en woonplaats als loopknecht, kreeg van zijn patroon iphtanties om te innen, doch behield het geld. De politie heelt reeds de hand op hem gelegd. Volgens den regenmeter der rijkslandbouwschool is gedurende de maand Juli te VVageningen gevallen 86% streep regen, tegen 128 in dezelfde maand van het vorig jaar. Vrijdagvoormiddag is te Zutfen een 12-jarige knaap, die met andere jongens in den IJsel ging zwemmen, van cene krib in den stroom geraakt en verdronken. Vrijdag nacht is tengevolge van hooibroeien de boerenhofslede «Uud Jaarla, bij Wetting, geheel afgebrand. De inwonenden. waaronder eene stokoude vrouw, zijn nauwelijks aan de vlammen ontkomen. Men schrijft aan de /V. li. Cl. uit Winschoten: Den 1«» dezer werd naar hier in het huis van arrest overgebracht de secretaris eener naburige gemeente, tevens brievengaarder aldaar, als verdacht van eenige dienstbrie ven te hebben achtergehouden en vernietigd. Men meent echter dal er geen geldelijke benadeeling van gemeentekas of van particulier eigendom heeft plaats gehad. Te Kloosterveen, gemeente Assen, is Zaterdagmiddag eene dubbele be- huizinge afgebrand. Niets werd gered. De have was verzekerd. Dezer dagen zijn een 40-tal personen, verdacht van medeplichtigheid bij de jongste ongeregeldheden te Tilburg, voor het kantongerecht gedag vaard wegens het maken van nachtelijk burengerucht. 's GRAVENHAGE, 4 Augustus. Door Z. M. zijn benoemd: tot burgemeester der gemeente Schoondijke P. Van lloute en der gemeente Merkelbeek M. J. Palmen. Door Z. M. is aan den heer H. L. Oudenhoven, gepens. inspecteur van den geneeskundigen dienst der zeemacht, op zijn verzoek een eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van lid van het hoofdcoaiité der Nederlaudsche vereeniging tot het verleenen van hulp aan zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oorlog, en zulks onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen diensten. De luitenants ter zee le en 2* kl. J. Luytjes en W. C. J. Smit, die nende aan boord van Zr, M'. schroefstoomschip Tromp, worden met 10 dezer op non-activiteit gesteld. Met 11 dezer worden overgeplaatst: de officier van gezonJheid le kl. L. P. Gijsberli llodenpijl, van Z'. M'. schroefstoomschip Tromp, naar het hospitaal der marine le Willemsoord, die der le kl. W. Schutte, van het hospitaal der marine te Willemsoord, aan boord van V. M'. schroefstoomschip Tromp, en de officier van administratie 1' kl. F. Uamherg, van V. M». op leidingsschip Anna Paulowna, aan boord van Zr. M'. schroclstoomschip Tromp en; geplaatst: de officier van administratie le kl. N. W. Lasouder aan boord van V. M'. opleidingsschip Anna Paulowna, de officier van administratie 2e kl. A. M. Post Uiterweeraan boord van Zr. M'. wachtschip te Willemsoord. De adelborsten le kl. C. W. De Visser, H. VV. G Van Bleiswijk Ris, D. J. Van den llonert, T. A. F. De Bruine, L. P. De Stoppelaar, F. Smit. P. H. Van Voorthuysen, 11. M. Van Bemmelen, J. Des Antorie van der Hoe ven, jhr. W. C I. Versluys, J. A. L. Van den Bosch, G. L. 11. Luylen, W. De Ruyter van Steveninck, K. L. Reepmaker en M. 11. E. Saclise, allen die nende aan boord van Zr. M'. schroefstoomschip Tromp, worden met 20dezer op non-activiieit gesteld. Bij beschikking van den minister van marine is de benoeming van U. J. N. Doornbos tot adelborst 3" kl. bij het kon. instituut voor de marine te Willemsoord, op daartoe gedaan verzoek, ingetrokken, en is te zijner ver vanging, met ingang van 1 September aanstaande, als zoodanig aangesteld de adspirant L. A. Van der Stok. Den 6, 7 en 8 September a. s. zal alhier eene internationale tentoon stelling vau zang- en kamervogels worden gehouden en 9 September d. a. v. cene verloting van daarop aangekochte vogels en voorwerpen: een en ander in de zalen van het