PER TELEGRAAF. BELANGRIJK VOOR EEN IEDER. igen; o. a. van zijne aanstaande vrouw. Juffrouw Westell moest den jenden avond (Zaterdag) op een liefdadigheïdsconcert zingen, en zij had Ijiet Perkins afgesproken, dat deze haar zou komen afhalen. Op het vast gestelde uur verscheen bij echter niet, en juffrouw Westell vertrok alleen Laar de concertzaal, in de meening verkeerende, dat haar beminde opge houden was geworden, maar natuurlijk in de verste verte niet kunnende jrootnen welke afgrijselijke ramp hem en haar was overkomen. Heden zal (er met de lijkschouwing voor den Coroner een aanvang worden gemaakt. Ijjet is maar te hopen, dat de politie er in moge slagen den euveldader op het spoor te komen. Eene afschuwelijker misdaad is zelden ergens voorge komen. Haar verschrikkelijk karakter wordt verergerd door de omstandig heid, dat de moord gepleegd is in het hart der City, in eene drukbezochte Istraat, als de Arthurstreet is, en nog wel midden op den dag. De wreed aardigheid van den moordenaar wordt slechts door zijne koenheid over- 1 troffen. Dit geval toont weder, welke gevaren men in eene stad als Londen [loopt. Op een kantoor wordt men afgemaakt, de moordenaar verdwijnt, len Londen telt eene verborgenheid meer. Geen plaats ter wereld, waar een Imisdadiger veiliger is dan Londen. Daily News zeide gisteren terecht, dat [alleen Lefroy hier ontdekt is, en dat zou ook vermoedelijk nimmer hebben plaats gehad, indien hij met geld ware voorzien geweest. Zijn geldgebrek I verried hem. De bekende Engelsche uitgever Nicholas Trübner, is in den ouderdom Iran 67 jaren gestorven. Hij was geboren te Heidelberg. Longman bracht [hem »an Frankfort naar Londen, waar hij een eigen zaa,v opzette en Ameri- [kaansche werken invoerde. Triibner gaf vooral werken uit, betrekking heb- bende op het Oosten. Generaal Graham heeft gisterenochtend Soeakim verlaten. Er is nog alets beslist ten aanzien van het garnizoen dat te Soeakim zal blijven: het [het zal óf bestaan uit marine-infanterie, óf uil het gewapende bataljon van generaal Wood. Uit Hongkong wordt aan the Times gemeld, dat deChineescheambte- loaren en de bevolking van Canton in de grootste ongerustheid verkeeren gevolge van het gerucht, dat de Franschen plan zouden hebben, langs i weg van Langson naar Nannih op te rukken en <le gemeenschap tusschen Canton en de zee af te snijden. De raad van administratie der Turksche schuld te Konstantinopel, heeft he geheele som der schuld, welke in den tweeden dienst zal worden afge- inslop 135 duizend pond gesteld. - Volgens berichten uit Key-West, is een schoener met eene geheime IGubaansche expeditie er in geslaagd Key-West te verlaten, met bestemming [uaar Cuba. Het wachtschip der Unie met den Spaanschen consul aan boord I iet den schoener na. - De beroemde Engelsche tooneelspeler Henry Irving, die, naar men Ueet, eene kunstreis door de Vereenigde Staten dont en zeer groot succes Iheeft gehad, is thans te New-York en zal daar nog drie weken spelen en I naar Londen terugkeeren. - In de aanstaande herfst zal te Philadelphia eene internationale tenloon- Istelling van de nieuwste vindingen op het gebied van electriciteit gehouden worden. Door Engeland, Duitschland, Spanje en Zwitserland is reeds eene ruime medewerking toegezegd. - Het Amerikaansche dorp Oakville, in Indiana, is door een vreeselijken [orkaan verwoest. Vijf menschen kwamen daarbij om het leven en vijftig I werden gewond. FRANKRIJ H. De senaat heeft met 136 tegen 115 stemmen bepaald, dal de gemeente lijke