BUITBNLAN DSCHE BERICHTEN. Van de le klasse B naar de 2' klasse, (meisjes) J- F. Mispelhlom Berjer, S. ti. Schmier, A. Hoelen, M. A. J. Binnendijk, A. Van der Kaay, C. Van der Kloot, M. A. D. Verhoog, J. B. Drechsler, A. J. Spaanderman, G. Biben, C. Van der Horn, A. M. Vink, M. F. Sprenger, H. M. F. Wijtenburg, C. W. Bik, C. J. M. De Vries, M. Spruyt, G. Ruigrok, M. J. Knaapen, C. M. E. Kroon. T. G. Eigeman, M. J. E. Verkoren, J. E. Bos, A. C. Ladage, C. Japikse, J. C. Den Mouter, J. M. Tieleman, P. Fontein. S. M. Knotler. M. 11. Vink; (jongens) VV. K. Van lloogeveen, J. Jongmans, A. Wecbers, L. Den Houter, J. V. Den Houter, H. A. Poelman, J. B. Florijn. D. Van Rhijn, D. J. A. Binnendijk, J. Verhoog. S. A. Oppelaar, A. A. H. Wijnnobel, F. A. Dee, F. H. Duyverman, A. A. Ladage, W. A. De GraafT. Van de 2' naar de 3e klasse, (meisjes) C. Van der Heyde, A. Brouwer, C. Ladage, J. Milders, H. F. De Haas, A. Caron, J. Hessels, H. Planjer, B. Van Rhijn. C. Verhoeven, A. De Graaf, C. M. De Haas, J. RodbardC. Meer burg, G. Dikshoorn, C. Japikse, C. Eigeman; (|ongens) A. Brouwer, M. De Graaf, T. Van Eldik, J. Springer, G. Dee, J. Dee, H. F. Van der lleyde. De volgende leerlingen werden eervol vermeld: le klasse A, (meisjes) C. P. Wannee, E. J. Kroon. B. Afïourtit, M. Bots, L. Springer, Marie de Haas, J. Blóte, M. Knaap, D. Simonis, M. Verhoeven, J. Groen, D. M. J. Coebergh, (jongens) H. Coster, D. Lancel, C. A. Bik, Jacs. Coster, Joh. Coster, A. Jansen, J. van Amerom, G. H. Dikshoorn, R. Sijtz- ma, J. van Rooijen, H. C. Visser, J. H. L. Brummelkamp, L. Jansen. le klasse B (meisjes) G. Caron, S. C. Labree, C. Van der Kloot, C. Sijtzma, M. C. Duyverman, M. F. Sprenger, T. G. Eigeman. A. C. Tieleman, M. H. Vink; (jongens) W. K. Van Hoogeveen, L. Den Houter, Jean De Haas, D. J. J, De Koster, D. J. A. Binnendijk, F. H. Duyverman, W. H. De GraafT, 2e klasse, (meisjes) H. F. de Haas, (jongens) H. van Leeuwen. 3e klasse, (meisjes) S. Blóte, C. Simonis, J. Meerburg, M. Meerburg. C. van Roorjen, J. Oudshoorn, E. van Rhijn, J. Rating, M. Florijn, (jongens) C. van der Hoeven. Aan de volgende leerlingen werden prijzen uitgereikt: le klasse (meisjes) Betsy Hoelen, M. Jongmans, Th. Briining, A. Leut- ner, S. Leutner, W. F. Zandvoort, M. van de Laar, C. van WijngaardenJ. Burgersdijk, G. Burgersdijk, N. Oostveen, C. van der Koelen. M. van der Koe len. J. Wijtenburg, T. Coster, J. Coster Jdr.Marie van der Jagt, C. van Reenen, J. Dee, J. Dingjan, G. van Es, M. A. Groen, A. van de Laar, (jongens) H. Brouwer, J, Blankenberg, C. Bos, S. de GraafT, J. W. de Tombe, W. F. van der Heijden, J. Zandvoort, H. M. A. Coebergh. 1' klasse B, (meisjes) J. F. Mispelblom Beijer, S. H. Schmier, A. Hoelen, M. A. E. Binnendijk, E. A. van der Kaay, M. A. Verhoog, J. B. Drechsler, A. M. Pander, M, E. de Tombe, A. J. Spaanderman. G. Biben, C. van der Horn, A. M. Vink, H. M. T. Wijtenburg, C. W. Bik, C, J. M. de Vries, M. Spruijl, C. Ruigrok, M. J. Knaapen, C, M. E. Kroon, J. E. Bos, A. C. Ladage, W. C. Simonis, C. Japikse, J. C. den Houter, J. M. Tieleman, P. Fontein, C. C. Fontein, S. M. Knolter, (jongens) J. Jongmans, A. Weebers, J. P. den Houter, H. A. Poelman, J. B. Florjjn, S. A. Oppelaar, A. A. H. Wijnnobel, F. A. Dee, A. A. Ladage. 2'. klasse (meisjes) A van Duuren, E. Bos, M. Sijtzma, E. Rating, C. Brouwer, C. van der Heijde, D. van Thiel, A. Brouwer, D. Springer, W. Bruggemann, A. den Houter, M. Rosenstein, G. Rosenstein, C. Ladage, J. Milders, A. Caron, H. Planjer, C. Verhoeven. A. de Graaf, C. M. de Haas, J. Rodbard, C. Meerburg, G. Dikshoorn, J. Japikse, J. Frank, C. Eigeman, (jongens) A. Brouwer, W. üoijman, H. Veldhuizen, G. Hamersma, M. de Graaf F. van Eldik, J. Springer, G. Dee, J. Dee, H. F. van der Heijde, S. Taverne, M. Steenhauer. 