1884. M\ 183. DINSDAG 5 AUGUSTUS. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1-50» franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. STADS-BEIUCIITEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van de firma OuDSHoortN en C°. houdende verzoek om ver gunning om hare stoommachine in de broodfabriek aan de lloogewoerd i.°. 4 te bezigen tot het in beweging brengen van een Dynamo geplaatst in de machinekamer van genoemde fabriek. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dal genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 18 Augustus aanst., 's voormiddags te elt uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen dal verzoek ia te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 4 Augustus 1884. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 7 Augustus 1884. des namiddags te twee uren. Punten van behandeling 1. Benoeming van twee tijdelijke leden der Commissie van Financien (115). 2. Idem van een tijdelijken Voorzitter der Commissie van Financiën. 3. Voordracht betrekkelijk de lijdelijke benoeming van een derden leeraar in de Wiskunde aan de Hoogere Burgerschool (112). 4. Verzoek van A. L. de Leeuw om ontslag als derde onderwijzer aan de school 2' klasse voor jongens en meisjes (113). 5. Idem alsvoren van Dr. P. J. Blok, als leeraar aan het Gymnasium (111). 6. Vaststelling van hel Kohier der Plaatselijke Directe Belasting, dienst 1884. 7. Verzoek van P. Van der Meer Jr., om een sloep te leggen aan den Sta tionsweg (116). 8. Idem alsvoren van S. Van Leeuwen (116). 9. Idem van J. Van Leeuwen Az°.aan de lloogewoerd. (116). 10. Rekening van Vrouwen Kraammoeders over 1883 (110). 11. Idem van de Kamer van Koophandel en Fabrieken (106) 12. Idem van het Stedelijk Werkhuis (109). 13. Idem van het Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis (114). BINNENLANDS CHE BERICHTEN. LEIDEN, 4 Augustus. In de afgeloopen week werden binnen deze gemeente aangegeven als door pokken aangetast 5 personen, aan die ziekte overleden geen, door roodvonk aangetast 1, terwijl 1 patiënt aan die ziekte overleed. Bovendien werd een nieuw geval van diphtheritis waargenomen. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen /38, ƒ18.50, 3.70 en /1.90, de laagste prijzen ƒ38, ƒ18.ƒ3.60 en ƒ1.90. De minister van oorlog heeft o. m. goed gevonden bij het dep. van oorlog te detacheeren den le luit. G. P. Van der Garden, van liet 4e reg. infanterie. Voorts zijn o. a. door den inspecteur der infanterie overgeplaatst bij het le reg. de kapt. G. J. Meyer, van het 4e en bij het 4« de kapt. L. F. Leyds, van hel 1' reg. Bij kon. besluit van 22 Juli jl. is bepaald, dat in de maand September a. s. in gedeelten van de provinciën Gelderland en Utrecht onder leiding van den inspecteur der cavalerie, oefeningen op groote schaal zullen worden gehouden. Voor het in de afgeloopen week gehouden notarieel examen slaagden Voor het 1« gedeelte de heeren G. Roosegaarde te Breda, J. Klink te Voor burg, II. J. J. Van Buijsen te Pijuacker, J. J. Van der Kaaden te Pijnacker, K. Poelslra, S. Okkinga, J. J. Rambonnet, G. C. G. J. M. Lois, allen te Steen- wjjk, Jhr. W. F. A. Von Pestel. le Arnhem. Voor het 2'gedeelte le heeren: P. A. J. Van Uden te Rotterdam, C. II. De Boer te Steenwijk, II. Groenier te Ouderkerk a/d IJsel, P. Drenth le Appingedam, C. W. F. C. Van Lith de Jende te Utrecht en E. V. J M. Seydlitz te Udenhout. Bij gelegenheid van den Zaterdag 11. gehouden zeilwedstrijd bij Alfen aan den Rijn, werd o. a. bij den strijd met platbodems pleiziervaartuigen cene prijs behaald door de Argo en eene premie door de Geertruida, beide van Gebr. Schouten, te Alfen. Bij den roeiwedslrijd werd door de Njord, van de studenlen-vereeniging »Njord" te Leiden, eene prijs behaald, in den strijd met tweeriemsgieken. De baan lang 3200 meter, werd door haar in 16 m. 53 s. afgelegd. D». A. Voorhoeven, predikant le Dedemsvaart, heeft het beroep naar Katwjjk aan Zee aangenomen. Naar de IV. li. Ct. verneemt, heeft Z. M. de koning hel paleis op den hoek van het Ileulstraatje te 'sHage, vroeger bewoond door koning Willem II en laatstelijk door 'skonings oudsten zoon, bestemd voor II. M.de koningin, voor het geval dat zij weduwe mocht worden. Het programma voor de viering van het eeuwfeest der maatschappij tot nut van 't algemeen, luidt als volgt: 11 Aug., 's avonds8 uur, leestelijke bijeenkomst der algevaardigden van de departementen, aangeboden door het departement Amsterdam, in het Vondelspark, (Paviljoen.) 