LË1II8C A A T. DONDERDAG 31 JULI. STADS-BERICHTEN. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. £8*4. 179. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. -■ afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prgs der Advertenliën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Leiden achten zich verplicht, met het oog op het uitbrekeu der Aziatische Cholera in Frankrijk en de mogelijkheid van uitbreiding dier ziekte ook lot ons land en deze gemeente, de ingezetenen met nadruk te wijzen op het groote gewicht vooral in dezen tijd. van het gebruik van goed zuiver drink water en hen ernstig te waarschuwen tegen het gebruik maken van on zuiver, voor de gezondheid schadelijk, drinkwater alsmede tegen het nuttigen van bedorven levensmiddelen en onrijp of groen ooft. Ter bevordering van het gebruik van goed drinkwater, zal het duinwater, dat geheel aan de eischen voldoet, zoo ruim en zoo gemakkelijk mogelijk, ook kosteloos, verkrijgbaar worden gesteld en, in verband daarmede, het aantal standpijpen, waar duinwater kan verkregen worden, belangrijk worden vermeerderd, terwijl daarentegen pompen met voor de gezondheid schadeljjk water zullen worden afgesloten. Burgemeester en Wethouders gelooven dat eene trouwe behartiging dezer wenken en de betrachting van de grootste reinheid, zoowel buiten als in de huizen, er ongetwijfeld toe zullen bijdragen om het uitbre ken der ziekte te voorkomen of althans hare uitbreiding tegen te gaan en zjj vertrouwen op de gezindheid der inwoners om hiertoe mede te werken. Ook hopen zij dat de ingezetenen, die veel panden bezitten, welke door minvermogenden bewoond worden, zich doordrongen zullen toonen van de op hen rustende verantwoordelijkheid om hunne huurders de gelegenheid te verschaffen van duinwater gebruik te kunnen maken, opdat ook dezen in Staat worden gesteld hunne medewerking in het publiek belang te verleenen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOOL, Weth. 1° Burgemeester. Leiden, 28 Juli 1884. HARTEVELT, Weth. 1» Secretaris. LEIDEN, 30 Juli. Bij de verkiezing van een lid voor de tweede kamer der staten-gene- raal in het hoofdkiesdistrict Haarlem zijn gisteren uitgebracht 1663 geldige stemmen. Gekozen is de heer J. Duyvis met 1023 stemmen. De heer mr. J. Kappeyne van de Coppello verkreeg 639 stemmen. Namens den koning is door den minister van waterstaathandel en nijverheid aan de hecren I. T. Hessels en A. N. C. Van Hees. beiden te Leiden, tot wederopzeggens vergunning verleend voor den aanleg en het gebruik van eene electrische geleiding tusschen het gebouw van de sociëteit 'Concordia" en de stoombroodfabriek »de Hoop" beide aldaar. De huzaar van het 3e reg.geboren te Munstergeleen, die sedert 1 Januari II. uit zijn garnizoen te Leiden was gedeserteerd, heeft zich vrijwil lig te Maastricht aangemeld en is onder militair geleide opgezonden naar 'sHagc, om daar ter beschikking te worden gesteld van den auditeur-militair in het 1' mil. arrondissement. Van 1 Augustus tot en met 31 October a. s. zal het rijks-telegraaf kantoor te Katwijk (aan Zee) op werkdagen open zijn: van 8 tot 12 uren voor- en van 1 tot 9 uren namiddags. De Zondagdienst blijft onver anderd. De minister van financiën maakt bekend, dat het saldo van 's rijks schatkist op 26 dezer bedroeg: bij de Nederlandsche bank f 6.382,051.19 en bij de betaalmeesters ƒ1,876,823.74, te zamen 8,258,874.93% De Staatscourant van heden bevat de uitslag van de eindexamens der gymnasia in 1884. Te Leiden werden de volgende getuigschriften van be kwaamheid uitgereikt: voor de studie aan eene universiteit in alle facultei ten aan J. P. Kuenen; voor de studie aan eene universiteit in de faculteiten der godgeleerdheid, der rechtsgeleerdheid en der letteren en wijsbegeerte aan P. Buys, 0. J. Lee (extraneï), II. L. Gort en C. O. Segers; voor de studie aan eene universiteit in de faculteiten der geneeskunde en der wis- en natuurkunde aan J. W. C. Kolff, L. A. W. Noorduyn (extraneï), F. Van Praag. J. Suringar, N. Ph. Tendeloo (extraneï) en W. T. M. Weebers. De uitslag van het van 14 tot 19 Juli 1884 te 'sGravenbase gehouden examen ter verkrijging van een getuigschrift van bekwaamheid voor de stu die aan eene universiteit was als volgt: voor de studie aan eene universiteit in de faculteiten der godgeleerdheid, der rechtsgeleerdheid en der letteren en wijsbegeerte waren opgekomen 15 candidaten, waarvan 3 zich gedurende het examen terugtrokken en 7 werden afgewezen. