RENTE! en FORTUIN PER TELEGRAAF. Natuurlijk Mineraalwater uit de „Yictoria-Brou" te Oberlahnstein bij Ems. Jaarlijksclie verkoop circa 3 millioen Flesscken en Kruiken. Verkrijgbaar bij alle handelaren in Minerale Wateren. Eigenaren: KOMMEN HOLLER C0., Rotterdam. INKOMBPI ¥AN 400/o iauvgcvlijfcc Staub. OPGAVE VAK BRIEVEN, erdacht sterfgeval is aldaar voorgekomen. Reizigers die uit Toulon komen, bevestigen de tijding, dat Maandag aldaar 18 personen aan de cholera over leden zijn. Een afschuwelijk misdrijf had plaats in de gemeente Poël-Laval. De 21-jarige Dorier heeft zijn 13-jarige zuster met een bijl het hoofd afgeslagen daarna het lichaam geopend en de ingewanden er uitgehaald. De moorde naar heeft alles bekend, de drijfveer was jaloezie. Bij een onweder, dat dezer dagen boven Caserta woedde, werden vier soldaten door den bliksem getroffen en eenige paarden gedood. Het Spaansche schip Angelela werd op reis van New-Orleans naar Barcelona tijdens een hevig onweer door den bliksem getroffen en brandde tot den waterspiegel af. De 19-koppen sterke manschap werd door de Ita- liaansche bark Ripalarno opgenomen. DÜ1TSCHL1ND. Uit Detmold wordt het overlijden van den erfprins, Herman zur Lippe, broeder van den regeerenden vorst, gemeld. De overledene was in 1829 geboren. Eene veroordeeling van een onschuldige heeft te Karlsruhe diepen in druk gemaakt. Een 23-jarig muziekant, August Stattier, was tot 15 maan den gevangenisstraf veroordeeld en stierf in de gevangenis. Na zijn dood bleek hij onschuldig. Een 11-jarig meisje, wier opgaven de grootste aan wijzingen van schuld waren geweest en die zelf schuldig bleek aan de feiten van diefstal, den jonkman ten laste gelegd, heeft na zijn dood haar misdrijf beleden. De rechter heeft nu wel het vonnis van den overleden jongeling herroepen, maar het publiek is toch zeer getroffen door deze gebeurtenis. Tegen den bekenden Duitschen ex-volksvertegenwoordiger G. W. Hart- mann, thans als hotelhouder te Hamburg gevestigd, werd eergisterenavond een moordaanslag gepleegd. Een kleermaker trachtte hem met een revolver schot te dooden, doch de poging mislukte. De dader was daartoe gedreven uit wraak, omdat Hartmann de socialistische partij verlaten had. Alle ge meenschap tusschen hem en zijn vroegere geestverwanten had hij afgebroken, nadat hem door de politie vergund was geworden weder in Hamburg ver blijf te houden, uit welke stad hij, na de afkondiging van den kleinen staat van beleg, verwijderd werd. De socialisten konden hem zijnen afval niet vergeven en moest een einde aan zijn leven gemaakt worden. In de wor steling tusschen Hartmann en zijn aanvaller ging de revolver af, doch kwetste niemand. De moordenaar werd dadelijk gevat en terwijl men hem wegvoerde zeide hij: «Uitstel is geen afstel; als ik vrij kom moet Hartmann toch sterven, want hij heeft de socialistische partij verraden." In Oostenrijk heeft het in het laatst der vorige week op verschillende plaatsen vrij erg gesneeuwd. In de omstreken van Weenen zijn sneeuwbuien waargenomen, terwijl in de streken der Alpen eene groote hoeveelheid sneeuw gevallen is. Groot opzien is te Praag verwekt door den moord van den stads-inge- nieur, Brzorad, een alleenwonend man van 41 jaren. De moordenaar een 24-jarig artillerist van goede familie, is reeds in handen der politie. IJver- zucht was de beweegreden tot de misdaad. RUILASTD. Berichten uit Nishni-Nowogorod melden, dat den 19den Juni buiten sporigheden tegen de Joden aldaar gepleegd werden. Tegen 8% uur's avonds verspreidde zich in de voorstad Nunawino het gerucht, dat de Joden een Christenkind ontvoerd en in de synagoge gebracht