r/DE VERDIENSTE MOET BEKROOND WORDEN". A IJ V E R T E N T 1 EIV. G Hs THORS is verhuisd naar de HOOGEWOERD 173, alwaar het Kantoor van S. HARTOG C°. gevestigd is. Openbare Verkoopiiig van Cokes ZALF IIOLLOWAY. der Parijsche bevolking te verwerven. De //Boers", zoo gaat het blad voort, hebben gelijk, dat zij zich tot de Franschen wenden. Zij tellen onder hunne' voorvaderen een groot aantal van die werkzame Hugenoten, krachtig van geest, die door de herroeping van het Edict van Nantes van hun geboorte grond werden verjaagd en gastvrijheid vonden lot in Zuid-Afrika waar zij zich bij de Hollandsche kolonisten aansloten. Een aantal familiën. o. a. die van den heer Du Toit en van generaal Jonbert, den aanvoerder in den laatsten oorlog, dragen nog hunne Fransche namen. Volgens particuliere berichten, gisteren uit Berlijn ontvangen, is de cir culaire van Engeland, over de wenschelijkheid eener conferentie, zeer kort. Zij is alleen gezonden aan de onderteekenaars van het tractaat van Berlijn. Er was een aanhangsel bijgevoegd waarin de financieele toestand van Egypte wordt blootgelegd. In die uiteenzetting wordt gezegd, dat er eene leening van 200 millioen zou moeten worden gesloten, om in de meeste dringende behoelte te voorzien, doch dat er moeieltjkheden rijzen ten aanzien der voor deze leening te stellen waarborgen, omdat Egypte reeds over al zijne hulp bronnen heeft beschikt voor schulddelging. Het exposé maakt geeti melding van de wijze waarop tusschenheide zou gekomen worden; het bepaalt zich er toe te spreken over de opheffing van het Egyptische leger, als een maat regel, die eene bron van groote bezuiniging zou kunnen worden. Men beweert dat er te Shanghai een bericht is ontvangen meldende, dat prins Kling, den ex-premier, oud-minister van buiteulandsche zaken, zicli van het leven heelt berooid. Het bericht is echter nog niet bevestigd. SPANJE. De dagbladen deelen als gerucht mede, dat Serrano na de verkiezingen zijn officieele betrekkingen zal neerleggen. De generaals Hidalgo en Ferrer, een kapitein en tien onder-officieren, die beschuldigd van te hebben deelgenomen aan zamenzweringen, in hech tenis waren genomen, zijn in vrijheid gesteld. De andere blijven gevangen. De uit Arabië en Egypte komende artikelen zullen aan een strenge quarantaine worden onderworpen. Een telegram uit Cuba. dd 24 April meldt, dat de bende van Aguero uiteen, en op de vlucht is gedreven en achtervolgd wordt. ITALIË. Een proces tegen eene bende van 104 moordenaars zal, naar men uit Palermo bericht, eerstdaags voor het gerechtshof aldaar in behandeling komen. Deze bende telde 59 inwoners van Bagharia en 45 burgers van Ltca- razzi onder hare leden, en zij stelde, tegen betaling, hare dolken ter be schikking van ieder die den een o( ander uit den weg wilde ruimen. Binnen twee jaren moet zij niet minder dan 30 zulke moorden gepleegd hebben. De gevangenneming en de bekentenis van eenigen harer leden bracht de zaak aan hel licht. DUITSCHLAND. Eergisterenavond heeft de Berlijnsche politie eene vergadering van meubel makers, die den arbeid geslaakt hebben, ontbonden. Te Dresden, Leipzig, Görlitz en llalberstadt zijn evenzeer belangrijke werkstakingen in verschillende vakken ontstaan. De Duitsche maatschappij lot redding van schipbreukelingen heeft haar verslag over 1883 openbaar gemaakt. In dat jaar verongelukten aan de Duitsche kusten 63 schepen, tegen 92 in 1882. Daaronder waren 44 Duit sche, 5 Engelschc. 