verkiezingen te Parijs zullen geschieden naar dent scrutin de liste per [arrondissement, in verhouding tot het aantal kiezers. - De kamer van afgevaardigden heeft gisteren de conventie betreffende [Tunis in behandeling genomen. In de begeleidende missive verklaart de heer Grévydat men van de verslandhouding met de mogendheden zeker is. De [llaliaansche kamer stemt toe in de afschaffing der capitulatiën. Duitschland Engeland' enz. zjjn bereid hunne jurisdictie in het Tuneesche regentschap op [te seven; De kamer heeft daarop het eenige artikel, w.iaruit de conventie Inslaat, hangenomen. - Paris deelt uit vertrouwbare bron mede, dat de minister van justitie binnenkort gestrenge maatregelen zal nemen tegen de '/bookmakers", niet [slechts te Parijs op hunne bureelen, maar ook tijdens de wedrennen. - De heer Patrenotre, de nieuwe gezant te Peking, zad binnenkort eene naar Hué gaan vervullen. Te Parijs hebben tegenwoordig straatroovers het op de huurkoetsiers 'oorzien. In de ruc des Poissonniers heeft men MaandagiJchlend vroeg een koetsier gevondendie met een doek geworgd en van alles wat hij bij zich beroofd was. Den vorigen nacht werd in de rue Riquet een koetsier gevondendie op dezelfde wijze aangevallen en beroofdl was. Deze man Mc nog, en toen hij weder tot bewustzijn gekomen was, verhaalde hjj, lit drie mannen hem onverhoeds aangevallen en hem half geworgd en be roofd hadden, zonder dat hij zich kon verroeren. Nog drie andere koet- 'Iers moeten dezer dagen door straatroovers aangevallen zijn, maar hier 'Men de aanranders de vlucht, toen het geroep der aangevallenen hulp deed opdagen. Uit Anzin wordt gemeld, dat verleden Dinsdag eene deputatie der "erkstakende mijnwerkers zich naar deu directeur der Compagnie van An- J11» heeft begeven en hem gevraagd heeft, of hij zijne toestemming wilde |!"en om de weggezonden arbeiders op de vroegere voorwaarden weder in te nemen. De directeur heeft geantwoord, dat bet de Compagnie Mmogelgk was op haar eenmaal genomen besluit terug te komen. - De Spaansche Gaceta bevat het decreetwaarbij de Cortes worden ["'houden en de nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven tegen 27 April I'f 8 Mei. Den 20<n Mei zal de nieuwe vertegenwoordiging dan bijeenkomen. ITALIË. De heer De'pretis heeft gisteren het nieuwe ministerie in de kamer van afgevaardigden voorgesteld. Hij verklaarde het programma van Stradella aan te nemen en op den steun der kamer te rekenen. Verder bood hij een wets ontwerp aanwaarbij een departement voor het presidentschap van den raad een departement voor het postwezen en de telegraphie, benevens ondersecre tariaten en een raad der schatkist worden ingesteld. De Italiaansche regeering is van plan twee forten te Spezzia te laten bouwen; beide zullen worden gewapend met Krupp-en Armstrong-kanonnen de kosten zullen 14 millioen fr. bedragen. De Japansche militaire commissie, bestaande uit een generaal en dertien officieren, is te Napels aangekomen. OOSTENRIJK. Dr. Julius Rosenberg, die wegens zijn tweegevecht met graaf Bat- thyany tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld werd, heeft nu, naar men uit Weenen bericht, in hooger beroep verzachting van zjjn vonnis tot zes maanden gevangenisstraf gekregen. NOORWEGEN. Het nieuwe kabinet is gisterennamiddag zamengesteld. De staatsraad Schweigaerd is benoemd tot minister van staat te Christiania; de grondeige naar Carl Loevenskiold tot minister van staat voor Noorwegen, te Stock holm. De amtman Bang, de luit.