r PER TELEGRAAF. it deken van Westminster. De kosten van het gedenkteeken zullen 65.000 tedrasen De Franscbe reseering heeft 16.000 bijgedragen terwijl f 34,000 lijn ingekomen uit Frankrijk. Zwitserland en Holland. In de nabijheid van Forlar 111 Schotlandheelt een verschrikkelijk jnoiirwegoiigehik plaats gehad. Drie tremen zijn in botsing gekomen; een «rooi aantal spoorwegrijtuigen is totaal vernield. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Eene dé|iêche van generaal Graham, verzonden uit Soeakim I Maart, ffiP|(|i, dal nog geen antwoord ontvangen is van den parlementair, dienaar Pei hoofd der opstandelingen is gezonden. Hij deelt voorts mede, dat de En- gelsche krijgsmacht, bestaande uit 3000 man infanterie, 750 ruiters, zes mi- iraillrnses en acht kanonnen van klein kaïiher. hedenmorgen oprokte en de rebellen aantrof te Teb. waar zij zich mei kropp-kanonnen verschanst had- jjii //|k liet ''ene beweging iu de rechterflnik uitvoeren, (zegt de generaal verder) tast Ie den vijand van achteren aan. nam de versterkingen stormen derhand, en maakte vier kruppkaoonnen en twee of drie andere snikkenbe nevens eene groote hoeveelheid ammunitie buil. Het gevecht duurde drie uren. be vijand bood een hardnekkigen en wanhopenden tegenstand Zijne macnt wordt op 10.000 uian geschat, en zijne verliezen zijn zeer groot .Ne genhonderd lijken werden achier de verschansingen gevonden, ongerekend de oprraliên der cavelerie Ons verlies is 28 dooden (twee man ontbreken) en 142 gewonden. De generaal voegt er hij, dat hij door liisscheukomst der gevangenen den commandant van Tokar heeft opgeëi cht, om zich mor gen o>er te geven, onder hrrhaiing der gisteren gestelde voor aarden. Onder de ernstige gekwetste officieren bevinden zich Baker-pacha, kolonel Boruany en kolonel Barrow. Vijliien anderen zijn licht gewond De Standard zegtdat Engeland eene diplomatieke nota zendt aan de redering der vereeuigde staten, waarin aangewezen wordtdat het dynamiet voor de ontploffingen gebruikt. 11 i 1 Amerika komt en de verwachting wordt uitgedruktdat de regeering der Unie maatregelen zal nemen, om de daders le straffen en de Eugelsohe eigendommen te beschermen. Het New Yorker- pj.id der dynamietpariijde Irish World, behelst een opstel, waarin ge juicht wordt over de ontploffingen te Londen, en betoogd wordt dal de oorlog legen de Engelscheu moet worden voortgezet, tol dat Ierland is vrij gemaakt. - Naar men verzekert heeft de Engelsche regeering toegestemd in het zenden naar Assoean van twee bataljons Engelsche troepen. - Volgens particuliere dépêches uil Khartoem is de geestdrift, welke de bevolking bij Gordon's komst aan den dag legde, spoedig verdwenen. Het vernotiwendat zich aanvankelijk openbaarde, heelt plaats gemaakt voor ernstige vrees. De stammen vooibij Khartoem steken den draak met Gordons's proclamatiën. - Te Philadelphia is de fabriek van chemicaliën afgebrand van de heeren Powers en YVeighiman. De schade bedroeg meer dan 1 millioeu dollar. Er ging veel chinine verloren. FRANKRIJ K. De heer Girard gaf Zaïerdag in de kamer van afgevaardigden zijn voor nemen te kennen om den minister Raynal le ondervragen over de werk staking te Anzio. Daar ecluer de minister weigerde zich ie verklaren, kon- digite de genoemde afgevaardigde aan, dai hij aanstaanden Maandag een ver zoek zal indienen, om den minister vormelijk le inierpelleeren. OOST-IN O IK. BATAVIA. 29 Januari. Het vertrek van den gouverneur-generaal is vervroegd. De heer 's Jacob vertrekt met de Prins Alexander to de eerste dagen van April. - Naar men ons bericht, moet de regeering afwijzend hebben beschikt op het verzoek van m'. Andrée Willens en den loer Van Geuns. om con cessie voor den aanleg van een spoorw eg op Sumatra's Wesi kust. AD.v M.-l.) - Door den gouv.-generaal van Ned.-lndtë zijn de volgende beschikkin gen genomen. Civiel departement. Verleend: een Iweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den ad|. iu-p bij den post- en telrgraald. hl. A. Van Hasselt;aan den commies op het res.