BUI TENLANDSCHE BERICHTEN. door een voor allen dwingend voorschrift plechtige handelingen tot eene ijdele vertooning wil verlaagd zien, als zij er hel onschendbare gebied der con sciëntie door wil laten aanranden." In verband met den diefstal ten postkantore te Breda moet bij de inspectie der posterijen het voornemen bestaan omvoor zoover des nachts de dienst wordt waargenomen door kantoorknechts bij de posterijen, deze voortaan te doen vervullen door de commiescn of surnumerairs der posterijen. Het stoomschip Zeeland, van Java naar Botterdam, vertrok 8 Maart van Batavia. Naar het D.v.N. verneemt, is de commissie, door den minister van justitie benoemd om met den zamensteller, den heer H. W. J. Sannes, ont vanger der registratie en domeinen te Steenwijk, het ontwerp van wet lot regeling van het notarisambt te herzien, met hare taak gereed, en kan spoedige indiening van haar rapport worden tegemoet gezien. Tot en met den 6deD dezer had de collecte ten behoeve der Maatschappij van Weldadigheid gehouden, blijkens de daarvan bij het bestuur ingekomen opgaven, opgebracht ruim ƒ42000 bruto. Een 5-jarig ziekelijk knaapje uit een arbeidersgezin te Ridderkerk zat met een stoel bij het vuur. Zijne kleederen vatten vlam, en de moeder, die ongesteld te bed lag, kon geen hulp verleenenzoodat het kind spoedig ge heel door de vlammen werd omringd en zulke hevige brandwonden bekwam dat het eenige uren later onder smartelijk lijden bezweek. Naar het D. v. IV. verneemt, bestaal er uitzicht op, dat een der leden van de Transvaalsche deputatie, op het verzoek van het bestuur van «Bur gerplicht" te Amsterdamin die vereeniging zal optreden om te spreken over de hulpbronnen van de Zuidafrikaansclie republiek, in verband met de door Nederland op handels- en industrieel gebied met de Transvaal aan te knoo- pen betrekkingen. Een bekend kunstliefhebber te Amsterdam, de heer T. H. Wente, werd voor eenigen t(jd eigenaar van een drietal schilderijen, waarvan een Koekkoek hem het meest aantrok, voor de som van 600. Er was een paneeltje by met twee paarden, een wit en een bruin, die op eene weide staan te droomen. Toen de stoflaag, die het bedekte, weggenomen was, bespeurde men de handteekening in den rechter benedenhoek van P. P. (Paulus Potter). Alle kunstkenners, die het daarna zagen, herkenden, zoowel in de figuren als in de stoffeering, de hand van dien meester. Hier had men dus met een stuk van zeer groote waarde te doen, te meer daar de stukken van Potter niet zoo algemeen zijn, als dit met die van andere schilders het geval is. De heer Wente is nu met verscheidene koopers en liefhebbers in onderhandeling over den verkoop. De prijs, die er voor ge vraagd wordt, is 100,000 en het heeft allen schijn, dat binnen korten tijd het kostbare stuk naar het buitenland vertrekken zal. Door wjjlen mej. C. L. Beuns is eeu legaat van ƒ1000 besproken aan de Vereeniging van Vincentius a Paulo te Amsterdam, ten behoeve haren scholen, en door wijlen mevr. C. Homeijer, wed. J. Krijgsman, ƒ2000 aan het Evang. Luthersche diaconie-, wees-, oude mannen-en vi huis aldaar. Francisque Sarcey beschrijft in de Dix IVeuviême Siècle de j wordingen, die hij ondervond toen hij te Amsterdam voor het eerst voor een Nederlandsch publiek. De geestige letterkundige, die met gemakkelijkheid sprak, was wie zou het gedacht hebben? t de zaal van Felix binnenkwam, zoo beklemd en zenuwachtig als eet beginnende. De reden