l leiüsc ii COURANT. 1884 I». 07. WOENSDAG 19 MAART. rE JACHT EM VISSCHERIJ. BH at 2] >TLT De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderdDe prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2.— ajsmderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.—, iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien de adressen van A. J. Koole en J. H. Becker, houdende verzoek om varkens te houden en te mesten, de 1°. in het perceel in de Looierstraat i. 27 o. de 2». in het perceel Waardkerksteeg n". 1. Gelet op art. 152 der Algemeene Politieverordening van 6 November 1879; Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der informatiën de ccmmodo et incommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gatt gevaceerd op heL Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 24stf" Maart aanst., 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengenterwijl, jj verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de ïnwilli- ing niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 18 Maart 1884. E. KIST, Secretaris. >ed- ezers irlui. 731 54» 69: 124 915 53» 91» 87» De BURGEMEESTER van LEIDEN herinnert aan hen, die zich voor het Aanstaande seizoen 1884/85 in het bezit wenscben te zien van Jacht- of Ylschakten. of wel van eene kostelooze vergunning tot uitoefening der tissclierijdat de blanco verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zij, behoorlijk ingevuld en onderteekendvóór den lö11"1 April dezes jaars moeten terugbezorgd zijnten einde aan den Commissaris des Konings in deze provincie te worden ingezonden. Tevens wordt aan belanghebbenden herinnerd, dat blanco verzoekschrif ten tot het bekomen van buitengewone machtiging lot het verdrijven van ichadelijk gevogelte met pistoolschotenhet schieten van konijnen en ander ichadelijk gedierte en het visschen als het water met ijs bedekt is, mede gratis ter Gemeente-Secretarie ter invulling verkrijgbaar zijn gesteld. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 18 Maart 1884. DE KANTER. 23i» 26» lilR STADS-BERICHTEN, BINNEN LAN DSCHE BERICHTEN. LEIDEN, 18 Maart Op een adres van den heer B. M. Duyser, pachter der bufletten van de Stads-Zaalhoudende het verzoek om vergunning tot het aanleggen eener electrische geleiding tusschen de Stads-Gehoorzaal en het hotel de la Poste", aan de Aalmarkt alhier, geven burgemeester en wethouders, in overleg met le commissie van fabricage, den raad in overweging gunstig te beschikken. Burg. en weth. deelen tevens aan den raad mede, dat tengevolge de inde maand Januari II. gewoed hebbenden storm aan onderscheidene gemeentege- bouwen schade is toegebracht, en wel tot een gezamelijk bedrag van 875. stellen mitsdien voor de begrooting voor het loopende jaar met die som- Ie verhoogen. - Het aantal der door Leiden te leveren manschappen voor de nationale militie, lichting 1884, bedraagt 106. - Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: In de algeloopen week zijn 36 kommen aangekomen, die besomden /60 a ƒ150 in 4 a 8 dagen. Besteed werd: voor groote tarbot 7 a 9, voor tong ƒ0.40 a 0.70, voor kleine ton? ƒ0.20 a ƒ0.25 en voor bunschol ƒ0 50 a ƒ0.80, alles per stuk, voor leende binnenlekschol 7 a ƒ8. voor droogschol 5 a 6 en voor droog- wcharren ƒ4 a ƒ5.50, alles per mand, en voor zeesterren ƒ10 a 12 per kar. - D'. J. A. De Vlieger, pred. te Katwijk aan Zee, is beroepen naar de trv. gemeente te Welsrijp (prov. Friesland). - Den 154" Maart 1884 heeft aan het depart, van buitenl. zaken plaats Stbad de nederlegging, in de plaats tredende van de uitwisseling, der akten tan bekrachtiging van de op 6 Mei 1882 te 'sGravenhage gesloten interna tionale overeenkomst tot regeling van de politie der visscherij in de Noord se, buiten de territoriale wateren. Stc - Blijkens bericht van Z°. M". gezant te Parijs, heeft aldaar den 146"1 ter de onderteekening plaats gehad eener internationale conventie tot be- stlierming van onderzeesche telegraafkabels, aan welke ook door Nederland deelgenomen. (Stc.) -Het stoomschip Prinses Mmalia, van Batavia naar Amsterdam, pas- 'ttrde Aden 17 Maart. De Burgemeester den Texvan Amsterdam naar Batavia passeerde Aden den 17'° Maart. De C. Fellinger arriveerde heden morgen van Amsterdam te Batavia. De Drenthe, van Java naar Rotterdam Wrok heden van Marseille. Het gehoor, bij Z. M. den koning gevraagd voor den president der Zuid- Alrikaaiisehe republiek, kon niet onmiddellijk worden verleend, omdat bij •Me regeering nog niet het officieele bericht was ontvangen van het teekenen der conventie met Engeland. Zoolang de vroegere conventie nog bestonden derhalve de suzereiniteit zou de Engelsche gezant gehoor hebben moeten vra gen voor den president. Onmiddellijk nadat bij onze regeering hetofficiëele bericht kwam van het teekenen der nieuwe conventie en derhalve van het vervallen der suzereiniteit is het gevraagde gehoor verleend. Hbl Het Vaderland meldt, dat ook de heer B. C. De Jong, superintendent der Nederl.