PER TELEGRAAF. Algemeen klagen. ADVERTENTIE N. Aan U, Jonge Heeren. en eenige wapenen achter. Toekoe Ali Pager Ajer werd volgens spionnen- berichten gewond. Onzerzijds zes niet gevaarlijk gewonden. Benden keeren meerendeels naar de bovenlanden terug. Alleen Tengkoe di Tirou met de benden uit Gigieng houdt zich nog in de XXII Moekims op. Morgen rukken van hier troepen uit om de aanwezige troepen in de XXII Moekims te hel pen den vijand geheel te verjagen. Cholera afnemend. Van 7 tot en met 9 October werd geen ljjder in het hospitaal opgenomen. Den 10'n echter weder twee. Onder bevolking zijn gedurende de laatste twee dagen ook weer eenige gevallen meer voorgekomen dan van 7 tot 9 October jl." JC.) Door den gouv.-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkin gen genomen. Civiel departement. Ontslagen: eervol, de comm. 3' kl. bij den post- en telegraafdienst H. E. Hofl; de 3e comm. bij de wees- en boedelkamer teSoe- rabaia F. J. Hagenstein; de klerk ter algem. secret. H. E. W. Schreuel. Be noemd: tot algem. ontvanger van 's lands kas te Serang (Bantam), de ambt. op non-act. J. J. II. Maarschalk, laatst, algem. ontv. van 's lands kas te Mad- jaléngka1 (Cheribon); tot 3en commies bij de wees- en boedelkamer te Soera- baia, de klerk bij gemeld college D. A. Kneefel. Departement van oorlog. Verleendzes maanden verlof naar Nederland buiten bezwaar van den lande, aan den luit. der cav. A. M. Hoogeveen. Ver gund: aan den van het leger in Nederland bij dat in Ned.-Indië ged. kap. der inf. A. 0. Rehm, wegens ziekte, naar Nederland terug te keeren. Departement van marine. Door den commandant der zeemacht en chef van het departement van marine zijn bjj het loodswezen te Soerabaia benoemd: tot loods 2e kl., de loods 3e kl. J. Da Costa. NEW-YORK., 25 November. De beurs en de markten zullen Maandag ge sloten blijven wegens de Commemoration-dag. CAIRO, 25 November. De ministerraad heeft besloten 3000 man Egypti sche gendarmerie en 6000 Bedouïnen naar Soeakim te zenden en heelt daar over onderhandelingen met de hoofden der Bedouïnen in Beneden- en Opper- Egypte geopend. De expeditie zal den weg van Soeakim naar Berber weder vrij maken, ten einde aan de Egyptische troepen in Khartoem en Sennaar eene linie van retraite te verzekeren. De eerste 600 man gendarmerie ver trekken terstond. De Khedive heeft nog aan Engeland zijne goede diensten met betrekking tot Abyssinië gevraagd; hij stemt in eene grenswijziging toe, mits de Abys- sinische koning zich rustig houdt. Er zjjn geen nadere berichten van Khartoem. De leden van den wetge- veuden raad werden heden ochtend door den Khedive in audiëntie ontvangen, die eene bemoedigende rede uitsprak. MALTA, 25 November. De Britsche panlserschepen Alexandra, met admi raal Hay aan boord, en Monarch zjjn van Milo hier aangekomen, liet pantserschip Invincible vertrekt morgen naar Alexandrië. ZANZIBAR, 25 November. Met het Britsche oorlogschip Dryad, van Ma dagascar hier aangekomen, is bericht ontvangen, dat een Fransch oorlog schip Vohemar, eene niet versterkte stad aan de Noordoostkust, den 8s,en November heelt gebombardeerd, zonder dat vooraf van het voornemen daar toe was kennis gegeven. Vijf Engelsche onderdanen zjjn gedood, en vele eigendommen, aan onzijdigen toebehoorende, vernield of geplunderd. CAIRO, 26 November. Particuliere dépêches uit Karthoem melden, dat de paniek aldaar toeneemt tengevolge van het gerucht dat de Mahdi met eene groote krijgsmacht vooruitrukt naar de stad en zich reeds in hare nabijheid bevindt. Hoewel in regeeringsdépêches dit gerucht niet bevestigd wordt, ver laten de Europeesche inwoners de stad op vaartuigen die den Nijl afzakken. Twee transportschepen met een detachement gendarmerie zullen morgen van Suez naar Soeakin vertrekken. Baker-pacha zal het bevel over de expe ditie aanvaarden. Bij het ministerie van oorlog wordt een versterkingsplan voor Assouan ontworpen, welke stad aan den eersten waterval van den Nijl gelegen is. RECLA9IEI. Maar al te dikwjjls hoort men de lieden klagen: ik gevoel mij niet wel, het eten smaakt mij niet, mijne tong is beslagen, enz. enz.; daarmede is het beste bewijs geleverd dat de spijsvertering gestoord en de maag van streek is. Men gebruike gedurende eenige dagen de bekende, in de Apothe ken verkrijgbare, Zwitsersche Pillen van den Apoth. Rich. Brandt en de kwaal zal verdwijnen zooals ze gekomen is. akahemie-yiEu us. