RISTEi en FORTUIN PER TELEGRAAF. Natuurlijk Miueraalwater uit de „Victoria-Bron" te Oberlahnslein bij Ems. Jaarlijksche verkoop circa 3 millioen Flesschen en Kruiken. Verkrijgbaar bij alle handelaren in Minerale Wateren. Eigenaren: ROMMENHÖLLER €0., Rotterdam. INKOfifiEN VAN °/c Burgerlijke J&tanb. openbare gezondheid in Egypte. Hij achtte het dringend noodig, om eene quaestie als deze, welke met het beheer van Egypte samenhangt, in over weging te nemen. Lord Granville weigerde deze quaestie tot een onderwerp van discussie te maken, omdat de conferentie slechts bijeengeroepen was lot wijziging der liquidatiewet. Andere gevolmachtigden verklaarden zich, met betrekking tot de competentie, voor de opvatting van lord Granville, hoewel tevens erkennende, dat zij, ingeval eener discussie, het hervormingsvoorstel van Duitschland zouden ondersteund hebben. De Uuilschc gevolmachtigde verzocht aanteekening in de notulen, dat hij dit onderwerp had ter sprake gebracht, maar de voorzitter de discussie daarover niet had toegestaan. -• Aan de Daily IVews wordt uil Suakin gemeld, dat de opstandelingen zich bij Temanhadoub hebben geconcentreerd en 's nachts met versterking een aanval op Soeakin hebben gedaan. De Engelsche mariniers en matro zen hebben aan de verdediging deelgenomen. De Arabieren hebben een aan val gedaan op de zoogenaamde loyale stammen nabij Agig. Van de aange vallenen zijn er 500 vermoord. Een agent van het gouvernement te Singapore is uitgezonden om met den radja van Tenom te onderhandelen over het vrijlaten van de beman ning der Niaero. Hij is eergisteren naar Atjeh vertrokken. Uit Rio de Janeiro wordt gemelddat bij den ministerraad een wets ontwerp is aanhangig gemaakt tot wijziging van de wetgeving op de slavernij. Daarbij wordt bepaald, dat alle slaven, die den 60-jarigen leeftijd hebben bereikt, zullen vrjj zijn, dat nieuwe slavenregisters zullen worden aangelegd en dat te verrichten arbeid op nieuw zal worden geregeld naar gelang van geslacht, leeftijd en lichaamskracht. Men hoopt, dat door deze wet de sla vernij van 10 jaren geheel zal zijn afgeschaft. FR AIV KR IJ K. Na alle artikelen van het ontwerp der grondwetsherziening te hebben goedgekeurd, heelt de senaat het ontwerp in zijn geheel met 111 tegen 65 stemmen aangenomen. In de couloirs van de kamer der afgevaardigden werd gisteren verzekerd dat de commissie, belast met het onderzoek van het ontwerp opdenscrutin de liste, eenparig ter gunste van dat voorstel gestemd is. In eene gisterenmorgen gehouden vergadering van de republikeinsche en democratische groepen deed de minister-president Ferry mededeeling van den tegenwoordigen stand der grondwetsherziening. Op zijn verzoek gaf de meerderheid daarop te kennen, dat zij geneigd was art. 8 te laten vallen; maar dat zij geen beslissing wenschte te nemen vóór het votum van den senaat bekend was. DUITSCHLAND. Omtrent den gezondheidstoestand van keizerin Augusta wordt verzekerd, dat die tegenwoordig een betrekkelijk zeer gunstige is. Zy bevindt zich thans op het eiland Mainau, waar zij wellicht tot het midden van Augustus zal vertoeven om zich dan naar Potsdam te begeven. RUSLAND. Uit Warschau wordt aan de Czaa gemeld, dat de Czaar, die te Skier- newice verwacht wordt om de manoeuvres der in Polen bijeengetrokken Russische troepen bij te wonen, daarna te Granica zal komen, alwaar hij een onderhoud met keizer Frans Jozef zal hebben. De twee souvereinen zullen vervolgens over Warschau naar Alexandrowo vertrekken en daar den Duitschen keizer ontmoeten. Volgens bericht uit Warschau aan den Standard zijn wegens het be raamde complot op het leven van den Czaar tot dusver 280 personen in hechtenis genomen; zij behooren meestal tot de werkende klasse, en onder hen zijn slechts enkele Duitschers en Poolsche joden; de overige zijn allen Russen. OOST-INDIE. BATAVIA, 21 Juni. