iiilTiü EN FORTUIN BUITENLANDSCHE BERICHTEN. PER TELEGRAAF. Natuurlijk Mineraalwater uit de „Victoria-Broil" te Oberlahnslein bij Ems Jaarlijksche verkoop circa 3 millioen Flesschen en Kruiken. Verkrijgbaar bij alle handelaren in minerale Wateren. Eigenaren: ROmilËNHOLLEtt C0., Rotterdam. VAN 40°/o Burgerlijke Sf.vnb. BEL6IE. Zaterdagavond 5 uren ontstond brand in de hoeve van de wed. Van- derperre, te Biévène (Doornik). In twintig minuten tijds stond heel het gebouw in brand en was er geen water om te blnssclien. Tegen 7 uren, op het oogenblik dat een tiental personen in de stallen ging om de varkens te redden, die te midden der vlammen rondliepen, stortte het dak in en de ongelukkigen werden onder de brandende puinhoopen begraven. Zes hunner kon men, doch in een afzichtelijken toestand, onder de puinhoopen uithalen. Hun vleesch was geheel verkoold. Drie hunner zijn nog denzellden nacht overleden en men heeft daarenboven nog twee lijken te voorschjjn gehaald, wier indentiteit men niet heeft kunnen vaststellen. EMdELASiD. Volgens te Cairo ontvangen bericht, heeft generaal Earce zijn verlof ver kort en zal hij heden Londen verlaten, om naar Egypte terug tekeeren. In militaire kringen wordt geloofd, dat hij het bevel op zich zal nemen der expe ditie, welke tot het ontzet van generaal Gordon naar Assoean zal vertrekken. Bevelen zijn gegeven om het kamp in gereedheid te brengen voor een Engelsch regiment. Fourage voor 700 paarden wordt derwaarts gezonden. De schik kingen, welke voor het transport worden gemaakt, duiden een spoedig op rukken aan. De Times bevat eene dépêche uit Peking van den 11", volgens welke de Tsung-Li-Yamen bjj de groote mogendheden heeft geprotesteerd tegen de operatiên van het Fransche eskader te Ke-Lung. Uit Kaapstad wordt bericht: Nu de conventie tusschen Transvaal en Engeland door den volksraad is geratificeerd, zal waarschijnlijk eene com missie benoemd worden voor de grensafbakening tusschen Transvaal en Bechuanaland. Te New-York werden jl. Zaterdag drie Duitsche socialisten in hechtenis genomen, die zich niet ontzien hadden een manifest aan te plakken, waarin het uitvoerend socialistisch comité den lol verkondigt van Stellmacher, den anarchist en moordenaar, welke dien dag te Weenen zjjn doodvonnis onder ging. In het manifest werden bovendien de proletariërs in de geheele wereld uitgenoodigd de sociale revolutie voor te bereiden, en de werklieden aange maand zich van de geheele opbrengt van hunnen arbeid meester te maken, «daar zij ten onrechte door de kapitalisten in bezit gehouden wordt". FRiYKRU K. Gisteren zijn op het congres twee amendementen op het ontwerp der grondwetsherziening verworpenhet eene strekte om het presidentschap der republiek af te schaffen, het andere om den president rechtstreeks door het algemeen stemrecht te doen benoemen. Het amendement van den heer Laguerre, om den senaat af te schaffen, is met 483 tegen 212 stemmen ver worpen. Eveneens heeft het congres, met 468 tegen 271 stemmen, verwor pen een amendement van den heer Andrieux, strekkende om de bepalingen der grondwet, welke op de verkiezing van den senaat betrekking hebben, eenvoudig te schrappen, in plaats van dit onderwerp bij afzonderlijke wet te regelen, zooals eerst overeengekomen was. Mede is, ditmaal zonder dis cussie, verworpen een amendement van den heer Papinaud, om aan de prinsen uit familiën die over Frankrijk geregeerd hebben, het verblijf op het Fransche grondgebied te verbieden en hunne goederen verbeurd te verklaren. Het