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: J. J. Esser, Th. C. Gevers, A. Sinkel, W. Stoel en G. Visse ring. Voor de studie aan eene universiteit in de faculteiten der geneeskunde en der wis- en natuurkunde waren opgekomen 7 candidaten, waarvan 2 werden afgewezen. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: F. Broeksmit, H. W. Heinsius, S. Ivtüger, G. H. J. Peter en M. Vrancken. Aangezien door eenige jongelingen zoowel voor adelborst by de kon. Ned. marine als voor cadet bij de kon milit. akademie een voldoend examen is afgelegd en aan eene plaatsing als adelborst de voorkeur hebben gegeven, brengt de minister van oorlog ter kennis dat, in verband met de aldus open gevallen plaatsen, tot cadet bij gemelde akademien zullen worden benoemd: voor de infanterie hier te lande: P. H. Specht GrypG. A. Daay üuwens, J. H. WelschL. A. Van der Stok, H. B. Taunay, jhc W. H. J. Van de Poll, J. M. H. Van Lelyveld, F. P. M. P. Berkeljon, H. J. Gasile, G. A. Leers, D. A. Thieme, Th. S. L. ridder Nedermeijer van Rosenthal, C. Stolk, J. L. Smulders, A. S. Doorman, J. 11. Crena Uiterwijk, C. J. Van Kakum, G. J. A. A. baron Van Heemstra, L. J. VV. K. Thomson, H. C. J. Ter Beek, E. A. D. E. Carp, W. C. Th. Ter Beek, L. P. J. Van der Stok en P. E. Pfeiffer; voor de cavalerie hier te lande: J. Vertholen de Salva deBruneton, P. Van der Molen en H. G. J. Maas Geesteranus; voor de artillerie hier te lande: J. Van Boven, E. P. Van Andel, J. N. Boom, H. J. A. Feber, G. F. baron Van Till, U. J. N. Doornbos, F. Boogaard, H. J. L.C.Bax, jhr. W. H. Ortt, H. J. Doorman, jhr. A G. Sickinghe, W. L. VanWarmelo, F. Il.Umb- grove, J. N. Pieren, J. L. Bels, J. F. G. Verhoef!, S. M. S. De Ranitz, M. W. Engelberts, P. Visser en A. J. Gijsberti Hodenpjjl; voor de genie hier te lande: VV. J. M. Van de Wijnpersse en F. Dekker; voor de infanterie in Oost-Indië: II. L. Bense, R. J. A. Raedt Van Oldenbarnevelt, L. F. H. Pee reboom, J. J. Diemont, S. H. Schutstal van Woudenberg, J. J. Le Roy, J. Schutten, J. L. Abell, Ch. S. G. Gorissen, J. C. De Neve, E. A. C. Koch, W. K. Van Borselen, G. F. Noordhoek Hegt, N. C. Mulder, E. K. H. Pluim Menlz, II. C. Kerkkamp, W. P. Rochell, H. L. Maarschalk, jh'. J. C. C. Sandberg en Ph. F. L. Van Deutekom; voor de cavalerie in Oost-Indie; C. W. Van Haaf! en jhr. K. H. Meijer; voor de artillerie in Oost-Indië: F. Th. Steinbuch, A. Van der Hegge Spies, H. U. S. Boerma, W. H. M. Schadée, A. C. W. Janssen, J. J. Hemmes, M. Grondhout, J. De Boer en F. H. De Bruine; voor de genie in Oost-Indië: J. Radersma, J. Van Rinkhuyzen, W. C. Lisnet en M. Engers. De overgangs-examens aan het kon. instituut voor de marine te Wil lemsoord zijn geëindigd en alle adelborsten met groot verlof vertrokken. Van de 2' afd. moeten 3, van de 3e afd. 5 en van de 4* afd. 3 nog éeu jaar in die afdeeling blijven. Voor het admissie-examen aan de kweekschool voor machinisten meld den zich 74 adspiranten aan. Een voldoend examen werd afgelegd door L. H. Van Berk, Nieuwediep; A. W. E. Van Boven, Rotterdam; W. P. Van den Brugghen, Amsterdam; M. L. Bijland, Rockanje; A. Cool, Ubbergen; V. J. H. F. Derix, Amsterdam; J. Demmeui, O.-Indië; P. G. J. Ten Doesschate, Amsterdam; W. Doornbos, Groningen; H. J. Evers, Utrecht; E. D. W. Faber, llaariem; E, De Haas, Rotterdam; W. J. Heydeman, Rotterdam; G. Hupkes, Arnhem; A. De Jong, Antwerpen; J. M. Kammeijer, Amsterdam; J. F. A. Van Nes. Amsterdam; J. S. Van Nouhttys, LeidenD. Onderberg, Amsterdam; E. J. Pelgrim, Arnhem; B. W. Pott, Buiksloot; S. E. Ramondt, Goes; W. H. Reerink, Alfen; J. B. H. Riemer, Arnhem; J. M. Slingervoet Ramondt, Amsterdam: G. D. Van der Sluis, Dirksland; H. Spakler, Amsterdam; W.A. G. E. Stein, Arnhem; II. J. Van Straten, Gorinchem; J. Swart, Beverwijk; E. P. Teepe, Middelharnis; W. J. Thijssen, Dordrecht; C. P. L. Vermeulen, Nijmegen; W. J. De Voogt, Arnhem; F. L. De Wilde, Utrecht; F. M. Winsser, Breda, en M. Zijlstra, Drachten. De slaapwaggons uit Parijs mogen, wegens het gevaar voor cholera, ons land niet meer binnenkomen. De reizigers moeten te Antwerpen van waggon verwisselen. De rijkspolitie zal in nieuw model uniform worden gekleed, naar het model der Pruisische gendarmes. De kleedingstukken zijn bereids uit de strafgevangenis te Leiden, alwaar ze vervaardigd werden, aangekomen, en bestaan in: lange jas met blinkende knoopen, zonder kwasten. De verschil lende graden worden door rechte mouwstrepen aangeduid. De korte jas vervalt. De helm blijft behouden, doch klein-uniformpetten worden vervan gen door die van Duitsch model. {J. C.)

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1