•V. 159. DINSDAG 8 JULI, STADS-BEIUCIITEN, BINNENLANDSCHE BERICHTEN. ï8*4. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. 2 afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.—iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. Kacr<ügïgr,.rg;rjK^6AUi!<,jt.<ttj-73BHeCT3aHg!^g,-«L*-n-.i:.' BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Brengen bij deze ter algemeene kennis dat wegens het bhisschen van de op 24 en 26 Juni j.l. plaats gehad hebbende branden in de perceelen aan de Garenmarkt n° 16 en aan den Ouden Singel n" 102 de navolgende pre- mien aan het personeel van brandspuiten zijn uitgereikt, als: voor de brandblussching op de Garenmarkt de eerste premie voor stadspuiten aan de spuit n' 7, de tweede aan n° 6. de derde aan de stoombrandspuit en de le premie voor particuliere spuiten aan de spuit n" 3 en voor die aan den Ouden Singel de eerste premie voor stadspuiten aan spuit n° 8, de tweede aan n° 7, de derde aan n° 1 en de eerste premie voor particu- liere^ spuiten aan de spuit n° 3 en de tweede aan de spuit van de firma De Heyder C°. Leiden, 7 Juli 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd: DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 7 Juli. In de afgeloopen week werden binnen deze gemeente 8 nieuwe geval len van pokken waargenomen, terwijl niemand aan die ziekte overleed. Eén patient is aan mazelen overleden. Andere gevallen van besmettelijke ziekte kwamen niet voor. Bij de op beden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 10 en 5 hectoliters, waren de prijzen 34, ƒ3.60 en ƒ1.80. Behalve het circus van den heer Oscar Carré, met den aanbouw waar van men reeds druk bezig is, worden ook nog op de aanstaande kermis hier ter stede verwacht: op de Ruïne twee schouwburgtentenrespectievelijk van de hh. Willem Van Zuylen en H. Nieuwenhuis; op de Lammermarkt een gezelschap kunstenaars, onder directie van C. Spriet; voorts op de Beestenmarkt, Turfmarkt enz. groote en kleine menschen: twee velocipède- tenten; twee panorama's en een tramcircus. Behalve eene menigte kramen voor galanteriën en byouteriën wordt een groot aantal verwacht waarin men steeds doende is voor den inwendigen mensch te zorgen. Op eene 20 September 1883 gehouden algemeene vergadering van de Nederlandsche maatschappij voor tuinbouw en plantkunde werd besloten dat de vriendschappelijke bijeenkomst der leden dit jaar te Apeldoorn zou wor den gehouden. Thans maakt het hoofdbestuur bekend dat door bijzondere redenen aan dit besluit geen gevolg kan worden gegeven en die bijeenkomst alsnu te Baarn zal plaats hebben op Dinsdag 22 Juli aanst. Na eene wan deling door het Baarnsche bosch zal het lustslot van Z. M. den koning te Soestdijk worden bezichtigd, waarna de tocht wordt voortgezet tot bij Eemnes, alwaar de gelegenheid is opengesteld tot het houden van een ge- meenschappelijken maaltijdtot deelname waaraan men zich voor 12 Juli aanst. moet aanmelden bij den algemeenen secretaris II. C. Zwart te Am sterdam. Men meldt ons van eergister uit Overveen: Het afvallen van vruchten bepaalt zich niet bij appelen en peren of abrikozen en perziken, ook andere boomen, zooals de kastanje, verliezen deze. zoodat er niet een meer over blijft. «Onze milde moeder Natuur" vernietigt derhalve, om pessimistisch te spreken, eerst door strenge vorst, thans door droogte geholpen, haar eigen schat en de «kinderen van Flora" verliezen daarbij haar rijken tooi. Arme kinderen, als o. a. de schitterende renonkels in het mulle zand dreigen te bezwijken! Krachtens machtiging des konings, verleend bij besluit van 1 Juli 1884 n° 9, is door den minister van binnenl. zaken aan dr. J. Bosscha, directeur van de polytechnische school te Delft, opgedragen om als gedelegeerde der Nederlandsche regeering deel te nemen aan de internationale conferentie over opvoeding en onderwijs, die in verband met de hygiéne tentoonstelling te Londen op 4 Augustus e. k. en volgende dagen zal worden gehouden. Volgens de ft. Ct. zal de kapitein P. J. J. Vervenne van het 4' rcg. inf. wegens ziekte het leger verlaten. liet Vaderland verneemt, dat Z. M. den koning het voornemen heeft den 15den dezer Kreuth te verlaten. HH. MM. zullen dan een kort bezoek brengen aan liet hof van Waldeck-Pyrmont en Arolsen den 17^'" Juli zoo vroegtijdig verlaten, dat zij nog dien dag in de residentie kunnen terugkee- ren. De begrafenis van den kroonprins zou dan misschien den 19den Juli plaats hebben. In een brief uit Bad-Krenth leest het