Kon. Zool. Bot. Genootschap. Naar wij vernemen had zich in den toestand van den heer Cremers voorzitter van de tweede kamer der staten-generaal, die in een privaat-hos pitaal te llalle verpleegd wordt, een dag of tien geleden een incident voor gedaan van hoogst bedendelijken aard. liet gevaar is thans geheel geweken, en de geneesheeren gelooven dat de heer C. binnen een paar weken geheel hersteld de terugreis zal kunnen aanvaarden. De stoomtram naar Scheveningen vervoerde gisteren ruim 17000 pas sagiers. BUITEN LAN DSCHE BERICHTEN. BELGIE. Stanley is Zaterdagmiddag via Dover te Ostende aangekomen alwaar hij door Z. M. den koning werd ontvangen. Tegenover de beurs te Brussel zal een groot hotel-restaurant worden gebouwd met den hoofdgevel naar de beurs en een groote schouw burgzaal in den geest van het Eden-theater. Het daarvoor aangekocht ter rein zal nog ruimte laten voor acht magazijnen, uitkomende in de rueSainte- Catherine. rue des Poisonniers en rue Paul Devaux, voorts een café. Deze verschillende gebouwen zullen onder een grooten wintertuin loopen die, op de eerste verdieping, zich hij de schouwburgzaal zal aansluiten. Een balkon zal rond den gcheelen schouwburg loo, en, waar de toeschouwers over eene uitgestrektheid van meer dan 150 el in de pauzes de frissche lucht zullen kunnen genieten. Aan een der hoeken wordt een nis gemaakt ter plaatsing van het monument, dat de stad opricht voor wijlen Aug. Oris. De gemeente Si. Pieters-Woluwe nabij Brussel, werd Vrijdag in opschudding gebracht door een verschrikkelijken moord. Tusschen Henry Dereytmaker en zjjne vrouw was een hevige twist ontstaan. De man heeft zijne vrouw vastgegrepen en met geweld in den kelder geworpen. De ongelukkige werd De dood volgde oogenbiikkelijk. lyas •erd ers j* |iero jen len. dl Engelilv( it te I ot n« zt i v! met verbrijzelden schedel opgenomen, moordenaar is aangehouden. ENGELAND. Volgens the Times heeft de regeering thans bepaald besloten, zich alle verantwoordelijkheid voor generaal Gordon ontslagen te rekenen, ontzet-expeditie in den herfst is althans opgegeven. De zitting der Egyptische conferentie werd Zaterdag te ruim 1 tij"'= opgeheven. Naar men verzekert, is nog geene voorloopige of andere ti1011 standhouding bereikt. De onderhandelingen zouden voor onbepaalden verdaagd zijn. De leden van het kabinet kwamen vervolgens ten huize t: den heer Gladstone bijeen, en daarna werd een formeele kabinetsraad;^ houden. wal Door den heer Gladstone werd Zaterdag in het lagerhuis gezegd, i®el de conferentie het doel niet had bereiktwaarvoor zij was bijeengeroeptiren namelijk de regeling der financieele aangelegenheden van Egypte. Engeland doel was hel verschallen van toereikende middelen voor de noodzakeljjkr01 uilgaven van hel Egyptische bestuur, maar de regeering kon lot geen pli toetreden, welks uitvoering met een goed beheer van Egypte onvereenigk zou geweest zijn. De gevoelens der verlegen voordigers van Engeland het Frankrijk liepen uiteen. Engeland kon geen plan goedkeuren, dat niet ipet kere maatregelen bevatte ten behoeve van de noodzakelijkste kosten vani<]n stuur. De Fransche ambassadeur deed een eindvoorstel, doch de Engels® regeering kon zich daarmede niet vereenigen, ooidat het in de financiet aangelegenheden van Egypte groote verwarring dan ooit zou te voorset, hebben geroepen en aan de commissie voor de schuld bevoegdheden toekent Te welke niet mochten verleend worden. De conferentie is dus mislukt, nu toch zijn zekere resultaten bereikt. De mogendheden zijn het eens gewj den over de noodzakelijke uitgaven voor Egypte, meer bepaald wat de Ij ning betreft; Verder is het denkbeeld ter zijde gesteld, als zou Engels"™ eene internationale controle, met de dubbele controle gelijk staande, vt^ gesteld hebben. Italic en Turkije ondersteunen