PER TELEGRAAF. ADVERTENTIES. LEIDSCHE SPAARBANK. De biljartspelers Vignaux en Schaefer houden te Parijs in het Grand- hötel een wedstrijd om 3000 punten, met een inzet van 10,000 francs. Er moeten 600 caramboles per avond gemaakt worden. Op den eersten avond was Schaefer overwinnaar. Hij had de 600 punten bereikt, toen Vignaux er nog 488 had, en hij maakte 125 punten achtereen. Twee boeven, pas uit de gevangenis te Evreux ontslagen. 24 en 20 jaar oud, hadden gehoord, vermoedelijk in de gevangenis, dat het Carmelie- ten klooster, op korten afstand van Evreux, buitengewoon rijk was. Zij dachten dus dat daar wel wat voor hen was te halen en besloten mitsdien er hun fortuin te beproeven. Zij slaagden er in een der muren over te klim men, en zoo kwamen zij in een der vertrekken van het klooster, in de wasscherijwaar op dat oogenblik twee nonnen bezig waren. De eene booswicht was gewapend met een dolk, de ander met een revolver, terwijl deze ten overvloede nog voorzien was van een knuppel. De beide nonnen, meer dood dan levend van ontzetting, trachtten te schreeuwen, doch de misdadigers lieten haar den tijd niet toe. Zij wierpen zich op de weerloo- zen; de eene ontving eenige knuppelslagen, en de andere, die op den grond was geworpen, waar een der booswichten haar de knie op de borst drukte, kreeg een paar dolksteken en stond op het punt van vermoord te worden, toen de tuiniers van het klooster toevallig binnenkwamen en redding brach ten. Door hunne overhoedsche komst hadden de ellendelingen den tijd niet om zich te weer te stellen. Zij werden gegrepen en moesten zich wel over geven. De gendarmen en de politie werden nu gehaald en brachten de mis dadigers naar Evreux, ter plaatse waar zij reeds eenigen tjjd verblijf had den gehouden. De internationale tentoonstelling te Nizza nadert met rassche schreden hare voltooiing en de gebouwen verrijzen als met een tooverslag uit den grond. Aan amusementen ontbreekt het niet en o. m. wordt een terrein van niet minder dan 800 meters oppervlakte voor een //kermis" ingericht. Omtrent de noodlottige aanvaring op het meer van Genève is een ge rechtelijk onderzoek ingesteld. De loods van de Cygne is in hechtenis. IPAKJË Tot de reis van den Duitschen kroonprins naar Sevilla is besloten; aanstaanden Dinsdag wordt de tocht derwaarts aanvaard. De koning zal zijn gast echter niet derwaarts vergezellen, omdat hij bij den tegenwoordigen staatkundigen toestand, welke een ministeriëele crisis of eene ontbinding der Cortes tengevolge kan hebben, de hoofdstad niet voor verscheidene da gen verlaten kan. Eergisteren onderhield de kroonprins zich gedurende ge- ruimen tijd met de voormalige ministers Canovas en Sagasta en heden zal hjj, bij het feestmaal in het hotel van het Duitsche gezantschap, gelegen heid hebben zich te onderhouden met de tegenwoordige ministers, voorna melijk Posada-Herrera en Lopes-Dominguez om zich met den staatkundigen toestand in Spanje nader bekend te maken. Keizer Wilhelm heeft in een brief aan koning Alfonso zijn dank betuigd voor de hartelijke ontvangst, den kroonprins bereid. De Gaceta behelst een koninklijk besluit, waarbij amnestie verleend wordt aan de soldaten en onderofficieren, die aan den jongsten opstand te Seo de Urgel en te Badajoz deelgenomen hebben, mits zij zich binnen twee maanden aanmelden bij den Spaanschen consul voor hunne onderwerping. De officieren zijn van dit gunstbewijs uitgesloten. De bewering, dat op de Pt'ilippijnsche