3e klasse, (meisjes) S. Oudshoorn, F. Meerburg, M. Bremmer. M. Hassel- bach, C. Bruggemann, H. Hasselbach, E. J. Couvee, E. Schmier, J. Coebergh, M. Oppelaar, J. van der Linden. D. Oostdijk, N. de Koster, H. Japikse, (jongens) J. Bots, J. Planjer, J. Los. Door den minister van oorlog is o. a. benoemd tot adjudant bij zijn corps den lcn luit ,K. H. Hooghwinkel, van het 4e reg. infanterie. De minister van oorlog is er tegen opgekomen, dat nu en dan,wegens overtredingen der krijgstucht, door luitenants-adjudanten (bataljons-adjudan ten) straflen worden opgelegd. Dit is, volgens den minister, niet overeen te brengen met de bepalingen van het reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. De minister van financiën maakt bekend, dat het saldo van 'srjjks schatkist op 15 dezer bedroeg bij de Nederlandsche bank 4,977,830.16 en bij de betaalmeesters ƒ4,401,659.97, te zamen ƒ9,379,490.13. De minister van financiën maakt bekend, dat bij hem ontvangen is een aan hel postkantoor te Boskoop ingeschreven postwissel groot 14, door een onbekende wegens den lande verschuldigde gelden ingezonden. Tot dekking van het tekort op de staatsrekening van 1881, groot 12,346,862.32is bij een ingekomen ontwerp aangewezen het gedeelte dat het rijk toekomt in de geldleening van 16 Maart 1883, waarvan, na aftrek van dat bedrag, alsdan nog overblijft 2,705,592.99% dat aan de middelen over 1883 is toegevoegd. Op last van Z. M. den koning hebben de officieren der grenadiers en jagers, die met de muziek in België zijn, audiëntie aangevraagd bij koning Leopold, om hem hunne opwachting te maken. Het stoomschip Prins Alexandervan Batavia naar Amsterdam, ver trok van Frionl (Marseille) 19 December. De Prinses Amalia vertrok te 10 uur van de Handelskade naar Batavia, uitgeleid door Sonneman's kapel. Vaart door T kanaal voorspoedig. De Prinses Wilhelmina van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Port Said 18 December en vertrok 19 December. Ds. J. Vonk, pred. te Meern, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Woubrugge. Eergisterennamiddag werd den agent van politie Van der Veendie aan de zuidelijke Aveneu te Delft op post stond, verzocht op de branderij /'De Nijverheid" een wakend oog te houden, daar men van plan scheen heimelijk moutwijn weg te voeren. De agent stelde zich in de nabijheid verdekt op en zag weldra een man langs den zijmuur der branderij heen en weder loo- pen. Hij vroeg hem. waarop hij hier wachtte, en beval hem op zijn ont wijkend antwoord dan met de beide ledige flesschen, welke hij bij zich had, terstond heen te gaan. Nu plaatste de agent zich in de nabijheid van den muur en hoorde dat men aan de binnenzijde beproefde een fust te openen; daarna werd er tegen den muur opgeklommen en bemerkte hij dat iemand waarschijnlijk naar den zoo even weggezonden man, - rondzag. Toen deze laatste natuurlijk niet verscheenkwam de man over den muur en liep om zoo te zeggen, den agent in handen, die hem terstond in verzekerde be waring nam. De branderij is daarop in het bijzjjn van den hoofdagent Van Kempen en den agent Van der Veen geïnspecteerd, waarbij werd bevonden dat alle fusten op de binnenplaats onaangeroerd waren gelaten, doch dat van een de stop was verwijderd. Er bestond alzoo voeldoende grond om tegen de werklieden J. G. F. H. en C. B. proces-verbaal op te maken; hetgeen dan ook is geschied. (I). C.) Onder Vogelenzang, gemeente Bloemendaal, is opgehaald het lijk van den koffiehuisbediende N. v. B., die sedert het begin dezer maand werd ver mist. Hij laat eene weduwe met kinderen onverzorgd achter. Een binnenkomende loods bracht gisterenmiddag te Vlissingen het be richt, dat de Loodskotler /V°. 7, van Vlissingen, over welke men in onge rustheid verkeerde, weder voorgaats op zijn post was. In den storm is een der matrozen over boord geslagen en verdronken. Jl. Zondag werden er te Hasselt, eene buitenbuurt onder Tilburg, vier kleine dreumessen zonder toezicht thuis gelaten. Aan den wand hing een geladen geweer. Met vereende krachten slaagden zij er in het er af te til len. Een oogenblik later ging het schot af en alle vier werden door hagel korrels gewond. Gelukkig zijn die wondjes niet erg. Het schot is tegen den muur terecht gekomen en de hagel teruggespat. 