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 26"en November de heer J. C. Tromp, geb. te Balk, in de genees kunde, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Het veeren der vingers". Burgerlijke 5?t«utb ONDERTROUWD: B. Scholting, wedr. 63 j. en N. Wijnstroom, wed». 45 j. J. G. Striening, jm. 23 j. en E. M.E. A. Strube.jd. 22 j. A. Van Nierop.jm. 21 j. en P. Verra, jd. 22 j. J. Taverne, jm. 24 j. en W. Hollebeek, jd. 24 j. W. Van Oosten, jm. 21 j. en H. Fielemon, Jd. 19 j. A. Gerrebrands, jm. 35 j. en J.C. lloendervoogt, jd. 18 j. «chouden Verhooping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaterdag 24 November. Notaris Mr. J. A. F. Coebergu. Twee perceelen Erf, geschikt voor bouwterrein, waarop een Werkhuis of Bergplaats, tusschen de Looierstraat en de Binnenvestgracht, Sectie C, N°. 198. Koopers H. en J. W. Filippo Jz., bjj elkander voor 2950. Een Huis en Erf aan de zuidzijde van de Lange Raamsteeg N". 13, Sectie E, N°i 189. Kooper P. Kolderman f 2000. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 26 November 1883. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaay. Mr. P. A. van Buttingha Wichers. Griffier Mr. F. G. van Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrjjf. Gevallen uitspraak. A. v. D.Katwjjk, D. C.Lisse M- v. K.idem W. R.Noordwijker- hont, W. A. M., Oegstgeest, W. V.Alkemade, G. V.Noordwijk J. v. T.Leiden, P. v. M., idem, J. T.idem C. v. d. S., Leiderdorp, J. v. D., Rijnsburg, W. S.Leiden C. M. de W.Oegst- E. H. v. d. B.id. D. L.idem, J. S.Leiden H. H.idem W. v. W.idem L. de G.idem, J. V., idem, D. T.idem J. B.. idem S. J. Z.idem, T. S.Rijnsburg, C. S., Leiden, J. J. P., idem, Chr. v. D.idem J. M., idem, H. M.idem M. E.hvr. v. W. F. S., idem, J. v. d. L.idem, J. D.idem J. B., idem, G. J. B.idem J. S.idem M. P.idem A. de B.idem diefstal van riet, idem, idem diefstal van kool, visschen in eens anders visch- water zonder vergunning, jagen binnen den afgepaalden kring van een eendenkooi, bemachtigen van wild met een wildstrik muziek maken in een tapperij zonder vergunning, Leiden, als bestuurder van een door honden getrokken kar daarop plaats nemenZoeterwoude idem, rijden op het voetpadLeider dorp, met een hondenkar niet uitwij ken voor met paarden be spannen voertuigenVoor schoten rijden met een ongemuilbanden trekhondSassenheim spelen met geld op den open baren weg, Oegstgeest, idem idem, den weg versperren Leiden rijden in verboden richting, id., idem, idem, idem markten op verboden plaats, id. rijden op de klinkerstraatid., idem rijden met een ongemuilbanden trekhondidem nachtelijk burengerucht, idem, idem, idem, idem, idem idem, idem, beleedigend burengeruchtid. idem idem, wateren buiten urinoirLeiden idem eene vrouw die niet als publieke vrouw was ingeschreven toe laten in een bordeel, idem, 2 dagen. 15.of 7 dagen, idem. nader getuigenverhoor, vrijspraak. ƒ10.of 3 dagen, nader getuigenverhoor. ƒ5.of 2 dagen (tweemaal). ƒ3.of 3 dagen. idem. ƒ1.of 1 dag. ƒ3.00 of 3 dagen. f 1.of 1 dag. idem. idem. idem. uitgesteld tot 3 Dec. a. i. ƒ3.— of 3 idem. ƒ3of 2 idem. idem. idem. idem. idem. ƒ5.50 of 3 dagen. idem. vrijspraak. ƒ5.60 of 3 dagen, idem. idem. idem. idem. idem. idem (tweemaal). 1of 1 dag. idem. 2 dagen. De overige uitspraken zullen morgen worden medegedeeld. IS - JARIGE HUWELIJKiVEREENICiLYG van J. J. BOUCHER en G. A. J. J. JE RN BERG. Batavia, 5 October 1883. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Vader en Behuwd-vader, den Heer JOANNES WILHELMUS VAN LEEUWEN, betuigen wij onzen dank. Uit aller naam, C. P. VAN LEEUWEN. Het is een wonderlijk maar werkelijk leit in de maatschappij, dat als men geen Baard heeft, men weinig indruk maakt, b. v.: Er biedt zich een jon geling aan om werk bij een baas, de patroon bekijkt hem van onder tot boven, pruttelt bij zich zeiven: "te min voor knecht of bediende" en waarom, vraag ik u; schuilt de bekwaamheid dan in de grootte of in het baarderige des persoons? Neen! maar het oog wil een flink of baarderig persoon zien, en één tegen honderd, geniet hij de voorkeur. Voila tout, franco brief. Franco zending der flacon Ontwlkkellngs-Balsem, na ontvangst van postwissel groot ƒ3.15, of 3.35 aan postzegels. Firma THEO- PIllLiE, Frederlkspleln 33, Amsterdam. KB. Duizenden hebben er baat bij gevonden, en waarom niet?

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3