BUI TEN LANDS CHE BERICHTEN. PER TELEGRAAF. dit ziende, aarzelde niet hen ita te springen, met het gevolg dal hij eerst den eene op hel drose bracht; doch zijn tweede sprong Uosi te den moedigen redder en den anderen drenkeling het leven. De arrond. rechtbank te Maastricht, in raadkamer vergaderd, heeft de moeder, die haar kind te vondeling had gelegd, van ailc rechtsvervolging ontslagen, en hel kind ter verdere opvoeding overgegeven aan een inwoner te Simpelveld, die zich daarvoor had aangeboden. -- De heidebrand te V'eoloo heeft men bedwongen, nadat ruim 100 hec taren hei. struik- en boschgewas verteerd waren. Er was geen enkel perceel verzekerd. Te Geldrop zijn Woensdagmiddag 13 woningen afgebrand. Men ver moedt dat dit is veroorzaakt door het vliegen van vonken uit eene bakkerij. De pachter L. van de in de vorige week afgebrande hoeve Genéjud te Puth (Limburg) is aan de bekomen brandwonden overleden s GitAVENHAGE, 11 Juli. Door Z M. is aan 's konings adjudant, den generaal-majoor C. H. E. graal Dn Monceau, van den grooten staf. vergunning verleend tot het aan nemen en dragen der versierselen van groot-officier der Leopolds-orde, hem door den koning der Belgen geschonken. Door Z M. zijn benoemd tot ontvanger der directe belastingen enz.te Makkum. H. J. Van Gelder, thans te Ballum: te llengcloo (Gelderland), VV. 11. J. M. IJske, thans te Grave; te Borculoo J. W. G. Nielander, thans te Beek (Gelderland), en te Buiksloot. F. A. llambonnet, thans te Oolmarsum. Door Z. M. zijn benoemd bij het wapen der infanterie: bij het 4" re giment, tot kapitein, de 1' luit.-adjudant F. A. II. Sabron, van het 6e reg.; bij het 5' regiment, tot le luit., de 2e luit. J. C. 11. Quack, van het corps, en is aan den 1'" luit. W. J. Rahder, van het corps genietroepen, op zijne aanvrage een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Bij ministerigele beschikking is de gedane beno.ming van D. De Groot, schoolopziener in het arrondissement Utrecht, tot lid. en van F. Terwey. onderwijzer aan de kweekschool voor ouderwijzers en onderwijzeressen te Amsterdam, tot lid-plaatsvervanger der commissie die in 1884 te Amsterdam zitting zal houden tot hel afnemen der examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer en hoofdonderwijzeres, ingetrokken; en is in die commissie benoemd: tot lid F Terwey voornoemd; tot lid plaatsvervanger, J. A. Van Dijk, directeur van de kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Leiden. De eerste kamer heeft lieden, na den geheelen dag in comité vergaderd te zijn geweestde ontwerpen omtrent de Indische begrooting aangenomen. Morgen zijn de overige ontwerpen aan de orde. Aanstaanden Dinsdag zullen de provinciale stalen van Zitidholland, des middags te 12 uren, in het gewone lokaal op het Binnenhof hunne tweede vergadering houden. Daarin zijn niet minder dan 23 punten van behande ling aan de orde gesteld. Wegens valschheid in geschrifte stond heden voor het gerechtshof terecht A. D.kantoorbediende te Barendrechl. Deze persoon bekende, dat hjj. in geldverlegenheid verkeerende. eene valsche schuldbekentenis had ver- vaamligd groot 4200 en*«öaarop tot driemalen toe van iemand, die meen,.,' dat het stuk echt was. gelden had ontvangen tot een bedrag van 325 Advocaat-generaal ur. Bijleveld eischte 14 maanden celstraf en twee boeten van ƒ50. Na verdediging door mr. Maclaine Pont deed het hol uitspraak en veroordeelde deti besch. tot 1 jaar eenzaam en 2 boeten van /50. Nog werd uitspraak gedaan in de zaken eergisteren behandeld. G. D., uit Oud-Vosmeer, werd o. a. wegens valschheid in geschrifte veroordeeld tot 6 maanden celstraf en 4 boeten van ƒ50. H. K. H. prinses Frederik Karei van Pruisen bracht gisteren een bezoek aan het schilderijen-museum van den heer