-kant. ie Telok Belong (Lamp disir.) C. N. BisschofT. Ontslagen: eervol uit 's lands dienst, de ambt. op non-act. P. D. Vreede, laatstelijk contr. 1« kf. bij het binnenI. bestuur op de bezittingen huilen Java en Madura; de insp. van finan. in de 2' aid C. VV. F. Nrys. Benoemd; tol refereudnis bij de algem. secretarie, de hoofdcommies W. A. P. F. L. Storm van 'sGravesande; bij liet binn. best, op Java en Madura; tol contr. R kl de ambt. op non act G J. Blume laatst die betrekking bekleed hebbende; op de bezittingen huilen Java en Madura; tot contr. 1' kl de contr. 2' kl. J. C. Rt|k; tol contr. 2' kl., de ambt. op non-act. A. V. Van Os. laatst. le comm. op het bureau van den gotiv. van Sumatra's Westkust, thans tjjd. ter beschikking van den resident der Lampongsche disirieten; tot insp. van fin.: tijdelijk in de le aid. (slandpl Baiavla). de adj.-insp. van fin. jh' C. J. Van der Wijck; in de 2' aid. (slandpl. Tegal), de adj.-insp. van fin N. J.Siruick; lot adj-insp. van fin., de ambi. op non-act.. J. F Kooman, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende; tot secret, der res. Soerakaria, de secret, der res, Bnujoemas Th. Van Dissel; der res Bmjoemas, de secret der res. Soera karia C. A H. Kiihr; tot comm op liet res-kantoor te Telok-Betongde ambi. op wachtgeld J. J. VV. Horimng, laaisielijk comm. op hei res-kantoor te Rembang; tot 3' comm. bij het dep van fin., de 1° klerk op dat dep. H. E. Sciiullz. Departement van oorlog. Verleend: een tweej verlol naar Europa, wegens ziekte, aan den kapt. der in f. J. H. De Brtiijn. Departement van marine. Ontslagen: eervol, uit 's lands dienst, de havenmeester te Batavia A. J. B De Graaf, met bepaling, dat hij zijne betrekking blijft vervullen, totdat hij die aan zijnen opvolger zal kunnen overgeven. Benoemd: tot havenmeester: le Batavia, de havenmeester te Soe- rabaia jlt'. C. G J. Barnaart; le Soerabaia, de havenmeester te Samarang P- H. Van der Wedden, met bepaling, dat hij zijne tegenwoordige betrek king niet zal nederleggen vóór de komst van zijn opvolger; te Simarang, de ambt. op non-act. H. Buijs, laatstelijk havenmeester te Tjilaijap. KONSTANTINOPEL2 Maart. De Creiensen hebben aan den Sultan ge telegrafeerd, dat zij den Muselmanscheu gouverneur niet zullen erkennen. Tevens hebben zij aan de Grieksche ministers getelegrafeerd met verzoek om vour hen bij de Porte le bemiddelen. De trade lot benoeming van Habel- Rifiat als gouverneur van Crela is nog niet verschenen. De Engelsche con- sol op het eiland heeft lord Dufleriu doen weten, dat de Cretensen geen Muselmanscheu gouverneur zullen aannemen, wiens naam en nationaliteit toi moeielijkheden aanleiding zouden geven. PARIJS, 2 Maart. Uit Hanoï is bij het depart, van marine bericht ont- vangendat de Franschen zeven pagodes vertneesterd hebben in den hoek taciieu Singkan cu het kanaal. Het iu bezit nemen geschiedde snel en zonder tegenstand op 20 Februari door een bataljon van het vreemden legioen en eene hatierij. De genomen pagodes werden in den nacht van drn 25'" tweemaal aangevallen, doch beide keeren werd de vijand met ern stige verliezen algeslagen. De Frauschen hadden slechts 1 gewonde. De zamenirekking der troepen is voltooid. LONDEN. 3 Maart. Telegram uit Soeakim van den 2'°: //Osman Digma is gekampeerd op acht mijlen »an Soeakim en daar wordt eene nieuwe veld slag verwacht, zoodra de troepen van Tokar zullen lerugkeeren." LONDEN, 2 Maart. Een olficieele dépêche meldt dat Tokar zich zonder slag ol stoot heeft overgegeven. De opstandelingen die tot het garnizoen be hoorden. hebben de voorwaarden aangenomen, die door generaal Graham waren gesteld en deze trok met al zijne troepen de stad binnen. INGEZUNDEN. Mijnheer de Redacteur! Mag ik zoo vrij zijn een plaatsje voor het volgende in uw veel gelezen blad te verzoeken? De heer A. van der Giessen te Harderwijk vermeldt in het Leidsch Dag blad dat alhier te Harderwijk, sedert eenige maanden een -Tehuis en Loge ment voor lliliiairen", eene inrichting der christelijke