WOENSDAG 9 JULI. STADS-BERICHTEN. Kostelooze Vaccinatie en Etevaccinatie. Hoogere Burgerschool voor Meisjes. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De pr\js der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 26 centsgroote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter kennis van belanghebbenden, dat gedurende de maanden JuliAugustus, Septem ber en October gelegenheid bestaat tot kostelooze vaccinatie en revacclnatle voor onvermogenden op Woensdag van elke week des namiddags te een uur, in een der lokalen van de Stadswaag en dat daarmede alzoo een aanvang zal worden gemaakt op Woensdag 2 Juli a. s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 24 Juni 1884. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dal het eerste toelatingsexamen voor de Hoogcre Bur gerschool voor meisjes zal aanvangen op Vrijdag 11 Juli e. k. des voormiddags te 9 uren in het Schoolgebouw aan de Garenmarkl. Burgemeester en Wethouders voornoemd: DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 1 Juli 1884. E. KIST, Secretaris. Theorie. Van de Xste tot de 2de klasse: J. L. E. Jaeger en I Fonteyn. Van de 3de tot de 5de klasse: A. F. De Haas. Van de 4de tot de 5de klasse: M. Van Hartrop, E. M. J. Krulder, M. P. C. Van Geer. E. Homberg en J. M. Felix. Van de Elémentairklasse tot de 1ste Koorklasse: J. De Graaff, B. Kern, U. DriessenG. A. E. OortJ. L. BoekwijtE. M. KoppeschaarE. De Carpentier WildervanckJ. C. L. Oudegeest, A. Overganw, J. Kunst, A. Dubois, M. H. W. A. Van Rossum du Chattel, A. A. Oudegeest, H. J. Van Leeuwen, J. H. Ruyg- rok, H. G, M. De Jongh, E. Von Biilow, A. D. H. Fockema Andreae en A. De Koster. Van de 1ste tot de 2de Koorklasse: W. M. A. De Goeje, F. Roelants. E. M. Gerlings, F. J. Groesbeek, C. C. E. A. Jaeger, E, A. W. F. v. d. Burg, M. W. E. v. d. Burg, L. M. Stallinga, J. J. Stallinga, G. C. SchoemakersM. M. M. Feenders, A. Van Overeem, H. G. Van Doesburgh, A. M. Zaayer, J. Van der Hoeven, G. B. C. Van RhijnC. W. Oudegeest, E. M. A. Juta, M. C. Chandon, J. D. De Stoppelaar, J. C. Kinderman en Chr. Doornik. Bij de kweekschool voor zeevaart alhier zijn gedurende het algeloopen kwartaal 94 jongens aangekomen. De thermometer Fahr. teekende heden te 8 uren 72, te 10 uren 78, te 12 uren 82, te 2 uren 85, te 4 uren 85; wind van Z.-O.—0.-N.-0, aan wakkerend en dalende temperatuur. De donderwolken, die uit het Z. W. waren opgekomen, verteerden en de lucht werd helder, d.i. vast weer met groote droogte, zooals in den winter; mooi weer met strenge vorst. Door de heeren meteorologen was aangekondigd: goed weer, nu en dan regen. Oostwaarts bevindt zich een gebied van hooge drukking, hetgeen niemand meer verlangt; westwaarts bevindt zich een gebied van lage drukking, dat door niemand wordt versmaad met regen. Het laatslgen. gebied verkrijgt misschien binnen een paar dagen de overhand. De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de termijn voor de inzending van verzoekschriften om toelating tot het exa men voor adspirant-administrateur bij de zeemacht wordt verlengd tot 20 Juli a. s. Het stoomschip