Engeland's voorstellen land, Duitschland en Uostenrijk weigerden echter, bjj het tusschen En; en Frankrijk bestaande verschil van meening, voor hun gevoelen uit men. De Engelsch-Fransche overeenkomst is thans zwevend en heeft voor Frankrijk noch voor Engeland verbindende kracht. In eene extra uitgave van de Pall Mall Gazette van Zaterdag le men: //Wij ontvangen hedennamiddag het bericht, dat het verontrustend t port ttit Fnochow in de goed onderrichte Engelsche kringen niet als erntj beschouwd wordt. Men geloott dat Fransche troepen te Foochow in gat zoen zullen komen, maar dit zou niet beschouwd worden als eene aan ding tot oorlog, maar integendeel de vredespartij in de hand werken." Uit Lima wordt gemeld, dat generaal Gacerès met eene macht verscheidene duizend man naar Lima optrok. Men achtte een treilen waarschijnlijk. Veertien Briische en vijf buitenlandsche schepen, waarvan elf slot- j schepen, hebben verleden week schipbreuk geleden. Er kwamen 200 a schen bij om 't leven. Uit New-York wordt bericht, dat onder runderkudden uit Texas, noordwaarts zijn verzonden, de zoogenaamde //Texaskoorts" is uitgebrol Erne te Chicago aangekomen kudde van 500 stuks, onder welke de zit zich heeft vertoond, is afgemaakt. Naar men uit Rio-Janeiro meldt, heeft de Braziliaansche kamer,i eene meerderheid van acht stemmen het wetsontwerp tol bespoediging de afschaffing der slavernij verworpen. De ministers hebben hun out genomen. FRANKRM K. In de eergisteren door de kamer van algevaardigden gehouden zit las de heer Brisson een brief voor van den heer Le Royer, president) den senaat, waarin de bijeenkomst der nationale vergadering tegen htt 1 uur te Versailles wordt aangekondigd. In de couloirs der kamer van afgevaardigden werd Zaterdag meè deeld. dat de president der republiek aanstaanden Maandag te Parijs U zal zijn en er zal blijven zoolang de nationale vergadering bijeen is. Het geele boek, dat is verschenen, behelst de documenten, welke de aangelegenheden in Tongkin zijn gewisseld. De Fransche reget eischle aanvankelijk eene schadeloosstelling 250.000,000 voor het iucid Langson, waardoor de overeenkomst van Tientsin werd geschondent later, tengevolge van het uiigevaardigde decreet, waarbij de terugkeer Chineesche troepen uit Tongkin werd gelast, verlangde Frankrijk all dat China in beginsel eene schadeloosstelling zou toestaan ten behoevei de gekwetste soldaten en de betrekkingen der gesneuvelden en tot bestrijt der onkosten, welke dit incident Frankrijk zou veroorzaken. De heer Pi noire wees op de onmogelijkheid om tot een vergelijk te komen met de neesthe afgevaardigden le Shangaï, die verklaarden dat China nimmer: schadeloosstelling kon toestaan en verlangden, dat hel ultimatum tot Augustus zou worden uitgesteld. Later machtigde de minister Ferry heer Patrenotre om den gestelden termijn met een of twee dagen te lengen, zoo hij meende dat dit zou kunnen dienen om de onderhandelii lot een goed einde te brengen waarop de heer Patrenotre uit Shangaï mr dat de Chineesche afgevaardigden eene schadeloosstelling van 3.500,000 boden, tot ondersteuning van de slachtoffers van Langsonmaar dat dit aai door hem van de hand werd gewezen. Eenige Parijsche politie agenten vonden dezer dagen een oud ma# onder een bank lag te slapen. De man, die nauwelijks eenige lompe# het lijf had, werd naar het politte-bureel gebracht. Daar verklaarde bjj hij markgraaf De B was, in Gascogne geboren, 79 jaar oud en zc' familie. Hij verhaalde hoe hij lot die ellende gekomen was. Op 21-jat leeftijd bleef hij alleen op de wereld aan 't hoofd van een kolossaal for Hij verteerde echter in korten tjjd liet vaderlijk erfdeel en had weldra: meer over dan een som van 10,000 fr. Hiermee trok hjj naar Amerik

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2