4 Zweedsche, 4 Nederlandsche, 3 Deensche en 2 Russi sche schepen. Aan boord van de gestrande schepen bevonden zich, voor zoover dit kon worden uitgemaakt, 304 personen, waarvan men weel dat 27 zijn verdronken, terwijl 277 werden gered. Bij 5 schepen, die zonder bemanning strandden, is hel lot van de personen, die daarop zijn geweest, niet bekend. De boekhandelaar Karl Christian Philipp Tauchnitz, te Leipzig, dezer dagen overleden, heeft zijne geheele nalatenschap, ter waarde van eenige millioenen, aan de stad vermaakt, onder voorwaarde dat de daarvan ko mende renten voor het grootste gedeelte moeten worden besteed ten behoeve van het ziekenhuis, de blindemnrichting en andere weldadige instellingen. De Alrika-reiziger Pogge stierf, in een llollandsch koopmanshuis te Loanda. aan longontsteking. In een ijlende koorts wilde hij, kort vóór zijn overlijden, zijne kostbare dagboeken vernietigen, doch werd daarin door zijn llollandschen gastheer verhinderd. Den 1811"1 dezer vertrokken uit Gothenburg naar Amerika, via Huil, 761 landverhuizers, en den volgenden dag uit Christiania, insgelijks via Huil, 248, d. i. ruim 1000 in eene week, uit Zweden en Noorwegen. ZWEDEN. In het Zweedsche tijdschrift Naturen wordt de aandacht gevestigd op bet groot verschil van weergesteldheid, dat dezen winter geheerscht heeft tusschen Stavanger en Christiania. een afstand ongeveer als van Den Haag naar Bremen; Stavanger ligt aan de Noordzee, op 59°, Christiania op de grenzen van Zweden, op 60°. Te Christiania had tnen geheel Januari door ijs van een voet dik; te Stavanger daalde de thermometer slechts éénmaal tol op, doch niet beneden het vriespunt. Het gras was hier even groen als in den zomer, tal van bloemen sierden tuin en weide, en rozen scholen sterke loten. Van het Zweedsche oorlogsfregat Vanndisdat een tocht om de wereld doet, wordt ouder dagteekening van 26 Febr. geschreven: //Van Rio de Ja neiro zijn wij. na 24 dagen hier te Putna Arenas gekomensteeds met goed, bijna te goed weder, daar het ons dikwijls aan wind ontbrak om te zeilen. De temperatuur is allengs van 28 tot 8° C gedaald. Hedenmorgen vroeg kwamen wij met sterken tegenwind, maar met zeer gunstigen stroom, in de straat van Magelhaen. welke wij nu in een half etmaal hebben doorge stoomd tot Puuta Aren is, eene verzameling van ellendige houten huizen; van hel grootste waaide de vlag van den gouverneur van Chili. De vaart, die wij tot hiertoe door de straat gedaan hebhen, geeft ons niets anders dan lage. maar zeer slijle kusten te zien, die door den kijker aan beide zijden van liet water meestentijds zijn waar te nemen. Van plantengroei ter uau- wernood eenig spoor, van vogels slechts enkele, nu en dan een wilde lama op de rotsen, hier en daar rook, uit eene erbarmelijke, lage aarden hut opstijgende. PER TELEGRAAF. LONDEN, 25 April. De verklaring, door Gladstone gisteren in het lager huis afgelegd, wordt, volgens den Standard, over het algemeen door het huis in dien zin uitgelegd, dat de regeering besloten heelt een expeditie corps naar Soedan te zenden, wanneer de noodzakelijkheid daartoe bestaat. De regeering correspondeert thans met de Egyptische autoriteiten over de vraag, of bedoelde strijdkrachten slechts uit Britsche troepen zullen zijn samengesteld, dan wel of een contingent Indische troepen er bijgevoegd zal worden. Daily News meldt uit Caïro van de 24: "De Britsche troepen alhier zjjn niet geneigd te zamen met de Egyptenaren dienst te doen bij een waar schijnlijke expeditie naar Khartoem." CAIRO. 