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen. Civiel departement. Verleend: Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den dir. van het gymn. Willem III te Batavia dr. N. J. Hoorweg; voorts, wegens meer dan vijftien jaren dienst in deze gewesten, een verlof naar Europa voor één jaar, aan den res. van Banka Ch. M. G. A. M.Ecoma Verslege. Ontslagen: als onderschout bij de politie te Samarang, P. M. Meuwessen.; op verzoek, eervol, de arch. le kl. en de opz. 1' kl. bij den waterstaat enz. C. II. Coenraad en F. W. Bonset; op verzoek, eervol, de ontv. der in- en uitvoerr. en acc. te Laboean-Deli (Oostkust van Sumatra) J. H. Pichel. Benoemd: tot res, van Tegal, de ads.-res. van Malang (Pasoe- roean), A. Van der Gon Netscher; tot ads.-res. van Koetei en de Oostk. van Borneo, de contr. 1' kl. bij het binn. best. op de bezitt. buiten Java en Madura a la suite, tijd. leeraar aan de landbouwschool te Buitenzorg, S. W. Tromp Jr.; tot ondersch. bij de pol. te Samarang, de ambt. op non-act. F. H. N. Kohier en G. W. Hoedt, gegag. adjud.-onderofl. der inf.; bij de in-en uitvoerr. en acc.: tot ontv., de ambt. op non-act. W. P. Van Duinenlaatste lijk verific. 2' kl.; tot verifle. 4e kl., de boekh. 3e kl. W. F. Van Alphen; tot boekh. 3' kl.de ambt. op wachlg. P. N. Brunner; tot verific. 5'kl., C. D. Pottger. thans tijdelijk die betrekking bekleedende; tot tijd. verific. 5e kl., de opz. W. De Blinde en W. P. Anthonijsz; bij den post en telegr.tot insp. 2' kl., de adj.-insp. J. D. Pasteur; tol comm. lc kl., de comm. 2' kl. Ch. Toorop; tot comm. 2' kl. J. Frölich, thans tijdelijk dien rang beklee dende en de comm. 3C kl. J. L. Van Ligten; lot tijdelijk comm. 2' kl., de comm. 3' kl. W. M. De Haas; tot comm. 3» kl.de ambt. op wachlg. F. 11. Lttcardie en H. F. Den Dekker, J. De Nijs, thans tijdelijk dien rang beklee dende en de adj.-comm. B. Degener en W. Van Leeuwen; tot tijdelijk comm. 3e kl., de adj.-comm. Iv. G. R. Seydel. Departement van oorlog. Ontslagen: op verzoek, wegens lichamel. onge- schikth. voor alle mil. diensten, eervol, met behoud van recht op pens., de 1' luii.-kwartierm. bij de mil. adm. H. P. E. E. Van der Smissen. Benoemd: tot mil. comm. tn de res. Palembang, de luit.-kol. der inf. J. B. Mack, thans plaats comm. te Batavia. Bevorderd: bij het wapen der inf.: tot kapt., de lc luits. J P. De Bordes en J. J. S. Van Kempen, de eerstgenoemde met ver lof in Ned.: tot lc luit., de 2e luits. J. Buys en H. J. Matthes. Departement van marine. Benoemd: tot bootsman bij het mar.-etabl.op Onrust, de bootsman bij de mar.-mag. te Batavia W. Van de Putte; bjj de marine-magazijnen te Batavia, de bootsman bij het mar.-etab. op Onrust P. N. Van der Aa. LONDEN. 