OUDERS VOOGDEN. PER TELEGRAAF. adv e r t e n t i e iy geboden voor 100 concerten in Amerika, jedo.'ende 5 maanden. v. door admiraal Montero uitgevaardigde be- i e Peruaansche nationale vergadering is tegen 1 Maart 1884 bijeengeroepen. Bij de uitgeschreven prijsvraag voor het te San Domingo op te richten standbeeld van Christophorus Columbus, is bekroond het ontwerp van een Franschen kunstenaar, Gulibert, die ook het standbeeld van Thiers te Nancy vervaardigde. Gulibert heeft Columbus voorgesteld op het oogenblik waarin hjj zjjne ontmoedigde schepelingen toespreekt en hun naar het nieuwe land, aan den horizon, wjjst. FBANKBIJ M. Men verzekert, dat de credieten, welke de regeering voor de expe ditie in Tongkin vragen zal, 9 millioen fr. zullen bedragen. Uit Londen wordt het bericht bevestigd omtrent den moord van de twee Madagascarsche gezanten, die in last hadden in Frankrijk te onder handelen over eene schikking, maar die, niet geslaagd waren, zoomede van den eersten minister, die gehuwd was met de vorige koningin. Ze zijn te Tananarive geworgd, omdat zij den oorlog met Frankrijk niet hebben weten te voorkomen. De nieuw benoemde eerste minister, Taslava, moet van de vredes-partij zQn. Volgens de Correspondance is maarschalk Serrano tot ambassadeur te Parjjs benoemd. DVITICHLAKB. Gisteren is het stofleljjk overschot van Ernestine VVegner, in leven soubrette aan een der schouwburgen te Berlijnter aarde besteld. Deze plechtigheid vormde eene schitterende ovatie aan hare nagedachtenis. Ver tegenwoordigers van al de thédters in de hoofdstad, van de dagbladen, een verbazend groot aantal personen, voor een groot gedeelte behoorende tot de voornaamste rangen der maatschappij, waren daarbij aanwezig. Het aantal personen, deel uitmakende van den lijkstoet, wordt op ongeveer 30000 geschal. Na den dubbelen moord te Straatsburg, neemt men daar nu verschei dene maatregelen tegen nachtelijke aanvallen. De apothekers hebben bijna allen een [luikje in hunne voordeur laten maken, waardoor zij 'snachts de recepten kunnen aannemen en de geneesmidaelen afleveren. En de gasfabriek heeft haren lantaarnopstekers, die 's nachts dikwijls op de meest afgelegen plaatsen dienst moeten doen, ter verdediging een scherpe punt onder aan den stok hunner lichten gegeven. Aan het grensstation Cronenbnrg staan sedert 8 dagen 3 waggons dragend vee, die uit Holland zijn aangevoerd voor Pruisen, waar men echter den invoer weigert toe te staan; evenals in Nederland de terugname wordt geweigerd, tengevolge daarvan moeten deze dieren, waarvan eenige reeds kalveren geworpen hebben, in de wagens opgesloten blijven staan. OOSTEKR IJ K. Eenige bladen bevatten beschouwingen over de beweging, welke door de radicalen en panslavisten in Servië is te voorschijn geroepen, en hechten er hunne goedkeuring aan, dat de regeering met alle haar ten dienste slaande middelen de dreigende omwenteling tracht te bedwingen. Tevens geven zij echter als hunne meening te kennen, dat dit niet mag geschieden ten koste van de vrijheid, en aan het absolutisme niet de vrije teugel mag gevierd worden. Volgens de Presse zou overigens de beweging tot dusver gelocaliseerd zijn, en in alle overige deelen van Servië volkomen rust heerschen. Tegen dr. Rohling, vroeger hoogleeraar te Munster, thans te Praag, is door den minister van onderwijs in Oostenrijk een //academisch" proces begonnen wegens zijne jongste anti-semietische geschriften. Men weetdat het dr. Rohling is, die door zijn //Talmud-Jood", eenige jaren geleden, het