25 April. Alhier is niets bekend van de bevestiging van het bericht, dat de Engelsche regeering het voorstel om een expedil mr Berber te zenden, zou hebben goedgekeurd. Egerton heelt nog geene instructies in dezen zin ontvangen. RECLAMES. Dit oude spreekwoord heeft zich weder treilend doen gelden voor de Zwiisersche Pillen van den apotheker R. Brandt te Zurich, daar bijna alle prolessoren der geneeskunde, van deze Pillen getuigen dat zjj een ver trouwbaar en aangenaam geneesmiddel zjjn. Nu zulke mannen hun oordeel uitgesproken hebben, is elke verdere aanbeveling overbodig. Te verkrjjgen legen 70 centen per doos in alle apotheken. Gehouden Vcrkooplng van onroerende goederen in het Heeren-Logement aan den Burg, Vrjjdag 25 April. Notaris Mr. J. A. F. Coebergh. Het Heerenhuis met Stal, Koetsierswoning, Koetshuis, Oranjerie en Erf, Sectie A, N". 895, 896 en gedeeltelijk N°. 680 en 898. De Lustplaats met Bosch en Moezerij, benevens een Koepel en Muur met Drnivenkasten, Sectie AN°. 68 en gedeeltelijk N°. t/80 en 898. Een perceel Warmoeziersland, Tuinmanswoning met Bosch en Boomgaard, benevens Schuur en Schuilenhuis, Sectie A. N° 143, 144, 145, 149 706, 707, 816 en 817 en gedeeltelijk N*. 698. Gecombineerd. Kooper C. D. Mettrs, te Aarlanderveer, ƒ11480. Notaris K. J. Schoor, te Voorschoten. Een in werking zijnde Pan- en Tegelfabriek met Heerenhuis, Paardenstal, Koetshuis en Erf, gelegen te Valkenburg aan den Rijn. N". 29 tot en met N°. 34, Kadaster N°. 159 en 160. Vier Arbeiderswoningen met Schuurtjes, Erven en een perceel Tuingrond, gemerkt N». 44, 45, 46 en 47, Kadaster N". 162, 163. 164, 165, 166, 963. 976, 977. 978 en 979. - Eenige per- ceelen Wei- of Hooiland in den Oostpolder, onder de gemeente Valkenburg, Kadastraal bekend onder N". 624 en 627. Gecombineerd. Opgehouden op 18845.- TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 25 April verkochte hoeveelheid. prijzen. Laagste. I Hoogste. Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien Kalfkoeien Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) i (magere) (gras) Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter markt aangebracht 1053 runderen, 153 kalveren, 810 schapen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 23 partijen kaas, waa-van aan de Stadswaag gewogen 19 partijen, te zamen 660 stuks wegende3^04 KG. Be steed werd voor: Goudsche kaasvan 20.— tot 23. stuks. 0 a 0 0 0 0 10 0 e 58.- «178.— 580 0 «170.— «300.- 20 0 -175. *315. 318 V «152.— «272.— 110 1/ «155.— «310.- 42 0 28.- 70.— 111 0 4. 8.— 15 0 30.- 58.- 160 0 17.- 27.- 650 0 25.- 42.- 0 0 0 84 0 17.- 40.- 315 0 «550.— 13.- Derby Leidsche de Edammer 150 KG 22.24. op het Raadhuis te Leiden, Maandag den 28"" April 1884, des voormid dags te tien uren preciesvan eene hoeveelheid van 1500 hectoliters CAS COHES, verdeeld in partjjen van 500, 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadeljjke betaling en binnen 14 dagen aan de Gasfabriek af te halen. Holloway's Kalf en Pillen. Verzekering der gezondheid. Het voornaamstedoel van al de voorbehoedende geneesmiddelen, onder welk ge tal de medicament! tl van Holloway eene voorname plaats bekleeden, is de circulatie des bloeds voor iedere ongeregeldheid en onzuiverheid te bewaren. Er is geen tijd waarin die voorbehoedende middelen zoo noodig zjjn, dan wanneer eene nevelachtige en koude lucht den grond legt van zoo menige keel- en borstziekte. De Zalf moet tweemaal daags goed ingewreven wor den digi bij de aangedane plaats, om in het vel te kunnen dringen ten einde de opeenhooping van kwade vochten te verstrooijen. In geval van mazelen, roodvonk en ontsteking aan de long zal de Zalf, geholpen door de Pillen, eene goede uilkomst opleveren, door de ziekte te verdrjjven en de levensorganen op te wekken. Door het vermeerderd debiet zijn de prjjzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf 0.80, 1.85, ƒ3, 6.74, ƒ13.50 ƒ20.50, zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bjj alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen533, OxfordstreeL

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3