Steengrachl, Lange Vijverberg. H. K. 11. prinses Frederik Karei van Pruisen bracht hedenmiddag ten half 2 tire een bezoek aan de bloemententoonstelling van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Prins Roland Bonaparte zal de volgende week hier aankomen tot bij woning van de begrafenis van Z. K. H den prins van Oranje. Hij zal. als niet behoorende tot een regeerend vorstenhuis, geen deel uitmaken van den optocht naar Delft, doch aldaar in de Nieuwe kerk door zijne tegenwoor digheid eene laatste hulde aan den afgestorvene brengen. De koninklijke familie in Wurtemberg zal zich vermoedelijk ook bij de plechtigheid op 17 dezer doen vertegenwoordigen. Onze voormalige stadgenoote mej. Stella Bolle heeft Vrijdag II. in de prijs- kamp aan de muziekschool te Brussel den 2'° prijs voor solozang en den ltn prijs (Prix de la Reine) voor een duo wegens kamerzang behaald. ENGELAlfD. In de gisteren gehouden zitting van het lagerhuis verklaarde de heer Gladstone, dal hij zich niet kon vereenigen met het voorste! om eene com missie van onderzoek betreflende het beheer van het gevangeniswezen in Egypte thans te benoemen, maar kondigde legen de najaarszitling een voor stel van dien aard aan. Hij trok verder de voornaamste der ingediende wets ontwerpen in, zooals dat op de hermtinling der halve sottvereigns, de voor dracht tegen verleiding tot prostitutie enz. Ilij hoopte dat de financieel® commissie ter Egyptische conferentie in het begin der aanslaande week met haren arbeid zal gereed zijn en de conferentie, zelve een of twee dagen langer zal kunnen bijeenkomen. De arbeid is zoo zorgvuldig voorbereid, dat de conferentie waarschijnlijk niet veel zittingen zal behoeven te houden. Lord E. Fitz Maurice zeidc, dat tegenwoordig geen bijzondere maatregelen tot bescherming van den Britschen handel met China noodig worden geacht. Overigens zijn. gelijk men weet, tegen het einde van hel vorige jaar de on zijdige mogendheden overeengekomen om, ingeval van nood, hare onderda nen door de bevelhebbers der verschillende oorlogschepen in de Chineesche wateren te doen beschermen. Gisterennamiddag is door de liberale afgevaardigden in de voornaamste zaal van het Foreign Office te Londen eene groote meeting gehouden. De heer Gladstone zeide, dat, wegens de verwerping der reformbill door het hoogerhuis, het kabinet met algemeene stemmen besloten had. de tegenwoor dige parlementszitting zoo spoedig mogelijk te doen eindigen en de nieuwe zitting binnenkort bijeen te roepen. De reformbill zou dan het eerst in be handeling konten hij het lagerhuis, dat haar zou aannemen en vervolgens opnieuw aan de lords worden gezonden. De najaarszitting zou dan reeds in October een aanvang nemen. Deze mededeeling werd eenparig toegejuicht. Zeer hevige stormen hebben Zondag in Engeland gewoed. Te Liver pool sloeg de bliksem in eene kerk. tijdens de godsdienstoefening. Twee knaapjes werden getroffen en verlamd. De ontstane paniek had gelukkig geen te ernstige gevolgen. Ook elders in de stad had het onweer ongeluk ken veroorzaakt. Thabanchn. eene stad in den Oranje-Vrijstaat, is door de Basutos aan getast en in de asch gelegd. De commandant ontkwam ternauwernood. Troepen zijn van Bloemfontein afgezonden. FRAIVKRIJ H. Gisteren is in de kamer van afgevaardigden de discussie over het sui ker-ontwerp hervat. De heer Rihot verdedigde het ontwerp der commissie; hij erkende, dat het premiestelsel zijne gebreken heeft, maar men door het voorbeeld van DuitschlandOostenrijk en Belgie daartoe gedreven wordt. Hij hoopte, dat de premie later zal kunnen vervangen worden door internatio nale wetgevende bepalingen, waardoor de strijd met gelijke wapenen zal kunnen gevoerd worden. Thans moet men er enkel op bedacht zijn, de worsteling vol te honden en