eerst de volksharlstochten tegen de Israëlieten heeft wakker gemaakt, evenals hij die door zijne pamfletten over de offerplechtigheden der Joden zoekt gaande te houden. In het Gallicische dorp Perehinsko drong des nachts een beer in een veestal. Twee der drie boerenjongens, die met de bewaking van den stal waren belast, begaven zich, door het vreeselrjk gebrul der ossen aandachtig gemaakt, met knuppels in den stal. De beer liet nu zijn buit los, maar greep een der knapen en vermorzelde hem met zijne voorklauwen den sche del. Toen viel het razende dier op den tweeden knaap aan, scheurde hem het vleesch van het lichaam en zoog het uitstroomende bloed op. De derde knaap vluchtte op het dak. van waar hij met een hooivork den beer trachtte te treffen. Deze liet zrjn slachtoffer los, dat daarop nog de macht had, door eene opening op het dak te klimmen. De beer richtte nog eenige verwoes tingen aan onder het gestalde vee en mishandelde het herdersknaapje dat schreiende aan den ingang zat. Tegen den ochtend werd het monster einde lijk gegrepen, toen hel op zijn weg nog aan een bejaarde boer zijn ontem bare bloeddorst wilde verzadigen. ACCRINGTON, 7 November Er heeft heden ochtend eene ontploffing van brandbare gasstoffen plaats gehad in eene steenkolenmijn, in de nabijheid van Montfleld in het Engelsche graafschap Saneaster. Op dat oogenblik be vonden zich 100 mijnwerkers in de versshillende deelen der mijn. Tot heden zjjn er slechts 6 te voorschijn gebracht. NEW-YORK, 7 November. De republikeinen zijn bij de verkiezing in den staat Massachusetts overwianaars gebleven. Generaal Butler heeft dus de ne derlaag geleden. CAIRO, 7 November. Volgens een algemeen verbreid gerucht is de Mahdi, de valsche profeet, in Kordofan overleden. Officiëele mededeelingen betreffende Soudan worden door de regeering niet bekend gemaakt, hetgeen algemeen onbegrijpelijk wordt geacht. Ëurgcrlijfcc S>tanb- Van 1 tot cn met V STovember 1883. BEVALLEN: A. Hartwijk, geb. v. Duyn, I). P. Jn, gcb. v. Es, D. J. M. Strijk geb v Dijk, Z. C. F. v. Ingen Schenau, geb. Verstraaten, Z. A. Jan sen, geb v. d. Lelie, Z. A. E. Stijger, geb. Pierot, Z. A. J. De Kier, geb. Vis ser, - M. Piket, geb. v. d. Ileyden, Z. S. Heymans, geb. De Fey, D. II. A. E Delmee, geb. Lorijnen, Z. S. Gaastra, gcb. De Water. D. J. M. Stad houder geb. Hoffman, D. - H. M. Klein, geb. v. Ovost, D. M. J. Planje, geb. Kok M. Vellekoop, geb. La Lau, D. N. Korswagen, geb. Fles, D. - G. v. d.' Linden, geb. Peter, D. J. P. Zaalberg, geb. Kesseler, Z. T. E. Pino, geb. Cools, Z. - A. Mieremet, geb. Larrewijn, Z. E. H. De Lange, geb. Dekker, D. J. E. Maryt, geb. Lut, Z. OVERLEDEN: P. llunteman, Z„ 7 m. P. Van der Veer, Z., 6 m. C. Van Diggelen, geb. Van Benthem, wed. 68 j. H. J. Haasbeek, Z., 2 m. J. De Goede, geb. Stokbroek, wed. 86 j. J. A. Labree, vr., 41 j. J. H. Van Eynd- hove, wedr., 92 j. C. De Mey, D„ 12 m. - J. J. Van Kooperen, Z., 3 m. A. J. De Jong, D„ 2 j. W. B. D. De Roo, Z., 3 j. J. A. Fischer, wedr., 90 j. N. Buys, D„ 5 m. J. Ju, geb. Buitendijk, 40 j. J. J. Mignon, 74 j. J. Voer- mans, 75 j. B. A. C, Dingjan, D., 4 m. GEHUWD: W. Van Deventer, jm. en J. Van Erkel, jd. J. Boon, jm. en S. M. Gijzenij, jd J. Kroon, jm. en W. Wassenaar, jd. G. Siljee, jm. en T. Hoek, jd. J. Van der Hoeven, jm. en M. Fraai, jd. C. G. Martijn,jm. en N. Buys, jd. J. W. Van Niekerk, jm. en J. C. Koehorst, jd. AKADEMIE-NlEirWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 7den November de heer H. Groolhoff, geb. te Zalt-Bommel, in de ge neeskunde, na verdediging van zijn akademisc'. proefschrift: Historisch overzicht van de leer der contagiositeit der phthisis. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 5 November 1883. Kantonrechter-plaatsv. Mr. W. v. d. Kaay. Mr. P. A. van Buttingha WIchers. Griffier Mr. F. G. van Binsbergen. Ambtenaar van bet openbaar ministerie. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. I Gevallen uitspraak. G. v. d. M., Rijnsbnrg, A. v. d. M.idem C. v. D.idem D. R.idem D. V., idem, H. V., Leiden, A. v. d. S., idem, S. W. v. L., idem F. Th. K.idem, P. v. D., idem, A. B., idem, H. R.idem, J. K., idem G. v. d. S., idem, P. den H.idem A. K.idem J. Chr. H. B., idem, P. Ph.idem J. V., idem, R. M.idem, B. v. d. li., Leiderdorp, J- Z.Leiden, C. L.idem, J. W. Sassenheim, J. v. d. V.idem, Chr. v. R.Katwijk T. v. V.idem B. v. R.idem, W. K.Leiden N. H.Zoeterwoude P. B.Leiden H. V.idem A. v. E.idem G. B.idem, A. G.idem P, F. A.'s Hage Al v. G.Leiden, L. N., idem, N. F.idem J. L.idem J. M.idem A. C.idem J. K.idem G. de B.idem R. v. O.idem P. J. S. Z., idem, A. v. d. L., idem, J. A.idem H. K.idem J. H. P.idem J. v. R.idem, W. v. W.idem, J. S.. idem, H. v. W.idem, D. M.f idem, A. L.idem J. A. J.idem L. R.idem M. M.idem W. F. H.idem A. v. d. D.idem G. J. B.idem, J. J. P.idem A. S., idem, openbare dronkenschap, idem, idem, idem idem, idem idem, idem, idem idem, idem idem, idem idem idem, idem, idem, idem, idem, idem idem, idem, idem, idem idem idem, idem, idem idem idem idem idem, idem idem idem idem idem idem idem idem, idem idem, idem, idem, idem, idem, idem idem, idem idem idem, idem, idem idem idem, idem idem, idem idem (tweemaal), idem idem idem idem idem idem idem (viermaal) idem (eenmaal) na vroegere veroordeeling ƒ5.00 of 3 dagen. ƒ2.of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. idem. 1.of 2 dagen, idem. idem. idem. ƒ3.of 3 dagen. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen. J 0.50 of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen. idem. ƒ1.of 2 dagen. ƒ3.of 3 dagen. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ1.— of l dag. idem. ƒ0.50 of 1 dag. 1.of 2 dagen. idem. ƒ3.of 3 dagen. idem. 1.of 2 dagen, idem. idem. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.of 2 dagen. ƒ1.of 1 dag. 10.of 1 dag. ƒ1.— of 1 dag. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ1.50 of t dag. ƒ3.of 3 dagen. 0.50 of 1 dag. idem. idem. idem. idem. idem. idem. ƒ1.50 of 3 dagen. idem. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.of 3 dagen. ƒ5.of 3 dagen. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.50 of 3 dagen, ƒ0.50 of 1 dag. idem. idem. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ1.of 2 dagen. ƒ3.of 3 dagen. ƒ1.50 of 3 dagen. ƒ1.50 of 3 dagen (tweemaal) 1.50 of 3 en 1 of 2 dagen. ƒ5.of 3 dagen (tweemaal) ƒ1.50 of 3dagen (tweemaal) idem (viermaal). ƒ15.of 3 dagen. Heden avond overleed plotseling te 's Gravenhagein den ouderdom van 29 jaren, mijn hartelijk geliefde Zoon OTTO ADR1AAN. Wed. 0. B. DE KAT, Dordrecht, 5 November 1883. 't Hoopt. Een braaf Burgermeisje, 16—18 jaar, kan kosteloos geplaatst wor den tot het aanleeren en verrichten van alle huiselijke werkzaamheden, bij eene nette familie met 2 jonge kinderen, in den Haagwaar zij als tot de familie behoorende behandeld wordt; op verlangen ook eenig loon. Er wordt vooral op zacht karakter gelet. Franco offerten aan Mej. S. v. d. LIST, Z. 0. Buitencingel 62 o, den Haag.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3