n vipogingomdat de bcsch. vrijwillig was teruggetreden en daartoe niet was gedwongen. Hij had zich geheel uil eigen beweging van de voltooiing van oenj,et feit onthouden. Het hof bevestigde het requisitoir, trad De afdeeling 's Gravenhage en omstreken der Nederlandsche Maatschappij ld: voor tuinbouw en plantkuude hield gisterenavond in een der zalen van het wotguid-Hollandsch koffiehuis liare eerste vergadering in den eerst kort geleden ingetreden nieuwen jaarkring, onder voorzitterschap van den heer J. VV. D. vaanoeil. Onder meer ontving de vergadering kennis, dat door het hoofdbestuur ''foestemming was verleend tot het houden eener rozen- en leliëntentoonstel- uis liug en dat daarvoor aan de afdeeling subsidie was toegekend. Het plan beslaat die tentoonstelling, in verbinding met eene specimen-tentoonstelling slij:Tan planten, die door bijzondere cultuur uitmunten, van wege het hoofdbestuur ioudj|e doen plaats hebben van 10—14 Juli as. in het Gebouw voor kunsten en eienschappen alhier. BUITENLAN USCiiE BEK ICHTEN. BELRIE. eftDe Etoile beige zegt, bij de mededeeling dat de eerste kamer te 's Hage n,(zich opnieuw met de spoorwegzaak Rotterdam-Munster zal bezig hou ten jdendat de heer Van der Does de Willebois moeilijk eene verklaring zal odcluwnen geven van de tegenstrijdigheid tusschen zijne lormeele belofte en de lenjiouding des ministers van binnenlaudsche zaken in de tweede kamer. I°g| SS HUB E 1, A X fS. sd en 1 De avondbladen melden als gerucht, dat de regeering, ten einde voor bereid te zijn op elke gebeurtenis welke plotseling in Egypte zou kunnen op- jS( komen, stappen heeft gedaan, ten doel hebbende om 10,000 man troepenen r(j(de noodige transportschepen gereed te hebben. De rechtbank heeft zich weder met een der vele Bradlaugh-gevallen bezig gehouden. Men weet dat Bradlaugh, de gekozen vertegenwoordiger van ""llNordhamptoneen eisch tot schadevergoeding had ingesteld tegen den heer en jCharles Newdegate, lid van het lagerhuis, omdat deze hem had doen vervol- ®ae1gen ter zake van het zonder eedsaflegging zitting nemen in het huis, voor :o; welk feit hij (Bradlaugh) tot 500 boete met de kosten veroordeeld werd. ier'»ln eersten aanleg won Bradlaugh zijn proces legen Newdegate; deze kwam 'fin hooger beroep, doch te vergeefs; het vonnis, houdende veroordeeling tot >ro' bet uitbetalen van 100 aan Bradlaugh en het voldoen van de kosten, is ^us thans bevestigd geworden. Te Leeds hoorde zekere Harescough Maandagnacht gerucht beneden in huis, wapende zich met eene pook en vond in de keuken een met een mes teegewapend inbreker, aan welken hij een paar duchtige slagen met de pook toebracht. Zij raakten daarop aan het worstelen, maar het gelukte hem, den inbreker onder te houden totdat er hulp kwam. De schoener Jane Gray, kapt. Abbot, van Hull naar DHnbar, is 21 dezer, 8 Eng. mijlen oost van St. Abbs Head, in brand geraakt. De equi- d'^page, den brand niet kunnende blusschen, heeft hare toevlucht tot de boo ten genomen en werden later 20 mijlen van St. Abbs Head door de stoom trawler Chevy Chase te Eyemouth aangebracht. >fW Uit Caïro wordt gemelddat de ministerraad besloot eene circulaire te zenden aan de mogendheden, die aan de zamenstelling der internationale gerechtshoven hebben deelgenomen, om haar voor te stellen de commissie voor den gerechtsvorm weder te doen bijeenkomen. De heer Barrois, hoofdambtenaar aan het ministerie van openbare werken Sei in Egypte, zal rechtstreeks staan onder Moncrief. Er bestaat geen plan hoege naamd om de Europeesche controle op het Fransch-Engelsch condominimum weder in te