van dien angst lag in de onzekerheid, I Nederlandsche publiek zijne eigenaardige, gemeenzame wijze van zou opnemen. Hg kwam echter die benauwdheid weldra te boven en er, zooals men weet, spoedig in al zijne hoorders te boei'n en te vet Hij had daarbij, zegt hij, een gelukje, nl. dat het aangekondigde ond van zijne voordracht zeer ernstig scheen en alle aanwezigen er op voi waren zich te vervelen, hetgeen hun nu meeviel. Aan het slot v artikel (waarin hg ook met opgetogenheid over zijne ontvangst te en te Utrecht schrijft) geeft Sarcey het voornemen te kennen om volgende jaar, ook in Nederland, evenals nu reeds in België, geregel» sen van Conférences te houden. veel hij rsi het ken igde ;e>i ZIP ,dc; Nederlandsche Rijnspoorwegmaatschappij. Opbrengst over Febru Reizigersaantal opbrengst Bagage, aantal tonnen opbrengst Bestel-, IJl- en Vrachtgoede ren aantal tonnen dito opbi engst Levende dieren en Rijtuigen opbrengst Diverse ontvangsten Totale ontvangst /330,272.04J f 351 1883/84. 1 Totale ontvangst van af 1 Mei 1883 4,540,967.57J. f 4,57' zijnde per dag-kilometer 65 30 De definitieve ontvangsten bedroegen in 1883 meer dan destijds voorloop opgegeven: over de maand Februari 12,855.56 over de maanden Mei1 116.040.17J. LEIDEN—WOERDEN. 1883 Reizigers, aantal opbrengst - Bagageaantal tonnen opbrengst Bestel-, IJl- en Vrachtgoede ren aantal tonnen dito opbrengst Levende dieren en rijtuigen, opbrengst Diverse ontvangsten 1884 12057 14 1737 10768 11 2088 f 1884 5775.59J 86.11 1637.07 51.58 214.06 's GRAVENHAGE, 10 Maart. Door Z. M. zijn benoemd: tot commies bij het departement van finj) ciën, de adjunct-commiezen: W. F. Pfeiffer, C. Fledderus, mr. J. J. Got kinga en G. H. Tromp; tot adjunct-commies C. K. Leman thans eerste kiert voorts is aan J. De Bloeme op zijn verzoek eervol ontslag verleend ontvanger der directe belastingen enz. te 's Hertogenboschbehoudens au spraak op pensioen en onder dankbetuiging voor de aan den lande wezen diensten gedurende meer dan vijftig jaren. Door Z. M. is aan J. D. Van Slijpe eervol ontslag verleend als meester van Goudriaan en Oltoland. De heer C Goflon Young, benoemd tot consul der Nederlanden te Ne» Castle on Tyne, is in die hoedanigheid door de Britsche regeering erkefl De heer J. A. Vayson, benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Abbs ville, is in die hoedanigheid door de Fransche regeering erkend. Debt Chr. Fabricius, benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Skagen.isin hoedanigheid door de Oeensclie regeering erkend. In de heden gehouden zitting van de tweede kamer is, na eenij wijzigingen in de strafbepalingen, het ontwerp regelende het staatstoeziel over de krankzinnigen eenparig aangenomen. Daarna is de discussie treilt de wijziging van de rechterlijke organisatie in verband met het nieut strafwetboek aangevangen. De hh. Wintgens en A. Mackay bestreden ontwerp en keurden af de invoering van appèl voor alle strafzaken, onnoodig en achteruitgaande in rechtsbegrip. De heer Gratama bestreed ha H. M. de koningin heeft gisteren morgen de godsdienstoefening b woond in de Groote kerk, onder gehoor van d'. Van Koetsveld. De kapitein der cavalerie, baron Van Neukirchen van Nijvenheimailt ché-militaire bij het Fransche gezantschap alhier, keert met 1 April i Frankrijk terug. Een inwoner van Pijnacker maakte Vrijdag II., in gezelschap van vrouwspersoon, een uitstapje naar Den Haag. Na den dag met rijden herbergenbezoek te hebben doorgebracht, miste hij zijn gouden horloge ketting. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een jongmensch, door middel van een valschen brief 5 wist te bemachtigen van een tui» man op Clingendaal onder Wassenaar. k- 1884 1883 1884 1883 183,371 169,332 J 165,975.11| 16 275 278 3808.06 66975 78176 150,779.53 17» 5128.90 M 4580.44 1883 5498.17 78.96J 1980.02 40.68J 3.89 Totale ontvangst 7764.41 J 7601.73 1883/8 1882/83. Totale ontvangst van af 1 Mei 1883 ƒ91020.22 J ƒ97512.50 zijnde per dag-kilometer 8.28 I 8.91. tus nat seiuti toen» Enge land* zegd BELGIE. De Nord, sprekende over de vredelievende verzekeringen in de troon rede bij de opening van den Duitschen rijksdag, zegt: dat voor eenealth; gedeeltelijke ontwapening de omstandigheden nooit zoo gunstig zijn gewes a|c 'h"!is. Zonder de moeilijkheden der uitvoering te willen loochenen, ch moeten erkennen, dat de algemeene bevrediging en het voomi: p duurzamen vrede thans voor dat denkbeeld een ernstigen en prat grond opleveren. Voorts zegt het blad, dat het alliantie-track 1 Rusland, Oostenrijk en Duitschland, hetwelk in de Standard ten, louter verzinsel is. Ook spreekt het blad de bewering te een Russisch eskader naar Suakin zou zijn gezonden. Er zal el Russich schip daarheen vertrekken, maar dat feit heeft volstrek: j litieke beteekenis. ENfiELAND. ieren Pinkneysons en Clare ontvingen een schrijven van het depti van buitenlandsche zaken dd. 7 Maart. Daarin wordt medegedeeld I Derby den 6en Maart aan den gouverneur van Straits' Settlem» dat de ongerustheid omtrent het lot der bemanning van de Mm t. De gouverneur antwoordde in een telegram dd. 7 Maart, dal t agent naar Atchin gezonden, bericht had, dat hij door de Ned# autoriteiten zeer goed was ontvangen en dat hem steun wasloqt ien gevolmachtigde van den Radjah had het Engelsche oorlogsclj Maxwell bezocht. Waarschijnlijk zou de Engelsche agent een oud» bben met den Radjah zelf. Levensmiddelen en medicijnen waren nning gezonden. ne rechtzaak, die aan het geding Jarndyce uit Dickens Bleak Hok rlatenhuis) herinnert, is onlangs te Londen beslist. Dit proces be een bankroet van lord lluntingtower, was niet minder dan veerii nhandigen van de oorspronkelijk betrokken schuldenaar, creditenm n en rechters zullen zeker wel weinigenzoo iemand deze besliss# lebben. Cairo wordt bericht, dat Sabet-pacha, minister van binnenland^ ;ijn ontslag heeft genomen, tengevolge van meeningsverschil metfc fiord Lloyds, onder-staatssecretaris, neraal Graham meldt, dat men met de ontscheping der gelieeleeïj» ire macht eerst over eenige dagen zal gereed zjjn. heer Vincent is naar Engeland vertrokken. FRANHKIJ K. Twee inspecteurs van politie te Parijs zijn te Ostende aangekt# om zekere S. op te zoeken, dader van den dielstal van 150,000 fr.gepleöl ten nadeele van de Compagnie de l'Est. Zij zijn er in geslaagd de richt# die de dief genomen heelt, te ontdekken. Volgens Le Temps is de heer Waddington wegens het Congo-verdrï tusschen Engeland en Portugal, waartegen de heer Ferry in verzet»' komen, met spoed naar Parijs ontboden. DUITICHLAND. Van officieuse zijde wordt het bericht van den Londenschen Stmè1' volgens hetwelk een verdrag tusschen de drie keizers zou zijn gesloten,» juist genoemd. Het zou slechts een manoeuvre wezen van de vijanden midden- Europeesche alliantie om verdeeldheid te zaaien. bi

Leydse Courant | 1884 | | pagina 2