-kolonel Dahll, prof. Aubert, prof. E. Hertz- berg, de //secretaris voor de expeditiën" Reimers zijn tol staatsraden benoemd. De staatsraden Johansen en Hertzberg blijven hunne posten ad interim waar nemen. GRIEKENLAND. De minister-president Trikupis heeft Woensdag bjj de kamer een wets ontwerp ingediend, waarbij het regentschap gedurende de voorgenomen af wezigheid des konings geregeld wordt. De koningin zal zieh waarschijnlijk eerstdaags naar Petersburg begeven. NEW-YORK, 3 April. Tot dusverre zijn in Cincinnati veertig menschen gestorven ten gevolge van de ongeregeldheden aldaar, toen de troepen op de menigte geschoten hebben. BERLIJN, 4 April. [Part. tel. O.) De beroemde schilder Gustav Richter is overleden. In de groote naaimachinefabriek van Frister Roszmann alhier hebben elf honderd man den arbeid gestaakt wegens vermindering van het loon met 20 pCt. RECLAMES, Als na lange winterslaap de natuur zich voorbereidt tot nieuw leven, als in woud en vlakte de geur der bloemen opstijgt en de bloejjende knoppen ons de naderende lente verkondigen, dan worden ook wrj ernstig aange maand deze eeuwige circelloop der natuur, waaraan wij evenzeer als de planten onderworpen zijn, niet onopgemerkt te laten. Gedurende het jaar scheidt het bloed voortdufend onbruikbare stoffen af, die, worden zij niet bijtijds naar buiten gedreven, aaleiding kunnen geven tot de menigvuldigste en zwaarste ziekten. Het voorjaar en de herfst zijn de ware tijdstippen om liet ligchaam te ontlasten van de gedurende het jaar afgescheiden overvloedige stoffen, die de werking der enkele organen belemmeren (gal en sljjm). Déze moeten verwijderd worden op eene wjjze welke het ligchaam niet schaadt, opdat het gevrijwaard bljjve voor ander zwaar lijden, dat ontstaan zoude door deze stofafscheiding. Niet slechts zjj die behebt zijn met verstoorde spijsvertering, verstoppingen, winderigheid, huiduitslag, bloedaandrang. duizeligheid, loomheid en vermoeidheid in de ledematen, zwaarmoedigheid, hysterie, hemoroiden. maagpijn, lever-en darm aandoeningen, moeten zich daarnaar voegen, doch ook de gezonde mensch, of zij die zich gezond gelooven, kunnen niet genoeg daaraan herinnerd worden dat hel kostelijke roode levenssap dat door hunne groote en klei nere aderen stroomt, zijne reinheid eii versterkende werkzaamheid steeds behouden moet. Het beste middel daartoe zijn de Zwitsersche Pillen van Richard Brandt, welke ten hoogste aanbevolen worden door onze beste geneeskuudige autoriteiten als even werkzaam als absoluut onschadelijk. Men vindt ze in alle apotheken a 0.70 per doos, waar ook gratis de getui genis veler praktizerende dokters wordt afgegeven. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 4 April VERKOCHTE HOEVEELHEID. PRIJZEN. Laagste Hoogste n AWZGB9BB WPatSaifcKinwiCaaKHK Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien Kalikoeien Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) i (magere) (gras) Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter markt aangebracht 597 runderen Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 7 partijen kaas, waar Stadswaag gewogen 5 partyente zamen 133 stuks wegende 5P sleed werd voor: Goudsche kaasvan 18.— tot f Derby r Leidsche de 150 KG - Edammer stuks. t e If 0 0 0 0 16 )y 62. - '240.— 220 *145.— *250.- 120 *155, '274— 141 *142.- »247— 80 '160.— *360. 28 30— 80.— 198 »275— 7— 20 34— 56.- 178 16— 24. 884 - 22— 3F 110 14— 0 0 252 '525.— 0 226 kalveren, 1062 sch r.e;: tin ars ue KG. Be-

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3