philan'hropie, bestaat. Het tariel vour het Miliiair Logement is zoo laag mogelijk gesteld; voor slechts één gulden bekomt men er logies, met inbegrip van ombijt, middag en avondeten. Vergelijkt men hiermede, zoo gaat schrijver voort, wat er in de andere logementen moet wo den betaald, dan is het verschil zeer groot. Nog kort geleden werd mij door een militair verhaald, dal hij in een logement, waar hij veertien dagen vertoefd had. honderd en dertig gul den had moeten tietalen. terwijl hij dus in hel //Tehuis en Logement voor Militairen" gedureitue dienzelfden tijd slechts veertien gulden zou hebben verteerd. Mag ik 1111 eens vragen: beslaat hier geen abuis? De bedoelde militair bekleedde zek-r den rang van generaal of zoo iels en hel logement was er ook een van dm eerslen rang. Zoo neen, was hij geen generaal maar ge woon militair en het logement ook gewoon, dan deed dat heer zieh voor zijn vertrek naar Indië waarschijnlijk te goed, b. v. om iets te noemen aan oesters. Deed hij b. v. zich met te goed aan oesters, maar schikte hjj zich naar eenvoudiger spijs en burgerpot van het gewraakte logement, de onder ste steen boven, maar ik zou eens gezien hebben, al had er ook ik weet met wie aan te pas gekomen, wie mij mijn kostelijke geld uit mijn zak zou hetiben geklopt. Te duivel neen. al ben ik dan maar een gepasporieerd oud- mtlitair met den tang van adjudant-onderofficier, versierd met de medalje van XXXVI jarigen dienst, de kaas liet ik mij nooit van mijn brood halen. Zulks nelei met om hel //Tehuis voor Militairen" te Harderwijk, door chris telijke philanthropic daargesteid, tegen één gulden daags ten zeerste toe le juichen. Bij voorbaat u dank zeggende voor de opname van deze regelen, verblijf ik met achting M. d. R. PIET PALLAS. burgerlijke ï?l.vttb. ONDERTROUWD: H. Smit jm. 23 j en L. W. Ligtvoet jd. 21 j. C. Roelhouwer wed', en W. van der Zanden jd. Zitting van hel Kantongerecht te Leiden van 1 Maart 1884. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaaij. Mr P. A. van Buttingha Wichers. Griffier Mr. F. G. v. Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak in strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van bet misdrijf. Gevallen uitspraak. A. v. d. A., Hazers- woude D. K.Zoeterwoude, D. N.Leiderdorp H. v. V.Oegstgeest J. P.idem A. de V Katwijk G. B., Sassenheim, B. V.Katwijk J. N.Leiden G. v. R., Rijnsburg, T. S., idem, W. K., Katwijk, H. P., Leiden, M. J. S., idem, W. J. K.idem, N. de V.idem R. v. O., idem, J. v. d. V., idem, A. v. S. den B., id. G. P. v. C.idem de lange jacht uitoefenen op een anders grond zonder ver gunning, Leiderdorp, idem idem, plegen van straatschenderij Oegstgeest idem diefstal van helmKatwijk pluimgedierte laten losloopen Sassenheim een op de straat vooruitstaand getimmerte voor zijne woning hebben zonder vergunning van Burg en VVeth., Katwyk, met een wagen op het voetpad rijden Leiderdorp met een door honden getrok ken kar met uitwijken voor met paarden bespannen voer tuigen Oegstgeest idem als bestuurder van een door honden getrokken voertuig daarop plaats nemenSas- senheim tweemaal een trekhond onge muilband aangespannen heb ben, idem, met steenen werpen over de straat, Katwijk, baggeren in Rijnlands boezem water Oegstgeest muziek laten maken in een bier- en wijnhuis zonder ver gunning van den Burgemees ter Leiden in dienst hebben van een kind beneden de 12 jaren, idem, vuil in 't water werpen, idem, rijden in verboden richtingid. een trekhond on gen, ïilband aan gespannen hebben, idem, als bestuurder van een door honden getrokken voertuig daarop plaats nemenidem een tapperij niet sluiten op ge- zetten tijd, idem, ƒ10.of 3 dagen. ontslag van rechtsvervolging idem. vrijspraak. f 1.of 2 dagen. 6 dagen. 1.of 1 dag. 3.of 2 dagen. vrijspraak. ƒ3.of 2 dagen. 3.— of 3 idem. J l.of 1 dag (2-maai) ƒ3.of 2 dagen. ƒ2.50 of 3 dagen. ƒ5.of 2 nader getuigenverhoor bevo len tegen 10 Maart. ƒ1.ot 1 dag. ƒ3.of 2 dagen, idem. idem. ƒ5.of 2 dagen.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3