C. Fellinger, van Saigon, is gisteren te Liverpool aan gekomen. De Soenda, van Amsterdam, arriveerde te Batavia den 6 Juli. De Koningin Emma, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Marseille 7 Juli. De Prins Frederik, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Suez 8 Juli en zette terstond de reis voort. Men schrijft aan het D. v. Z. en 's Gr. uit het Westland, dd. 6 dezer: Tot nog toe heeft de aardappelhandel met Engeland nog weinig te beteekenen gehad en het is te verwachten, dat ook in het overig gedeelte van de cam pagne de vraag naar dit product niet zal verbeteren. Waren de prijzen bfl den aanvang reeds laag, thans wordt voor een kinnetje 60 ct. besteed: een prijs, die men zich moet laten aanleunen, omdat de zg. Amerikanen op de binnenlandsche markten niet gewild zijn. Dat Engeland weinig besteedt, mag dan ook niet alleen worden toegeschreven aan groote aanvoeren uit andere streken, maar bovenal aan qualiteit. De «kanen" kunnen wegens hun waterachtig gehalte en zoeten smaak onmogelijk concurreren met de Jerssy- of inlandsche aardappelen, en daar deze overvloedig zijn, heelt men het Westland niet noodig. Het zou daarom te hopen zijndat mm, even als weleer, zich weder uitsluitend ging toeleggen op de edele soort. Volgens de Ned. Sport zal van wege de Friesche zeilvereeniging Oos- tergoo den 6d" Augustus a. s., op de wateren bij Grouw, de jaarlijksche zeilwedstrijd plaats hebben, en heeft de Troubridge Cricketclub uit Londen de Haarlemsche Cricketclub Rood en Wit uitgedaagd, tot het houden van eene match, op 7 of 8 Augustus op het terrein van laatstgenoemde. Ook is het programma der zeil- en roeiwedstrrjden op het Braassemeer Meer en Wijde Aa, uitgeschreven door de zeil-en roeivereeniging Hollandia verschenen. Men schrijft aan de IV. R. Ct. van 6 dezer uit Brussel: Drie-en-veertig Nederlandsche, Fransche en Duitsche zanggezelschappen hebben hunne deel neming toegezegd aan den grooten internationalen zangwedstrijd, die, door de kon. vereeniging l'Orphéon georganiseerd, den 17" en 18" Augustus, ter gelegenheid van de nationale feesten, zal plaats hebben. Te dien einde werd heden, in de gothische zaal van het stadhuis te dezer stede, door loting, over de volgorde in de uitvoering der wedijverende gezelschappen beslist. Tegelijkertijd werden aan elk der in verschillende afdeelingen en sub-divisies gesplitste gezelschappen de verplichte koren ter hand gesteld, die voor deze gelegenheid gecomponeerd zijn door de heeren Chiaromonte, Camille de Vos, Flou, Leon, Jouret, Alfred Tilman en A. Waulers. Door den ijver der commissie zal de opening der tentoonstelling van LEIDEN, 8 Juli. In de maand Juni zijn binnen de gemeente Leiden geboren: 138 kin deren, als: 75 zoons en 63 dochters, waaronder zijn begrepen 5 tweeling geboorten; overleden: 80 personen, van welke 8 elders woonachtig, als: 17 mannen, 12 vrouwen, 31 zoons en 20 dochters; daarenboven als leven loos aangegeven 4. Gehuwd 22 paren. Op de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst alhier hebben de volgende bevorderingen plaats gehad: Piano. Van de 1ste tot de 