heelt eerst, hij het vernemen dat de politie hem achter de hielen zat, zijne vrouw, die hij in zijne opge wondenheid voor een politieoppasser aanzag, toen zij het huis binnentrad van kant gemaakt Daarop loste hij een geweeri-ehot op den adsp. controleur v. Zuyleii. De kogel ging rakelings langs diens Itoold, en voordat die amb tenaar de revolver, waarmede bij gewapend was. ttii zijn zak kon te voor schijn halen, ontving hij van den onverlaat een slag met een gollok, welke gelukkig afstuitte op het zakboekje, dat hij in den zak had. De man had nu zijne rol uitgespeeld. Ter wettige zelfverdediging nam de heer v. Z. zijne toevlucht tjl zijne revolver, en school den aanvaller dood. Uit Atjeh wordt ons gemeld, dan andermaal 4 mindere militairen (3

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2