hadden. Dientengevolge ontstond eene zamenscholing van het gepeupel voor de synagoge. De politie was aanvankelijk niet bij machte de rustverstoorders uileen te drijven, en vroeg versterking. De gouverneur verscheen en gelastte dat de militairen, welke zich in het kamp buiten de stad bevonden, hulp zouden verleenen. lntusschen hadden volkshoopen de voorbijkomende Joden aangevallen en mis handeld. Het gemeen was de synagoge binnengedrongen en had de daar aanwezigen mishandeld. Van lieverlede was de volksmassa tot tweeduizend aangegroeid. Eenigen hunner verwoestten een huis door Israëlieten bewoond, die in de vlucht hun heil zochten. Aan de vereenigde pogingen van de politie, twee compagnieën infanterie en een sectie kozakken gelukte het eindelijk tegen 10 uur de orde te herstellen. Naar men zegt zijn eenige Joden gedood, een groot aantal gewond en zes huizen beschadigd. Zeer vele voorwerpen aan Israëlieten toebehoorende werden vernield en op de straat geworpen. Den volgenden morgen rukte een geheel bataljon de stad binnen om eene herhaling van de stoornis der orde te voorkomen. Vanwege de overheid werd aan de gewonden hulp verleend. 150 personen zijn in hechtenis genomen. In de voorstad Kunawino wonen 10 a 15 Joodsche ge zinnen. Uit Warschau wordt bericht, dat de Weichsel 16 voet gestegen is. Al de wegen en dorpen aan die rivier gelegen staan onder water. De nog niet voltooide spoorwegbrug bij Iwangorad is ingestort. De schade is groot; de stroom is nog stijgende. ROME. 24 Juni. De minister Ganala heeft bij de kamer van afgevaar digden een ontwerp van wet ingediend, waarbij bepaald wordt datdevoor- loopige staatsdienst op de spoorwegen in Opper-Italië en in Romeinsche pro vinciën, welke 30 Juni a. s. een einde moet nemen, nog gedurende zes maan den zal voortgezet worden. j. - - H. v. d. Ileyden Prachtwed. 71 j. - W. VermeyD. 16 m. M. Jongbloed, Z. 2 m. M. R. v. d. Glas, D. 5 m. A. A. v. Bell,geb. Schimmel, wed.84j. G. J. Wagemans, Z. 21 j. J. du Pon, 67 j. GEHUWD: J. Drinhuijsen,jm. en W. G. Schuddemat, jd. J. Oosten,jm. en J. P. Steenstraten, jd. G. De Haas, jm. en J. C. De Graaf, jd. C. Griffioen, jm. en G. S. M. Slewe, jd. J. Bon, jm. en C. v. d. Broek, jd. A. Bavelaar, jm. en J. C. Meeuw esse, jd. Ieder kapitalist die in het bezit is van goede en ter beurze genoteerde effecten (actiëa of obligatiën) kan zich op mathematische en zekere wijze een verschaffen, door eenvoudige operatien bestaande in den verkoop van premiën. Dit goed bekende en sedert lang in verschillende landen beproefde systeem, verzekert een jaarlijks inkomen van f. 2,000 met een kapitaal (in geld of in effectenvan f. 5,000; f. 1,000 met f. 2,500, f. 500 met f. 1,200, enz. De fondsen zijn altijd beschikbaar. De winst wordt maandelijks per postwissel opgezonden. Duidelijk uitleggende brochuren wordenop daartoe gedane aanvraagfranco en kosteloos toegezonden door den Heer Directeur der Algemeene Belgische Bank (BANQUE GÉNÉRALE DE BELGIQUE), Rue du Congrès, BRUSSEL. Van IS .luni tot en met 25 Juni 1884. BEVALLENJ. Clausengeb. v. d. Ploijm, Z. C. v. Polanen, geb. Leget, D. -— II. P. Bozier. geb. KleinZ. A. v. Leeuwen, geb. KorpershoekD. - M. C. v. d. Krogt, geb. Vogels, Z. T. F. De Haan, geb. v. Delft, Z. C. Kerkhof, geb. Kors, D. - A. M. Vreeburg, geb. Wouters, D. A. Oudshoorn, geb. v. Ettinger, Z. A. M. De Koning, geh. v. Dijk, Z. en J. C. v. Leeuwen, geb. Kluivers, D. - J. M. Woudenberg, geb. Kruit, Z. C. Paulides, geb. Radersma, Z. C. De la Rie, geb. Tegelaar, D. J. De Wit, geb. Tegelaar, D. E. M. De Woll.geb. Mieremet, Z. E. Verhoogt, geb. Korenhof, Z. M. K. De Haan,geb. Cramer, D. G. Segaar, geb. Cossee, Z. A. M. De Water, geb. v. d. Burg, Z. T. W. Eckhardt, geb. Janssen, Z. - M. A. Sillevis, geb. BoerD. J. Fles, geb. Vuik, D. M. C. Waasdorpgeb. Wijnbeek, Z. II. F. W. Kooremangeb. Kuivenho- ■ven, D. A. C. E. Frankhuizen, geb. In 't Hol, Z. J. C. M. Steenstraten, geb. Schreuder, Z. M. E. Vreeburg,geh. v. Deursen, Z. M. v. d. Velden,geb. v. Zijp, Z. N. Ulje, geb. Honsbeek, D. A. Bonte, geb. Raaphorst, Z. OVERLEDEN: fl. v. d. Steen. D. 2 w. B. G. v. Beukering, wed. 77 j. A. M. J. Heuschen,69 j. H. v. Duuren, I). 