-Indische stoomvaart-maatschappij, thans met verlof in Nederland, tot commissaris van de Javaspoorweg-maatschapprj benoemd is. De Britschc "Board of trade" heeft den kapitein van het Hollandsche visschersvaartuig Willem de Zwijger, Jan Van Hoek, uit erkenning voor zjjn menschlievend gedrag bij het redden van de bemanning der Engelsche visscherssmak Joseph and Mary van Grimsby, die den 27tn Januari op de Noordzee verlaten werd, een fraaie telescoop vereerd. -- Het Centraal-station te Rotterdam bood gisteren een vroolijken aanblik. De vlaggen wapperden van alle kanten. Duizenden personen stonden buiten op het plein geschaard en voor de wachtkamer le klasse wachtten de leden van het uitvoerend comité de Transvaalsche deputatie op. Het stafmuziek- corps der schutterij en de vereeniging «Batavieren te paard" hadden zich eveneens op het perron geschaard. Onder het spelen van het Transvaalsche volkslied reed de trein te ongeveer half twaalf het stationsgebouw binnen. Nadat de burgemeester, president Kruger had gecomplimenteerd en de andere heeren de kennismaking hadden hernieuwd, namen de leden der deputaU I en hunne gastheeren plaats in eenige open rijtuigen. In het eerste rijtu zaten de staatspresident en de burgemeester. Onder het oorverdoovend ge- i juich der menigte reed men langs de singels naar het «Bath-hótel", waar men den lunch gebruikte. Daarna bezocht men de merkwaardigheden der j stad. In de eerste plaats de St. Laurcnskerk, waar de leden van den kerke- raad de heeren ontvingen en de graftomben van de Rotterdamsche zeehelden in oogenschouw werden genomen. Bij het graf van Van Brakel stond een iepntatie der Metalen kruisridders geschaard. De weeskinderen en de leer- I litigen der diaconiescholen zongen daarbij een welkomsgroet. Vervolgens be gaf men zich naar de zaal «Caledonia". Daar werd de deputatie opgewacht J door de leerlingen der hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus, allen ge tooid met driekleurige sjerpen. Zij stonden geschaard om een vaandel, dat voor deze gelegenheid was vervaardigd. Het corps der hoornblazers deed hier de volksliederen weerklinken. Vervolgens bracht de deputatie een be zoek aan het doofstommen-instituut en aan de diergaarde. Ten slotte ver- eenigde men zich in de feestelijk getooide lokalen van den heer Van der Velden, aan de Eeudrachtslaanwaar de Transvaalsche gasten een diper werd aangeboden, opgeluisterd door de tegenwoordigheid van een honderd tal heeren, met den burgemeester aan het hoofd. Deze maaltijd kenmerkte zich ook thans weder door een kruisvuur van toasten, die even werden af gebroken door de leerlingen der hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus, die, voorafgegaan door een muziekcorps, het driemanschap eene serenade brachten! Hedenmorgen hebben zij den tocht door de stad voortgezet. In de eerste piaals werden de havenwerken op Feijenoord in oogenschouw genomen. Men gebruikte den lunch in Fritschky's koffiehuis bij de Maasbrug en genoot van het prachtige riviergezicht. Het drukke bezoek, door landgenoot en vreemdeling, in den afgeloopen zomer aan Amsterdam gebracht, schijnt op de ontvangst van enkele inrich tingen aldaar niet van grooten invloed te zijn geweest. Althans zal het uit te keereu dividend van het Broekerhuis slechts 2 pCt. en van de Panorama maatschappij (Plantage) 1 pCt. zijn. (/V. v. d. D.) Zaterdagavond is het lijk van een koffiehuisbediende aan het Damrak te Amsterdam, op vermoeden van vergiftiging door den commissaris van politie der 2e sectie verzegeld en ter beschikking gesteld der justitie, ter gerechtelijke schouwing. [Bbï). De Romeinsche munten, die eenige weken geleden te Steenwijkerwold zijn gevonden, blijken meest alle penningen uit den lijd der consuls té zijn. Ook zijn er bij van Julius Cesar, Augustus en van Tiberius, doch van dezen laalsten keizer alléén, die in het jaar 15 n. C. zijn geslagen, zoodat met veel waarschijnlijkheid bepaald kan worden, dat ze in het jaar 16 of 17 n. C. in den bodem zijn geraakt. Het Groningsche studentencorps zal Vrijdag aan de Zuidalrikaansche deputatie eene serenade brengen. Woensdag en Donderdag zijn voor een bezoek aan Kampen bestemd. Ook de uitnoodiging naar Brielle is door de heeren aangenomen. Leeuwarden kan eerst na Portugal aan de beurt komen. Omtrent den diefstal in het postkantoor te Breda is nog altijd niets naders bekend. De officier van justitie aldaar verzoekt nogmaals ieder, die eenige aanwijzing of inlichting kan geven, ernstig aan de justitie mededeeling te doen. De schijnbaar meest onbeduidende zaak kan belang hebben. Vooral wordt er bijzonder gewicht aan gehecht, dat de schrijver van een naam- loozen brief, geteekeml B', op den 3de° Maart jl. te 12 ure 's middags door een joiiïen in de bus geworpen ten huize van den commissaris van politie, hekend worde. Die schrijver wordt ten tweeden male dringend uit- genoodigd zich bekend ie maken. Hij kan zelfs, voor zooveel mogeljjk, van geheimhouding verzekerd zijn. s GKaVËNHAGE, 18 Maart. Door Z. M. is aan de hh. W. W. M. Bennebroek Forbes, le luitenant der schutterij, Jos. D. Pardo en 1. I Pietersz, kooplieden, allen op Curasao, vergunning verleend tot aanneming van het ordeteeken van het Borstbeeld'

Leydse Courant | 1884 | | pagina 1