eilanden eene tegen de Spaan- sche regeering gerichte zamenzwering ontdekt zou zijn, waarbij compromit- teerende stukken in beslag genomen en 20 personen in hechtenis genomen zouden zijn, wordt door de officieuse pers ongegrond verklaard, daarbij jr- doende opmerken, dat er geen reden van ongerustheid bestaat dat de rust id-jop de Philippijnsche eilanden verstoord zal worden, ird; ITALIË. De hertog van Castelmonte is nog altijd als gevangene bij de roovers die hem oplichtten. Zijne familie weigert het losgeld van 500.000 lire, dat voor hem geëischt wordt, te betalen. Aan het hoofd der rooverbende staat een gevluchte galeiboef, Calamia genaamd. De hertog wordt er, zooals hij aan zijne familie schreef, goed behandeld. Alleen dreigt Camalia telkens hem dood te schieten, als het losgeld niet betaald wordt, of de soldaten hem met geweld willen bevrijden. D U I T 8 C H L. A W D. LONDEN, 30 November. Hedenochtend is in Old-Bailey het rechtsgeding aangevangen tegen O'Donnell, die den bekenden kroongetuige Carey, indertijd door middel van een revolverschot van het leven heeft berooid. Het saam- I gestroomde publiek ter terechtzitting was zeer talrijk. Op de tot hem ge- f. richte vraag verklaart hij te zijn: niet schuldig. Volgens het openbaar ministerie zijn er voldoende termen om het feit te beschouwen als moord met geleider lage. PARIJS, 30 November. De heer Colet, aartsbisschop van Tours, is gis terenavond aldaar plotseling overleden. >4 II Is re 15 ds lit es u- de ie' k >g na ng :D: ie.' he ett )n- ing in jd- er- lan eet ger lge er- :rd. >t.) ace oor ge ïnd ap De algemeene secretaris der Duitsche vereeniging tegen misbruik van slerkcn drank heeft in eene vergadering te Berlijn geconstateerd, dat het drankverbruik aldaar in eene schromelijke mate is toegenomen, zelfs zoo dat er thans op elke 100 inwoners een dranklokaal is. De Ober-Medizinal- rath Mehlhausen, directeur der zoogenaamde Charité-inrichting, voegde hier- >ij, dat ook het aantal gevallen van delirium in de laatste jaren aanmer- telijk is vermeerderd. Van 1874 tol 1881 bedroeg het alleen bij die inrich- ing reeds 3526, nameljjk 3348 mannen en 142 vrouwen. Van de mannen zijn 277 er aan bezweken. Na deze en verdere mededeelingen heelt de zeer alrijke vergadering zich geconstitueerd als atdeeling van de genoemde ver eeniging. Gelijk bekend is, was het de Keulsche koffiehuisbediendc Füser, die int-indertijd veel heeft bijgedragen tot de gevangenneming van Léon Peltzer. der Füser hoopte dan ook de door de Belgische justitie voor de arrestatie van i/Vaughan" uitgeloofde 25,000 fr. te zullen krijgen; doch na looven en bie- naspi heeft hij zich eindelijk moeten tevreden stellen met 2000 fr., die hij Herboor eenigen tijd te Brussel heeft ontvangen. De politie ontkende namelijk ge-p hrj den moordenaar had ontdekt; hij had slechts bij de gevangenneming fdyle behulpzame hand geboden. :oo-j De A lig. Ze,it. meldt uit Sofia, dat de heer Jonin. Ruslands vertegen- sral(voordiger|, aan vorst Alexander schriftelijk eene audiëntie gevraagd heeft en 1 te|ij hem dadelijk verleend werd. De verzoening van Rusland met Bulgarije ichtls dus tot stand gekomen. Als een bewijs van het verval van den landbouw in Rusland wordt temeld, dat in December e. k. niet minder dan 506 landgoederen in dat 'ijk verkocht zullen worden, die te zamen over de 600,000 hectaren ge der i of het elli. is het Zoo latie mvatten. November. Daily News verneemt dat vele leden