7 m. H J. Paardekooper, 2 j. A. De Jong, geb. Beversluijs, 57 j. P. M. Wijling, 3j. C. L. v. d. Lelie, Z. 5 j. - H. Strooband, Z. 39 j. M. Smit,geb. Nieuwenhoven, 57 j. W. Hartevelt, 69 welke in de tweede helft der maand Mei door het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zjj geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: A. Hendriks, C. Klaassen, mej. W. Oostveen, J. W. G. Brusse, te Amsterdam; mevr. wed. Blackaay, te 's Gravenhage; Kornelis Van Doornen, te Koekerk J. v. Schravendijk, te Voorschoten; J. Geleyn, plaats van bestemming niet vermeld. Van de hulpkantoren: Koudekerk, aan C. J. Burgerhoudt, te Utrecht; Rijnsburgaan mej. Naatje van der Vijver, te Zutphen; Sassenheim, aan: mej. E. H. De Kiefte, te Leiden; mej. Meijer, te Leksmond; R. Hakker, te Zoeterwoude. Briefkaarten: aan W. J. Kersten, ie 'sGravenhage; W. G. Diemei, te Helle C. Zeyst, plaats van bestemming niet vermeld. .'115'" Staatsloterij. Vijfde Klasse. Trekking van 25 Juni. Prijs van f 100000: N°. 18450. 1500: 14144. 1000: e 3515 16371. -/ 400: 4806 7294 14963 15400 15568 16396. 200: 2312 2552 3074 3535 11526. 100: 488 2855 3747 4055 4262 4905 11680 14003 15075 15890 18023. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 23 Juni 1884. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaaij. Mr. P. A. van Buttingha Wichera Griffier Mr, F. G. v. Binsbcrgen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. J. v. D., Katwijk, J. H. v. L., idem, A. S., Noordwijker- hout, H. \V- Sassenheim, A. v. N., Alkemade, J. O.idem J. N.idem P. L.idem S. S., idem, II. S.idem J. v. E,., Leiderdorp, P. v. d. Z.Zoeter woude G. S., Hazerswoude, j G. S.Leiden H. K.idem, i P. S.idem 1 F. H. v. d. L.idem Chr. S.idem P. J. B.idem W. J. do V., idem, Aard van het misdrijf. zich in het veld bevinden met wildstrikkenna vroegere veroordeeling zoeken van eieren van water wild zonder vergunning, idem, idem (tweemaal) idem (tweemaal), in gesloten vischtijd met ver boden vischtuig visschen in eens anders vischwater zon der vergunning, vervoer van visch in gesloten vischtijd visschen in eens anders visch water zonder vergunning, in gesloten vischtijd visschen in eens anders vischwater zonder vergunning, na vroe gere veroordeeling, visschen in eens anders visch water zonder acte en zonder vergunningna vroegere ver oordeeling boter markten in ongeijkt vaat werk, Leiden, idem idem nachtgerucht verwekken id. tweemaal rijden met een wagen op de klinkerstraat, idem, kaartspel op straatidem idem, idem vnil in 't water werpen idem een tapperij niet slniten op ge- zetten tijd, Leiden, Gevallen uitspraak. f 20of 7 dagen strik verbeurd en te vernielen. f 10.of 3 dagen. idem. 1.of 2 dagen (tweemaal). ƒ10.of 3 dagen (tweemaal) ƒ3.of 2 dagen (tweemaal) visch en strik verbeurd. vrijspraak. ƒ0.50 of t dag. f 6.of 3 dagen (tweemaal) verbeurdverklaring visch tuig. idem en idem. f 3.of 1 dag en vat ver beurd, idem en idem. idem en idem. ƒ5.50 of 3 dagen, uitgesteld tot 30 Jnni. ƒ1.of 2 dagen, idem. idem. fl.of 1 dag. vrijspraak.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3