D. v. Z. en 's Gr. o, a., dat de koning er gunstig uitziet. Z. M. maakt dagelijks eene fiksche wandeling en daarna met H. M. en prinses Wilhelmina een rijtoer. De kuur, die Z. M. aldaar volgt, is een melkkuur, waartoe de geiten, die in honderdtallen in de bergpassen grazen, de melk verschaffen. Het landschap moet in Kreuth indrukwekkend schoon zijn. Niettegenstaande de toppen der Alpen nog met sneeuw bedekt zijn, is de atmosfeer aan den voet der bergen heerlijk. Het dorp bestaat slechts uit een 15-tal huizen, doch het op twee uren af- stands gelegen en druk bezochte Tyrol levert voortdurend ook aan Kreuth een aantal bezoekers. Onder de logeergasten aldaar zijn vele Engelschen en ook een schatrijke Chinees, doch geen Nederlanders. liet voornemen beslaat om ook van wege het korps zeeofficieren een gepast huldebetoon aan hel lijk van wijlen den prins van Oranje te brengen. Het programma der plechtige viering van den herdenkingsdag onder hooge instemming van Z. M. den koning en van (nu wijlen) Z. K. II. prins Alexander der Nederlanden door den gemeenteraad van Delft te wijden aan de nagedachtenis van Z. D. H. Willem prins van Oranje-Nassau, den groo- ten grondlegger van Neerlands vrijheid en onafhankelijkheid, op de 300s,e verjaring van het sterven van den vader des vaderlands op 10 Juli 1884, 's middags te 12 uur, in de Nieuwe Kerk te Delft, luidt als volgt: 1. Orgelbespeling door den heer N. F. C. Nicolai, directeur der stadsmuzïek- schoot te 's-Hage. 2C. Uitvoering «Cherubini Requiem". 3°. Gedenkrede, uit te spreken door prof. M. De Vries. 4\ Uitvoering «Handel, Te Deum.". 5°. Vervolg der Gedenkrede. 6°. Cantate. 7°. Orgelbespeling door den heer P. Kersbergenorganist der nieuwe kerk te Delft. Ter gelegenheid van den gedenkdag op 10 dezer werden de genoodigden op het stadhuis door den gemeenteraad ontvangen tusschen 11 en 11% uur. Naar aan de D. Ct. is medegedeeld zijn door den gemeenteraad van Delft tot bijwoning van de plechtige gedachtenisviering op den 10d,n Juli e. k. genoodigd: de leden van het kon. huis; de ministers en ministers van Staat; de presidenten van den raad van state en van de eerste en tweede kamer der staten-generaalvan den hoogen raad van adel en der algemeene rekenkamer; de directeur van het kabinet des konings; de leden van de eerste en tweede kamer der staten-generaal en van den raad van state; de leden van den hoogen raad en de procureur-generaal van het gerechtshof te 's-Gravenhagepresidenten en procureurs-generaal van de verschillende hoven; president- en advocaat-fiscaal van het hoog militair gerechtshof; commissa rissen des konings uit al de provinciën; de vice-admiraal Van Cappe.lle en directeuren der marine, de inspecteurs-generaals van de landmacht en de chef van den generalen staf; de leden van de gedeputeerde staten van Zuid- IIolland; eene deputatie van de Synode der verschillende kerkgenootschap pen, de aartsbisschoppen van Utrecht en overige bisschoppen in Nederland; de opperrabijnende burgemeesters van Amsterdam, Rotterdam, Leiden en van de provinciale hoofdplaatsen; eene deputatie uit burgemeesters en wet houders van diezelfde plaatsende secretarissen-generaal van algemeen be stuur: de raad van bestuur van de Indische instelling te Delft; curatoren der rijks-universiteiten; de rector-magnificus en secretaris van den Leidschen senaat; dc presidenten van de studenten-korpsen te Leiden, Groningen, Utrecht en Delft; de professoren van de Leidsche universiteit; professoren van de poiyt. school; hoogheemraden van Delfland; inspecteurs van het mid delbaar en lager onderwijs; regentschappen van de verschillende godshuizen; de Delfische predikanten en pastoors; officieren van het garnizoen, en ver der tal van autoriteiten en notabelen in den lande en in Delft. Zelfs strek ken de invitatiën zich zooverre uit, dat men er aan gedacht heeft ook de militaire en civile ambtenaren onzer overzeesche bezittingen bij de gedach- i tenisviering te doen vertegenwoordigen. Zaterdag is door de politie te Delft aangehouden zekere C. K., huis vrouw van II. K.die bij verscheidene goudsmeden aldaar op naam vat? an deren had gekocht een gouden dameshorloge, twee dito horlogekettingen en een dito halsketting. Al de genoemde voorwerpen zijn in de bank van leening in beslag genomen, waar ze door haar op verschillende namen waren beleend. De opli Mister is, na gehoord te zijn, naar 's Hage opgezonden ter I beschikking van de justitie.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1