voeren. Van den anderen kant is het voornemen niet opgevat om Europeeërs uit te sluiten bij het benoemen van ambtenaren voor admini stratieve betrekkingen aan de verschillende minisleriën. Kolonel Gordon kwam gisterenavond te Cairo aan en had een onder houd met den heer Baring. Uit Zuid-Afrika wordt gemeld, dat te De Aar gevechten plaats hadden tusschen Zulus en Fingoes. Bij het eerste gevecht verloren de Zulus 30 man en de tweede keer een veel grooter aantal. De bewoners van Victoria West konden niet tusschenbeiden komen en vroegen hulp van de regeering. Een detachement vrijwilligers met eene batterij artillerie werd uit Kaapstad gezonden. ?en nu za 1 0 Ni Dit plan mislukte echter en de Madagaskarsche Sabijnen vloden voor i.et vuur der Fransche oorlogschepen. Naar men uit Rome bericht is in de Abruzzen zoo dik sneeuw geval len, dat het verkeer tusschen vele plaatsen gestremd is. SPANJE. De Imparcial geloolt, dat alle vertegenwoordigers van Spanje bij de vreemde mogendheden, met uitzondering van Duitschland, zullen vervangen worden. Meer dan twintig gewezen ministers van de liberaal-monarchale partij zijn den 228tt° dezer te Madrid bijeengekomen, onder het voorzitterschap van Sagasta, om over hunne belangen bij de aanstaande verkiezingen te be raadslagen. Zij hebben zich tot een hoofdcomité gevormd, ten einde voor de verkiezing hunner staalkundige vrienden werkzaam te zijn en de leiding hunner geestverwanten op zich te nemen. Er is tevens eene commissie van bekwame rechtsgeleerden zamengesteld om de praclrjken der regeering bij het verkiezingswerk aan de wet te toetsen. Die heeren kennen 's lands ge bruiken. De heer Allonso Martinez, minister van justitie in het kabinet- Sagasta, is tot eere-voorzitter dier commissie benoemd. U I T C H J, A, Ni Si. De toestand des keizers is, op de reeds vermelde heeschheid en lichte verkoudheid na, volkomen bevredigend. De keizer ontving gisterenmiddag prins August van Wurtemberg en verleende des namiddags audiëntie aan den nieuwbenoemden opperkamerheer, graaf Otto Stollberg. De betrokken commissie uit den bondsraad heeft zich vereenigd met hel wetsontwerp betrekkelijk de internationale spoorwegtarieven. In eene woning te Coblenz, waar juist de vrouw alleen thuis was, kwam dezer dagen een vreemdeling, die, met een revolver in de hand, op barschen toon de vrouw gelastte zijn jas, welke op verscheiden plaatsen gescheurd was, te herstellen. Als zij het niet deed. zou hij haar dood schieten. De vrouw voldeed, in haar angst, zoo gauw zij kon aan zijn verzoek. De vreemdeling vroeg toen vriendelijk, wat hij haar schuldig was en haalde eene goedgevulde beurs uit den zak. Maar de vrouw wilde niets aannemen, en was al zeer blijde toen de onwelkomen gast weer goed en wel de deur uit was. Men vermoedt, dat de bezoeker een krankzinnige is geweest. OOSTENRIJT K. De bankier Eifert, het slachtoffer van den brutalen moordaanslag in de Mariahilfslrasse te Weenen, is aan de bekomen wonden overleden. Ook zijn zoon Heinrich is hopeloos. Het gerechtshot te Temesvar heeft uitspraak gedaan in de zaak van dr. Rosenberg, die graaf Batthyany in een duel heeft gedood. Dr. Rosenberg werd veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf. Zoowel de veroordeelde als het openbaar ministerie kwamen in hooger beroep. KU8LAN D. De geheime politie ontving een briel met postmerk Londen, waarin verteld werd, dat de voornaamste dader van den aanslag op kolonel Soedeikin zich te Londen in veiligheid bevindt en de hoop werd uitgedrukt, dat men zou ophouden met het arresteeren van onschuldige personen. PER TELEGRAAF. MADRID, 