van het LONDEN, 30 esluur der «Vereeniging van reedërs" eene schikking wenschen in zake het uezkanaal en bereid zijn met de door Ferdinand de Lcsseps aangeboden «ncessiën genoegen te nemen. LONDEN, 30 November. Het comité van houders van obligatiën-Guale- Delala heelt officiëel bericht ontvangen, dat het congres dezer republiek beslo- meuen heeft de schikking, welke door den heer Medina onderteekend en door naat'e houders aangenomen is in haren tegenwoordigen vorm niet te bekrachti- iverdeii; maar dat het uitvoerend bewind machtiging heeft verleend tot het voort- etten van de onderhandelingen, om tot eene schuldregeling te geraken. OPGAVE VAN BRIEVEN, welke in de tweede helft der maand October door het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Wed. Blankenstijn, J. Van Dijk, E. Lichthart, wed. Sleeking, A. Eiker bout, allen te Amsterdam: H. Van der Loon, Arnhem; A. Bertöen, Diemer- brug; uievr. Berg, W. Zwaan, P. Kuster, allen te 's Gravenhage; W. Rothof, Haarlem; W. Van der Meer, Haagscheschouw; A. Baafelaar, Harderwijk; wed. C. Groendijk, Hillegom; A. De Voghel, Leiden; Mina Marzelijn, Oegsl- geest; G. Middelhof, Purmerend; P. Lans, Rotterdam; A. Barna, Sassenheim; mej. M. Seemers, Tilburg; mej. J. Huisman, Briefkaart: J. Barning, Haarlem. Duitschland. I. Klein, Dusseldorp; gebr. Tunden, Hamburg. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 30 November. VERKOCHTE HOEVEELHEID. PRIJZEN. Laagste Hoogste stuks. Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien Kalfkoeien Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) (magere) (gras) Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter markt aangebracht 489 runderen, 44 kalveren, 512 schapen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 30 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag zijn gewogen 20 partijen, te zamen 848 stukswegende4007 KG. Besteed werd voor: Goudsche kaasvan 20.tot 31.—. Derby 29. Leidsche de 150 KG. Edammer 34. 92 12 77 200 28 16 108 92 420 43 223 «150.- «170.- «145.— «172.— 36. 10.— 25.- 17— 24.- 14— 5— «256— «274.— «250.— «305— 81— 18— 60. 25.— 44— 30.— 15— Woensdagavond S December zal de Spaarbank gesloten zijn. Alle terugbetalingen voor dien avond opgegeven, zullen geschieden in de zitting van Maandagochtend 3 December. De Comm.-Penningmeester, G. F. ALSCHE. De nevel nadeelig voor de gezondheid. In alle groote en volkrijke steden is de lucht altijd meer of minder bedorven, en kwade lucht veroorzaakt ziekten. Om de ziektendie door deze verpestende lucht ont staan tegen te werken is niets zoo heilzaam en zeker als de Pillen van Holloway. Zjj werken op het bloed evenals een filtreermachine op troebel water; zij zuiveren werktuigelijk de vochten van alle onreinheden en ver wijderen iedere schadelijke stof. Deze wonderbare Pillen bezitten al de eigenschappen van een zuiverend, behoedend en geneeskrachtig middel. Zij hebben eene goede uitwerking op indigestie en koorts en wat nog meer te verwonderen is, dewjjl zjj het inwendige gestel volkomen zuiveren, regelen en versterken zij elk orgaan afzonderlijk. De Pillen van Holloway kunnen gebruikt worden door beide geslachten, op iederen ouderdom en onder ieder klimaat. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf ƒ0.80, 1.85, ƒ3, 6.74, ƒ13.50 ƒ20.50, zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede inHolloway's Etablissement te Londen533, Oxfordstreet.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3