den Franschen fabrikant voor ondergang tebe- hoeden. De heer Rouvier verklaarde zich, namens de budgetcommissie, tegen de belasting op den beetwortel. Hij bestreed nadrukkelijk de surlaxe en beschuldigde de regcering van protectionistische neigingen. De minister-president Jules Ferry ontving na afloop van den ministerraad Li-Fong-Pao, die van Fkeng-ki-Fong vergezeld was. Ook had hij nog een onderhoud met den commandant Fourneer en Dauphin lid der senaatscom missie, inzake grondwetsherziening. IPAWJ K. De kamer van algevaardigden heeft met 228 tegen 64 stemmen het antwoord tp de troonrede vastgesteld. Bij de discussie verklaarde Canovas, dat het gouvernement noch de republiek, noch de absolutie monarchie wenscht en alle aanvallen tegen de huidige regeering zal weten te straflen. Gisterennacht is hel koninklijk wapen-museum te Madrid door brand vernield. De wapenen zijn geborgen, hoewel vele in beschadigden toestand. DVITSCHLAND. Volgens den Berliinschen correspondent van het Dbl. t. Moskou loopt te Berlijn het gerucht, dat lusschen Duitschland en Rusland eene overeen komst gesloten zou zijn betreflende maatregelen, ter bestrijding van de anar chisten te nemen. WASHINGTON, 10 Juli. In het Juli-verslag van het departement van landbouw wordt gezegd dat de buitengewone en aanhoudende regens, bene vens de lage temperatuur in Juni den katoenoogst zeer benadeeld hebben, doch dat tot dusverre nog niets zich vertoont, waardoor een vrij voldoende oogst onmogelijk zou zijn te achten. De gemiddelde stand is 86, tegen 87 in Juni. De maïs-oogst zal goed uitvallen, de groei is snel, stand 96. Stand der voorjaatstarwe 100. De winter- en zomertarwe is in het zui den reeds geoogst; in de noorderstreek zal de oogst weldra binnen zijn. Gemiddelde stand 94. Men verwacht dat de oogst meer dan 350 mill, schepels zal opleveren. Gemiddelde stand van garst 98, van haver 98, van rogge 97. LONDEN. 11 Juli. Daily Neios heeft, vernomen dal de regeeringen van Engeland en Nederland hel eens zullen worden over de maatregelen, welke zij in de zaak van de cMsero zullen nemen. INGRUUNRËIlf. Det ffrondifebicd der stad Leiden. (Ó/of.) De belastingschuldigen die uit hun beurs de bezoldiging der ambtenaren in de plaatselijke directe belasting dragen, hebben er belang bij dal bij een voldoend inkomen ook waardeering der diensten van die ambtenaren op merken, waarmede zij nu en dan rechtstreeks in aanraking komen, ten aanzien van de bijzondere belangen en verplichtingen die daartoe leiden. Men zou kunnen zeggen, dat die omstandigheid niet zonder invloed blijven kan op de begeerte van de bewoners der buitensingels en aangrenzende wijnen die bij eene vergrooting Leideuaars worden en dichter bij den kom dezer gemeente dan van de dorpsraadhuizen en gemeentescholen, die nog al op een aaiimerkeljjken afstand gelegen in den regel lastig te bereiken zijn en met zooveel uren van den dag toegankelijk zijn voor de betrekking der plichten van liet ingezetenschap. Zonder ophef en grootspraak kan men zeggen dat de bureautijden en bu- reauambtenaren voor de ingezetenen zeer geriefelijk zijn en de lof van welwillendheid en voorkomendheid lot hel geven van inlichtingen ol terecht wijzingen daaromtrent vrij algemeen gehoord wordt. De Leidsche burgerij gaf steeds blijken, dat zij de gemeenteambtenaren waardeerd. meer dan die haar in de raadkamer vertegenwoordigen, billijk en onpartijdig. De openbaarheid der zittingen en de gedrukte handelingen alleen kunnen daar- 1 van getuigen. j Zonder en vóór die openhaarheid in regeeringszaken bleef het toch geen geheim, dat de Wethouders Du Rien en Ilartevelt veel ijverige, trouwe en belangrijke diensten aan de stad bewezen; al werden die door partij"

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2