24 Januari. De heer Silvclo, oud-minister van buitenlandsche zaken, is tot gezant te Darijs, markies De Molins tot gezant bij het Vaticaan en de heer Cardenas, oud-minister van justitie, tot gouverneur der bank benoemd. MADRID, 24 Januari. De minister van marine heeft bij circulaire de com mandanten van de maritieme departementen aangeschreven te zorgen voor de verbetering van het marine-materieel, in overeenstemming met den voor uitgangder wetenschap, ten einde de vloot in staat zij naar eisch hare laak te vervullen: het verdedigen van Spanje's belangen en integriteit. HONGKONG, 25 Januari. In Hoikon heerscht eene groole ongerustheid. Op de muren zijn oproepingen geplakt, waarbij de inwoners legen de vreem delingen worden aangehitst. Een vreemdeling werd door het volk aangerand en nam de wijk in hel Engelsche consulaat. De Chineesche autoriteiten heb ben krachtige maatregelen genomen oui de herhaling van ongeregeldheden le gen te gaan. De vaart op de rivier van Canton is steeds open. WEENEN, 25 Januari. Hedenochtend is te Floridsdorf, in de nabijheid der hoofdstad, een agent van politie op de openbare straat door een revolverschot van het leven beroofd. De moordenaar, naar het schijnt een handwerksman, is terstond gevat. Bij onderzoek is gebleken dat hij nog een dynamiet-granaat. een revolver en een vergiftigden dolk bij zich droeg. Hij weigert inlichtingen te verstrekken. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. F H. A M KA li i.V Hik. De senaat beraadslaagde gisteren over hel crediet aan de caises d'écoles. Ondanks het verzet der oppoisitie, werd met 177 tegen 34 stemmen het bedrag goedgekeurd, dat door de regeering was voorgesteld. In de gisteren door de kamer van afgevaardigden gehouden zitting vroeg de heer Baudry D'Asson een crediet van 20 millioen ten behoeve van de werklieden die zonder arbeid zijn. De urgentie van dit voorstel, door den heer Baudry D'Asson gevraagd, werd door de kamer verworpen. In de Couloirs verneemt men, dat de afgezanten der Hovas nooit zul len toestemmen te onderhandelen op de grondslagenaangegeven in de Times. De 4 aangegeven punten vormen eenvoudig het ultimatum van Frankrijk aan Ranavolo. De afgevaardigden stelden een tegenvoorstel op. De Fransche com missaris voegde er bijdat er op het ultamilum niet kan worden terugge komen. Uit Boulogne wordt gemeld, dat de Duitsche schoener ffapka, van Patras en Venetië naar Bremen, te Ambleleuse gestrand is. Drie personen van de equipage kwamen in de golven om. Eene sterke verkenning is gedaan naar den kant van Bac-Ninh. Bij de zamenvloeiing van de Roode en Zwarte Rivier werd de vijand in groot aan tal aangetroffen. De vijand schoot op den verkenningspostmaar zonder ge volg, Men verwacht sterken tegenstand te zullen ondervinden. Uit Madagascar wordt gemeld, dat 500 Hovas de stad Majunga aan gevallen hebben, met het doel om de koningin der Sakalanes weg te voeren. Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien KalfkoeienI 21 Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) (magere) (gras) Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 15 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag zijn gewogen 11 partijen te zamen 482 stukswegende 2087 KG. Besteed werd voor: Goudsche kaasvan 20.— tot 30.—. Derby Leidsche de 150 KG. Edammer e 33.—» stuks. J t a II it r II 4 72. «220.- 48 154. «265. - 21 «172.- «280.— 26 «154.— «255.— 56 «175.— «315.— 16 48. - 84.- 24 «350.- 10.— 6 32.- 60.- 10 15 23.-- 74 22. - 38. 9 9 12 15.- - 29.- 44 7.- 15.— 40 kalveren84 schapen.

Leydse Courant | 1884 | | pagina 3