's GRAVENHAGË, 19 December. Door Z. M. is vergunning verleend tot het aannemen en dragenaan den ritmeester A. C. baron Snouckaert van Schauburg, adjudant van het 3e reg huzaren, der versierselen van eere-ridder der orde van St. Jan van het hos pitaal te Jeruzalem, hem geschonken door Z. M. den keizer van Duitsch- land, koning van Pruisen, lands- en beschermheer der Balye Brandenburg dier orde, en aan den gewezen luit. ter zee 2' kl. W. Brouwer van de medaille van het borstbeeld van den Bevrijder Simon Bolivar 5ekl.hem door den president der Vereenigde Stalen van Venezuela geschonken. Door Z. M. is de heer jhr. mr. J. C. N. Van Eys benoemd tot gezanl- schaps-attache' buiten bezwaar van 's rijks schatkist. Door Z. M. zijn benoemd tot commies ter directie der registratie en domeinen: te 'sGravenhage, de heer R. De Bruyn Ouboter, surnumerair al daar; te Maastricht, de heer H. Burger, surnumerair aldaar; te Amsterdam de heer C. Wiersma, surnumerair aldaar. Door Z. M. is de heer H. D. Schlüter erkend en toegelaten als consul van Denemarken te Padang. Door Z. M. is de kapitein J. Van der Meer, van het 6e reg. infanterie op pensioen gesteld, en zijn benoemd bjj het wapen der infanterie: bij het 2' reg., tot kapitein, de 1' luif. L. F. A. Van der Goes, van het reg. gre nadiers en jagers; bij het 8e reg., tot l,n luit., de 2' luit. L. J. L. Schas van het corps. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is voor het jaar 1884 benoemd tot secretaris bij den geneeskundigen raad voor Zuid holland dr. C. P. Pous Koolhaas, te 's Gravenhage. De minister van koloniën ad interim zal op 21 December a. s. geen audiëntie verleenen. Bij het voortgezet debat over het hoofdstuk Oorlog, in de heden ge houden zitting van de tweede kamer, is verworpen een amendement om in het volgend jaar geen veldmanoeuvres en fortoefeningen te houden. De toe kenning van een verhoogd pensioen aan mindere militairengepensioneerd vóór 1877, is verworpen. Verder zijn verworpen de posten voor den bouw van een kledingmagazijn en kazerne te Utrecht, voor aankoop van een exercitieterrein te Haarlem en voor den bouw eener infanteriekazerne aldaar voor den bouw van woningen voor gehuwde militairen te 's Gravenhage en voor den bouw eener kazerne te Amersfoort. De vestingbegrooting is aan genomen met 61 tegen 16 stemmen en vervolgens het hoofdstuk Oorlog met 53 tegen 24 stemmen. Morgen is het hoofdstuk Waterstaat aan de orde. Gisterenmiddag ten 4 u. 21 m. is per Hollandsche spoor in de resi dentie teruggekeerd de kapel van het reg. grenadiers en jagers, die eene kunstreis naar België heeft gedaan, daar weldadigheidsconcerten ten voor- deele van de slachtoflers van Krakatau heeft gehouden en met groote geest drift door onze naburen werd ontvangen. De vergiftigingszaak uit Leiden maakt alhier een diepen indruk. Uit de aangevangen instructie zou nu reeds zijn gebleken, dat de in hechtenis genomene beklaagde zich aan meer dan een misdrijf heeft schuldig gemaakt. Noch omtrent het aantal van de door haar gemaakte slachtoflers, noch om trent het middel, door de beklaagde aangewend om onderscheidene harer familieleden door toedienen van vergiftige bestanddeelen uit den weg te rui men schijnt zekerheid te zijn verkregen. Maar dit blijkt nu reeds duide- lijd, dat men hier met een ontzettend strafgeding te doen heeft, waarvan tot op dit oogenblik in Nederland geen voorbeeld heeft bestaan. BELGIË Zondag II. is te Brussel een congres gehouden van de zoogenaamde "Jeunes gardes liberales", ten doel hebbende een verbond dezer vereenigingen. In deze zamenkomst heeft het kamerlid Janson het woord gevoerd en er in een programma vastgesteld, waarin o. a. herziening der constitutie-bepaling betreflende het kiesrecht en onverwijlde scheiding van kerk en staat was opgenomen. Te Brussel is overleden de historie-schilder Theodoor Schaepkens. Hjj was geboren te Maastricht, waar vele kunstwerken van hem worden aan getroffen. In Immerzeels werk over de Hollandsche en Vlaansche kunst schilders wordt met lof van hem gewag gemaakt. ENGELANU. Volgens de avondbladen heeft de stadsoverheid Woensdagavond twee

Leydse Courant | 1883 | | pagina 2