12 Aug., 's avonds 8 uur. Zanguitvoering in het Paleis voor Volksvlijt, onder leiding van den heer Dan. de Lange. Programma: Feestcantate van den dirigent en Men delssohn's Lobgesang. Na afloop van de zanguitvoering concert in den tuin door de stafmuziek van het 7' regiment infanterie. 13 Aug.Te half twee uur; feestrede uit le spreken door den algemeenen voorzitter der maatschappij den heer J. A. Böhringer, in de koningszaal van Natura Arlis Magistra. Te drie uur; Kinderzanguitvoering, in de groote zaal van Natura Arlis Magistra, onder leiding van den heer 11. F. R. Brandts Buys. Programma; Benoit's Kindercantate, "De Wereld in", benevens eenige schoolliederen. Te half zes uur: Feestmaaltijd voor algevaardigden en leden der departementen in het gebouw Stroucken. Hel aantal door de justitie over de grenzen van het rijk verwijderde vreemdelingen over de gehecle maand Juli bedraagt 194. Het stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde Kaap St.-Vincent den 2 Augustus. De Prinses IFilhelminavan Bata via naar Amsterdam, arriveerde te Suez 2 Augustus en zette terstond de reis "oort. De Drenthe, van Java naar Rotterdam, vertrok 3 dezer van Port- Saïd. De Nederland en Oranje, van Amsterdam naar Java, vertrok heden van Porl-Saïd. De Noord-Holland, van Rotterdam naar Java, arriveerde heden te Southampton. De Soerabaja, van Rotterdam naar Java, arriveerde 3 dezer te l'adang. Onder btvel van den kapitein der infanterie J. W. Van Rooy, van verlof naar Indië terugkeerende, zal den 27,tel1 dezer van Harderwijk een detachement supplelietroepen vertrekken, sterk 45 man, benevens 3 onder officieren, met bestemming naar Ncêrlandsch Indië, per stoomschip Prins hederik. Als medegeleide van dit transport is aangewezen de 1,M luitenant der infanterie van het Oost-Indisch leger T. J. T. N. De SteenhuyseB. Zaterdag 11. werd door eenige dames le Schiedam aan een sinds lang voorbereid plan uitvoering gegeven om aan de dd. schutterij, wier vaandel door de kogels van den vijand en den land des lijds niet veel meer ver toonde dan een slok met eenige franje een nieuw vaandel aan te bieden. Zij mochten zich verheugen in den steun der burgerijdie door ruime bij dragen het schoone plan hielp bespoedigen. Den lsle Augustus vierde de heer Charles Rochussen te Rotterdam zijn zeventigsten verjaardag. Naar de N. li. Ct. mededeelt, hebben een aantal vrienden en vereerders van den kunstenaar in zijn geboortestad aan den heer P. De Jossehn de Jong opgedragen, een portret van hem te vervaar digen, ten einde ook te Rotterdam een bceldienis van hem te bezitten. Men had gehoopt, dat dit op den l,te Augustus gereed zon zijn geweest, maar door onvoorziene omstandigheden was dit niet het geval. Men heeft nu den heer Rochussen, die zich om redenen van gezondheid buitenslands bevindt, op zijn zeventigsten verjaardag een harlclijken gelukwensch gezonden, ver gezeld van een album met de portretten en namen van allen, die aan het verzoek der commissie hadden gehoor gegeven. Te Rotterdam en te Haarlem zijn in beslag genomen guldens met de beeltenis van koning Willem II en het jaartal 1848; en te 's-llage en te Haarlem guldens met de beeltenis van koning Willem 111 en de jaartallen 1865 en 1858, welke stukken bij uitspraak van het muntcollege zijn valsch en vervaardigd in nabootsing van echte rijksmunlspecie. Zaterdagmorgen is een felle brand uitgebroken in de stoomboot 11 aarlem-Hotterdam, liggende in het Sparen te Haarlem waarbjj een aan tal koopmansgoederen zijn verbrand. Hoewel spoedig gebtuscht is de schade nogal belangrijk. Ruim 30 leden der eerste en tweede kamer, en daarbij deAmsterdam- sche vertegenwoordigers, maakten Zaterdag onder geleide van den burge meester van Amsterdam een tochtje per Noordzee-kanaal, en bezochten het etablissement van de stoomvaartmaatschappij Nederland. Naar hel D. r. Z.-ll. en 's Gr. verneemt zal de Internationale Land- hotiw-ientooustelling te Amsterdam vermoedelijk den 26" dezer officieel geo pend worden. Een 15-jarige knaap te Amsterdam verhuurde zich onder valsche naam

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1