congres zal waarschijnlijk heden zjjn arbeid ten einde brengen. Le Journal des Débats bericht, dat de munlconferentie den 25" Oc tober te Parijs bjjeen zal komen. Dit blad meern te welen, dat de daartoe behoorende staten geneigd zijn in het voortbestaan der conferentie te be willigen, onder voorwaarde, dat het aantal in omloop zijnde zilveren munt niet grooter zal worden en iedere staat verplicht zal zijn de door hem uit gegeven zilveren munt terug te nemen. Een treurig ongeval had Zaterdag te Pontresina plaats. Een Engelsch toerist, die zich met een ander landgenoot op den Mortaratschgletscher had begeven, liep juist op een pad, dat hem ongeveer ter halve hoogte van den gletscher moest brengen, toen hij, zich omwendende om het uitzicht te be wonderen, het evenwicht verloor en op een met gras bedekte helling uit gleed. Driemaal buitelde hij over het hoofd en verdween toen, tot ontstel tenis van zijn mede-reiziger, in een scheur van den gletscher. Onmiddellijk werden een paar gidsen en een geneesheer gehaaldmaar toen de eersten hem uit zijn benarden toestand verlost hadden, stierf hij in hunne armen. DUITSCHLAND. De bekende Poolsche dichter Krassewski, die in de citadel van Maag denburg gevangen wordt gehouden, is ernstig ziek. Men is beducht voor zijn spoedigen dood. Prof. Lichtenstein uit Breslau. die dezen zomer voor zjjne gezondheid op het eiland Rugen in de Oostzee vertoefde, is in de vorige week bij het nemen van een bad in zee verdronken. De voormalige bekende tooneelspeelster Amalie llaizinger is in den nacht van Zondag op Maandag 11. overleden. Hare twee kinderen, generaal Haizinger en gravin Schönlêld, waren aan haar sterfbed tegenwoordig. OOSTEN RIJ K. De gemeenteraad te Weenen heeft dezer dagen het besluit genomen, dat het stoffelijk overschot van den beroemden componist Von Beethoven van hel kerkhof, waar het thans rust, zal worden overgebracht naar een van de grafkelders van het centrale kerkhof, die voor de begraving van beroemde mannen bestemd zijn. In een van de Weener schouwburgen viel verleden Donderdag het ijze ren scherm, hetwelk voor hel brandgevaar het tooneel van het overige ge deelte van het gebouw scheidde, met groot geraas naar beneden. Het pu bliek geraakte in opschudding en vloog naar de uitgangen. Gelukkig wist de regisseur de bezoekers tot kalmte te brengen door zjjne verzekering, dat er geen gevaar was en dat het scherm slechts gevallen was doordien een van de kettingenwaarmede het wordt opgehaaldgebroken was. De voor stelling moest gestaakt worden, omdat die ketting niet zoo spoedig te her stellen was en men het scherm niet naar de hoogte kon krijgen. De vrjj aanzienlijke stad Jaslo, in Gallicië, is geheel door brand ver nield. De Weener Correspondance Politique heeft uit Petersburg het bericht ontvangen, dat de binnenlandsche reis van den keizer en de keizerin van Rusland thans definitief is vastgesteld. Zij zullen den 24"1 dezer maand ver trekken en vergezeld worden door den kroonprins, den minister van bin nenlandsche zaken en een groot gevolg. In de eerste plaats zullen zij War schau bezoeken, en vervolgens naar Moskou en Kosroma vertrekken. Van daar zal de keizer een bezoek brengen aan het klooster van Ipatieff, waar de eerste der Romanoffs eene schuilplaats tegen de vervolging der Polen heelt gevonden. Vervolgens zal de reis naar het land van de Donsche kozak ken worden voortgezet. De keizerlijke familie zal drie a vier weken uit de hoofdstad afwezig blijven. SHANGHAI, 13 Aug. Het Tsang-li-Yamer