30 Juli. Het gerucht loopt, dat de conferentie het voors' treilende een voorloopige reductie van 10 pCt. op de interest der ge Egyptische schuld heelt goedgekeurd. ALEXANDRIÈ, 30 Juli. Een dépeche van den mudir van Dongola meldt het gerucht, dat Gordon zich van Berber heeft meester gemaak'. De mudir zond een beambte naar Debbah, om nadere inlichtingen m winnen. CAIRO, 29 Juli. Hel bericht van den dood van Osman Digna wordt offi» cieel tegengesproken. be- •ele ver te RECLAHE9. Ieder kapitalist die in het bezit is van goede en ter beurze genoteerde effecten (acÜIa of obligatiën) kan zich op mathematische ea zekere wijze een verschaffen, door eenvoudige operatien bestaande in den verkoop vaa premigu. Dit goed bekende ea sedert lang ia verschillende landen beproefde systeem, verzekert een jaarlijks inkomen van f. 2,000 met een kapitaal (in geld of in effectenvan f. 5,000; f. 1,000 met f. 2,500, f. 500 met f. 1,200, enz. De fondsen zijn altijd beschikbaar. De winst wordt maandelijks per postwissel opgezonden. Duidelijk uitleggende brochuren worden, op daartoe gedane aanvraag, franco en kosteloos toegezonden door den Heer Directeur der Algemeene Belgische Bank (BANQUE GÉNERALE DE BELGIQUE), 6. Ru® da Congrès, BRUSSEL. PROGRAMMA VAA MUZIEKUITVOERINGEN. Zomerzorg. Vrijdag 1 Augustus, des avonds te halfacht uren, door de Stafmuziek van het 4e Reg. Infanterie, Kapelmeester de heer A. Grent- zius. le Afd.1. «Falka Marsch", Kappey; 2. Ouverture «Sommernacht- straum", Suppé; 3. «Laura Walzer", Millocker; 4. «Le Rève", Dunkier; 5. Faniaisie «Adélia", Donizetti. 2e Afd.: 6. «Jubel Ouverture", Von Weber; 7. «Le Réveil de la Fauvette", Polka pour flute, picolo, Waucampt; 8. Mo- saique de l'opéra «Mireille", M. Krcin; 9. Aria uit «Slabüt Mater" (arr. Grentzius), Rossini; 10. «Les Rencontres", Marsch-Potpourri, Dunkier. Van 23 Juli tot en met 30 Juli 1884. BEVALLEN: G. De Graaff, geb. v. Beusckom. Z. - L. S. Patist, geb. Massaar, D. P. G. C. Niesten, geb, v. Hugten, D. H. H. Slok, geb. Sondorp, D. H. Schild, geb. Regeer, M. C. Dieben, geb. Biesjot, D. - M. v. Hooidonk, geb. Moene, D. W. D. Gattin, geb. v. d. Klugt, D. - A. v. Dieren, geb. v. Egmond, Z. G. C. N. Ghezzi, geb. Pierantonie, D. G. Meirink, geb. Snoek, Z. F. E. Servaas, geb. Vilders, C. Jurgens, geb. Eradus, Z. J. De Beer. geb. v. d. Kamp, D. M. J. W. v. Kerkhof!, geb. Fornara, Z. S. Blok, geb. Boom, Z. J. v. Ilooven, geb. Tegelaar, Z. E. P. Stieltjes, geb. Intveld, Z. S. E. Nieuwen- burg, geb. Gelderblom, Z. J. W. Sloots, geb. v. d. Drift, Z. R. v. Gelderen, geb. De Vries, D. M. E. Holm, geb. Kasteele, Z. E. De Bruin, geb. v. d. Dop, Z. E. De Groot, geb. v. Galen, Z. J. Giezen, geb. v. d. Burgh, Z. R. Bronsgeest, geb. Viele, Z. M. A. v. Berkel, geb. üverdijk. D. J. v. Weizen, geb. Dreef, D. A. Vijlbrief, geb. Vermey, 2 Z. OVERLEDEN: L. v. Zeyl, 60 j. - M. C. v. Hilten, D. 3 m. J. C. Devilee, D.2 j. J. M. Wijsman, D. 47 j. J. v. d. Kaay, D. 1 m. J. Tomasse, Z. lm. E. Mieremet, D. 1 m. M. v. d. Linden, geb. Webbers, 52 j. J. T. Oudshoorn, Z. 2 m. H. J. L. Brinks, Z. 1 in. J. D. Stokhuyzen, Z. 28 j. C. Dubbeldeman, Z. 2 j. J. Reijken, 25 j. M. Wijdema, geb. Terdu, wed. 75 j. J. Duits, geb. Florijn. D. levenl. L. Marsman, D. 3 j. J. Zaalberg, Z. 2 j. M. Sloos, D. 2 w. F. Overdijk, 73 j, E. Vermond, geb. Wesseling, Z. levenl. C.Eelders.D. 3 m. A. v. Veen, D. 75 j. H Sampimon, wed. 67 j. J. Vijlbrief, Z. 4 m. GEHUWD: mr. C. A. Vaillant, jm. en C. C. Abee, jd. J. Fakkel, jm. en M. JJ Spek. jd. W. F. Stouten, jm.en E. Ouwerkerk. jd. C. J. Van Bemmelen.jm. en H. C. Nagtegeller. jd. -- W. F. Karstens, wedr. en W. Van Duurenjd. J. Kloos, jm. en E. B. Perin, jd. - N. Van der Walle, jm. en S. M. G. Van Amerom, jd. R. K. Van der Stauwe, jm. en E. G. Verbrugge, jd.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3