2de klasse: E. De Carpentier Wildervanck, A. A. Ladage, C. Coert, C. Bos, H. Dingemans, M. Van Maasdijk, E. M. Gerlings eti W. Van Tilburg. Van de 1ste tot de 3de klasse: J. L. Boekwijt er. C. Van der Horn. Van de 2de tot de 3de klasse: J. D. De Stoppelaar, H. H. Roelofs Heyrmans, H. E. W. Van Dissel, J. D. Hunger, C. PigeandE. M. Koppeschaar H. C. Mulder, I. B. CrommelinA. J. Paulus, L. J. Quant, J. J. A. De Ridder, C. M. Ladage, A. C. Ladage, M. C. Kromsigt, G. L. Kromsigt en C. W. Kist. Voorwaardelijk: E. J. De Ridder. Van de 2de tot de 4de klasse: C. Jesse en M. Zaayer. Van de 3de tot de 4de klasse: W. E. Van den Burg, Th. A. Van Eldik, P. D. Vermaas, H. M. Sillevis, M. Van Romburgh, B. A. J. Koopmans Van Boekeren, W. Kapteyn, N. S. H. De Koster, E. M. A. Juta, A. J. W. Boekwijt, J. W. De Visser, F. B. A. C. Roelants, T. De Jong, A. C. Van Hartrop, G. G. Van der Hoeven, H. G. Van Doesburgh, J. BrendelJ. H. Backer, D. C. Coert, C. C. E. A. Jaeger, A. M. M. Caron, L. Darlang, S. M. Parmentier, A. De Stoppelaar, D. C. H. C. Hunger, A. Boeye en C. M. De Haas. Van de 3de tot de 5de klasse: P. C. T. Van der Hoeven. Van de 4de tot de 5de klasse: A. E. Kooyker, A. J. Kooyker, C. Coster, E. J. Couve'e, A. Van der Lip, S. J. F. Oudshoorn, S. M. Rijke, A. A. G. Gooszen, W. He Graaff, D. Van Thiel, M. W. Jaeger, J. E. Quant, J. E. Zirkzee, H. J. Coert en A. L. Quant. Van de 4de tot de 6de klasse: P. H. Van Thiel en C. C. Slotenmaker. Van de 5de tot de 6de klasse: J. J. Luberti, A. C. G. H. Van Rijen, G. Chavannes, G. M. Van der Wal, M. Pleyte, H. L. Kips en A. C. Van Troostenburg De Bruyn. Van de 6de tot de 7de klasse: C. M. E. Kolff, A. M. ZillesenJ. Reimeringer, S. P. Kist, J. M. Boekwijt, G. E. J. Visser, J. S. Rijke, W. C. Blanken O. G. D'AumerieJ. W. P. Rijke, B. Sissingh, C. G. Kips, B. KühnemanF. Hak kaart, M. De Graaff en J. M. Felix. Van de 7de tot de 8ste klasse: L. C. Van 't Hooft, F. E. Heynsius, J. L. E. Jaeger, E. G. C. Kooyker, M. P. C. Van Geer, C. M. Parmentier, M. Van Hartrop, D. C. H. CLulofs en R. H. Th. Van Leeuwen. Viool. Van de 1ste tot de 2de kiasse: O. Cahen, J. Jongmans, A. A. Oude geest, P. J. J. Roelants, E. Von Biilow, L. Schepper, D. I. I. De Koster, D. A. Heynsius, H. G. M. De JonghJ. P. C. Van Dissel en J. H. Ruygrok. Van de 2de tot de 3de klasse: D. A. Kelder, J. C. Kindermann, P. J. Couve'e, W. L. Swaan, W. A. Kuenen, G. G. v. d. Hoeven, H. E. W. Koopmans Van Boekeren, Th. M. Sehlette en W. A. Vermaas. Van de 3de tot de 4de klasse C. C. De Loos, N. A. I. Land, J. A. Van Dijk, J. A. Hagen, M. W. Jaeger en I. Fontein. Van de 4de tot de 5de klasse: C. J. W. Heintz, D. Schepper, W. Van Geer en P. J. Hasselbach. Van de 5de tot de 6de klasse: W. C. Blanken, R. H. Th. van Leeuwen en E. Homberg. Van de 7de tot de 8ste klasse: H. G. Reimeringer. Violoncel. Van de 2de tot de 3de klasseVan Bommel. Van de 2de tot de 4de klasse: F. C. Van Geer. Van de 3de tot de 4de klasse: M. Steffelaar. Van de 4de tot de 5de klasse: J. Kunst. Van de 6de tot de 7de klasse: W. Van Bemmelen.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1