heeft bij de mogendheden een protest ingediend tegen het bombardement van Kelung, zonder dat er eene oorlogsverklaring voorafging. Voorts werd besloten om zich le verzetten tegen de eischen der Franschen. Ook is men reeds bezig om torpedos te plaatsen tot verdediging van Tan-Shin, een havenstad op het eiland Formosa. Li-hung-Chang is in staat van beschuldiging gesteld, op grond dat bjj eene Chineesche handelsvloot aan een Amerikaansch huis had verkocht. WEENEN, 13 Aug. Het Fremdenblatt bevestigt het bericht, dat graaf Kalnoky, minister van buitenlandsche zaken van Oostenrijk-Hongarjje, eerst daags aan den rijkskanselier van Duitschland een bezoek zal brengen. BECLAMEg. Ieder kapitalist die in het bezit is van goede en ter beurze genoteerde effecten (ictiëa of obligation) kan zich op mathematische en zekere wijze een verschaffen, door eenvoudige operatien bestaande in den verkoop van premiën. Dit goed bekende en sedert lang in verschillende landen beproefde systeem, verzekert een jaarlijks inkomen van f. 2,000 met een kapitaal (in geld of in effectenJ, van f. 5,000; f. 4,000 met f. 2,500, f. 500 met f. 4,200, enz. De fondsen zijn altijd beschikbaar. De winst wordt maandelijks per postwissel opgezonden. Duidelijk uitleggende brochuren worden, op daartoe gedane aanvraag, franco en kosteloos toegexonden door den Heer Directeur der Algemeene Belgische Bank (BANQUE GÉNERALE DE BELGIQUE), 5, Ruo da Congrès, BRUSSEL» Het vervolg der uitspraken in strafzaken voor het kantongerecht, welke Maandag heeft plaats gehad, zal morgen worden medegedeeld. Van 6 Augustus tot en met 13 Augustus 1884. BEVALLEN: M. M. Siera, geb. Dreef, D. C. W. Ouweleen. geb. Peltenburg, D. N. S. J. Dee, geb. Cloos, D. M Kroft, geb. Flaman, Z. M. C. le Mair, geb. Riebeek, D. J. Rol, geb. Verwer, D. W. Noest, geb. Stekweg, Z. C. Hons- beek, geb. De la Rie, D. E. M. v. Ingen, geb. v. d. Berg, D. W. Teunissen, geb. v. El, D. E. F. Hagedoom, geb. Lieftink, D. M. Bouwman, geb. Koningsbrug- gen, Z. W. Louwrier, geb. Vinkoert, Z. N. Sierag, geb. Vos, D. A. Zwaan, geb. v. d. Keur, Z. J. M. Schouten, geb Neuleboom, D. J.H.v. Dijk,geb. Dijk man, D. M. H. Rietmeijer, geb. Stentzler, Z. J. C. De Tombe, geb. Rozen- daal, D. OVERLEDEN: C. A. Vreeburg, wed. 80 j. H. Molenaar, Z.4 m. - J. Korswa- gen, Z. 3 j. j— J. J. v. Oerle, 43 J. J. A. v. Bemmel, Z. 8 m. M. J. Crispijn, D. 64 j. C. G. v. Teeckelentmrgh, D. 81 j. S. Louwrier, D. 6 m. J. M. L. v. d. Drift, D. 9 m. G Philippo. geb. Eiienne. 40 j. Z. M. Ribot, geb. Moolenaar, wed. 79 j. mr. P. G. Libreclit Lezwjjn. 60 j. W. J. Heus, Z 7 m. J. A. Son- ders, geb. Verhoeven, Z. leven!. J. Hoogeveen. 56 j. L. Rosdorf, geb. v. Zijp, 67 j. H. A. J. v. Kerkhoff, Z. 5 m. - P. M. Heijmans, 29 j. C. W. M. Marljjn, D. 3 w. C. Das. 59 j. - A. L. Kouw, Z. 8 m. GEHUWD: J. Tegelaar, wedr. en M. Erades. wed. - P. Masurel, jm.en S Crama, jd. W. C. De la Court, wed', en E. W. Waase, wed. J. v. d. Wilk, jm. en C. Koet, jd. P. Visser, jm. en N. Buis.jd. L. A. Friesema, jm.en A. A. Maas.jd. S. Buis, ,jm. en D. Kootter, jd. L. J. Verbiest, jm. en C. v. Venetie, jd. A. J. v. Delden, jm. en M. Brouwer, jd. - J. S. Blom. jm. en J, Labordus. jd. H. J. E. Uiermark, jm. en 11. M. Harteveld. jd. J. v. Wecren.jm. en W. Brink, jd. J. Mazurel, jm. en R. v. Dorp, jd. C. F. Lezwijn, jm. en C. Jesse, jd.-- H.Sierat, jm. en J. v. Leeuwen, jd. A, v. d. Broek, jm. en A. E. Bruidt, jd- S.H.C. Smits, j m. eu J. H. Kok, jd.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3